Neocate. Máte problémy s předepisováním?

ivarei
30. led 2011

Užívá vaše robátko Neocate? Zajímalo by mě, zda máte taky problémy s jeho předepisováním. Předem díky za vaše zkušenosti.

ivarei
autor
16. únor 2011

@marda Chudinka malá, snad jí bude po očkování dobře. To máte prima váhu, my 11.2. vážily 6.950g, takže nic moc nepřibrala. Nám asi očkování odloží. Anička taky v autě moc nevydrží, hlavně při zpáteční cestě. Už 4.3.? Tak to je fofr. Ke komu jdete?

marda
16. únor 2011

@ivarei vubec netusim ke komu jdeme,objednavala nas tam moje mamka.sem chtela ocko tez odlozit,no ale aspon uz to budem mit za sebou a pak az za pul roku....jinak krasne foto z dovci,moc hezke jak jsou ty obdelnicky seskladane,to mas na to nejaky program?no a ceny mlicka take super

ivarei
autor
16. únor 2011

@marda A na kdy jste objednaný, jako na kolik hodin? Možná by se z toho dalo vydedukovat, ke komu jdete. Mám program picasa - http://www.slunecnice.cz/sw/picasa-3/ 🙂. Ta cena je super, jen to pokračovací neocate je pak dost drahý. Aňulka usíná, tak půjdu krmit.

marda
16. únor 2011

na 11 hodinu...ono je jeste pokracovaci...a od jakeho veku?jojo jen krm at to pekne spapa....

ivarei
autor
16. únor 2011

@marda tak to má ordinaci prim. Frühauf, od 12.30 pak dr. Szitányi 😉
Pokračovací je neocate advance, ale nevím, od kolika měsíců - někdo ho má od roka, někdo od 10 měsíců - nevím... Jak papáte dnes?

marda
16. únor 2011

DNES papame hur jak vcera...........teda ty mas prehled v ord.hodinach........

ivarei
autor
16. únor 2011

@marda U nás taky nic moc :-/, bojím se, aby zas nebylo hůř, protože se při krmení budí. No, já si totiž teď v pátek vyfotila tu tabulku, co maj na dveřích. My jdeme na kontrolu až 12.4. v 9.20. Toho pana primáře si moc chválej, tak jsem zvědavá, co vám poví 😉

marda
16. únor 2011

@ivarei tak to jo,pak poreferuji......mala vzdy zacne plakat hladem parkrat potahne a konec.....a je mrzuta po ockovani.......

marda
18. únor 2011

@ivarei ahojky tak jak se mate?U nas teploty po ockovani ustoupily ale spustila se silena rymy-opet....vcera jsme i presto krasne papaly...kez by to slo i dnes,ale ty hleny nas dusi ikdyz odsavame... a po dlouhem rozhodovani ohledne cesty do a P rahy jsme nakonec vfn zrusily,nebot jsme usoudily,ze mala cestu nezvladne...nedokazu si predstavit krmeni,odrihavani,duseni a rihani na takovem dlouhem vylete a jeste kdyz se daji predpokladat zacpy a nekolik hodin v aute je pro ni opravdu moc...tak jsme zkusily Plzen-lochotin,to je od nas cca hodinu a neco a objednaly nas na 23.3 tak jsem stastna.........jinak diky za odkaz na program,je to super...jo a jeste dobra zprava,vcera jsem volala do lekarny do Budejovic a tam maji doplatek na neocate stovku a jsou ochotni mi to poslat,tak jsem tam hned vcera poslala recept...

ivarei
autor
20. únor 2011

@marda Tak jak papáte? To je vždycky úleva, když se objeví den, kdy zrovna papá, že jo? Není škoda, že jste VFN zrušili? Jsou tam fakt kapacity. I když máš pravdu, ta cesta... když by vás pak třeba hospitalizovali a manžel za vámi musel jezdit... A pláče ti malá i ve vlaku? Naší Aničce nevadí autosedačka (naopak), ale spíš vyloženě ta cesta autem (a spustí vždycky na zpáteční cestě). Ta lékárna v Budějovicích tě potěšila, viď?

marda
21. únor 2011

@ivarei ahojky ....nechci to zakriknout ale mala ted mlicko krasne bumba sice po mensich davkach a casteji ale nejspis ji to staci protoze pribirame...vim ze zruseni ve VFN je skoda,ale ty nervy mi nestoji za to,budeme mit co delat abychom dali Plzen.no a s tou lekarnou nakonec vse jinak.recept jsem poslala a druhy den tam volam zda dosel ale ne ze jen nedosel,ale vzala to vedouci a ta rika ze v zadnem pripade se leky nesmi posilat postou a ze nevi kdo me tak spatne informoval...no a co ted ze jo...ja bez receptu,mala za chvili bez mleka....nastesti mame shodou okolnosti zname z Budejic tak jsme to domluvili zda tam dojdou a vyzvednou...dnes uz prisel do lekarny recept a zitra tam budou mlicka,snad se uz nic nesemele a snad maly zbytek mleka co ma doma bude stacit....my totiz tem prikrmum moc nedame....nevim zda vubec nekdy da aspon pul sklenky...sni Ani aspon pul te male sklinky...a co ty krupicky kde se daj koupit a nemuze se s ti zadavit?ufffffff to je roman

marda
23. únor 2011

@ivarei ahoj ivy dlouho jsi tu nebyla,,,jste v poradku?

ivarei
autor
24. únor 2011

@marda Ahoj, jo jo, jsme v pořádku, teda až na to papání 😒 a bohužel i spinkání, teď to byla 4 dny (noci) katastrofa.
Co je u vás nového, pořád papáte dobře? Kéž by to tak už zůstalo.

marda
25. únor 2011

@ivarei ahojky u nas se ted papani tez zhorsilo....ma hrozne koliky pri piti mlicka a tudiz ho moc nevypije....a je strasne zahlenena a zaplynovana...........uz aby byly dny lepsi....co vy?

marda
25. únor 2011

@ivarei bolelo ji brisko nebo jicen ze nehajala.....ja ji drzim celou noc na sobe v sede abychom se aspon trochu vyspaly 😢

marda
2. dub 2011

@ivarei ahojky dlouho jsem o vas neslysela...jak se mate a jak papate....u nas se pro zmenu porad pije mlicko a nechce mi jist zadny prikrm...nevim co s tim,uz jsem vyzkousela vse a vzdy sni jednu lzicku,a pritom uz tak dobre jedla....jak jste na tom s prikrmama?

ivarei
autor
2. dub 2011

@marda Ahojky, moc vás holky zdravím, my jsme na tom pořád stejně, tak nějak střídavě oblačno, dnes Anička trhla rekord, po 8 hodinách hladovění vypila SAMA 160 ml, což je paráda. Jinak příkrmy nic moc, pár lžiček vždycky. Dnes jsme měli kupovanou skleničku a moc jí chutnala - zázrak, snědla půlku, ale bohužel se hned po jídle pozvracela. Jinak vařím doma. Ty vaříš, nebo kupuješ? Už jste byli na gastru?

marda
2. dub 2011

tak to je sikula ze vypila tolik.maly to prave na zacatku chutnalo a ted chce jen mleko....ja zkusila varenou stravu,kupovanou a nic ani ovoce....vzdy se neco uvari a vyhodi...pulku sklenicky i celou mi nekdy jedla,tu malou...skoda ze to berunka vyzvratila....my jsme mely blindici minuly tyden.....na gastru jsme byly.....no a presne co jsem ocekavala....mala je pry peknoucka,hezky prospiva,tak vydrzet....to nam pomohli........ji ti ovoce...myslis ze nevadi ze jsme stale na mleku?

ivarei
autor
3. dub 2011

@marda Asi nevadí, taky máme velkou část mléka, příkrm vždycky zapijeme, protože papá prostě málo. Nebo jí zkus trochu z příkrmu přidat do mlíčka a podat normálně flaškou, to nám doporučili a Anička pak i trošku přibrala, dál nabízíme na lžičce, aby neodvykla, ale podáme to i v lahvičce. Zlepší to snad i chuť neocate. Ovoce papá jako všechno ostatní, prostě si dá trošku. Kolik vážíte? Celou skleničku my jsme nesnědli ještě nikdy 😅 .

marda
4. dub 2011

@ivarei tak dnes mame opet den....dnes mi nechce zase vubec mleko....nic jsem jeste do ni nedostala...snedla jen par lzicek zeleninky,,chjo....kazdy den uplne jinej...jinak minuly tyden jsme mely 7300.snad nebudem zas hubnout.kolik vazite vy?

mirca1
5. srp 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že Vám sem lezu...Ale chtěla jsem se jen zeptat, jestli by některá z Vás neměla zájem o 6 plechovek Neocate Advance 400g - zbyly mi, synek (nyní 3 roky) měl ABKM a nyní se zdá být již v pořádku (ťuk ťuk ťuk). Kdyžtak se mi ozvěte do IP a určitě se nějak domluvíme🙂

michamicha
18. srp 2011

@marda ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, to chodíte v Plzni na Lochotíně na alergologii nebo na gastro?

mayem
23. zář 2011

@marda
@ivarei
@mirca1
Ahoj holky, dostali jsme Neocate, malá ho vůbec nechce pít, je jí už 17 měsíců a dr. řekl, nějak to do ní dostat ☹ Máte nějaká zkušenost s dochucováním?

marda
23. zář 2011

@michamicha omlouvam se ale uplne jsem prehledla tvou otazku,,,,ano my jsme byli ve FN v Plzni na Lochotine na gastru
@mayem ahoj,,,,,no ono to je tezke takhle pozde...ale zkus pridavat do jidel at si zvykne na chut,,,,u nas to byl tez boj na dlouhou trat...zacala pit po 10-20ml a ted?misto aby jedla normalni jidlo,do vseho dloubne a dopije se oblibenym neocate 😀

ivarei
autor
23. zář 2011

@mayem A je to nutné? Nám tehdy řekli, že u dětí nad jeden rok je možné podávat tu stravu, která jim chutná a vápník nahrazovat tabletkami. Dochucování jsme zkoušeli, ale nepomohlo. Trošku pomáhalo promíchat mlíčko s přesnídávkou. Teď už Anička naštěstí mléčné výrobky relativně toleruje, takže Neocate dávat nemusíme. Hodně štěstí 😉 .

mayem
23. zář 2011

@marda
@ivarei
před chvílí jsem ji mlíčko osladila glukopurem a vůbec nepomohlo, pak jsem ji dala ještě do mlíčka banánovou příchuť, co si dávají větší děti do mlíčka, taky to nepomohlo. A pak se mi šprajcla, že nechtěla vůbec nic. Tu přesnídávku zkusím večer. Ještě tu máme osmizrnou kaši od Sunarky, tu taky zkusím. Abych ji nedávala vůbec žádné mlíčko - to mi příjde škoda, malá do teď pila AL 110 a vypila tak 600 ml denně

marda
23. zář 2011

@mayem Chce to zkouset.....a proc uz Al 110 nemuze?

mayem
23. zář 2011

@marda malé začly průjmy okolo 15 měsíce, pravděpodobně po mléce, vynechali jsme všechny mléčné výrobky, dali jsme Nutrilon Alergy care, nepomohl, pak AL 110, pomohl, dg. byla intolerance laktózy, pila ho 3 týdny, pak znovu průjmy - už trvají 2 týdny, tak nám dr. dal Neocate, že se o intoleranci laktózy nejedná, že zkusíme prozkoumat ještě ABKM. Vůbec ho nechce, jak to ucítí hned ho odmítá. Udělala jsem ji 3 flašky, všechny jsem vylila, i když jsem je všelijak zkoušela dochutit. Večer už mi ji bylo líto, tak jsem ji udělala znovu AL 110.

1beruska1
20. čer 2013

mam doma jednu pixlu neocate, kdyby mělněkdo zájem písněte na mail jirulkap@yahoo.com

venuss
6. pro 2013

ahoj holky, chtěla bych oživit diskuzi. Doktorka na alergologii nám pro dvojčátka nechce pstá moc necatu. napsala nám na měsíc 6 pixel, ale myslím, že to pro holky bude málo. Ohrazovala se na pojišťovnu, že ji muže prijit kontrola, nejak tomu nerozumim a rikam si, ze nas to prece nemusi zajimat. Mam alergicke deti a nenecham je preci hladovet, ne? HOlkam uz je 10 mes. a piji mleko i pres den.
Nevite nekdo o alergologii v okoli Olomouce, kde by doktorka byla ochotná psát více?