Nurofen Jahoda - sirup. Pozor, nepoužívať!

uyvona
11. led 2010

Maminy, mrkněte se do lékárničky, zdali nevlastníte níže uvedené. Odkaz na stránku Státního ústavu pro kontrolu léčiv jsem zaslala taktéž ve spodní části příspěvku, takže nepoužívat a vrátit to zpět lékárně, měla by vám vrátit peníze. Pokud znáte ještě nějaké maminky, prosím pošlete jim tuto zprávu. Já dostala echo od kamarádky zdravotní sestry.




Stažení léčivého přípravku NUROFEN PRO DĚTI JAHODA.

Na základě opatření držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., Velká Británie, se stahuje z úrovně zdravotnických zařízení léčivý přípravek:
NUROFEN PRO DĚTI JAHODA, por. sus. 2000 mg/ 100 ml, kód SÚKL 101113, č. š.: 909263, použitelnost do 04/2012.

Stahování léčivého přípravku je z důvodů podezření na závadu v jakosti (nerovnoměrná koncentrace léčivé látky v suspenzi).

Odbor inspekce

08.01.2010

ODKAZ, který potvrzuje pravdivost této zprávy:

http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-08-01-2010

alienka1
13. led 2010

ahojte. ja zijem v irsku ale tak som bezala pozriet cislo sarze 🙂 pre istotu. dakujem za info 😉

oliivie
13. led 2010

Dneska jsem si ho vyměnila v lékárně za nový. Vymění ho bez problémů, i když je načatý.

sstefi
13. led 2010

no mne ho dnes odmietli vymeniť, aj ked som tvrdila, že to by mali 🙄 🙄 🙄

branko33
13. led 2010

Ahojte. Kedze aj ja pracujem v obore, tak nieco malo o tom viem. 🙂
Je iste, ze v CR sa uvedena sarza stahuje na uroven pacienta a v SR len na uroven lekarni, kedze tu pravdepodobne nebol zaznamenany ani jeden pripad akejkolvek reklamacie a slovensky ŠUKL reagoval len na opatrenie ceskeho SUKLu.
Predavkovania ibuprofenu sa obavat nemusite, pretoze aj keby dieta vypilo celu flasticku, tak sa nic nestane. Skor davajte pozor na paracetamol, kde uz pri dvojnasobnej davke ako je terapeuticka hrozi hepatotoxicita a to o to viac, o co dieta prijima v tom case menej tekutin!

m.a.r.t.i.n.a
14. led 2010

Aj ja ho mám doma a tiež sme ho už použili 😲 😠

miksa
14. led 2010

ahoj holky , taky jsme měli doma sirup s tou šarží už byl skoro spotřebovaný tak jsem zbytek vyhodila . ☹
ještě mám doma jeden , ale tam je šarže už jiná

izabelkak
14. led 2010

predpokladám že bez účtenky mi peniaze nevrátia? ja som kupovala túto šaršu asi pred 2 mesiacmi v lekárni čo je v petržalkom Tescu....

ikke
14. led 2010

laluchova • 1d • Dnes o 17:40
prečítajte si info...je škodlivý nepoužívať a vrátiť do lekárne....
http://www.tsk.sk/sk/zdravotnictvo/mimoriadne-o...

bera28
14. led 2010

Ten Nurofen NENÍ škodlivý, jen neúčinkuje. Tak neplašte!
V lékarně mi ho normálně vyměnili, i když jsem v něm měla tak půl cm na dně.

vanish1
14. led 2010

bera, ako môžeš tvrdiť, že nie je škodlivý? veď tam môže byť aj vyššia aj nižsia koncentrácia lieku.. my ho tiež máme a už keď som ho otvárala, zdal sa mi hrudkovitý, ale neriešila som to, tiež som si myslela, že liek predsa kontrolujú predtým, než ho dajú do lekárne... 😠
moja "iba" vracala...

ináč pozrite aj tento článok http://www.cas.sk/clanok/146613/na-trhu-je-nebe...
teda bezvedomie sa mi nezdá ako bezpečné 🙄

bera28
15. led 2010

Vanish, zástupce státního úřadu pro kontrolu léčiv před 2 dy u nás v TV říkal, že je tam méně léčivé látky, takže skutečně není škodlivý. No a já jsem ho vypotřebovala skoro celý a nic dětem nebylo a není. Takže fakt netřeba plašit.

branko33
15. led 2010

Aj pokial by dieta vypilo celu flasku naraz, tak jej nehrozi ziadna otrava. Ta nastava az pri viacnasobnej davke ako je v celej flaske.
Na druhu stranu pokial vam dieta vypije celu flasku paracetamoloveho sirupu, tak uz vtedy hrozi velke zdravotne riziko a dieta musi byt okamzite hospitalizovane!
Vracanie deti pri chorobnych stavoch je bezne a pokial nenavstivite lekara, tak nemoze byt spajane s akymkolvek liekom, ktory mu je v tej dobe podavany.
Bezvedomie z predavkovania ibuprofen je v tejto suvislosti uplne mimo moznej reality. Precitajte si dokladne vzdy pribalove letaky liekov, ktore dostavate. Vsade su pisane aj velmi zavazne neziaduce ucinky a to hlavne z dovodu pravnej ochrany fieriem.
Po pouziti ibuprofenu nebol zaznamenany vo svete ani jeden pripad smrtelnej otravy, co a o paracetamole povedat a neda. Nechcite nikdy vidiet, ako su stavy po tazkej otrave paracetamolom.

vanish1
15. led 2010

branko, urobil si z toho úplne neškodný liek 😕 zvláštne, že tuším erikasadek v inej téme písala, že u nich sa deťom dáva len paracetamol a nie ibuprofen (žije vo fr).

anjelikbambulka
15. led 2010

baby, ja som ho mala doma... bez prob´émov mi ho vlekárni vymenili...

diana221
16. led 2010

fakt je škodlivy ten nurofen ja som ho davala malemu ked mal teploty nic mu nebolo len som videla ze vobec mu to nezaberalo a teplota sa stale zvacsovala

branko33
16. led 2010

vanish1 vies,ze vyrobca Vanishu a Nurofenu je rovnaka firma, len ina divizia? 🙂
Ja som len napisal, ze neziaduce ucinky ibuprofenu a paracetamolu pri beznom pouzivani su porovnatelne. Problem nastava pri predavkovani, ked napr. dvojnasobna davka ibuprofenu je neohrozujuca zdravie na rozdiel od paracetamolu, kde dvojansobna davka uz predstavuje zdravotne riziko!!
Prave vo Frnacuzsku je ibuprofen ako ucinna latka pouzivana ako liek prvej volby.

vanish1
16. led 2010

branko, ok
ináč neviem, že výrobca vanishu a nurofenu je rovnaký a ani ma to nezaujíma, vanish som v živote nemala a ani ho nekupujem, môj nick nemá s pracím práškom nič spoločné.... ale má niečo spoločné s menom mojej dcérky 😉
o fr máme iné info...

ladakrc
7. zář 2022

Ahoj holky, pozor, už je to zase tady, opět vadná šarže: https://www.trendymagazin.cz/zavadna-sarze-nuro...