Paralenový čípek u miminek. Kolikrát za den?

suki
5. pro 2007

Ahoj holky chci se zeptat, byli jsme s malou včera na očkování a má reakci-teplotu 38,0 ze zadečku. Doktor říkal, že při teplotě můžeme dát paralenový čípek - půlku, ale nevím kolikrát za den? Máte o tom některá informace? Děkuju.

kaaterinkaa
5. pro 2007

suki, my měli to samé, teplotu a malého jsem nemohla ani nakojit, jak se vztekal. Dej půlku čípku do zadečku, odstupy jsou 6hodin, ale měly by stačit i 4 hodiny. Lepší je nurofen pro děti, je to ovocný sirup, můžeš ho dát i víckrát a lze jej i předepsat, nebudeš tolik platit. pááááá

suki
autor
5. pro 2007

Díky moc a jak dlouho jste to měli?

mellini
5. pro 2007

my jsme ji dostali zrovna včera do stehýnka a naštěstí zatím žádná reakce, dr. nám taky doporučila paralen čípek, kdyby malá dostala teplotu a myslím, že říkala další za 12 hodin a že ji taky můžeme dát do vlažné až studené vaničky pro sražení teploty

kaaterinkaa
5. pro 2007

nejdřív byl malý celé odpolko neklidný, pobrečíval, pak se rozkřičel tak, že do půl hodiny měl přes 38 teplotu, dala jsem mu ten čípek a po 20minutách asi se uklidnil, jen ta horkost v nožičce, do hodiny mu teplota klesla na 37,2 a pak usnul po jídle. Za týden jdeme na další, tak se už připravuju...Alešek ještě nikdy dřív nedováděl tak, jako po tom očkování, tak mě to vyděsilo, ale každé mimčo je zkrátka jiné. Ať vás to moc dlouho netrápí, pohlazení malé na nožičku

kaaterinkaa
5. pro 2007

Vlastně také jsme mohli dávat chladný obklad, ale malému se to nelíbilo, tak jsem to pak vzdala

suki
autor
5. pro 2007

Díky moc my máme teplotku od včera od večera-dala jsem půlku čípku a dneska v 11:0hod. druhou půlku, protože teplotka zase vylezla.Teď malá spinká, snad už to bude zítra dobrý, doktor říkal, že to může trvat dva dny. ☹ 😠

kaaterinkaa
5. pro 2007

To nám dr. říkala taky, neboj, malé se uleví a bude zase dobře. Jen je to nepříjemný, jak pro tebe, tak pro ni. Hlavně, že jí to pomůže.

johanda
5. pro 2007

suki a ta teplota 38 byla před nebo po odečtu?

suki
autor
5. pro 2007

před odečtem

suki
autor
5. pro 2007

Víš já mám strach z těch febrilních křečí. Nemám doma ten diazepam, který na ně zabírá.

johanda
5. pro 2007

suki, tak to měl prcek jen 37,5, to nesrážej

suki
autor
5. pro 2007

Já vím, ale to víš člověk nechce, aby trpěli. Budu teda trpělivá a čípeček ještě nedám.

johanda
5. pro 2007

Neboj, to není tak strašná teplota. Já jsem si s febrilními křečemi taky užila 😝 . Měla je už malá? Paracetamol při tak nízké teplotě zbytečně zatíží tak malinký organismus

suki
autor
5. pro 2007

Zatím neměla nikdy teplotu a febrilní křeče taky ne.A jak to, že jste měli křeče?

johanda
5. pro 2007

suki, febrilní křeče prostě některé děti mají. Nic se proti tomu nedá dělat. Pokud je to záchvat z horečky, dítě to nijak nepoškodí, jen to vypadá strašidelně. Děti ostatně snášejí teploty lépe než dospělí. Hlavně dávej malé hodně pít (koj nebo vodu, pokud nekojíš), dehydratace je u horeček mimin častější problém než ty křeče.

suki
autor
5. pro 2007

Díky moc snažím se aby malá hodně pila 😉