Nurofen Jahoda - sirup. Pozor, nepoužívať!

uyvona
11. led 2010

Maminy, mrkněte se do lékárničky, zdali nevlastníte níže uvedené. Odkaz na stránku Státního ústavu pro kontrolu léčiv jsem zaslala taktéž ve spodní části příspěvku, takže nepoužívat a vrátit to zpět lékárně, měla by vám vrátit peníze. Pokud znáte ještě nějaké maminky, prosím pošlete jim tuto zprávu. Já dostala echo od kamarádky zdravotní sestry.




Stažení léčivého přípravku NUROFEN PRO DĚTI JAHODA.

Na základě opatření držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., Velká Británie, se stahuje z úrovně zdravotnických zařízení léčivý přípravek:
NUROFEN PRO DĚTI JAHODA, por. sus. 2000 mg/ 100 ml, kód SÚKL 101113, č. š.: 909263, použitelnost do 04/2012.

Stahování léčivého přípravku je z důvodů podezření na závadu v jakosti (nerovnoměrná koncentrace léčivé látky v suspenzi).

Odbor inspekce

08.01.2010

ODKAZ, který potvrzuje pravdivost této zprávy:

http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-08-01-2010

power700
12. led 2010

Tak co, používat nebo nepoužívat?
Ted jsem na to doma mrkla a mám ho!! 🙄

nikollette
12. led 2010

Tak jasne že radsej nepoužívať a kúpiť nový 😉
vsak to nestojí tolko 🙂

petal
12. led 2010

ide len o danu sarzu s uvedenou dobou expiracie, skontrolujte to na krabicke

power700
12. led 2010

jasně, že nestojí zase tolik, vrátím jim ho tam.. Jen člověk neví, zda brát takovéto info vážně či nevážně, když je humbuk skrz něco každou chvíli.. A pak poznej, kdy je to opravdu vážné!!!

babullka1
12. led 2010

ja davam malemu nurofen uz dva dni a odlahlo mi ze nemame zrovna ten 😉

kalerat
12. led 2010

Hned jsem se šla podívat, protože ho teď používáme při neštovicích docela dost a naštěstí to máme v pořádku.
díky za odkaz 🙂

blumka
12. led 2010

mam ho doma ale uz je otvoreny, mam ho vratit do lekarne a daju mi zan novy, ci si musim novy kupit?

nikollette
12. led 2010

Blumka asi si budeš musieť kúpiť nový 😉

mispuli
12. led 2010

blumka já myslím nebo tedy mám zkušenost s jiným lékem,kterej stahovali,měla jsem ho načatej,donesla jsem ho do lékárny a normálně mi vrátili peníze,tak bych to zkusila bejt tebou 😉

blumka
12. led 2010

diky baby, vo stvrtok idem na poradnu tak sa stavim v lekarni a uvidim

simonka2701
12. led 2010

nastastie pouzivame panadol

lizatko1009
12. led 2010

a nurofen cipky sa mozu pouzivat? dnes som sa nato pytala v lekarni, tak mi povedali, ze keby liek bol stiahnuty uz by im davno nieco prislo, tak ja neviem.

bera28
12. led 2010

Holky, taky ho doma mám a už jen tak půl cm na dně. Zítra ho odnesu do lékárny. Buďte v klidu, teď v telce říkali, že tato šarže obsahovala méně účinné látky, takže prostě moc nezabíral 😉

misellll
12. led 2010

tak už to bylo i ve zprávách na Nově,že se Nurofen s šarží 909263 ztahuje.Tak alespoň,že na to takhle upozorní 😠

tilly
12. led 2010

uf, máme inú šaržu...

petja
12. led 2010

Ale holky.vždyť se nemáte,co se zdraví vašich dětí týká obávat,říkali,že je tam podhodnota účinné látky,takže horečku nesrazí,nepomůže,ale rozhodně dítě nijak neohrozí

helenkasabinka
12. led 2010

do kelu tak presne toto cislo mame uz davnejsie aj my doma ☹

helenkasabinka
12. led 2010

no pekne a moja mala raz 6.chorobu a horucky 39 a ja som sa cudovala ze preco mi horucku zrovna tento nurofen ani po 2 hodinach uzitia nestiahol 😕 🙄 aj doktorke som to vravela a kazala mi kazde 4 hodiny liek striedat,takze som ho zbytocne malej aj davala pit 🙄 🙄 🙄 🙄

petja
12. led 2010

Nám na šestou nemoc nezabíralo nic z medicíny.Jen zábaly nožiček

sstefi
12. led 2010

aj my ho máme doma tiež sme cca pred mesiacom som ho davala malej. 😒

fajn, že ste upozornili,d obre vediet, zase som sa uistila, že je super, že chodim na kona 😀 😵

miskachrumka
12. led 2010

tak mi mame klasicky nie jahodovy a mame tiez inu sarž mi mame 901461 🙂

moravanka
12. led 2010

Je to i na novinky.cz

jakoubka
12. led 2010

my ho též máme a už letěl ven.Ale před 10 dny jsem ho použila a malýmu nic nebylo a teplotu srazil hned

bera28
13. led 2010

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/lekarny-stahuji...

V lékárně ho mění za jinou šarži.

babullka1
13. led 2010

jakoubka nemusela si ho vyhadzovat v lekarni by ti ho vymenili za druhy 😉

aponchie
13. led 2010

prej nejde o zadne drama jen proste se koncentruje ta latka dole takze decko dostane malinko lecive latky a v kazde lekarne vam ho vymeni za novej🙂

power700
13. led 2010

Přesně, jak píše aponchie - NEJDE o drama! Včera jsem se zašla do lékárny na to zeptat a bez řečí mi dala nový!Takže asi tak. 😉

aponchie
13. led 2010

tak esti vam ten vadnej zabral tak je to placebo 😀 v tom pripade bych sla do homeopatik 😀

zuzik.3
13. led 2010

já ho sice nemám, ale když jsem kupovala před cca měsícem sirup nurofen tak jsem chtěla jahodu a lékárník mi řekl že už se příchutě nedělají, že už je jen jeden druh, tak nevím no 😒