Neocate. Máte problémy s předepisováním?

ivarei
30. led 2011

Užívá vaše robátko Neocate? Zajímalo by mě, zda máte taky problémy s jeho předepisováním. Předem díky za vaše zkušenosti.

marda
30. led 2011

ahoj............uz kolikrat jsem ti chtela napsat...........mame tez alergii na bkm a tez reflux........a spatne papame.........snazila jsem se kojit do 5.mesice ale bylo to utrpeni,ted jsme na neocate ale moc tomu nedame a malo pribirame nekdy i hubneme...........je to sileny na nervy,,,,,,,,,,,4krat jsme byly v nemocnici ale nic se nezjistilo...reflux mame take hrozny,dvakrat jsme se dusily a vezla nas rychla....uz nikdy vice...a ted k otazce,neocate nam predepisuje mudr,z nemocnice a zatim v pohode

ivarei
autor
30. led 2011

@marda Tak ráda bych ti napsala, že po půl roce bude líp, ale u nás bohužel nee. Berete něco na reflux?

Nám právě Neocate nasadili při první hospitalizaci, předtím jsme měli Nutrilon allergy digestive care, ale Anička měla průjem pořád, takže pan dr. Honzík doporučil nasadit Neocate a stolička se srovnala (konečně). Totéž máme i ve všech propouštěcích zprávách, vůbec jsem proto nečekala, že by mohl být v předepisování problém. Na první měsíc a půl jsme dostali předpis na Neocate v nemocnici, pak nám řekli, že ho předepisovat nemohou, protože nemají tak vysoký účet a byl by problém s pojišťovnou, že si máme najít gastroenterologa u nás v okrese. Ten souhlasil, na měsíc předepsal, ale pak zjistil, kolik stojí (jediná dětská gastroambulance v okrese a jsme první, komu předepsal Neocate), tak nám řekl, že máme ve VFN, kam jezdíme po hospitalizaci na kontroly, navrhnout, že by se v předepisování střídali / tam se ale vyjádřili jasně, proto jsme šli k němu... Dohodli jsme se, že budeme mlíčko vyzvedávat v nemocniční lékárně, aby se panu doktorovi lépe obhajovalo před ředitelem nemocnice, že nám ho předepsal, ale stojí o 700 Kč na měsíc víc.

bera28
30. led 2011

Ivarei, postup vašeho nového gastroenterologa je špatný. V případě, že je jasně indigováno podávání úrčitého léku, v tomto případě speciální kojenecké výživy a neexistuje k ní žádná jiná levnější alternativa (což v tomto případě opravdu neexistuje), tak je povinen vám Neocate předepisovat. Naopak postup VFN je správný - udělali vyšetření, nalezli problém a dále vás odeslali k místně příslušnému gastroenterologovi. Pokud máš s gastrolenterologem tyto problémy, pak není nic jednoduššího, než se obrátit na zdravotní pojišťovnu. Hodně zdaru a nedej se!

marda
31. led 2011

@ivarei na reflux nic nebereme jen hustime mlicko nutritonem....prujem jsme mely take porad,kdyz jsem kojila ted je to lepsi...ale v noci vubec nespime ma hrozne koliky-cetla jsem ze za to muze reflux...a je ji porad na zvraceni...ven uz skoro vubec nechodime,porad v kocaru hystericky rve bez utiseni...asi jak se ji zvedaji kyseliny.kolik ti toho mala sni asi za den?jen tak pro srovnani a jak jste na tom vahove?my v pul roce dvojnasobek porodni vahy ani nahodou mit nebudeme ☹

ivarei
autor
31. led 2011

@bera28 Moc díky, pokud bude problém nadále, udělám to. Ve VFN se k tomu právě postavili jasně, Aničce udělali veškerá vyšetření, nadále ji sledují kvůli masivnímu refluxu - vážím si jich, protože náš problém řeší - a nechci, aby nechali péči jen na našem gastroenterologovi, protože se mi zdá, že je dost "mimo" 😒 . Svištíci jsou krásní, když mám depku, že Anička nejí, chodím nakukovat na jejich fotky a obdivuju, co všechno jste museli překonat.

@marda My zatím bereme helicid + někdy dáváme gastrotuss, prepulsid je pořád ve hře, máme i hotové ekg, ale zatím vyčkávají, raději by ho nenasazovali.
Bříško nás taky hrozně trápívalo, právě dokud nenasadili Neocate - to pak bolesti během měsíce ustoupily. Jinak od doby, kdy jsme najeli na příkrmy (stále jíme pár lžiček - docela s chutí, větší množství Anička odmítá), nezahušťujeme nutritonem, ale uvařím příkrm, jemně rozmixuju a promícháme s mlíčkem, aby se zahustilo (funguje nám to líp než nutriton) a hlavně abychom aspoň do Aničky dostali co nejvíc kalorií, když už se jí musí jídlo nutit. Díky tomu i docela drží váhu - aktuálně 7 kg (hodně přibrala za první dva měsíce od narození, to papala nádherně, hlavně v šestinedělí; pak výrazně nabrala při hospitalizacích na kapačkách - půl kila za dva dny, proto je naše váha dobrá).
K vybumbanému množství - dlouho jsme to zapisovali, v měsíci bumbala až Anička 800 ml, nyní je to (s nucením) asi 500-550 ml, ale dost vyzvrací, někdy i celou dávku. Bez nucení (když proběhne jedno krmení v polospánku, jinak je to ještě míň) tak150-200 ml/den - proto prostě nutit musíme. Kolik papáte vy?
Taky jsme v kočárku dost plakali, ale je to teď mnohem lepší. Jezdíme většinou v autosedačkách na adaptéru, možná to není nejzdravější, ale nepláčeme a hlavně moc nezvracíme.

bera28
31. led 2011

@ivarei, jestli si myslíš, že u nás je to s jídlem už v pořádku, tak to ani náhodou 😖 Kubajz sice jí, ale zase od října hapruje s průduškama, takže když má kašel, tak jí tak 2x týdně (opravdu). No a Anetka, přestože je zdravá, tak prostě jíst nechce a když je nejhůře, tak jí lupnu prášek pro chuť k jídlu. Teď zrovna oba končí chřipku a jsou jak z koncentráku 😖 😖 Tak se držte a ať už je líp 😉 🙂

ivarei
autor
31. led 2011

@bera28 2x týdně? Brouček, ach jo. Já si vždycky říkám, co řeší maminky, které mají zdravé děti... A co dáváš Anetce na podporu chuti k jídlu? Držím palce, ať jste z chřipky co nejdřív venku, taky často marodíme. Už aby bylo teplo.

marda
31. led 2011

@ivarei tak mala vypije kdyz je dobry den neco kolem 600ml a par lzicek nejakeho prikrmu...ale ja uz mam nervy pred kazdym jidlem aby se mi opet nezacala davit.....ten zazitek nikomu nepreji...vahu mate opravdu peknou...my jeste nemama ani 6kg.

ivarei
autor
31. led 2011

@marda Taky jsme o 2 měsíce starší 😉 . Naprosto to chápu, ono když se řekne reflux, tak má každý dojem, že jde jen o zvracení/ublinkávání, ale ten kašel, kuckání, pláč, zahlenění, bolesti bříška atd. je mnohem horší. Kolik stojí u vás Neocate?

marda
31. led 2011

jojo to je silene.....my doplacime okolo 260,-ale chci obvolat lekarny v okrese,zda nekde je doplatek mensi...

ivarei
autor
31. led 2011

@marda Tak to se určitě vyplatí obvolat, my u nás ve městě 147 Kč a v lékárně u nemocnice 220 Kč.

marda
31. led 2011

tak to je super.........muzu se zeptat odkud jste?M Y jsme z KV kraje doufam ze take sezenu levneji

marda
31. led 2011

@ivarei a jeste jsem se chtela zeptat co lekari rikaji na Anicky nechut....pri hospitalizaci uz si s nama nevedeli rady a rikaly ze v nejhorsim pripade ji daj kapacku,ale to opravdu nejedla nic...den na to zase po troskach neco vzala.a ten reflux vymizi kdy?

ivarei
autor
31. led 2011

My z Roudnice n.L.

@marda Říká se, že by se měl reflux zlepšovat v době, kdy se miminko začne posazovat, stoupat si /Adámek sedí pořád a zvrací stejně..., většinou prý zcela vymizí do 18 měsíců věku, ale není to pravidlo. Navíc ABKM zhoršuje příznaky refluxu. Aňulka v nemocnici poprvé byla ještě na nutrilonu allergy digestive care, doufali, že se to zlepší po Neocate, navíc od druhého dne hospitalizace měla kvůli RTG pasáži kanylku, při druhé hospitalizaci zase měla kapačku kvůli gastroskopii, takže se tam moc "nepředvedla". Jednou jsme ale krmili na gastru před sonem bříška, vypila 15 ml s nucením... Říkají, že příčinou může být reflux... kéž by :-/

marda
31. led 2011

tak to je jeste dlouha doba..............my to mame vzdy tak ze par dni v pohode basti a dalsi dny zase utlum....a ted jsme byly casto marod tak i to vyvolalo nechutenstvi....a taky ti u jidla strasne hlta?nevim jak tomu zabranit....

ivarei
autor
1. únor 2011

@marda ... to je dlouhá doba. Ne ne, nehltá (kéž by), sama moc nevybumbá, a i když, tak pije pomalu, svým tempem. Když byla maličká a jedla hodně, tak hltala - asi do toho měsíce a půl. Adámek hltal asi do tří měsíců, teď už taky papá pomalu, zajímají ho věci okolo, hraje si a tak. Zabránit se tomu asi nedá, ale pokud dáváš nutriton, tak to tak rychle neteče, ne?

marda
1. únor 2011

ahoj...........tak mame teploty malo jime a skoro vse vyzvracime,,,,ja uz jsem zrala na psychiatra,vazne...mala hlta i s nutritonem,budu muset dat mensi dirku,,,jinak obvolala jsem lekarny v okoli a vsude doplatek pres 250...mohla by jsi mi dat prosim kontakt a nazev te vasi lekarny

marda
1. únor 2011

@ivarei jo a dnes nam dr.predepsal jen dve mlicka to tedy netusim proc,myslela jsem ze napise na mesic

ivarei
autor
1. únor 2011

@marda To mě mrzí, my měli teploty minulý týden, je hrozný období.
Kontakt máš v IP - na lékárnu, kde doplácíme do 150 Kč 😉
Jen dvě mlíčka? Na jak dlouho to máte, na týden? A pak zase na kontrolu??? Ohříváš mlíčko, když zbyde? My vaříme vždycky nový.

marda
1. únor 2011

my tez nenechavame a ani se to s tim nutritonem ohrat znova neda....no asi tak na tyden,mozna dele...ale fakt nevim proc tak malo.moc diky za kontakt...,myslis ze by byli ochotni kdyz poslu recept poslat?

ivarei
autor
1. únor 2011

@marda Tak to nevím, snad ano 🙂, mohli by vyjít vstříc, přeci jen je to pro ně výdělek. My máme předepsané dávkování 7 x denně 133 ml nebo 8 x denně115 ml.

Balení Neocate obsahuje 400 g, jedna odměrka 5 g.
Ze 4 odměrek x 5 gramů (tedy z 20 g) je mléko na jedno krmení, 7 kmení za den x 20 g je celkem 140 g/den, tedy plechovka nám vydrží na 400 g : 140 = 2,86 dne.

marda
2. únor 2011

@ivarei tak toto vse kdyby Anulka vypila tak je to super ze?Eminka stale zlobi s jidlem dnes dava vzdy jen 60ml mlicka,odpo zkusim dat maso a zeleninku...ty nemoci nas znici....uz bych si to materstvi chtela tak uzivat....snad teplutka opadne a jak se dnes dari VAM....

ivarei
autor
2. únor 2011

@marda Jasně, že to nedá ani náhodou, ale rozděláváme víc, nikdy nevíme, kdy zrovna bude mít náladu vybumbat všechno - třeba ráno v polospánku vybumbala vše, takže paráda... pak už to bylo horší. Jak vám je? A funguje u Eminky bumbání v polospánku?

marda
2. únor 2011

@ivarei jojo drive fungovalo kojeni v polospanku jenze to jsem nedelala nic jineho nez jen uspavala abych mohla nakojit...ted zda se mi nefunguje nic....Zda se ze teploty ustupuji to by bylo fajn.Volala jsem do te lekarny a okolo tech 150 to pry bylo ze starych zasob z lonska ted se to pry zvedlo...

marda
2. únor 2011

a taky ji po jidle porad nosis aby se nepoblinkala,ja neustale....kdyz ji polozim udela ten svuj svih na bricho a je to venku...a Adamek je v poho,ten nema reflux?Ja te uplne obdivuji s dvouma prtatama a jeste tech starosti...ja jsem se zarekla ze druhe nikdy vice....tak silene se o ni bojim a panikarim.Anicka se nedavi?Jo a dali jsme dudl s mensi dirkou a uz nehlta ale zas ji to neba moc tahat....a take neustale krka?

ivarei
autor
2. únor 2011

@marda To je škoda, my tam brali naposledy v prosinci, v lednu jsme právě měli už z té nemocniční.
To je prima, že vám teploty ustupují, třeba už bude líp 😀 .
Anička taky dáví, taky o ni mám hroznej strach a kolikrát se ani nedokážu soustředit na nic jiného, jen hledám, čím by se jí dalo pomoct. Aničce trošku pomohl ten gastrotuss, zkus ho, není na předpis. Dává se po každém jídle 5 ml.

Adámek má reflux, zvrací mnohem víc než Anička (Anička má spíš ty problémy s bolestivým krmením, plynatostí, škytavkou, říháním, prohýbá se do luku - zvrací taky, ale míň), takže když byli menší, museli jsme odříhávat třeba i hodinu po každém jídle, teď už je necháme odříjnout párkrát, třeba jen půl hodiny nosíme, s tím, že se pak samozřejmě pozvrací. Převlékáme, povlékáme postýlky 🙂. Kolem jídla se u nás opravdu točí celej den 😒 , začínám si zvykat, ale okolí třeba nepochopí, že jsme stačili komplet pozvracet všechny zimní bundičky a nemůžeme jít ven.

My už další mimčo mít nemůžeme, takže jsem šťastná, že jsou dva. Navíc se hrozně milujou a hrajou si a tak 😉

marda
3. únor 2011

no to my mame upne presne jak vy...dnesni noc hruzy...male se vse zvedalo,plakala a tak zalostne malo ji....dekuji za tip na sirup,hned koupim...jsem uz tak unavena...cela noc beze spanku a strachu 😢

roxies
3. únor 2011

ahoj my vyzvedavame neocate v lekarne dr.max a tam je to zcela bez poplatku 🙂

marda
4. únor 2011

@roxies vazne?i letos?jak je to mozne?

marda
4. únor 2011

@ivarei ahoj tak jak valcite?my mely dnes dobrou noc bez place,kasle,daveni a kroceni....asi zabral sirup co jsi mi doporucila....vam zabira?