Plíseň u batolete, měly jste něco podobného?

millyh
19. bře 2013

Ahoj maminky, máme 20ti měsíčního klučíka a začala se mu loupat nožička mezi prsty a mezi dvěma to má červené i z vrchu, ale je to jen na jedné nožičce...
Nevím jestli je to plíseň ale měla některá z vás něco podobného a co vám na to pomohlo? K dr se mi s tím otravovat nechce... Spíš jestli by se to dalo za krátkou chvíli nějak odstranit. Nožičky větráme skoro furt, po každé vycházce měním ponožky a přepírám štrampličky. Ponožky má bavlněné, ale hrozně se mu odjakživa potí nožky 😖

naomi6
19. bře 2013

Ahoj, naše malá tohle měla na ručičkách. Mezi prsty se jí to loupalo a mělo to červené i trošku oteklé. Nejdřív jsem to neřešila, ale když to trvalo déle, šli jsme k dr. Dala nám masičku Infadolan a asi po týdnu to zmizelo. Myslím, že je prodejná i bez předpisu. Držím palce

sal80
19. bře 2013

Výborný je i Canesten. Ten je proti plísním, tak zkus 🙂

aneta0707
19. bře 2013

@millyh @naomi6 infadolan je volne prodejny 🙂 je to masticka, ktera je na hojeni kuze a drobnych poraneni. me ji doporucili i v porodnici. je vyborna na otlaceniny miminka, suchou kuzu, poskrabani nehtikama... tohle nebude plisen, mala mela neco takovyho na nohou, jenom na jednom miste mezi palcem a ukazovackem, bylo to cerveny a loupalo se to. parkrat sem to namazala a zmizelo to. doktorka mi rikala, ze tohle se muze delat i kdyz roste noha (ruka) - praska kuze. kdyby to byla plisen, tak se to hodne rychle rozlejza jako u dospelych

hojda
19. bře 2013

Taky jsem s tím byly u dr. a dostali infadolan, prý plíseň u dětí moc akutální není, asi to měl zapařené z botiček.

marton
20. bře 2013

Canesten nám pomohl.Malý měl přesně to co popisuješ,zřejmě z bazénu.

adrisek017
23. lis 2013

Ahojky, ted se nam na nozicce objevilo nejspis to same. Ma to mezi paleckem a ukazovakem a na prstickach jakoby nad nehtem, je to cervene a loupe se to. Malemu se poti nozky casto a to ma puncosky a jen teple ponozky. Boticky zatim nenosime je nam jeste teprve 6 mesicu. A svedi ho to ☹☹☹
Co bych mela delat??

dankakotrbova
25. zář 2015

Ahojte,
malému se to udělalo taky. Pořád se používá ten Infadolan?