Máte Vigantol i Kanavit? Nebo proč vám je nepředepsali?

lukza
31. pro 2011

Ahojky maminky mám dotaz předepsal vám doktor tyto kapečky vigantol a kanavit já dostala jak u prvního syna narozen 37týdny loni v roce 2010 a aji u druhého syna narozen 39týden letos 2011.ale byla u mě kámoška s jiného města a divila se že máme kanavit že jim je doktorka nepředepsala a má stejně staré děti u prvního je měla u druhého narozené taky letos je neměla .takže prosím berete oboje kapečky a pokud né tak proč vám je nepředepsali jedná se spíš o kanavit.děkuji všem na odpověd

cajori17
31. pro 2011

ano,nám je oboje doktor předepsal hned po příjezdu z porodnice.....

erinka83
31. pro 2011

Mně bylo u druhého porodu řečeno, že pokud je Kanavit podán po porodu injekčně, už se pak nedávají kapky...

pusolamy
31. pro 2011

vigantol je vitamin D na kosti musi se brat do roka, kanavit je vitamin K a berou ho jen ti kdo ho nedostali injekcne v porodnici, myslim ze kazda porodnice to ma jinak. nerodila kamaradka pokazde jinde?

andyalukasek2008
31. pro 2011

Podávání vitamínu K (Kanavit)
Podávání vitamínu K slouží jako prevence neočekávaného krvácení z jeho nedostatku, které se může vyskytnout i u zcela zdravě se jevících novorozenců a kojenců.
Krvácení se vzácně může objevit již 1. den po porodu, nejčastěji se však 2. den až 2 týdny po porodu, kdy může dítě krvácet do zažívacího traktu, méně často z pupečníku nebo po krevních odběrech. U pozdní formy mezi 2. až 12. týdnem věku dítěte převládá nitrolebeční krvácení.
Doporučení pro donošené novorozence
Kanavit lze aplikovat dvěma způsoby:
Buď dítě dostane 1mg vitamínu K / Kanavit/ intramuskulárně ( do svalu) přímo v porodnici mezi 2-6 hodinou po porodu, v tomto případě již dávku není nutno opakovat.
Nebo se podává 1 kapka Kanavitu per orálně (do úst) po porodu. U plně kojených dětí je nutné opakovat tuto dávku 1x týdně až do stáří 10. až 12. týdnů věku.
Tento způsob aplikace se nehodí pro novorozence se zvýšeným rizikem krvácivé nemoci (nedonošení, novorozenci matek s antiepileptickou a antikoagulační terapií, při jaterním onemocnění, pooperačních stavy - např. po operaci tenkého střeva, u závažnější prolongované žloutenky, při podezření na malabsorbci (špatné vstřebávání ze zažívacího traktu), nebo při závažné poruše růstu.
Kanavit podáváme s trochou mateřského mléka na kávové lžičce. Nikdy nekapeme přímo do úst.

Zkopírováno...

Pokud vám je paní doktorka předepsala, určo bych je dávala...

Nám ho tenkráte nedali, páč jsme byli od prvopočátku na UM - alespoň tak to zdůvodnila pediatrička...

weri1
31. pro 2011

souhlasím s @andyalukasek2008 ale ten kdo ho nebere, tak si myslím ,že dostal dostatečnou dádvku v porodce....je to jak kde. Když mi něco doktorka předepíše, maximálně ji důvěřuji a dodržuji to

mamkamarketa
31. pro 2011

my ho taky nemeli.syn byl od narozeni na UM a to pry vitamin K melo v dostatecne davce

monny89
31. pro 2011

Ano, měla jsem oboje, Kanavit už nedávám, jen Vigantol 🙂

janulickaj1
1. led 2012

dáváme Vigantol, Kanavit jsme dostali v porodnici

kay
1. led 2012

máme vigantol a kanavit nám kape doktorka při kontrole... u porvní dcery jsem měla oboje doma a kapala. má se to kapat při mléčných výrobcích, vitamíny se rozpouští v tucích 🙂

werry
1. led 2012

holky, dáváte vigantol po roce? sem se zapomněla zeptat doktorky. Kanavit nám píchli v porodnici, také jsme nebrali, je to v každé nemocnici jinak

power700
1. led 2012

Po roce se už nemusí dávat, my už nekapeme.. 🙂

nemue
1. led 2012

My máme Vigantol a mám dávat do roka. Kanavit synkovi píchli v porodnici a od té doby nic. I jsem se na to ptala doktora a prý ten z porodnice stačí 😉

tygrous
1. led 2012

Synovi teda pichli v porodce injekci a pak i dostaval Kanavit v kapkach (1.mesic 1x tydne a pak 1x mesicne az do pul roka). A Vigantol se bere do roka 1x denne a pak v zime narozene deti ho berou jeste i okolo toho 2.roklu v tech zimnich mesicich😉

ja.na81
1. led 2012

sice to neni relevantni, nebot ziju v zahranici, ale i tak: Vit K dostal maly v porodce jednou hned po narozeni a jednou 3. den pri odchodu dom a pak na prvni navsteve u detskeho dr., vzdy do kapicky do pusinky. Vit D (plus fluor) jsme meli v tabletach cely prvni rok. Ted od roka jsme dostali tablety s fluorem, ze pry zas az do 2. roku davat denne, ale uprimne je nedavam (davam, ale velmi sporadicky)...

honzulka
1. led 2012

Já dávala vigantol u všech třech a K dostávali kluci vždy v poradně a Terezka byla jen očkovaná po porodu...

janey_1
1. led 2012

ahoja, my taky dostali K v porodnici a i ted dáváme 1 kapku měsíčně až do 6 měsíce, a Vigantol 1 kapku denně do 1 roka. Asi to neuškodí.

crca
1. led 2012

Tak asi jsme Kanavit dostali taky v porodce,protože doma jsme ho neměli a Vigantol jsem dávala do skoro 2 let,byl nám předepsán, 😅 Jsme narozeni v ukončeném 38tt,vše bez problémů,zdraví,donošený,ale měli jsme dost žloutenku a jsme celkově drobní 😅 Předepsala nám ho ještě na tu druhou zimu(to jim byl cca 1,5roku+-),prý ještě ho dáme,že jsou bledulky 😀 ,ale přiznám se,že ke konci zimy už jsem ho dávala když jsem si vzpoměla 😅

camelinka
1. led 2012

my mame jen Vigantol

zelvatko
1. led 2012

kanavit jsem dostala od doktorky a měla jsem předepsané data, kdy jsem měla kapat.. vigantol je klasický rybí tuk, ten se dává většinou do jednoho roku, některé doktorky dávají i déle.. ničemu to neuškodí..
No a ten kanavit mi doktorka pak vzala, protože jsme měli napsané v dokumentaci z porodnice, že ho dostala tam.. tak asi proto ho už ta tvoje kamarádka nedostala.

miskadis
1. led 2012

Nám doktorka předepsala Vigantol i Kanavit. Dávala jsem 1 kapku denně Vigantolu (pokud jsem teda nezapomněla 😀 ) do roka a 1 kapku měsíčně Kanavitu do půl roka.

nika.82
1. led 2012

tak mně dr. řekl Vigantol dávat do 18. měsíce, hlavně teď přes zimu 😉 Kanavit taky nedáváme, tenkrát u první jo... druhá ho taky dostala v porodnici a teď už nee 🙂

kalo
1. led 2012

Kanavit je velmi důležitý...dcera kvůli tomu, že ho měsíc nedostala, měla vnitřní krvácení ☹ Vigantol je vlastně sluníčko 😉

jankadudova
1. led 2012

POkud se dostatecne aplikuje v porodnici injekcne, netreba ho podavat v kapkach - KANAVIT. Vitamin D neboli Vigantol neni rozhodne jen "slunicko". Drive se daval rybi tuk, dnes kapky. Je to velka prevence proti krivici.