Noční vlhký dávivý kašel - jak na něj?

pavlinka65
21. lis 2017

Prosím o radu, začínám z toho být už zoufalá. Dcera (téměř 4 roky) nastoupila v září do školky, od té doby je střídavě pár dnů ve školce a pak nemocná doma. S tím jsme počítali, je podzim, děti bývají nemocné často, ale ona už je doma 3 týdny a neustále bojujeme s kašlem, přes den je to jakz takž v pohodě, odkašlává, dávám Ambrobene. Ale v noci.. Poslednich 5 dnu pravidelne nad ránem, většinou kolem 5 má záchvat kašle. Vlhký a dávivý. Uklidní se zabalena pri otevřeným okně, musím ho pak nechat otevřené až do rána, jinak jak leží, tak kašle. Začalo to teplotami a zelenou rýmou, ti měla snad 14 dnu, u dr jsme samozřejmě byly, dostala Bendovy kapky, na noc na kašel dostávala Robitussin. Stačil. Před těmi 5 dny po 2 nocích, kdy měla záchvat kašle, jsem vyměnila za Sinecod, záchvat byl opět. Skončili jsme na pohotovosti, kde nám doporučili Levopront a na 1 noc dithiaden, déle ji ho dávat nemáme. Po dithiadenu super, kašlala až po probuzení, krásné spinkala. Včera jsme na noc dali jen Levopront a opět zachvat kašle. V ložnici je zima, mokré pleny okolo postele, vyvýšené lůžko. Holky prosím, nemáte někdo zkušenosti nebo tip na něco co by ji už konečně zabralo? Jinak náš dr nám doporučil orl (tam jsem volala, máme se dostavit, až bude zdravá,jinak bude mandle zvětšená) a alergologii, tam jsme objednaný až na konec února. Co ale do té doby? To bude pořád kašlat a budu do ní muset něco cpát? Nehledě na to, že ji nemůžu dát ani do školky. Poradí někdo? Děkuji

vendelinka08
21. lis 2017

Mela jsem to se synem uplne stejne...ve skolce byl prvni rok cca dohromady tak 4 tydny...jinak stale marod. Kasel ryma atd. Hruza. Alergologie nam vysla...je alergig na hodne veci. Orl v poradku. Tak jsem rada. Mandle jsme trhat nesli. Ani bych je nenechala. Jinak...te uklidnim..ze cim je starsi..bude mit 6 let. Tak je to lepsi. Jak zacne kaslat..okamzite zapinam inhalator a inhaluje vincentku s ambrobebe. Pak uz nasazuji leky na dychani od alergolozky. Zkus vydrzet...spise popohnat alergologii. Na inhalator mas narok..nam ho predepsali. Byli jsme i v laznich. Chce to pevne nervy. Take uz jsem mela nervy jak zacal soplit..uz jsem vedela ze bude do 2 dnu zase tyden kaslat. Je to ted takove obdobi. Drzte se.

alishka111
21. lis 2017

@pavlinka65 u nás se přesně takhle projevuje u 3 leté dcerky astma :( To Vám ale řeknou až na alergu...

leneee
21. lis 2017

Hezky den,mam dceru doma uz 4ty tyden- doktorka nam jen strida sirupy. Co mi prijde ze zabira,tak tymianovy a jitrocelovy sirup, cinulova stava, olejovy zabal na prudusky a caj na kasel z bylinky-medy.cz (stridam caju nekolik,na odjleneni hodne pomohla decinska smes). Alergo me jeste nenapadlo,ale mudr nas posila ted na rentgen plic zda nejde o zanet prudusek.

mari90
21. lis 2017

U nas je to obdobne, mela to uz i minulou zimu, na ORL je vysetrena tam je to ok, ted cekame na vysetreni na alergologii. U nasi to, ale nastupem kvetna preslo a zacalo to zase v rijnu, od dr jsme dostaly Aerius sirup, je na alergii, ale pomaha i k oplasknuti sliznic. Po nem se to castecne zlepsilo

gabkekoczi
21. lis 2017

My dáváme na uklidnění půlku dithiadenu, když je to fakt velký záchvat a nemůže kvůli tomu spát. Ale abychom jí tím necpali pořád, tak zkoušíme dávat pít mléko, jakmile jí ten záchvat v noci chytne (nějaký typ manžela, že mu to pomáhá). Dvakrát to prozatím zabralo, tak uvidíme, jak to bude příště.
Co se týče těchto viróz, tak dcera s nástupem do školky teď taky marodí víc než předtím. Doktorka nám napsala lék Broncho Vaxom, že by se to časté marodění mělo zlepšit. Bere se to 10 dní, potom je 20 dní pauza. A takhle vlastně 3x. Dobrali jsme teď první várku, tak jsem taky zvědavá, zda to pomůže a budeme marodit méně.

verundice
21. lis 2017

S tím školkovým režimem to máme podobné😞 jinak nám na noc pomaha ten sirup Aerius,už to tu nějaká maminka zmiňovala,a celkově na imunitu teď dostal napsaný Ribomunyl,tak uvidíme,loni (to mu byly 2,takže možná ještě moc malý) mu žádný zázrak tedy nezpůsobil

magdadunajova
21. lis 2017

Ahoj prave mam cerstvou zkusenost s dcerkou. Ma 2 roky, uz tyden je nachlazena, priserna ryma, ktera nasteti uz odezniva no a kasel. I presne jak pisete v noci, nebo spis nad ranem zachvat vlhkeho kaslu. Skoncili jsme na pohotovosti jestli to nachodou uz neni neco vic, ale ne. Tak nam pani dr poradila at ji v noci, kdyz dostane ten zachvat dame Sinecod (ten dostavala vzdy vecer pred spanim). A zabralo to🙂 v podstate nekolik minut po podani se uklidni a spinka dal.

dzejnany
21. lis 2017

Koukám je to všude stejné, my též skončili s dávivým kašlem na pohotovosti kde nám dali Ditiaden a do 30 min klidná. Na druhý den jsem šli naši dr (zase byl dávivý kašel) a dostali jsme jen na noc Prothazin (půlečku), sinecod kapky 3xdenně 25 kapek a na tři dny nasazeny léky Prednison. Už po první tabletce Prednisonu klid, jak mávnutím proudku. Bylo mi řečeno, že je čistá a že jsou to jen bacily které ji dráždí.

kaci11
21. lis 2017

Co holka zacala chodit do skolky,tak toela uplne stejne. Zkus ji davat ke kasli jeste fenistilove kapky,je k oplasknuti sliznice. U mas zabral. Tento rok to tatim jde. Jinak na kasel davam mucosolvan,acc nebo hodne doporucuji hedelix co se tyce vlhkeho a suchy sinecod nebo stoptusin sirup,na rymu je vyborny sinupret. A taky strikam detem pod bradu na pyzamka aucasol. A nemuzu si stezovat. Taky dr.chtelposlat na alergologii a apod. Ale nikam.jsme nesli. Chce to vydrzet a pokud dalsi rok se to bude opakovat tak bych sla.

vrana80
21. lis 2017

Na noc by som davala urcite len nieco na ukludnenie, fenistil kvapky alebo nieco podobne. Velmi dobry je caj zo slezu lesneho ale ten skor poobede ako vecer.

dzejnany
21. lis 2017

@kaci11 @kaci11 ááno, zapomněla jsem fenistilové kapky ... na ty též nedám dopustit, na běžný kašli zabírají ale tehda nám nezabrali ☹

kaci11
21. lis 2017

@dzejnany ja davam fenistil kapky trikrat denne a kdyz nezaberou a ma zachvat tak ditriaden a uz jsme meli i ten prothazin.

shine2015
21. lis 2017

Nam sinecod zabral a když ne dostala ho znova a pak už to bylo ok. Nekomu zabírá i stop tussin ale je hnusny..... pokud mas dithiaden tak bych ho dala ještě - třeba jen půlku s tím sinecodem

pavlinka65
autor
21. lis 2017

Holky, děkuju moc za vaše tipy. Koukám, že v tom nejsme jediný 😔 Zkusím na noc přidat ještě fenistil, ten jsem teda taky už dávala, ale ne k tomu levoprontu. Tak uvidíme. A ještě zkusím nakrájet cibuli k posteli 👍

dzejnany
21. lis 2017

@pavlinka65 jinak během dne mam nakrajenou cibuli s medem a mala pres den si da 3x denne tri lzicky. Hodně štěstí a s úsměvem.