Nemohu do dítěte dostat léky. Jak ho donutit?

nunik11
17. čer 2010

Holky prosím poradte mi mám 21měsíční holčičku a dr. nám zjistila nedostatek železa.Dostaly jsme kapky Actiferrin ty nechtěla tak nám předepsala jiné Maltofer co namjí takovou chuť železa.Problém je ten,že jí nemohu donuti kapky si vzít jen dvakrát a ted jí půl hodiny musíme přemlouvat,když to nejde jinak musíme jí podržet a dát násilím.Problém je,že se pokaždé pozvrací a brečí jak blázen.Jak donutit batole si vzít léky?Jak by jste to řešily?Má to brát 2 krát denně nalačno před jídlem.Díky moc za rady jak to třeba děláte doma vy.

bera28
17. čer 2010

Nunik, my jsme teda brali maltofer jako úplný prťavci a v poho. Ale teď dávám holce vápník (sirup), je fakt neskutečně hnusnej 😝 Ale normálně jí ho naliji na lžičku a řeknu pojdď, vitamín a v poho ho zblajzne. Čím míň řečí okolo toho, tím líp.
Prostě jí ho nakapej na lžičku nebo zamíchej do pití a to by snad mohlo jít, ne?

momin
17. čer 2010

@nunik11 A kolik kapek davate? nejak hodne? ja bych ji to normalne kapla na lzicku k jidlu nebo piti...

berenika39
17. čer 2010

ahoj, nejde to přimíchat do něčeho, natáhnout do takové té stříkačky z nurofenu nebo paralenu? tím to stříkneš do pusy snadno, musí polknout, a je to.

ria80
17. čer 2010

No já bych to asi taky natáhla do stříkačky,podržela a hotovo.A dát to do něčeho hodně sladkýho třeba,aby se ta chut ztratila.

nunik11
autor
18. čer 2010

to jsem taky zkoušela na lžičku bez řečí,že to je vitamínek a ona si to prostě nevezme.Zkoušela jsem jí i zakleknout s tou stříkačkou z nurofenu a to prostě mi vyzvrací ona si vyvolá ten dávicí efekt a prostě se raději snad udusí než to sní.Jedině zksuit dát s nějakou štávou jiank už nevím,ale přesto díky moc za rady,

nunik11
autor
18. čer 2010

jinak máme dávat 2 krát denně 10 kapek.

blahovka.cz
18. čer 2010

ahoj nuniku ja bych se domluvila mudrou,jestli to nemuzes dat treba na kostku cukru,nebo piskot,spousta lidi nedodrzuje tyhle veci jako brat pred jidlem,po jidle behem jidla a ty leky taky fungujou,zelezo mate v podstate jako doplnek stravy,ja myslim,ze u ditete to se daji primhourit oci 😉 😀 no a paokud by i potom zvracela,tak si myslim,ze je to napovazenou mudrou o jinem zelezu,protoze by ji tohle naprosto nevyhovovvalo

glumy
18. čer 2010

@nunik11 ahoj, tak syn mel nedostatek zeleza jako mesi, ale taky ty kapky nepozrel, tak jsme koupili homeopatika nejak ferrum neco, v lekarne jiste poradi, no a pomohlo to stejne, jen jsme to do nej daleko li dostali, davali jsme pet kulicek rozpustenych v trochu vode, je to docela sladke, takze to byo ok 😉

glumy
18. čer 2010

pisu na notebooku jak trotl, myslela jsem, ze je uzival, kdyz byl mensi🙂

sjuzan
19. čer 2010

U nás je s polykaním všech různých léků taky problém.malá má1,5 roku a už 3 měsíce dáváme různé léky na kašle apod.U nás to šlo jedině tak,že jsem jí to fakt musela dávat násilím.Prostě na ni nalehnout a dávkovačem z Nurofenu to do ní nacpat.Taky u toho řvala a dávila se,ale naštěstí to teda nikdy nevyzvracela.Teď už je to o hodně lepší,asi si za tu dobu na to zvykla a už to polyká v klidu.

anicka164
19. čer 2010

A zkoušela jsi je ochutnávat? Já jako malá měla nějaký kapky se železem, který byly tak nechutný, že ačkoli jiný léky jsem brala v klidu, tohle prostě nešlo. Máma je jednou ochutnala a pak už jsem je jíst nemusela 😀

Zkus se zeptat doktorky, jestli není i železo v tabletách. V těhotenství jsem brala Aktiferrin právě jako tobolky. Ale asi ho tam bylo víc, nevím...

Kdyby ta anémie nebyla vážná, klidně se na to vyprdni, uvař jí častěj jídlo se vyšším obsahem železa (červené maso, játra, brokolice), vař v litinovém hrnci a myslím, že přežije 😉

draga
19. čer 2010

@nunik11 mě poradili v lékárně dávat kapky do trochu koly. tu že děti milujou, správně by jí neměli ale je to právě pro ně taková jakoby *odměna* 😉 držím palce, protože ty naše dětičky jen tak nepřechytračíš...

nunik11
autor
20. čer 2010

holky díky dávám jí to malinko zředěné štávou a to aspon vypije.Dávám i častěji červené maso,játra a vše co obsahuje železo,ale to jsem si myslela,že jsem dávala i předtím a asi nic.Ona malá měla poslední 4 měsíce pravidelně horečky vždy jen jeden den těch 39,4 a pak vůbec nic a tak se to opakovalo tak jsme šly na krev a tak právě zjistili,že jí chybí železo a je chudokrevná.JInak moc díky

crca
22. čer 2010

Nunik,s tímhle bojuju u kluka,sice máme 14 měsíců,ale trpíme na laryngitidy,což je horší než nedostatek železa a na to jsou jen prášky Prednison a když kašle,tak Protazin,no je to prášek-problé,jak to do něj dostat,je to tak hořký,že i mě to natáhne,když si "jen"oblíznu prst,natož celý 🙄 vždcky mě to vyzvrací-dost zásadní problém,protže potřebuju,aby mu neotíkalo hrdlo a my sním zase nejeli ve dvě rychlou,protože se dusil.Zkoušela jsem dát i do přesnídávky,do termixu,do šťávy.....prostě všechno vyzvracel.Holka ta sní všechno jako bonbony 😀
Sice máme ne nejhorší chvíli čípky,ale jsou dost silné,ale když ho potřebuju podchytit,tak mu dám radši kousek čípku do zadečku a mám vyhráno.Nechápu,proč pro tyhle děti nedělají všechno ve formách čípku ☹ byl by klid,maminky by se nestresovaly a děti by byli v klidu 😉
Já bych jí to zkusila dát do šťávy,nebo zamýchat do čajíku,ale jestli to je jako u nás,tak ten vyčmuchá i kapky na kašel v čaji a stejně ho nechce 😀