Máte zkušenosti s výrobky Just na nachlazení?

monihart
26. kvě 2014

Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti s výrobky Just na běžná onemocnění a nachlazení. Konkrétně s tymiánovou mastí nebo jejich olejem z 31 bylin (perla Just). Uvažuju, že bych je pořídila, ale jsou docela drahé, tak bych ráda znala vaše zkušenosti. Díky.

monihart
autor
26. kvě 2014

Už jsem našla podobnou diskuzi... Omlouvám se za nové téma.

brunetka11
26. kvě 2014

Tak my primárně jedeme na nich, proto i v něm jedu 😉
Tymiánovou mast mažu dcerkám pod nosík v období chřipek, když jdou do školek - dobře funguje jako prevence. Je vhodná i na snižování horeček (maže se na plosky nohou) a větry (jemně (!) velmi malé množství vmasírovat ve směru hodinových ručiček do kůže bříška).
Když už dojde na onemocnění dýchacích cest, ta 31 se kapne a vmasíruje do kůže hrudníčku a přetře tymiánovou mastí. Podobně podporuje účinnost ostatních JUST bylinných krémů.
No a je účinné ji kápnout na mokrou plínu nebo ručník a přehodit přes postýlku nebo topení v období kašle. Plus tedy do aromalampy.

Pokud byste měla ještě nějaké otázky, když tak klidně pošta.
A ano, máte pravdu je drahý - ale každý prodejce by vás měl obeznámit s tím, že pokud nejste s jejich výrobky spokojena, máte nárok na vrácení zboží a peněz zpět.

lucyhavirov
26. kvě 2014

Tymiánovou mast od Justu mohu jen doporučit,mažu dětem na nos a na hrudnik když začnou pokašlávat a je období chřipek a když mě pobolívá hlava mažu si ji na spánky,bez ní bych se už neobešla.Je dráhá,ale znám jen klady na tuto mast.Doporučuji

rye
26. kvě 2014

Tymiánová mast je na mě moc silná, je ale pravda, že děti netrpí na kašel, tak se u nás moc nevyužije. Objevila jsme ale kouzlo spreje Eucasol - ten mi moc hezky voní a když jsem měla naposledy rýmu, tak jsme si vůbec nemusela kapat do nosu, stačil tenhle sprej.

marketinkakopretinka
23. zář 2014

Bozi je poridit si k oleji 31 inhalator. Bez toho bych uz byt nechtěla. Pak doporucuji v lekarne koupit vincentku ve spreji a kapnout 2 apky 31 a 2 kapky tea tree s manukou a rosalinou.

A dobre je ještě mit v zasobe doma tymiánovou esenci krom kremku, v pripade, ze se nachlazeni projevi
Tymianek mazat preventivne uz ted v tomto obdobi
Eucasol je další věc, která by doma nemela chybet - likviduje az 80% bakterii v mistnosti...znate snad jiny produkt, co toto dokaze?

A urcite bych doporučila i jiné, ale je lepsi si vyzkoušet toto a pak se k justu lide většinu vraceji 🙂
Ja jsem stastna, ze jsem se rozhoupala a just si nakupuji sama. je fakt skvely

hojda
23. zář 2014

@rye Mě se po tymiánové masti děti osypávají. Od Justu beru už jen Eucasol, složení není úplně ideální na přírodní kosmetiku, jak jsem se tu dozvěděla☹.

marketinkakopretinka
12. lis 2014

@hojda to je blbost, ti to klidne muzu vysvětlit, ale to je nekdy skoda casu, protože totez je to s famou o glutamatu sodnem, kdy se mu nekteri vyhybaji a ani nevi proc a vůbec neresi, ze existuji repne verze glutamatu z melasy apod. a taky třeba to, ze pokud někdo ji rajčata, drozdi, pecivo, parmazan a dalších tisíc produktu, tak stejne ji porad glutamat...třeba konkretne to rajce je jeden velky glutamat...a něco podobného ted zpusobila legislativa EU tim, jak popisovat slozeni na produktech 🙂 a kdo o tom nic nevi, tak resi kraviny, pritom doted mu eucasol vyhovoval 🙂...fakt neres zanedbatelne věci

Co se tyce tyminanu, nektera detska pokozka muze byt citlivejsi, tady plati pravidlo cistych rukou (nanest na ruce krem vel.hrasku a poradne si promazat ruce, pak az nanest), staci fakt male množství, mozna davas moc

hojda
13. lis 2014

@marketinkakopretinka A z jakého zdroje je tedy glutamát v koření Just?

marketinkakopretinka
13. lis 2014

@hojda repny z melasy 🙂

hojda
13. lis 2014

@marketinkakopretinka
Co je to glutamát?

Glutamát sodný je bílý krystalický prášek (označovaný jako glutaman sodný či E 621). Průmyslově se čistý glutamát sodný nejčastěji vyrábí z hydrolyzátu kvasinek, pěstovaných na substrátech obsahujících škrob (např. brambory, mouka, cukrová řepa, melasa).

myskin
13. lis 2014

Taky nechápu, proč bych si měla kupovat koření s glutamátem ať je z melasy nebo z čehokoliv jiného. Přijde mi to jako oblbování chuťových buněk zákazníka. Kupuju si koření přírodní bez glutamátu a chuť je výborná.

blahova_andrea
13. lis 2014

já mám tymiánovou mast a eucasol. normálně počítám každou korunu, ale toto mi bylo hodně doporučováno, tak jsem to zkusila. zatím jsem to použila jen jednou. já kojím a mám malé miminko, obě jsme byly nastydlé, ucpané dutiny...malé jsem šplíchala eucasol kolem postýlky a hned se jí lépe dýchalo. sobě taky na polštář a taky jsem si tymiánovou masí mazala čelo a krk. stačily takto dvě noci a bylo nám lépe, nachlazení bylo pryč. mě se to jinak drží děsně dlouho. ale zatím je to fakt jen jedna zkušenost, tak není moc objektivní. i tak věřím, že just pomůže příště zas 😅

betale
Odpověď byla odstraněná
Zobraz