Můžu dát Robitussin 18 měsíčnímu dítku?

petulka25
8. bře 2013

Ahojky maminky dcera má od pon suchý dráždivý kašel, stoptusin nepomáhá-jediné co doma mám je ROBITUSIN je od 2 let můžu ji ho dát,děkuji

coxa
8. bře 2013

Jestli od pondělí, šla bych k doktorce. Podle mě je ve stoptusinu i v robitusinu stejná účinná látka, ale nejsem ani doktor ani lékárník, jen mám takový pocit, že mi to někdo říkal.

veruska007
8. bře 2013

Můžeš, dej, taky dáváme. Dr. mi ho doporučila u 1letého dítka. Prý většina léků pro děti, které jsou psané od 3 let, neuškodí od roku.

monika6e
8. bře 2013

@petulka25 - udělej jí čaj z divizny. Můžeš přidat trošku tymiánu. Sežeň si tymiánovou mast a mazej hrudníček, krk i záda. K tomu můžeš přidávat i jitrocelovej sirup. Robitussin je JED - nedala bych to ani dospělýmu, natož prckovi. Viz složení: Glycerol, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, dinatrium-edetát, roztok maltitolu, ethanol 96% (V/V), kyselina citronová, amarant, karamel, levomenthol, višňové aroma, sorbitol 70% krystalizující, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, čištěná voda.

anushka111
9. bře 2013

Robitussin je opravdu svinstvo, sama ho používám jen když už je nejůhůř. Může ovlivňovat nervovou soustavu

terezkax
10. bře 2013

No JED je poněkud silné slovo (jsem odborník)... Docela by mě zajímalo, co přesně z těch pomocných látek je jedovaté... 😀

Robitussin = Dextromethorphan x Stoptussin = Butamirat a Guaifenesin

od 2 měsíců lze použít Sinecod nebo Tussin, od 6 měsíců Ditustat
od 1 roku Robitussin Junior