Nurofen Jahoda - sirup. Pozor, nepoužívať!

uyvona
11. led 2010

Maminy, mrkněte se do lékárničky, zdali nevlastníte níže uvedené. Odkaz na stránku Státního ústavu pro kontrolu léčiv jsem zaslala taktéž ve spodní části příspěvku, takže nepoužívat a vrátit to zpět lékárně, měla by vám vrátit peníze. Pokud znáte ještě nějaké maminky, prosím pošlete jim tuto zprávu. Já dostala echo od kamarádky zdravotní sestry.




Stažení léčivého přípravku NUROFEN PRO DĚTI JAHODA.

Na základě opatření držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., Velká Británie, se stahuje z úrovně zdravotnických zařízení léčivý přípravek:
NUROFEN PRO DĚTI JAHODA, por. sus. 2000 mg/ 100 ml, kód SÚKL 101113, č. š.: 909263, použitelnost do 04/2012.

Stahování léčivého přípravku je z důvodů podezření na závadu v jakosti (nerovnoměrná koncentrace léčivé látky v suspenzi).

Odbor inspekce

08.01.2010

ODKAZ, který potvrzuje pravdivost této zprávy:

http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-08-01-2010

bevab
11. led 2010

ide len o Nurofen jahoda vseobecne, alebo len tuto sarzu?

nikollette
11. led 2010

My ho tiež používame 😕

zuzula28
11. led 2010

treba pozrieť na spodok krabičky, resp. na fľašku a pokiaľ je tam práve to číslo šarže 909263, tak treba kúpiť druhý...ostatné šarže sú potom v poriadku...domnievam sa, že v SK táto šarža možno ani nebude...

lienka43
11. led 2010

Tak zrovna tuto sarzu doma mame ☹ a polovicu sme pouzili ☹ tu si clovek fakt nemoze byt v nicom isty ☹ ach jo

nikollette
11. led 2010

No my tam máme úplne iné číslo šarze...

petal
11. led 2010

Ahojte. Pracujem v odbore. Ak to tak SUkl uvadza,ide len o tuto sarzu daneho pripravku. Zodpovedne autority ako Statni ustav pro kontrolu leciv v ČR a u nas Statny ustav pre kontrolu lieciv navzajom spolupracuju, informuju sa to tychto veciach, takze keby bol nejaky problem, je na to upozornene. Mozete si pozriet aj stranku www.sukl.sk, nie je tam nic o Nurofene.

petusko
11. led 2010

presne to cislo mame a polovica sirupu uz je v mojich detoch 😨 a davala som im ho davnejsie, asi pred mesiacom 😕

petal
11. led 2010

lienka, kde ste kupili ten sirup?

nikollette
11. led 2010

Lienka to vážne 😕

lienka43
11. led 2010

jj zijem v CR a kupila som ho v Brne ☹

nikollette
11. led 2010

Baby odkial ste, že kde ste kupili ten sirup....

lienka43
11. led 2010

keby tam radsej napisali co sposobuje ten sirup ☹ davala som jej ho pred nedavnom

sonorista
11. led 2010

kazdopadne latka ipubrufen by nemela byt podavana detem do 6ti mesicu veku !!!

petal
11. led 2010

Lienka, sukl hovori o podozreni na nerovnomerne rozptylenie lieciva v pripravku. To znamena, ze napr. v 5ml lieku si nemusela mat take mnozstvo latky, ake tam malo byt. Mohlo to byt viac ale aj menej. A ked si ten liek davala a do 24 hod. sa neprejavili nejake neziaduce ucinky ako bolest zaludka, zvracanie a podobne, tak sa detom nic nestalo. Kazde take podozrenie sa musi presetrit a je dost mozne, ze je to v poriadku. Take veci sa stavaju, nie casto ale stavaju.

brisilda
11. led 2010

fiha kocky normalne ste ma prestrasili tak som mrkla do lekarnicky a nastastie mame spotrebu len do 11 .2010 😉 inak je zarazajuce ze sa nieco take vobec dostane do predaja !!! clovek aby si uz nebol isty ani liekmi

lienka43
11. led 2010

Petal diky si ma ukludnila, ja som jej davala vzdy polovicnu davku to nam zabralo, i tak zajtra skocim kupit iny nech mam v lekarnicke keby prisli teploty ☹

petal
11. led 2010

A este vam chcem povedat, lieky su u nas, aj v CR prisne kontrolovane, presetruje sa kazde podozrenie, zverejnuje sa to. Chodia nam pravidelne o tom spravy do lekarne. Preto su aj pribalove letaciky take dlhe, co sa tyka neziaducich ucinkov, lebo vsetky nahlasene neziaduce ucinky sa tam uvadzaju, aj ked ich moze mat len mizive percento ludi.

petra1985
11. led 2010

ide len o jahodu na 100%? My pouzivame pomaranc zrovna neska som ho kupila a uz sa ma lekarnik ani nepytal aky chcem ci jahodovy alebo pomarancovy.. co sa ma predtym pytal.. tak asi na tom nieco bude.. a prave som ostala udivena, ze mi nedal na vyber.. tak uz asi viem preco..

petal
11. led 2010

petra, ide len o tu sarzu a mozno jhodu akurat nemali 🙂

petra1985
11. led 2010

viiiiidis a to ma nenapadlo 😀

zany
11. led 2010

Tak jsem koukla do lékárničky a naštěstí máme jiné číslo šarže 🙂

misula2115
11. led 2010

Zany, hned jsem na to koukla a taky máme naštěstí jinej 🙂

oliivie
11. led 2010

Hm, tak já jsem se šla podívat a máme ho. Tak díky za zprávu. Hned ho vyhodím. Už jsme ho použili jednou nebo dvakrát, ale naštěstí vše OK. O.

katja78
11. led 2010

Juuuuuuuj, tak my máme presne túto šaržu a skoro minutú fľaštičku ☹ a mladšia mala také vyrážky divné 😖
Nurofen je už v smetnom koši 😝

petal
11. led 2010

lieky sa nedavaju do kosa ale odovzdavaju v lekarni, aby sa specialne zlikvidovali. 🙂

zuzula28
11. led 2010

inak nám do lekárne neprišlo žiadne oznámenie, že máme stiahnuť túto šaržu...osobne si myslím, že tam išlo len o výkyv v koncentrácii, keby to bolo niečo vážnejšie, určite by sa na to kládol väčší dôraz...buďte úplne kľudné, aj tie, čo ste už z toho dávkovali...max. mohla byť tá dávka buď trošku vyššia alebo nižšia, ako je norma...ibuprofen nie je látka, ktorá by mohla pri krátkodobom užívani ( napr. pri horúčke) aj vo vyššej dávke spôsobiť nejaké poškodenie...veď koľko detičiek astmatikov alebo alergikov od útleho veku užívajú rôzne lieky aj v kombinácii ak je to potrebné a ich organizmus to zvláda bez problémov (konkrétne trávenie, pečeň...).

samik2008
12. led 2010

Tak mi máme jiné číslo šarže naštěští 🙂

petal
12. led 2010

caute baby, tak dnes nam do lekarne prislo oznamenie suklu o stiahnuti Nurofenu z trhu, tej sarze, co je hore uvedene.

zuza.m
12. led 2010

ide len o jahodovu prichut alebo aj pomarančovu??

nikollette
12. led 2010

Skor by som pozerala číslo šarze! 😉
ide konktretne o tu jednu šarzu...