Nemůžu do dítěte dostat antibiotika. Pomožte

zdenkazdenula
2. únor 2011

Hlky, prosím vás, poraďte mi, jak dát dítěti 1,5roku antibiotický sirup. Malá to nechce. Dala jsem jí to do mléka, ale hned to odmítla. Nabrala jsem lžičku z mléka a namíchala s oblíbenou kulajdou a hned to vyplivla. Asi to v tom cítí. Zkusila jsem i do šťávy, taky nechce. 2 dávky jsou fuč.
Nakonec jsem ji to rvala s přítelem do pusy s tím, že to vyplivovala a já jí to zase dávala do pusy. Samozřejmě, že něco vyplivla a bojím se, že jestli to večer udělám stejně, vyplivne toho i víc. Má náběh na zápal plic, takže to není sranda. PORAďte. Díky. Jsem toufalá. ☹

jasekd
2. únor 2011

@zdenkazdenula Strikackou. Kup si v lekarne nebo popros u vaseho Dr., urcite ti jednu daji. My jsme na preventivnim kryti antibiotiky, sirup Sumetrolim, kvuli vade ledvin. Vzdycky ho mel rad,strikackou jsem davala kvuli presnemu davkovani. Ted je nemocnej (obyc. nachlazeni) a nechce jist a nechce ani to, co mu chutnalo, cili ani ten sirup. Natahni do strikacky presne mnozstvi, nicim nered. Oni to stejne poznaji a pak je toho moc, snadnejc se to plive. Ja mam teda mladsi dite, ale bojuje taky statecne 😀 Musis treba i nasilim, neda se nic delat. Davam mu tak i sirup Hedelix a cibulovou stavu, proste vsechno, co by jinak nepozrel 😉 Strikacku pak poradne umyt, ja ji teda i vyvaruju, kdyz vyvarim flasky, protoze se mi nechce tu "uspinenou" strkat do lahvicky s antibiotikama, ktery mame na dva mesice. Ale nutne to asi neni...

zdenkazdenula
autor
2. únor 2011

jasekd- Jen nevim, co budu delat, kdyz ji to striknu do pusy a ona to vsechno bude zase vyplivovat. Je na to nejaky trik? Nemuzu si dovolit, aby neco slo jinam, nez do pusy.Dneska se skoro dusila kaslem. Ach jo.

jasekd
2. únor 2011

@zdenkazdenula No minimalne to jde do ty pusy strcit i pres sevreny rty, to lzicka ne. A kdyz se po tobe ozene, ze strikacky to nevytece 🙂 Strcit do koutku smerem ke tvari, zmacknout dost rychle a treba i tu pusu pridrzovat, ono ji to tam zatece. Ja jsem zubar, takze s hmatama v pusine mam trochu zkusenost 🙂

kjajule
2. únor 2011

Taky dáváme sirupy stříkačkou naberu přesnou dávku ničim neředim strčim mu to do koutku zavřené psiny jelikož my se pereme vždy u léků...cirkus šilenej...a vymáčknu mu tam celou dávku najednou a přidržim pusinku...někomu to muže přijít brutální aale u nás to prostě jinak nejde...☹

kjajule
2. únor 2011

Mě malej neveme do pusy ani sladkej nurofen...a po tom co jsem už snad tisíckrát prala povlečení od nurofenu, panadolu protože vždy vše vyplival, spící nespící prostě to do pusy neveme a ty dávkovače u nurofenu jsou nám taky na nic to mu do koutku zavřené pusy prostě nestrčím... ☹

jasekd
2. únor 2011

@kjajule Souhlas, vypada to drsne, ale kdyz to jinak nejde... Nase "vyhoda" je, ze my jsme na tech ATB uz od 5ti mesicu a doted mu nevadily, naopak, kdyby mohl, vyzunkne celou flasku, vsechno se zmenilo ted s nemoci, jak je zahlenenej, nechce nic. Bez strikacky bych si neporadila.

kjajule
2. únor 2011

Malýmu to vadilo odjakživa, do toho dostat jakýkoliv lék je problém...pozná to ve všem... 🙄
Zkoušela jsem několikahodinové přemlouvání po dobrém , vyhrožování no cokoliv ale jediné rychlé a efektivní (nejvíc toho spolkne)je stříkačka za 2,-....
Já pak hooodně moc chválím a pusinkuju tak snad z toho nebude mít nějaký trauma... ☹
Nějak do něj ty léky které jsou občas třeba dostat musim...

jasekd
2. únor 2011

@kjajule Neboj, nebude, to bysme meli trauma vsichni. Co treba takove odsavani nosanku apod. Ja jsem treba schopna ve vetsine pripadu ve spolupraci se sestrou a rodicem spravit zub ani ne 3letemu diteti, kdyz je to potreba (holt nekdy to nejde jinak nez pevne drzet a udelat pres odpoer ditete), ale odsat nosanek vlastnimu ani ne rocnimu, to je boj, a je to boj, i kdyz jsme na nej s manzelem dva 😀

kjajule
2. únor 2011

@jasekd Tak s odsáváním nosu my problém zase nemáme...sám by si ji klidně strčil až uplně do nosua ještě se u toho řechtá že ho to lechtá...😀...a pak ještě chodí že chce zapnout vysavač... 😀
Jen ty léky nijak nemusí...ale je to nutný takže se fakt nedá nic jiného dělat než podržet ho...a že to není teda legrace když je manžel v práci a já doma sama... 😠 Má pěknou sílu 😝

zdenkazdenula
autor
2. únor 2011

DIky za rady. Tak vyrazim pro tu strikacku. Snad zvladnu drzet pusy, aby nic nevyplivla. Drzte mi palce.

bufina
2. únor 2011

@zdenkazdenula U nás je to podobný, malej měl antibiotika - Augmentin. Byla sem ráda že je to jak mlíko, že to určitě bude v pohodě. No a nebylo. Plival to a řval. Maskovala sem mu to na lžičce s kaší, ale ty potvůrky to poznají. Zkusila sem tu stříkačku od Nurofenu a jakmile to viděl, tak hned začal dělat že se dáví... Nezbylo mně nic jinýho než to do něho cpát trochu násilím. Přece jen je to pro jeho dobro...

crca
2. únor 2011

@zdenkazdenula taky jsem u kluka dost bezradná,měli jsme teď před 14 dněma taky ATB-Ospen,je to sladký,dobrý,sice to trochu zhořkne,ale nic hrozného.Jak už tady psala....,ani Nurofen do něj nedostanu 😠 teď jsem to udělala taky těma dávkovačema a stříkačkama,ale taky nic moc,naštěstí jsem mu to dávala(teda měli je oba)ve 21.30hod(to už spali),o půl 6 ráno(taky spali)takže to šlo trochu hladčeji 😀 no a pak o půl druhé odpoledne a to byl boj 😅 Holka naštěstí byla rozumná-zabrali lentilky,takže pojď dáme kapí a dostaneš ňamku 😀 super,bohužel kluk palice tvrdohlavá(je znát že je býk 😀 ),ani ťuk,tak jsem ho sevřela,jednou rukou držela ruce,druhou jsem mu to tam loupla a zacpala nos 😖 -zní to taky děsivě,ale jiná možnost prostě není 😒 Takže když dostaneme něco takového,tak už sjem na prášky i já 😅 protože vím,že bude hrozný boj a to jak píšeš,že je to u Vás právě dost vážné kvůli zápalu plic,tak se nedivím,že jsi z toho na nervy,že to nechce 😔 copak to,když má kluk teplotu tak co,buď ten sirup spolkne a uleví se mu,nebo to vyplivne a já mu pak dám čípek,ale u těchto horších onemocnění je to peklo,tak držím palce a ať to co nejdřív zvládnete a uzdravíte se 😉

zdenkazdenula
autor
2. únor 2011

crca-diky, snad vse zvladneme a mala se brzy uzdravi. Diky za tip se zacpáním nosu. Malá je opravdu bojovník a ráno, když jsem se snažila to do ní narvat, tak to prostě vyplivávala a myslím, že minimálně třetina šla mimo.
Stříkačku už mám zakoupenou a večer na to půjdu.

artlice
2. únor 2011

my měli teď antibiotika poprvé a taky jsem je hned nasadili se stříkačkou, sice to nejdřív nechtěla ale manžel s malou začal hrát hru jako že on to jí také a dával si "jakoby" stříkačku do pusy a dělal mňam mňam a jakmile to malá viděla tak jí hned chtěla taky, ona totiž začala jíst jen to co vidí u nás a tak jsme jí takhle tzv oblbli, a pak jsme jí i tu stříkačku nechali chvíli v ručičce aby si jí osahala a po 2dnech už jí antibiotika nevadila 😝 , jo a tu dávku antibiotik jsme jí stříkali do pusinky aspoň na 3x aby toho neměla v puse moc a nemohla to hned vyplivnout, jinak držim palce ať se dílo podaří 😀

zdenkazdenula
autor
3. únor 2011

Takže včerejší výsledek- dala jsem stříkačkou a sanžila se držet bradu a pusu a malá mi tocelý vyplivla, tak jsem jí to dávala prsty zpět. Něco šlo opět mimo. Jsem asi neschopná ☹

bufina
3. únor 2011

@zdenkazdenula Mně se podařilo do malýho dostat Nurofen tak že sem mu ho zamíchala do banánovýho sunaru. Udělala sem mu jeho normální dávku 120ml a tak se to v tom nějak ztratilo. Ani tohle by nepomohlo?

zdenkazdenula
autor
3. únor 2011

Já jí to právě předtím dala do Beby, co pije a hned to mlíko přestala pít a už jsem to do ní nedostala, tak se bojím to zase někam dát, protože už je pár dávek pryč. I v polívce to poznala a to ta polívka měla dost výraznou chuť.

ferinka
3. únor 2011

@zdenkazdenula tím aplikátorem co tam je,prostě Máťu trošku "zakleknu" pusu mu zmáčknu na kapříka a na 3x pomalu dávám,jak má tu pusinku na kapra,tak to nejde vyplivnout,jako zní to brutálně,ale až takový to není 😅 😀 😀 😀 A to druhou nebo třetí dávku už nemá tendence tolik plivat,taky vždycky strašně bojujeme 😔

zdenkazdenula
autor
3. únor 2011

ferinka- na kapra? 🙂 to mu pusu zleva a zprava k sobe jakoby přitáhneš? Jsem asi nechápavá. Já se snažila pusu držet jakoby zezhora dolů, aby mi to nevyplivla.No a vyplivla a v pohodě.
Máme asi 3 dávky, který tedy malá nedostla, myslíte, že to vadí a mám to říct dr?

berynka
3. únor 2011

@zdenkazdenula, pokud to nezvrací, tak bych na to šla prostě násilím 😅 ... Podržet pusu, dokud to nespolkne. Asi tak jako to bylo ve Slunce, seno, když babičce dávali tu hnusnou meducínu 😉 . Do jídla a do pítí je to fajn, pokud sní nebo vypije všechno, protože pak to zase není celá ta dávka a snižuje se účinnost 😒 .
Vim, jakej je to stres, nám takhle u malé jednou hrozilo, že se bude muset vrátit do nemocnice na kapačky. Byla už o něco starší, tak si nakonec nechala domluvit a já byla hodně neoblomná. Horší bylo, že se jí z toho zvedal žaludek, tak jsem se modlila, ať to v sobě udrží.

cherub
3. únor 2011

@zdenkazdenula taky teď bojujeme s ATB... používám stříkačku z nurofenu. Malou položím na záda a jakoby si nad ní kleknu. Ruce ji dám k tělu a moje kolena je pěkně skřípnou, takže nemá šanci se mi vykroutit...

do jené ruky beru falšku s vodou, ona automaticky otvírá pusinku a druhou rukou ji do té otevřené pusy stříknu asi 1/3 dávky a hned ji tam šoupnu tu flašu a nechám ji pořádně napít... vytáhnu a opakuju. Na pití otvírá pusinku jak kapřík a v tom okamžiku se to tam musí stříknout 😉

drržím pěsti, snad to půjde 🙂

martaska78
3. únor 2011

Ahojky, já malé sirup "stříkám" do pusy stříkačkou. Koupila jsem ji v lékárně za 1 kč. Lehne si, když nechce otevřít tak na kapříka (z leva do prava) a stříknu, chvilinku čekám, aby to spolkla a je to. Takhle to dělali v nemocnici a mě se to osvědčilo. 😉

ferinka
3. únor 2011

@zdenkazdenula jo jo přesně v koutkách jakoby k sobě - na kapra,nemá pak tolik možností plivat,je to pro jeho dobro a jinak to nejde no 😀

ferinka
3. únor 2011

@cherub zálehovej styl máme podobný 😀 😀 😀

zdenkazdenula
autor
3. únor 2011

Zkusím tedy toho kapra 😉 . Zezhora dolů to nejde, tak snad se zadaří. Už mi z toho hrabe a včera se mi fakt už chtělo brečet, že nejsem schopná jí to tam dát. A to jsem se snažila opravdu násilím.

triowax
3. únor 2011

Dávám stříkačkou od nurofenu nebo panadolu.
Ale problm nemame,mala drapne do pusinky strikacku a taha a taha...až spolkne celé 4ml.

zdenkazdenula
autor
3. únor 2011

triowax-závidím

jasekd
3. únor 2011

@triowax Takhle jsme to meli taky, nejradsi by vypil celou lahev (bere ATB preventivne jako kryti pri vade ledvin), ale co je nemocnej, nechce nic, takze jedine nasili. To same se sirupem Hedelix, cibulovou stavou atd. Ja bych bez strikajdy byla studena.
Jinak do jidla bych nedavala, pak nesni vsechno a nevite, kolik davky je v haji...

lexxa24
3. únor 2011

nase mala je expertka na ATB, hodne jsme s ni bojovali! Az nam sestra u dr poradila, dat do strikacky, striknout do pusy a prudce fouknout do obliceje a ona to spolkne.(pry je to reflex) Zni to osklive, ale tenkrat to jinak neslo... jinak by musela do nemocnice na kapacky. Ted ji to davam opet strikackou a pak dam hned dudaka a uz to neplive.ale byl to tenkrat BOJ...

lexxa24
3. únor 2011

ps: a pak hned necim zabavit!