Od jaké teplotky se podávají medikamenty?

xsuzzi
8. lis 2008

Ahojky maminky🙂
Potřebovala bych poradit od zkušenějších maminek kdy dát miminku například čípek nebo něco na snížení teplotky?Kolik Vaše miminko mělo když jste mu snižovaly teplotku?
Názory kolem mě jsou totiž dost odlišné.Někdo říká,že teplotka pod 38,5 se nesráží,někdo říká,že 38 už by srážel.Jak to tedy je? 😨
My máme od včerejška přes 39 horečku,šílenej kašlik a rýmičku.Tuhle teplotu jsem srážela čípkem,večer už měl kolem 38 tak jsem mu dala na noc Nurofen sirup pro děti(mají se léky kombinovat) no a ráno neměl nic a po obídku to zas začo stoupat, měl 38,1. Tuto teplotu by jste začly srážet?Nebo by jste srážely i nižší?Děkuju 🙂

simlenka
8. lis 2008

ahoj, mně doktor říkal, že jakmile je teplota NAD 38, tak dát čípek nebo sirup, do 38 (ale pravda, nevím jestli včetně) se s tím má tělo poprat samo...

Kombinovat léky mi řekl, že můžu v případě, že teplota neklesá a je příliš vysoká...

jo a hlavně se mimi nemá přikrývat, ale naopak co nejvíc ochlazovat 😉 to říká můj doktor i jsem to někde četla... tak hodně zdraví přejem, ať jste brzy fit... Mně malá dneska dostala poprvé rýmičku, takže částečně chápu, jak vám je 😔

pavlinka3
8. lis 2008

mě dr. řekl, že když v zadečku naměřím přes 38°C tak mám začít srážet a kdyby to do druhéh dne nepomohlo, tak že mám přijít......

kijonkova.k
8. lis 2008

Podle mě je to jako u dospělých,takže srážet u 38 a více.Tělo se musí taky snažit samo,takže srážení nižší TT nemá smysl 🙂

barusha
8. lis 2008

Souhlasím, taky bych srážela od 38 a více. Navíc v zadečku je stejně vyšší teplota než normálně, i když se říká, že po šestinedělí už to odpovídá normálně měřeným hodnotám např. v podpaží. Takže Paralenový čípky, ty zabírají nejrychleji a v případě kombinovat s různými sirupy...
Tak hodně zdraví, ať jste brzy zase jako rybičky 🙂

agnesska
8. lis 2008

od 38°C po odečtení určitě srážet 😉

petule.h
8. lis 2008

srážím stejně, občas dám panadol při zvýšené teplotě, nebo když pozoruji nějakou větší únavu, která by měla předejít nemoci, u zubů dávám taky..nebo paralen čípky...
rýmu má malej od 2m, takže saju a saju, zatím medikamenty jsem ještě nepoužila,

iivusja
8. lis 2008

Mně dr. řekla, že mam srážet teplotu nad 38,5 v zadečku. Ale já srážela už sotva to bylo nad 38 😅

kacka.va
8. lis 2008

barusha: pokud měříš v zadečku, tak to musím půl stupně odečíst vždycky, ať je to v šestinedělí nebo později.

anke
8. lis 2008

ja se pridavam k nazoru, ze srazet teplotu pres 38st v zadecku, cili 38st (ivusko, taky jsem zacala na 38,3 🙂) ... kombinovani paracetamolu a ibuprofenu je dobre v tom,ze muzou byt kratsi pauzy nez je tech doporucovanych 6 hodin, v pripade, ze teplota neklesa nebo stoupne hodne driv nez za tech 6 hodin

anke
8. lis 2008

jo a ta teplota do 38st se opravdu srazet nema, protoze ta teplota je prospesna - urychluje zanet, srazenim teploty nizsi se pak muze prodlouzit doba nemoci - alespon jak to chapu ja, ale nemam medicinske vzdelani 🙂

xsuzzi
autor
8. lis 2008

holky takže vy by jste fakt nic nedali na teplotku v rozmezí od 37,5 - 38,5 ?Jako,že se s tím tělíčko mrňouska vypořádá samo?
Lidušáčku tos dobře napsala,takhle to chápu 😵
a jaký je teda rozmezí mezi čípkama,když třeba ráno teplotku mít bude,dám mu čípek,odpo nebude a večer jo,tak dám ráno a večer?Nemá se to užívat nějak pravidelně,aby se tepltoka nevrátila? 😨
Ivušáčku já taky dala 😀

andy80
8. lis 2008

38,5 v zadečku, takže 38 po odečtení 0,5 stupínku.

Suzzi, když má malá 37,8 tak jí nic nedávám, tělo si musí poradit

Tak suzzí a když dáš čípek, tak za 4 hodiny pokud se vrátí teplota můžeš podat sirup, pak zase čípek, pak zase sirup. Ale jen pokud se teplota vrátí. A určitě se to neužívá pravidelně.

xsuzzi
autor
8. lis 2008

andy díky 😵
akorát já myslím jako opravdu37,5 - 38,5 takže 38- 39 😀
takže po 4 rech hoďkách a když po čípku a 4 hodinách teplotka bude,ale nebude tak velká?Bude v tom rozmezí,tak dát nebo né? 😅

anke
8. lis 2008

suzzi, pokud bude mit teplotu do 38st (38,5 v zadecku), tak bych jeste pockala, ale musis ho pak merit (ja merila po hodce), jestli to nevystoupalo nad ... kdybys to davala preventivne, tak nebudes vedet, kdy horecka uz uplne ustupuje ... pravidelne se berou antibiotika, antipyretika "jen" srazeji teplotu a nektera tlumi bolest ...

kalo
8. lis 2008

Taky mi bylo dr.řečeno, že tak 38,5, pak srazit lékem nebo zábalem. Prý když má kolem 37 /tzn.37,5../ je to přirozená dětská teplota, není to zvýšená teplota...až od 38...

kim
9. lis 2008

Kalo, kamarádce bylo na pohotovosti v nemocnici řečeno, že dnes už zábaly nee!!!Šetrnější je prý, napustit vaničku se 34 stupňovou vodou.

anke
9. lis 2008

kim: fakt 34st? to mi pripada strasne studeny, nekdo tu na MK psal, ze by ta teplota te vody mela byt o 2st nizsi nez je teplota, takze kdyz srazis 39, tak omyvat 37st vodou, aby ten teplotni sok nebyl tak veliky ...

andy80
9. lis 2008

Holky, nejlepší je dát mokré kapesníky na zápěstí a kotníky, nebo sprchovat chladnější vodou.