Nemocné mimi. Jak mu podat antibiotika?

liaa
1. kvě 2008

Ahoj holky!Poradte mi prosím.Filípkovi jsou ted 4 měsíce a chytil nějaký bacil.Rýma,teplota ale hlavně hrozný kašel a zahleněný.Je mu špatně,málo jí.ATB má v sirupu ale je horor to do něj nějak dostat.Lékařka hrozí píchaným penicilinem.Měla jste už některá taky tak nemocné miminko?Máte nějaké vychytávky,jak dobře aplikovat ATB???Poradte!!! 😔

ocicka
1. kvě 2008

Ahoj, my je taky brali, a nejlepsi je si to nabrat do takove te"stikacky" jak je treba u ibalginu apod. Proste jsem mu strcila prstiky do pusinky a vymackla.. 😉

ria80
1. kvě 2008

Michalka byla zvyklá dostávat kapky na lžičce,takže bych to podávala tak.Určitě by nebyl problém.

lendy1
1. kvě 2008

liaa, buď jak píše ocicka nebo stříkačkou, co seženeš v lékárně 😉 Zkus to malému třeba lít jakoby po vnitřní straně tváře, aby se mu to lépe polykalo.

johanda
1. kvě 2008

liaa, můžeš využít injekční stříkačku - jinak se divím, že nebyla přibalená u těch ATB u tak malého mimina. Do pusy mu to stříkej postupně, pokud je zahleněný, možná bude mít tendence ATB vyblít.

maakule
1. kvě 2008

Ahoj, my jsme ze zacatku nekojily a krmily pres prst a strikacku (das do pusy malicek nehtem dolu a vedle toho konus strikacky, ve ktere musi byt vzduchova bublina a mala si to vytahne sama) a docela se mi to osvetcilo i na leky. Jestli to nepochopis, tak mi prosim napis, pokusim se to vysvetlit jeste jednou. 😀

bramburka
1. kvě 2008

No holky, presne to ted resim, absolutne to prska, zatim docela proslo zamichat to do čaje, ale ted mi to taky vyplivla, envim co snedla a co ne a jeste ke vsemu dostala hroznou vyrazku

aajina
1. kvě 2008

Nám to dávali v nemocnici taky stříkačkou a malá to brala v pohodě.

ladunka
1. kvě 2008

Ahoj lioo, moje holčička dostávala antibiotika v necelých dvou měsících. Měla jsem pro ni ATB přímo s aplikátorem - byla to taková jakoby stříkačka. Kajka sice protestovala, ale nebylo jí to tehdy nic platné. Jako všechny ostatní tady doporučuju zkusit stříkačku.

liaa
autor
1. kvě 2008

Holky díky moc!Zkoušela jsem lžičku i stříkačku-ale už to jen vidí a chce blinkat a když mu to dávám,tak to dáví.Stráááášně moc mu to nechutná.Je na flašce a už nevěří ani flaštičce.Myslím,že mu vadí,že ta ATB mají takový prášek jakoby v sobě.
No nic,budeme bojovat dál...Ten teda kašle-to jsem koukala...Chudínek 😔

bramburka
1. kvě 2008

a co máte? My ospen.

modzo
1. kvě 2008

Ahoj,jsme skoro měsíc po zápalu plic,byli jsme v nemocnici a s ATB v sirupu mám také zkušenosti-bohužel špatné ☹ malej mi po nich strašně zvracel i to málo co snědl.U nás to dopadlo tak,že nám museli změnit ATB.Jinak se nám osvědčila stříkačka- podávat pomalu a ze strany pusinky,malej se u toho strašně vztekal tak jsem mu u toho musela držet pusinku na kapříka 😅

ria80
1. kvě 2008

A já kdybych dávala ATB,tak doporučuju koupit lactobacily pro malý děti,třeba Biopron a dávat to taky už v době léčby ATB.Ale ne přímo s tím,ale aspon 3 hodiny odstup.At pak nemají průjmy nebo tak.

bramburka
2. kvě 2008

Jojo dostali jsem nejakej nutrolin - Bl nebo jak se to jmenuje.... to je jeste hnusnejsi a obtiznejsi do ni dostat, nic, holky normálně to nalejte do mlika a do flašky či stříkačky. U nas je nejvetsi problem, ze je to studeny, ona nepozře sebevětší dobrotu, dokud to není teplý 37 stupnu.

mikca
2. kvě 2008

když bude v leže tak pomalu stříkačkou mu to stříkej do koutku pusinky našpul mu jí a ono to půjde když u toho bude ležet tak nemá tak velkou šanci toho moc vyplivnout..do toho mléka bych to moc nedávala hlavně teda do teplého ty učinky těch atb se mohou snížit nebo uplně vymizet...ještě možná do toho studeného.... 🙂

bramburka
2. kvě 2008

já se ptala Dr. a uplne v pohode se to muze do tepleho čaje nebo mlika dát 😉

liaa
autor
2. kvě 2008

Ahoj holky.Máme Klacid.Je to hnus.Dnes jsem to ochutnala a jsou v tom takové malé granulky-ostré drobné hrudky!!!Trvá,než se to v puse rozpustí a pak to je hořké.Volala jsem do lékárny a tam mi magistra řekla,že více to prostě rozpustit nejde.
Navíc to dnes malej,jak se dávil vdechnul.Ted už hodinu strašně sýpe.Jela jsem s ním k dětské ale tam hnusnej vzduch a narváno.Odjeli jsme s ním teda zase domů.Je to ĎES
Do flašky s mlékem bych to dát nemohla-ty hrudičky by sosátko jednak ucpaly a nevěřím že by to pil.Už nám ani nevěří při jídle,řve strachy i když dostane normální čisté mlíčko a před tím mu žádné léky necpu.CHJO.... 😒

liaa
autor
2. kvě 2008

sípe

johanda
2. kvě 2008

liaa - pokud se dáví, polož ji do lehátka nebo autosedačky, stříkačku ji strč do pusiny, vstříkni tak 0,5 - 1 ml, vezmi ji , chvíli s ní choď, zase ji polož a opakuj do vypití celé dávky. Je to opruz, ale v lehu a najednou ti ATB vyhodí s větší pravděpodobností klidně až za minutu po aplikaci.

johanda
2. kvě 2008

Liaa - máš kluka, tak promiň, že říkám "ji". Klacid je hnus sladký, malá ho měla taky. Dávila se šíleně, někdy jsem musela opakovat celou dávku 😒 .

liaa
autor
2. kvě 2008

No,taky někdy musíme.Dnes to vdechl,jak chtěl řvát -fakt hnus.Už jsem volala Dr..Slouží na pohotovosti od zítřka ráno,tak tam máme zajet.Asi se pokusím navrhnout změnu ATB.Je to strašně hrubé-ten lék.Fakt jak namleté střepy 😠

bramburka
2. kvě 2008

no fuj teda, at vam daji neco jiného, hnus!

liaa
autor
3. kvě 2008

Tak holky!!!Máme jiná ATB.Ted nevím,zda to napíšu správně-CEFZIL
Řeknu Vám,že to se s tím Klacidem nedá srovnat!Dejte si na to pozor a Klacid raději odmítejte-opravdu ty hrudky v tom se nerozpouštějí,je to jak písek.Zasekává se to do polykacích cest a dítě se strašně dáví!!!
Ten Cefzil je teda chuťově asi ještě hnusnější 😒 ale za to hlaďoulinký a malý lék přijímá mnohem lépe-a hlavně bez dávení!!!
V nemocnici jsem dala jedné mamince,která taky čekala na řadu Klacid mezi prsty-jen ať ví,jakou to má konzistenci a ani tomu nechtěla věřit,že může nějaká firma pro miminko něco takového vyrábět.
Tak snad už se brzo uzdravíme,poslech průdušek ještě stále není uplně OK ☹