Mohou se probiotika užívat dlouhodobě?

maddla
8. čer 2011

Používáme od narození na radu kamarádky Bifiform, malé jsou tři týdny,dáváme každý den a musím říct, že nemáme jediný problém s bříškem. Chtěla bych ho dávat do třech měsíců, ale přemýšlela jsem zda na si na něho nemůže vytvořit závislost a jestli tím, že jí ho dáváme tak po vysazení nebude mít nějaké problémy. Máte s tím něldo nějaké zkušenosti? Moc děkuji!!!

jankadudova
8. čer 2011

Ja davam od 1.m ukonceneho BioGaia. Myslim, ze omezene to neni, je to naopak pro mikrofloru priznive.

ffiinnkkaa
8. čer 2011

My také používali probiotika dlouhou dobu. Kvůli delšímu užívání antibiotik. Na doporučení lékaře. Závislost se na nich nevytváří. 🙂

coxa
8. čer 2011

My dáváme Biopron a o tom, že by to bylo časově omezené nevím.

petrakm
10. čer 2011

ahoj, probiotika nevadi, je to jen plus, muj prcek ma od narozeni ATB, tak to ma jako doplnek a ten vetsi mel problem s imunitou a vyprazdnovanim, takze ten je bere vzdycky jako nekolikamesicni kuru, zadny problem, mame BIO GAYA pro mimi a Childrens Lactobacily. ( pro mensi jsou Infats lact.).dulezite je, ze se uchovavaji v lednici, jinak nejsou tak prospesne..

petule777
13. čer 2011

ahojte, chtěla jsem se zeptat jestli je lepší dávat probiotika rovnou k braní antibioitik nebo až po dobrání atb? Předem díky....

lukza
13. čer 2011

Petule 777 já bych dávala rovnou s antibiotika a pak ještě dál po dobrání

kjajule
13. čer 2011

Návykové to není, já dávám celkem často laktobacílky baby, bifiform...střídám výrobce....
Ted je bereme k antibiotikům..a jinak když má malý potíže s vyprazdnováním 😉

luthien.k
13. čer 2011

Omezené to není, například kapky bio gaia je možné podávat od narození (v příbalových letácích pro jiné země než ČR je tato možnost a jedná se o stejný preparát), je to žádoucí, nicméně při kojení je důležité, aby probiotika užívala kojící matka, protože prebiotický komplex z MM je pro osidlování střeva dítěte probiotickými bakteriemi rozhodující (pomineme-li důležitý úplně první kontakt s bakteriemi při porodu v matčině pochvě - děti narozené sekcí jsou v nevýhodě).
@lukza, k antibiotikům určitě brát hned (při jídle mezi dvěma dávkami antibiotik, aby alespoň některé přežily cestu do střev) a pak ještě tři týdny minimálně.

Probiotika nebrat na lačno, kyselé prostředí v žaludku by je zabilo.

pavlinasp
14. čer 2011

Ahoj, syn je o tři měsíce dříve narozený, po dvou měsících dostal koliku... Na doporučení mudry jsme užívali oba (kojili jsme) Probiotický kapičky Biogaia, který moooc pomohly 🙂 Podávaly jsme je celkem čtyři měsíce a pak na ně opět došlo, když jsme začínali s příkrmy (tlačilo ho z té zeleninky bříško, fujky!). Jen upozorním, že BioGaia zejména v těchto teplech by se měly uchovávat v lednici.

lucasice
30. říj 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

My dáváme probiotika malé už cca rok a myslím, že to není nijak omezené.

herbinaaa
26. kvě 2020

není to časove omezené. Mužeš dávát dlouhodobe. Já dávala a dávám laktobacilky