Neocate. Máte problémy s předepisováním?

ivarei
30. led 2011

Užívá vaše robátko Neocate? Zajímalo by mě, zda máte taky problémy s jeho předepisováním. Předem díky za vaše zkušenosti.

ivarei
autor
4. únor 2011

@roxies Tak to je úžasný, mohu poprosit o kontakt? A jakdlouho jste na neocate?

@marda To je dobře, že jste měly klidnou noc. No, zabírá částečně, někdy jo, někdy vůbec ne. Dáváme ještě helicid na snížení kyselosti žaludečních šťáv a jako prevenci zánětu jícnu, ale ten je na předpis a sám o sobě moc nepomohl. Včera jsme měli prima den, nevypila tolik, ale pila bez pláče - poprvé po několika měsících 😀 . Jsem šťastná jako blecha. Dnes razíme na hory, tak jsem zvědavá, jak to zvládneme.

marda
4. únor 2011

@ivarei tak to je super.................uzijte si hory a urcite prubezne informuj jak se mate....

roxies
4. únor 2011

opravdu letos.akorát jde o neocate 1 co je snad do 10 měsíců nebo na jak dlouho.naše malá tina má 6týdnů.jinak gastrotuss taky používáme a nevím..jednou jí to sedne a je v pohodě, pak zase tlačí a je neklidná..

ivarei
autor
4. únor 2011

@roxies Tak moc děkuji za typ, zkouším mapovat ceny v různých lékárnách a někdy bych je ráda zpracovala a hodila do tabulky, aby byly k dispozici i ostatním. Přesně stejné zkušenosti máme s gastrotussem my, někdy sedne, někdy ne. A jste na Neocate od narození?
@marda Jsme v Rokytnici a je tu parádně, balení jsme zvládli, papáme s pláčem... Zjišťovala jsem ceny v lékárnách v našem okrese a v Praze, zatím mi moc odpovědí nepřišlo, ale jedna byla dost potěšující -

"Dobrý den, v případě odebrání více jak jednoho balení nebo při pravidelném odběru by se doplatek mohl pohybovat do 100 kč na jedno balení.
Neocate objednáváme vždy do druhého dne, stačí např zavolat nebo poslat mail.

S pozdravem Mgr. Tomáš Kruncl, Lékárna Bílá růže Litoměřice."

ivarei
autor
4. únor 2011

@marda
@roxies
Jinak má pojišťovna limit 2500 Kč, jakmile na lécích nebo potravinách na předpis, které nejdou nahradit ničím jiným (Neocate tam patří), přesáhnete na doplatcích tuto částku, bude vám pojišťovna vracet.

marda
5. únor 2011

@ivarei tak to je super ze se mate dobre............poradne si to uzijte a ty se pekne odreaguj a nabirej sily....Tak ta cena je skvela.............ale jet pro to by se mi asi navyplatilo.......vy v tom kraji mate tak levne....a tu presazenou castku mi vrati automaticky kdyz jsme v registru...........

ivarei
autor
5. únor 2011

@marda Myslím, že to vrátí automaticky, alespoň v prosinci mi to tak vraceli, pojišťovna si to sama evidovala a při přesažení limitu přišly Aničce penízky. Jak bojujete dnes?

marda
5. únor 2011

@ivarei j o dnes to vcelku jde a zda se sirupek zabira....sice vice jak 60-70ml neda,ale ji a to je dulezite.A JAK VY SI UZIVATE na horach? a co deticky,libi se jim?Tesime se na fotky....

roxies
9. únor 2011

@ivarei no tak ted jsme brali znovu neocate a lekarnice ze uz to kupuje draz, tak jsme doplaceli 15kc za dve baleni 🙂 tady ty lekarny dr.max jsou soucasti kauflandu tak vyzkousejte jak je to u vas..jinak problem s predepisovanim receptu nemame.tine vysel pozitivni krevni test na globulin,takze detska doktorka nam to v pohode dava.rikala, ze do 1 roku to i v klidu obhaji u pojistovny.potom uz to pry bude problem..neocate pouzivame asi od 4tydnu a brisko ji uz vubec neboli..akorat bojujeme s tim refluxem no..ted uz se nam zacina i zakuckavat a dusit takze me docela desi..a ten gastrotuss fakt nevim nevim..ted uz mi ublinkne i po nem treba po pul hodce a to ji nepokladam hned na zada a nekolikrat mezi krmenim rihame...

marda
9. únor 2011

@roxies ty jo ja vcera za dve baleni doplacela pres 500,docela rozdil...skoda ze to nejde poslat...u nAS v KV kraji jsem dr.maxe obvolavala a vsude pres 200,nechapu kdyz je to jedna sit...jinak po sirupu uz taky blinkamt,dnes i 2 hodky po jidle....nejhorsi je to duseni....dnes mi zacala kuckat brokolici a ja uz to videla cerne....co je s ivou,uz tu dlouho nebyla

stasinda
9. únor 2011

Ahoj, nám paní doktorka z gastroenterologie dokonce napsala 15 plechovek najednou. Vybírala jsem si to v lékárně v nemocnici v Českých Budějovicích a platila jsem jen 30 Kč za položku na receptu. 🙂 Což si myslím, že je to super, když tady čtu, kolik doplácíte.

ivarei
autor
11. únor 2011

@marda Uff, tak dnes proběhla kontrola ve VFN, předepsali nám 10 plechovek, tak příště jsou na řadě tady u nás. Napíšu dopis do pojišťovny, aby mi dali vědět, kdo nám má mlíčko předepisovat. Jinak Anička má pátý den průjem, ach jo...
@stasinda Tak to je fakt super, ty rozdíly jsou opravdu velikánský :-/.
@roxies Taky takhle několikrát říháme, ještě teď. Nejhorší byl reflux mězi 4. a 5. měsícem.

ivarei
autor
11. únor 2011

@marda Jak je vám?

marda
11. únor 2011

@ivarei ahojky tak koukam ze z hor uz jste dooma,jsem rada ze vam mlicko predepsali a dal se to resi..........z ceho muze mit chudinka prujmik,vzdyt uz to bylo ok,snad se to brzy spravi,u nas prevladaj f,dny dobry a spatny.......dnes ,mi cely den chroptela a zakuckavala se,ublinkavala....zjistila jsem ze vubec nemuzeme presnidavky,jsou kysele a male to nedela dobre,zvraci to,to same prikrmy s jakoukoli zeleninou,,,ach jo........zitra holt zkusim dat samotne maso.a neustale mi krka.........at uz je ten reflux pryc

ivarei
autor
12. únor 2011

@marda Chudinka malá, ach jo... U nás je nejhůř po banánu, špenátu, žloutku a krůtím masu, nejlíp snesou brambory a rýži (ty obecně dost doporučují, že zahustí obsah v žaludku). Samotného masa bych se asi bála 😒 .

marda
12. únor 2011

@ivarei vazne po bananu a ja myslela ze je nejmin agresivni....no tak uvidime kdyztak ji k masu pridam brambor

zuzik28
12. únor 2011

Holky, my jsme donedávna byli také na Neocatu. Jezdila jsem si pro něj do lékárny do Brna, do dětské nemocnice. Tam vyšla 3 balení po 400 g na 60 Kč. S malým jezdíme do Nového Jičína (tam je speciální centrum pro léčbu dětského atopického ekzému) a dokonce nám vždycky recept na 6 balení Neocatu poslala sestřička poštou, abychom tam nemuseli jezdit...jsme z Prostějova. Tady u nás v lékárně stála 3 balení asi 750 Kč, takže se mi jezdit do Brna opravdu vyplatilo.

marda
12. únor 2011

@ivarei ahoj Ivy chtela jsem se zeptat zda vam zabira ten helicid...........chci se domluvit z dr,zda by nam ho napsal....gastrotuss zklamal,nekdy je to po nem i horsi

ivarei
autor
12. únor 2011

@marda Nee, nezabírá - ani není primárně na reflux, je na snížení kyselosti žaludečních šťáv a jako prevence zánětu jícnu jako následku refluxu... Mrzí mě, že gastrotuss zklamal - nám zabírá v různých intervalech, někdy vůbec, někdy pomůže dost. Chodíte někam ke gastroenterologovi?
@zuzik28 No teda, to je super přístup, to si u nás v kraji vůbec nedokážu představit. A už vám alergie vymizela? Kristýnka ji nemá?

zuzik28
13. únor 2011

@ivarei To jo, jsou tam opravdu vstřícní...malej má atopický ekzém, podle testů má alergii na vejce, pohanku a oves...A i tak nám předepsali Neocate, jestli bude nějaké zlepšení. Teď už malý pije i mléko a nějak se ekzém nezhoršuje, takže to asi mlékem nebude.
Kristýnka zatím nevím, ale předpokládám, že AE bude mít taky. Ondrovi se to rozjelo po očkování ve 3. měsíci, takže uvidíme jak to bude u Kristý.
Jak si vás tak čtu holky, tak to teda moc lehký nemáte....držím pěsti ať se vám to zlepší 🙂

marda
13. únor 2011

@ivarei zitra se budeme objednavat na gastro,nebot obvodacka s nami nic neudela tak jsem zvedava co s nami vyvede.dnes sirup nemela a zatim neublinkla ale zase ji nejde krkat a krouti se,a prikrm take jeste nemela,tak dame par lzicek neceho k vece...a co vy,jak vam je a jak papkate?

ivarei
autor
13. únor 2011

@marda A to předepisuje neocate obvoďačka? Říhání nám jeden čas taky moc nešlo. U nás tak nějak na střídačku, ve spánku něco vypije, ale pořád ten průjem a je osypaná kolem pusiky.
@zuzik28 Děkujeme za držení palců 🙂

marda
14. únor 2011

@ivarei nene,mleko nam predepisuje dr.z nemocnice.N o a jinak dnes jsem volala gastroenterologovi a on deticky neleci a detsky je nejbliz az asi v Praze....a nevim zda nejake leky muze napsat obvodni,,,,,,jinak dnes s jiidlem zase hruza a tez trochu prujmujem. a to nas ceka ve stredu ocko,uz ted mam hruzu,spatne to snasi

ivarei
autor
14. únor 2011

@marda To jsme na tom stejně, taky nás čeká očkování, asi zítra nebo ve středu :-/ a taky to špatně snášíme.
Ústí je blíž KV, ne? 🙂 Kdyby něco, v Praze je výborná MUDr. Natália Szitányi, doporučuju.

marda
15. únor 2011

@ivarei a v usti gastroen.je?na intermetu nemuzu nic najit.trapi vas take skytavka,nas uz 3 dny a s prestavkama cely den,nevim co s tim

ivarei
autor
15. únor 2011

V Ústí je dětský gastroenterolog MUDr. Zahradníček, osobně ho neznám, jen vím, že jsem na něj narazila, když jsem pátrala, kam s Aňulkou budeme chodit. Jinak škytáme taky pořád, teď musím zaťukat, je nějaký lepší období.
@marda

marda
15. únor 2011

@ivarei dekuji za kontakt.my ted obdobi bes...........uz dva dny tak zalostne malo papa...po jak dlouhych intervalech krmis a kolik toho anicka spapa

ivarei
autor
16. únor 2011

@marda Tak my krmíme Aničku minimálně 5 x denně mlíčkem + příkrmy, ale to mléko5x denně je vlastně víckrát, protože vypije třeba 10 ml, pak má 20 minut pauzu, pak dalších 30 ml, zase pauza... takže krmíme vlastně skoro pořád. Pije tak různě, snažíme se jí nacpat alespoň 90 ml na jedno krmení. Včera jsem koupila kukuřičný křupky a Aňulka se po nich může utlouct, konečně něco, co jí chutná - kalorická hodnota žádná, ale i tak jsem z toho nadšená. Adámek má teplotu, tak se děsím, že zase zánět středního ucha. Taky na to trpíte? Jinak jsme vyzvedli 10 balení Neocate v lékárně a dopláceli jsme 956 Kč.

ivarei
autor
16. únor 2011

@marda Kolikrát krmíš ty a kolik Emička papá?

marda
16. únor 2011

@ivarei ted jsme dorazily od mudr.,jsme naockovani tak strasne plakala a ja tez......a mame rymu snad se to nerozjede.....kez bychom toto ockovani zvladly lepe a s mensima teplotama a bez nemocnice.na zanet s.ucha netrpime diky bohu-proto jsem nechala ockovat prevenarem,protoze ja na to trpela.ja krmim po 2,5-3 hod.vzdy pripravim100ml nekdy vypije vse nekdy jak rikas 20ml tak ji dam na to par lzicek prikrmu.a neboli pak Aninku brisko,kdyz dostava tak casto ikdyz malo?A jinak navazily nam dnes 6230 takze jsme pribraly,jsem stastna....a co vy,uz taky neco malo pribraly?jo a jinak jsme 4.3.objednany do vfn na konzultaci,tak snad mi neco poradi....jen mam hruzu z cesty,mala nevydrzi dlouho v sedacce