• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Můžu dát Robitussin 18 měsíčnímu dítku?

10. března 2013 
Ahojky maminky dcera má od pon suchý dráždivý kašel, stoptusin nepomáhá-jediné co doma mám je ROBITUSIN je od 2 let můžu ji ho dát,děkuji
8. bře 2013 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli od pondělí, šla bych k doktorce. Podle mě je ve stoptusinu i v robitusinu stejná účinná látka, ale nejsem ani doktor ani lékárník, jen mám takový pocit, že mi to někdo říkal.
8. bře 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžeš, dej, taky dáváme. Dr. mi ho doporučila u 1letého dítka. Prý většina léků pro děti, které jsou psané od 3 let, neuškodí od roku.
8. bře 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka25 - udělej jí čaj z divizny. Můžeš přidat trošku tymiánu. Sežeň si tymiánovou mast a mazej hrudníček, krk i záda. K tomu můžeš přidávat i jitrocelovej sirup. Robitussin je JED - nedala bych to ani dospělýmu, natož prckovi. Viz složení: Glycerol, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, dinatrium-edetát, roztok maltitolu, ethanol 96% (V/V), kyselina citronová, amarant, karamel, levomenthol, višňové aroma, sorbitol 70% krystalizující, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, čištěná voda.
8. bře 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Robitussin je opravdu svinstvo, sama ho používám jen když už je nejůhůř. Může ovlivňovat nervovou soustavu
9. bře 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No JED je poněkud silné slovo (jsem odborník)... Docela by mě zajímalo, co přesně z těch pomocných látek je jedovaté... :grinning:

Robitussin = Dextromethorphan x Stoptussin = Butamirat a Guaifenesin

od 2 měsíců lze použít Sinecod nebo Tussin, od 6 měsíců Ditustat
od 1 roku Robitussin Junior
10. bře 2013 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek