Obsahuje mast Leniens kortikoidy?

lambadina
19. lis 2008

Prosím o radu. Dětská doktorka mi poradila, když se dcera narodila a byla hodně suchá a loupala se jí kůže (první dny života), abych ji mazala mastí namíchanou v lékárně - LENIENSKOU. Mě ta mast moc vyhovovala, tak s ní občas po koupání namažu dcerku ještě dnes, v roce a půl. Používám ji vlatně celou dobu, ničím jiným ji nemažu. Dnes jsem vyslechla rozhovor dvou maminek, které se bavily o nějaké "vitamínové mastičce" která se používá právě na suchou kůži a že obsahuje kortikoidy. Neporadíte m,i zda dělám dobře, že dceru mažu tou Lenienskou nebo jestli opravdu obsahuje ty kortikoidy???? Moc díky!!!

kacka79
19. lis 2008

Tak lenienska určitě NE!! My jí používali do roka a vlastně někdy i teď, nám jí doktorka doporučila na citlivou pleť a určo tam žádné kortikoidy nejsou. Takové masti bývají na předpis a vím že tuhle používá spousta maminek..

ria80
19. lis 2008

Ne nic takového neobsahuje.Je to klasický mastový základ,právě na suchou kůži,s levandulovou esencí.Někdo to používá i na obličej a na ruce a moc si to chválí.Používej,jak chceš.

lambadina
autor
19. lis 2008

Jejda holky, tak to moc děkuju za uklidnění! To asi maminky mluvily o něčem jiném. Právě že mě je taky moc příjemná, mažu si s ní i svůj obličej, a tato mylná info mě úplně zděsila! Ne kvůli mému obličeji, ale kvůli holčičce! tak díky!!!!

berynka
19. lis 2008

Já v jednom rozhovoru s herečkou Květou Fialovou četla, že je to její nejoblíbenější mast 🙂 ... to je asi tajemství, proč stále vypadá tak dobře 😉 . My jí používáme od porodu, střídáme někdy se Seba Medem nebo Excipialem. Určitě je ok na dlouhodobější používání 😉 .

anakonyes
1. pro 2008

kortikoida tam nejsou, ale naše Mudr ji nedoporučuje kvůli obsahu parabenů - tuším ropné látky?? taky mám leniens ráda, ale tak jí zatím nedávám, jen sobě a manžovi na chladovou alergii

cazadora
1. pro 2008

mažu s ní malou od malinka a nikdy neměla žádnej kožný problém a kortikoidy neobshuje!!!!mám kmarádku lékárnici

ria80
1. pro 2008

Parabeny tam asi jsou,to jsou normání konzervační látky,aby se to nezkazilo.Je to vlastně ve všem,vždycky máš něco proti zkažení.Někdy může být na parabeny alergie,ale to vy nejspíš nemáte,tak jsem neslyšela o jiných problémech,který by to někomu udělalo.

weri1
24. lis 2010

já mám leniens a mažu tím miminko o d začátku. Snad by mi lékárnice něco řekla, když jsem ji řekla, že to beru pro mimi. 😒

niega
25. lis 2010

Neobsahuje, je to neutrální promašťovací mast bez jakékoli účinné látky. Ale pozor - jedná se o masťový základ, do kterého je možné přimíchat nějakou účinnou látku (např. kortikoidy) - přesně podle receptu, který napíše lékař. Každopádně platí - volně prodejný kelímek s mastí leniens kortikoidy neobsahuje. Pokud ale mastičku předepsal lékař a v lékárně ji míchali, možná tam kortikoidy nebo jiná účinná látka bude...

blu3b3rry
20. zář 2016

Přesně jak říká niega, my ji dostali na předpis a přimíchali nám tam kortikoidy a její užívání je tím pádem omezené

rolandik
25. únor 2017

UNGUENTUM LENIENS