Môže sa používať Framykoin na kvasinky?

aniska
8. čer 2009

Ahoj maminky, neviete ako je to s pouzivanim framykoin masti na zapal zaludu u chlapeckov? Docitala som sa, ze najcastejsie to sposobuju premnozene kvasinky. V pribalovom letaku k framykoinu,kt sa na to dava, je vsak pisane, ze sa NESMIE pouzivat na kvasinky! neviete PRECO? ja ked som mala kvasinky, tak mi na vonkajsiu cast predpisala mudra na gynde prave framykoin. no desi ma, ze na nom je napisane ze urcite nesmie na kvasinkove infekcie.. tak neviem!! je to preto, lebo je to atb a tie na kvasinky nezaberaju, or by sa to mohlo zhorsit, or preco?
a preco som ho potom vyfasla na kvasinky ja??? to su otazke, ze;)

daniela.kninice
8. čer 2009

ahoj já jsem u dcerky používala na kvasinky imazol mast , ta je na i na toto

Imazol Plus je vhodný k léčbě plísňových a bakteriálních infekcí na kůži, v meziprstí na nohou a v kožních záhybech. Rovněž je vhodný k léčbě některých speciálních onemocnění jako jsou: "Pityriasis versicolor" (kožní onemocnění způsobené mikroorganismem Malassezia furfur s tvorbou kávově hnědých skvrn na kůži, které mohou měnit barvu), "Erythrasma" (kožní onemocnění projevující se ostře ohraničenými hnědavě červenými skvrnami se zřaseným šupinatým povrchem, lokalizovanými hlavně na vnitřních plochách stehen). Diagnózu těchto onemocnění ovšem vždy určí lékař, se kterým se poraďte o vhodnosti používání Imazolu Plus. Imazol krémpasta je vhodná k léčbě plenkové dermatitidy a jiných velkoplošných mokvajících poškození kůže. Oba přípravky mohou používat dospělí, mladiství a děti všech věkových skupin, mohou se používat i v době těhotenství a kojení.

S framykoinem neporadím, nám ho na kvasinkydoktoři ani nenapsali.

jabluncanka
8. čer 2009

Aniska,

Framykoin je ATB a ty na kvasinky nejen,že neúčinkují,ale ještě celou věc zhorší...ATB samy o sobě vybíjí zdravé bakterie,takže pak vzniká živná půda pro kvasinky...Imazol se dá volně koupit v lékárně...Ale Framykoin bych nedávala v žádném případě.Spíš bych zkusila udělat do vany slabounce růžovou sedací koupel z hypermanganu a pindíka v tom trochu pomáčet...

shaula
8. čer 2009

Aniska, a jsi si jistá, že to má kvasinkovou infekci? Že "jsi četla, že to nejčastěji způsobují kvasinky", ještě neznamená, že to tak musí být i ve Vašem případě... Doktoři snad vědí, co ti mají na co předepsat.

popelka.miri
8. čer 2009

My dostali na pindíka, když ho měl zarudlého framykoin, ale jen proto, že nám nešel přetáhnout, tak ho přetáhli dr.násilím a tím došlo k natrhnutí předkožky a drobným rankám a proto musel dostat framykoin-atb! A potom ještě, když se mu pindík zapálil a natekl, zrudnul, tak mu musela dr. předkožku objet a uvolnit nějakým nástrojem, aby vytekl mázek a pak zase se muzel mazat framykoinem na zhojení...Ale na kvasinky určitě framykoin není!! Tam je dobrý třeba Fungicidin...na kvasinky, ATB plíseň zhoršují.
Aniska: jsi opravdu jistá, že má kvasinky a ne to co jsem měla s klukem já, jak jsem teď psala? 😒

andy80
8. čer 2009

na kvasinky Imazol nebo Imacort, Fenistil rozhodně NE

andy80
8. čer 2009

Framykoin ne jsem myslela, ne Fenistil

dididi30
8. čer 2009

aniska, mne vravela lekarka ocnu mast na to 😕 😉

lennis
8. čer 2009

před týdnem jsem byli u Dr. se zadečekem, 3 fleky, prý kvasinkového původu, dostali jsme Cloritmazol od dětské a druhý den jsme náhodou jeli do krajskýho města a tak jsme se stavili ještě u dětský dermatoložky a ta nám dala Pimafucort. Určitě bych došla k Dr. ať už dětský nebo kožní.

aniska
autor
8. čer 2009

shaula- doktorka ked sa na to len pozrie vie o tom asi tolko ako ja. pretoze bez kultivacie vies len, ze to a ono na tom a onom mieste sposobuje najcastejsie hentaka bakteria;) napriklad impetigo grampozitivne bakterie-streptokok, menej stafylo. toz ked ma niekto impetigo, daju mu najprv mast co zabija strepto, a az ked to nezaberie, skusa sa dalej. podobne aj s tymto.
popelkamiri - chudak maly:( no,urvanu uzdicku urcite nema, vidim to na zaludovi

ja sa proste cudujem tomu,ze mne to moja dr na kvasinky predpisala, ale vtedy som este bola taky blbec, ze som si neprecitala ten pribalovy letak.. a tak urcite viem, ze mi na kvasinku na kozi predpisala prave framykoin, kt ma v pribale napissane ze na kvasinky v ziadnom pripade nie..

kubinkov
8. čer 2009

Nevím přesně, ale mám pocit, že Framykoin má dvě složky a jedna je proti kvasinkám ( neomycin). Ale pokud kecám, tak se omlouvám. 😕

shaula
8. čer 2009

Kubinkov, asi nekecáš, mám tedy doma jen Ophthalmo-Framykoin, tak jsem mrkla do příbalového letáku a opravdu to obsahuje Neomycini sulfas 26 mg. Ale nevím, na co ten neomycin je🙂

kacka.va
9. čer 2009

já bych raději dala Imazol ale nejlíp jít k doktorce, aby zjistila, co je příčinou.

lentilka11
9. čer 2009

aniska, já myslím, že v dětském věku to nebude nejčastěji zánět kandidové etiologie a Framykoin je opravdu lék první volby na zanícenou předkožku a žalud u takhle malých chlapců

kubinkov- bacitracin i neomycin obsažené ve framykoinu jsou obojí antibiotika - v kombinaci mají širší antimikrob. spektrum

ve24
24. čer 2009

ahojky, syn měl ve 3 letech měl takové bílé kolem žaludu-prý kvasinky dala mi na to framykoin a opravdu to pomohlo. Pak jsem mu to namazala i jak měl zarudlou předkožku a taky to pomohlo 😉

knizka
26. kvě 2010

kamaradka mela velke problemy s "plisni" nebo lepe receno zapareninami v koznich zahybech (lecila se u primare na koznim odd.3 roky) a nakonec se velice osvedcil volne prodejny Bepanten krem antisepticky a na ruzne praskliny nebo i opruzeny zadecek deti mohu doporucit bepanten mast.

vichy77
26. kvě 2010

tak baby, ja neviem, ale framykoin je atb, dava sa na licbu zapalov sposobene bakteriou, ale plesen je kvasinkove ochorenie. Je mi to nejak divne..