Panadol nebo Nurofen? Jaké máte zkušenosti?

rennca
11. zář 2010

ahoj maminky...jaké máte zkušenosti s těmito léky?co je lepší na horečku s virozy, na růst zoubku apod.

ilci
11. zář 2010

já používám panadol sirup u růstu zubů a na větší horečky čípky paralen, ty mi doporučovala pediatrička v případě déle trvajících teplot kombinovat s nurofenem - ten neobsahuje paracetamol a může se proto kombinovat

sisip
11. zář 2010

Ahojky ,naše malá má zrovna teplotky a dávám paralenový čípky , byli jsme už i párkrát v nemocnici a tam nám dávali taky paralenové. Ale vím, že u první dcery jsem dávala při teplotě panadol čípky a v pohodě, asi je to jedno🙂)

jijitka
11. zář 2010

ahojky, tak já mám zatím zkušenost s Nurofen sirupem, Nurofen čípky a Paralen čípky..
Sirup jsem malému dala 1x a vyzvracel ho, čípky jsem dávala, když mu rostly 4 zuby naráz a měl teploty nad 39 - lepší se mi zdál Nurofen (má i delší dobu působení než Paralen). Asi do 30 minut po podání malému klesla teplota a pomohl i od bolestí - aspoň tak usuzuji, protože malý byl pak vysmátý 😀

pehaka
11. zář 2010

Nurofen čípky jsou jednoznačně silnější a ryhleji zabírají. Dájí se kombinovat s panadolem čípky po 3-4 ho při vysokých teplotách jak už bylo řečeno. Na zoubky nám pomáhal panadol sirup nebo paralen sirup - nejsou tak silné a tlumí bolest.

kutcher
11. zář 2010

Jednoznačně nejdřív šáhnout po Nurofenu - je navíc protizánětlivý a pak v případě neustupujících teplot kombinovat s Panadolem po 3 hodinách, radši používám u Nurofenu sirup a Panadolu čípky, ale chce se to hlavně řídit potřebou dítěte, tj. že když hodně zvrací, dám čípky, když má nesnesitelný průjem, dám sirup, a vždy hodně tekutin, ale to už jsme jinde.

marrei
11. zář 2010

To se nedá moc srovnávat, Nurofen obsahuje Ibuprofenum, ten má kromě potlačení bolesti a horečky taky protizánětlivý účinky, takže bych ho použila při virózách, zánětech průdušek atd. Panadol obsahuje Paracetamolum, má jen účinky proti bolesti a horečce, a je tudíž šetrnější k tělu. Ze stejnýho důvodu lékaři nedoporučují kojícím a těhotným Ibuprofenum, ale doporučí jen Paracetamol. Na zoubky bohatě stačí Panadol.

zuzanaa2
11. bře 2012

Já mám radši Nurofen. I dětem lépe zabírá, hlavně je i proti bolesti, takže když bolí v krku a je horečka tak je to jasné! Nejlepší je čípek i když momentálně máme období vzdoru, tak to by asi moc nešlo, ale našťestí jsme momentálne všichni OK.

crca
11. bře 2012

ze začátku jsem měla Panadol,pak jsem zkusila Nurofen a už nikdy nic jiného,opravdu nám zabírá mnohem rychleji ať něco bolí,nebo je teplota.

coxa
12. bře 2012

Pokud jde o horečku nebo bolest já osobně mám raději panadol, zdá se mi že zabírá a je šetrnější, ale záleží proti čemu má lék být, jak jde o zánět nurofen nebo ibalgin je lepší.

luthien.k
12. bře 2012

Moc doporučuji všem přečíst tento článek: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

Možná to alespoň některé z vás odradí hned sáhnout po antipyretikách, které i z mých zkušeností se svými dětmi nadělají více škody než užitku (poprvé, co jsem synovi při nemoci nesnižovala horečku léky, tak ji zvládl naprosto s přehledem, i když měl teplotu jednu chvíli 39,5).

Jinak parecetamol v Paralenu, Panadolu, rozhodně není v ničem šetrnější, když už, tak bych u bolesti sáhla po léku s účinnou látkou ibuprofen.

veruska007
12. bře 2012

Nurofen, dobře ho protřepat! Účinná látka v něm je nerovnoměrně rozmístěná.

Panadol je dost slabý a když nezabere, lze nurofen podat až po dalších 4h, další panadol po 6h.

anieanne
13. bře 2012

Za nás Nurofen. Navíc má i lepší dávkování, a Panadol mi malý odmítá, zkoušela jsem ho ochutnat a přijde mi jako špatně rozpuštěný cukernatý roztok.

janinka23
13. bře 2012

Já za nás říkám jedině Paralen sirup, malý měl ted 40 cítky horečky, Panadol čípky vůbec nezabraly, Nurofen zabíral pomalu, Paralen během 15 min srazil tu šílenou teplotu na minimum, takže na nás Paralen

eloana
13. bře 2012

my mame radeji panadol....nebo paralen ale lepsi je mit doma oba... syn mel o vikendu 40..... paralen vydrzel pul hodinky a pak zas teplota vyletela.. muze se stridat paralen a po 4 hodinach nurofen.. dalsi davka paralenu by se sprave mela dat az za 6 hodin...
jeste kupujeme ibalgin... ten detem moc nechutna...

minnie77
19. bře 2012

Nám také raději zabírá Nurofen, v tuto chvíli používáme Nurofen čípky 125g, když syn spí a neví o tom, jelikož si nenechá na zadeček sáhnout. No a přes den většinou sirup - má výbornou dávkovací trubičku a je hlavně sladký, takže mu i chutná 🙂

simca_k
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pavla22
26. zář 2012

nám hlavně panadol vůbec nechutná. nurofen je takový sladší a dávkuje se dobře stříkačkou i úplným prckům. i já ho vlastně používám pro sebe, paracetamol obecně učinkuje dost krátce.

ditule23
2. lis 2012

Nám velice dobře zabírá kombinace nurofen sirupu a paralen čípku. Sirup přes den a čípek většinou na noc.

lucifereeek
2. lis 2012

my dáváme panadol - na teplotu po očkování a super 🙂

vendullka
2. lis 2012

Nám nejvíc paralenové nebo nurofenové čípky. Sirupy nedávám, jsou těžké na žaludek a děti mi po nich nechtějí jíst.

usounek25
2. lis 2012

mám doma Panadol sirup a Nurofen čípky, když je teplota vysoká, dá se obojí kombinovat a nemusíš čekat tak dlouho mezi jednotlivými dávkami. Jinak staršímu dávám přes den Panadol, na noc čípek pokud je pořeba, mladší dceři čípky.

maru1234
8. dub 2013

Ahoj,
já mám dobrou zkušenost s Nurofenem, i se sirupem i s čípkama. Navíc je ten sirup chu´tově moc dobrý, takže u nás ani není problém s konzumací, spíš naopak, malá by nejraději vypila celou lahvičku na ex 😉

maryyyp
17. dub 2013

Od Panadolu mám sirup i čípky, od Nurofenu sirup, ale zatím jsem ho nepoužila. Panadol nám naštěstí vždycky zabral spolehlivě a rychle. A je i moc dobrý 😉

karbi
18. dub 2013

Já mám dobrou zkušenost s nurofenem. Mám vyzkoušené čípky i sirup a naprostá spokojenost. Pomáhá proti teplotě i bolesti 🙂

silvapokorna
26. dub 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Mohu potvrdit, že Panadol je rozhodně šetrnější. Nurofen mi holky blinkali a čípky do nich nedostanu, tak jsem na doporučení zkusila Panadol a bez problémů. A zatím vždy stačil, tak jsem ráda. 🙂

navi
26. dub 2013

My máme pro jistotu obojí, kdyby bylo potřeba srážet častěji horečku a střídat sirupky. Ale jinak dávám jen Nurofen, dává se ho menší množství (malý mi ty sirupy nechce, tak čím míň se do něj snažím dostat, tím líp) a přijde mi, že i rychleji zabírá 🙂

verunkapok
14. kvě 2013

já tedy taky osobně nedám dopustit na nurofen. nikdy jsme s ním problém neměli. např. zvracjení nebo tak něco. dávala jsem i čípky, ale to jen u miminek. jinak dávám víc sirup. ale slyšela jsem, že i ty rozpusné tabletky jsou supr, ale až od šesti let, takže to si ještě chvíli počkáme 🙂

speedygon
10. čer 2013

@janinka23: malá mi zas Nurofen odmítala a já,když jsem jen malinko lízla, tak zas pocítila ihned výrazné škrábání v krku-jako by tam byla nějaká dráždivá látka...takže kupuju jen Panadol...

blahova_andrea
10. čer 2013

za nás nurofen

antarres
10. čer 2013

V případě nutnisti střídáme oba léky po 3 hodinách. Začali jsme ale používat místo sirupu čípky, malá nám sirupy poslední dobou zvracela.