Neštovice - Betadine nebo Tanno-Hermal Lotio?

pajaaaa
26. čer 2013

Tak to teď řeším taky......neštovice.......První dva dny relativně OK, ale dnes....děs a hrůza. Malý má 5 let, strašně si stěžuje na svědění. Koupila jsem gel: Vira Soothe, prý spešl na neštovice a svědění - ale teda jako nevím :-/ Teda původně jsem chtěla tanno herbal lotio, ale neměli ho v konkrétní lékárně a jinde v tu dobu bylo zavřeno, šli jsme zrovna od doktorky a pak sem ho už nikde nechtěla tahat. Za prvé nevýhoda: gel - nevysušuje, to svědění není taky žádná výhra, a pak nejde vidět co již natřené bylo a co ne. Jediná "výhoda", že není bílý a není od něj nic. Na svědění kapky fenistil ( ty nám taky moc nezabírají ) a nebo dithiaden, ten jsem zatím nepodala, ale asi po něm šáhnu. Nicméně jsem chlapa poslala do lékárny buď pro betadine roztok - po něm to prý hezky zasychá, ale zase nezabrání svědění, což je u nás problém č. 1. Tak možná vybere ten tanno herbal lotio. Ten je snad i na svědění i zasychání. Malý má těch pupenců strašně moc.......snad jen 100 na hlavě ( včetně vlasů ) a to nemluvím o tělě.nohách..zadku.....no všude. A to máme ještě mladšího - 2 roky, tak to sem teda zvědavá :-/

pajaaaa
autor
26. čer 2013

a jde nám i o to zaschnutí samozřejmě....což se u toho gelu fakt neděje.....nevím, kdy myj puchýře zasychat, mu se to začlo rozlízat v pondělí ( v neděli večer jeden puchýř ) a ani jeden zaschlý ☹

betelgeuzz
26. čer 2013

Nám řekla dr ničím nemazat, dávala jsem fenistil kapky a koupala v hypermanganu. Někdo psal, že v tom koupal i po hodině, když to začalo svědit.

pajaaaa
autor
26. čer 2013

Právě že nám dr. zas nedoporučila koupání.....jsem z toho celkem na větvi - že se ty názory tak různí ☹

pajaaaa
autor
26. čer 2013

Takže sme teď ve fázi, že ten gel moc nepužívám, ale když nám na to svědění ani ty kapky nezabíraj ☹

betelgeuzz
26. čer 2013

@pajaaaa nám zas řekla dr koupat normálně, ten hypermangan jsem vyčetla na netu. Právě, že vysušuje a ulevuje tomu svědění. Má to být jen lehce růžové, jinak to může popálit.

anina32
26. čer 2013

U staršího před sedmi lety doporučovali nekoupat a mazat tekutým pudrem.

power700
26. čer 2013

Moje holky měly neštovice před rokem a čtvrt, naše dr. doporučila také nekoupat a tekutý pudr a proti svědění fenistil kapky.

pajaaaa
autor
26. čer 2013

tak sme koupili to mlíko - co pak zaschne jako pudr tanno herbal lotio. Svědění polevilo, mno.......uvidíme na jak dlouho. Uvědomila jsem si, že ta jedno 30 ml balení betadine roztoku by mu vystačilo tak na jedno pomazání a to jen na obličeji, nebrání to svědění, tak jsme se rozhodli pro toto. Mno uvidíme......Jen mě zaráží, že před tím výsevem neměl žádné příznaky - teplota atp, jak se všude uvádí, ale má je až teď.........vlastně každý den ( od pondělka )1x denně naměřím mírně nad 38. Je to normální? Myslela jsem, že při výsevu už teploty nejsou ☹

helcenka
27. čer 2013

@pajaaaa - teplota může být klidně i při výsevu. U nás trvala zhruba týden, začala první den výsevu a trvala celou dobu, co se objevovaly nové puchýřky, pak ustala a první puchýřky začaly zasychat. Jinak já používala v obličeji a v puse genciánu a po těle jsem mazala tekutým pudrem s mentolem. Vůbec to po něm nesvědilo a chladilo to zároveň.
Prcek je měl taky úplně všude, v puse, v uších, mezi prstama na nohou, mezi půlkama, hrůza. OK jsme byli asi po 3 týdnech. A sprchovali jsme minimálně (ne že teda vůbec, to ne, ale prvních 5 dní snad fakt vůbec, no holt jsme byli čuňata), aby se puchýřky neodřely při utírání, aby nebyly jizvičky a aby dobře zasychaly.
Brzké uzdravení přeji.

ined77
27. čer 2013

@pajaaaa ..naši malí měli akorát zvýšenou teplotu tuším 3. a 4. den, do 38C, jinak nic. mazala jsem je tanno herbalem a od 4. dne dělala rychlokoupele v hypermanganu. na svědění dostávali fenistilové kapky.
přeju ať se malému brzy uleví a mladšímu klidný průběh 😔 !!

akrimala
27. čer 2013

My jsme si užívali nestovice teď v těch největších vedrech,koupala jsem v hypermanganu,mazala sudocremem,dávala
homeopatika a nevím čím se to stalo,ale neskrabalo se ani jedno dítě,vůbec je to nesvedilo...

pajaaaa
autor
27. čer 2013

@helcenka dnes je to vlastně 5 den - když tedy počítám i neděli - první jediný pupínek - u kterého jsem si neštovicemi jistá nebyla ( ale napadlo mě to, protože ve školce to hodně řádí ) ty puchýřky máme tak jak uvádíš, že jste měli vy. Všude prostě. Noc byla krušná, ale už je to lepší. schne to hezky, teplota 37.8. Už ani tolik nesvědí. Vlastně skoro vůbec. A poznat zda se mu tvoří nové je opravdu hodně těžké, když je má všude. A nemyju ho tedy od té neděle - taky 5 den. jen zadek mírně mokrým ručníkem a lulana a nohy. ale ty vyrážky vlastně má uz i na chodidlech. A pak ho asi jen po tom týdnu (co radila naše dr. ) jen osprchnout že? žádné mýdlo a tak? V pondělí jdeme na kontrolu.A jsem zvědavá, zda to chytne ten mladší

pajaaaa
autor
27. čer 2013

@ined77 děkuju. Už je to lepší, fenistilové kapičky máme taky, ale fakt nezabírali - možná jen ráno, to už jsem dala 20 kapek a od té doby klid.Večer jsem ze zoufalství a šíleného svědění a brečení kvůli tomu dala půlku dithiadenu ale efekt na noc stejně žádný. noc byla krušná, ale už je to lepší. tak snad je to na dobré cestě k uzdravení

jarunkaxyz1
27. čer 2013

já doporučuji Tanno hermal - je proti svědění a zatahuje rychle jizvičky

baarunecka
27. čer 2013

Zdravím, já měla neštovice se svojí mladší dcerou.. Malou jsme mazali tanno hermalem a sebe jsem zpočátku mazala tekutým pudrem.. Pak jsem zjistila, že to je na nic a jen jsem se sprochovala v oleji intimia od salusu, ten mi dělal dobře.Podotýkám, že jsme s malou měly opravdu děsný průběh a neskutečný výsev vyrážky.. Mně neštovice nesvědily ale bolely, takže jsem si užívala.. Ještě teď po skoro 4 měsících je vidět, že jsem je měla...

helcenka
27. čer 2013

@pajaaaa - jojo, já taky jen myla takhle, a pak osprchovala a umyla teda vlasy jen zlehka, nedrbala jsem kůži a pak jen zlehka oťupkala ručníkem. A nemělo by se chodit na sluníčko, a to ani po tom, co stroupky odpadnou a zůstanou po neštovicích flíčky, ty pak zmizí, už ani nevím, kdy přesně zmizely nám, měli jsme neštovice na začátku dubna a pak bylo nějak ošklivé počasí, takže jsme na sluníčku fakt nebyli.

pajaaaa
autor
27. čer 2013

@helcenka nám zatím počasí neštovicím taky přeje 😀 žádný parna, takže se malý ani nepotí - tedy když nepočítám, když má horečku a po lécích se zpotí, to převlíkám několikrát, ale jinak je to fajn. A ta místa po těch odlouplých stroupcích by se měla něčím mazat?

helcenka
27. čer 2013

@pajaaaa - no ono to dost dobře nejde, protože něco by jste ještě mazali tím mlíkem a něco dalším...
Já mazala až když byly stroupky oloupnuté skoro všude, už si ale nevzpomínám, čím jsem to mazala, už je to 2 roky... Bylo to něco z lékárny, tam mi to i poradili. Aby flíčky brzo zmizeli a vybledli. Myslím, že tak do měsíce po oloupání jsme neměli už flíček ani jeden. Pak když byly bledší, tak jsme i chodili na sluníčko, ale ne jasně na opalovačku...
Ono to pak jde rychle, to loupání. Nejhorší je fáze, kdy jsou ještě puchýřky a už i zasychající stroupky. Pak ty stroupky a už odloupané jsou pohoda. Akorát má malej pár jizviček, protože některé neštovice měl opravdu obří a na blbým místě, třeba u pupíku, kde mu puchýřek odírala guma. Nebo na zádech, na kterých spal...
Vím, že v dubnu měly neštovice kamarádčiny děti a ten chlapeček má flíčky doteď a holčička je OK, je fakt, že ona je měla první a za 3 týdny, co se u ní objevily první puchýřky, tak je dostal i chlapeček, takže ona má 3 týdny k dobru. A doktorka jim nedoporučila vůbec na sluníčko.
Je to masakr, ty neštovice, u nás teď lehly všechny děti ve školce, co je ještě neměly a po nich asi 80% sourozenců, co je taky neměly... Takže jeden čas bylo ve třídě jen 6 dětí...

pajaaaa
autor
27. čer 2013

@helcenka u nás ve školce taky padly skoro všecky děti......nejhorší to má na zádech.spím s ním, abych ho hlídala ať se neškrábe.ale to nejde uhlídat.on si to teda nedrápe nehama, ale jakoby to tak " hladí" - ne že by o to dřel tričko, ale prostě některé jsou "rozškrábané" škaredé má i na puse ☹ tak uvidíme jak se to vyvine

karlafri
8. čer 2014

@akrimala
Zdravím,
Jaká homeopatikajstepodávala? Díky.
K. F.

kocour1
23. čer 2014

Nám ten gel pomáhal hodně...jakmile jsem natřela, tak bylo vidět okamžité zlepšení, žádné svědění a konečně i trochu klidu ve spánku. Na noc jsem dávala čtvrtku ditiadenu (stačilo jen 3noci). Jinak jsem mazala jednou denně ráno genciánkou a v průběhu dne tím gelem a musím říct, že spokojenost. Máme jen pár větších pupínků, které teď při odlupování mažu bepanthenem plus, který desinfikuje a zbytek už nechávám být, později jen budu mazat něčím mastnějším...asi bepanthenem, který krásně promastí.