• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte zkušenosti s výrobky Just na nachlazení?

13. listopadu 2014 
Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti s výrobky Just na běžná onemocnění a nachlazení. Konkrétně s tymiánovou mastí nebo jejich olejem z 31 bylin (perla Just). Uvažuju, že bych je pořídila, ale jsou docela drahé, tak bych ráda znala vaše zkušenosti. Díky.
26. kvě 2014 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Už jsem našla podobnou diskuzi... Omlouvám se za nové téma.
26. kvě 2014 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak my primárně jedeme na nich, proto i v něm jedu :wink:
Tymiánovou mast mažu dcerkám pod nosík v období chřipek, když jdou do školek - dobře funguje jako prevence. Je vhodná i na snižování horeček (maže se na plosky nohou) a větry (jemně (!) velmi malé množství vmasírovat ve směru hodinových ručiček do kůže bříška).
Když už dojde na onemocnění dýchacích cest, ta 31 se kapne a vmasíruje do kůže hrudníčku a přetře tymiánovou mastí. Podobně podporuje účinnost ostatních JUST bylinných krémů.
No a je účinné ji kápnout na mokrou plínu nebo ručník a přehodit přes postýlku nebo topení v období kašle. Plus tedy do aromalampy.

Pokud byste měla ještě nějaké otázky, když tak klidně pošta.
A ano, máte pravdu je drahý - ale každý prodejce by vás měl obeznámit s tím, že pokud nejste s jejich výrobky spokojena, máte nárok na vrácení zboží a peněz zpět.
26. kvě 2014 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tymiánovou mast od Justu mohu jen doporučit,mažu dětem na nos a na hrudnik když začnou pokašlávat a je období chřipek a když mě pobolívá hlava mažu si ji na spánky,bez ní bych se už neobešla.Je dráhá,ale znám jen klady na tuto mast.Doporučuji
26. kvě 2014 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tymiánová mast je na mě moc silná, je ale pravda, že děti netrpí na kašel, tak se u nás moc nevyužije. Objevila jsme ale kouzlo spreje Eucasol - ten mi moc hezky voní a když jsem měla naposledy rýmu, tak jsme si vůbec nemusela kapat do nosu, stačil tenhle sprej.
26. kvě 2014 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bozi je poridit si k oleji 31 inhalator. Bez toho bych uz byt nechtěla. Pak doporucuji v lekarne koupit vincentku ve spreji a kapnout 2 apky 31 a 2 kapky tea tree s manukou a rosalinou.

A dobre je ještě mit v zasobe doma tymiánovou esenci krom kremku, v pripade, ze se nachlazeni projevi
Tymianek mazat preventivne uz ted v tomto obdobi
Eucasol je další věc, která by doma nemela chybet - likviduje az 80% bakterii v mistnosti...znate snad jiny produkt, co toto dokaze?

A urcite bych doporučila i jiné, ale je lepsi si vyzkoušet toto a pak se k justu lide většinu vraceji :slight_smile:
Ja jsem stastna, ze jsem se rozhoupala a just si nakupuji sama. je fakt skvely
23. zář 2014 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rye Mě se po tymiánové masti děti osypávají. Od Justu beru už jen Eucasol, složení není úplně ideální na přírodní kosmetiku, jak jsem se tu dozvěděla:frowning2:.
23. zář 2014 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda to je blbost, ti to klidne muzu vysvětlit, ale to je nekdy skoda casu, protože totez je to s famou o glutamatu sodnem, kdy se mu nekteri vyhybaji a ani nevi proc a vůbec neresi, ze existuji repne verze glutamatu z melasy apod. a taky třeba to, ze pokud někdo ji rajčata, drozdi, pecivo, parmazan a dalších tisíc produktu, tak stejne ji porad glutamat...třeba konkretne to rajce je jeden velky glutamat...a něco podobného ted zpusobila legislativa EU tim, jak popisovat slozeni na produktech :slight_smile: a kdo o tom nic nevi, tak resi kraviny, pritom doted mu eucasol vyhovoval :slight_smile:...fakt neres zanedbatelne věci

Co se tyce tyminanu, nektera detska pokozka muze byt citlivejsi, tady plati pravidlo cistych rukou (nanest na ruce krem vel.hrasku a poradne si promazat ruce, pak az nanest), staci fakt male množství, mozna davas moc
12. lis 2014 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketinkakopretinka A z jakého zdroje je tedy glutamát v koření Just?
13. lis 2014 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hojda repny z melasy :slight_smile:
13. lis 2014 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketinkakopretinka
Co je to glutamát?

Glutamát sodný je bílý krystalický prášek (označovaný jako glutaman sodný či E 621). Průmyslově se čistý glutamát sodný nejčastěji vyrábí z hydrolyzátu kvasinek, pěstovaných na substrátech obsahujících škrob (např. brambory, mouka, cukrová řepa, melasa).
13. lis 2014 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky nechápu, proč bych si měla kupovat koření s glutamátem ať je z melasy nebo z čehokoliv jiného. Přijde mi to jako oblbování chuťových buněk zákazníka. Kupuju si koření přírodní bez glutamátu a chuť je výborná.
13. lis 2014 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám tymiánovou mast a eucasol. normálně počítám každou korunu, ale toto mi bylo hodně doporučováno, tak jsem to zkusila. zatím jsem to použila jen jednou. já kojím a mám malé miminko, obě jsme byly nastydlé, ucpané dutiny...malé jsem šplíchala eucasol kolem postýlky a hned se jí lépe dýchalo. sobě taky na polštář a taky jsem si tymiánovou masí mazala čelo a krk. stačily takto dvě noci a bylo nám lépe, nachlazení bylo pryč. mě se to jinak drží děsně dlouho. ale zatím je to fakt jen jedna zkušenost, tak není moc objektivní. i tak věřím, že just pomůže příště zas :sweat_smile:
13. lis 2014 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek