Posílení imunity 1,5 ročního dítěte. Jaké tablety?

radkar
16. říj 2009

Ahoj, máte někdo tip na kapky, tablety.. na posílení imunity pro 1,5 roční dítě? Chtěla bych jí něco dávat přes zimu nebo aspoň před a během chřipkové epidemie, která jistě přijde, jako každoročně.

artuse
16. říj 2009

já jsem začala dávat teď v podzimním období rakytníkový sirup, obsahuje velké množství vitamínu C, nejlepší je nějaký bez konzervantů, já mám od Weledy, existuje i rakytníková šťáva, vše ve zdravé výživě...ale dětem určitě menší množství než je uvedeno pro dospělé! a nic se nezkazí ani dětskými probiotiky, můžeš občas dát...

macejka
16. říj 2009

Ahoj ,
dobrá je Echinacea buď v kapkách(ty jsou takové trpké) a nebo sirup,ten je pro děti,sladký.To je přírodní.Slyšela jsem,že je dobrý i Imuno glukan,sirup pro děti od 3 let,ale po poradě s dr i od roka 😉

artuse
16. říj 2009

macejka, ale ta Echinacena je až od tří let ne? nebo aspoň ode dvou...pro menší dítě je prý lepší ten rakytník...jinak Echinacea je skvělá pro dospělé, tu užívám já, když na mě něco leze, ale nemá se brát dlouhodobě, mohla by zatěžovat játra...

macejka
16. říj 2009

artuse

nene,ten sirup je od roka,je od Megafitu.A ty kapky,to po pravdě řečeno netuším,ale já je malýmu dávala vloni v zimě,jen asi tři kapičky.O rakytníku jsem také slyšela a probiotika jsou určo super,kamarádka mi nedávno říkala o nějakých laktobacílkách,doteď jsme občas dávali Nutrolin B.

bera28
16. říj 2009

Já dávám prckům dlouhodobě probiotické kapky a spokojenost největší🙂

iloha
16. říj 2009

My dáváme imunoglukan již od dvou a čtvrt 2,5ml denně. 😉 Naše mudra říkala tak 2-3 měsíce a přestat a začít zase v září. Takže teď posilujeme 😉

lennis
16. říj 2009

taky dávám od Megafytu echinaceový sirup, malej ho zbožňuje a jakmile začne prskat, začnu dávat a brzy je po rýmě...

berenika39
16. říj 2009

Mě teď mudra doporučila na zimu multivitamínový sirup Kiddy od Pharmatonu, že to má rozumný poměr vitamínů, který potřebují při zvýšených nárocích, chřipkách atd. Moc na to nevěřím, ovoce je ovoce, ale ona je fajn, není to žádná "dealerka", která by tahala zbytečně peníze maminám z kapsy. Zkusím ho.

ygreen
16. říj 2009

probiotika a pestrou stravu 😉
alnatura dělá i rakytníkové tyčinky a přesnídávky

artuse
16. říj 2009

macejka, tak to jo s tím echinaceovým sirupem, já znám asi jen ty kapky 😉

jo a já koupila ve zdravé výživě i jablečno-rakytníkovou marmeládu, takže rakytník je i tam 🙂

bramburka
17. říj 2009

ja ted koupila multitabs v lekarně pro děti od 1 roku, chutná jí to jako bonbonek, ted po nemoci a v nemoci davam...

lenousek100
17. říj 2009

Ahoj, dávám Betaglukan forte - je to sirup s hlívou ústřičnou, může se dávat od 1 roku. Je přímo na posílení obranyschopnosti. Zatím se mi osvědčil, co ho dávám, je malá bez rýmy atd., uvidíme, jak teď zvládne chřipkový období. Stál kolem 150 Kč a stačí malá lžička denně, takže vydrží opravdu dlouho. Jinak teď jsem začala ještě dávat Laktobacílky od Swissu.

radkar
autor
17. říj 2009

Ahoj, děkuju za tipy, nakonec jsem koupila multi taps imuno. Akorát mi to nechtěla sníst, tak jí to musím zítra nenápadně rozmačkat do jídla 😅

krizulka003
18. říj 2009

Ahoj,tak já dávám ob den probiotika BIOPRON JUNIOr jsou sice dražší ale v nemocnici mi je doktorka velmi schvalovala že jsou opravdu moc dobré.my totiž nemůžeme žádné vitamíny,ve všech je vitamín C a malý ho nesmí v kombinaci s antibiotiky které bere dlouhodobě(od 2měs.)

jani2
19. říj 2009

moja malá je predčasniatko a na imunologii mi povedali, že má hraničné imunoglobuliny, takže sme dostali nejaké prášky ale dr. veľmi oporúčala aj probiotika Biogaya. Imunita je hlavné v črevách, preto tie probiotika....inak krizulka, prečo beriete tak dlho tie liečiky, malá brala antibiotika prvé štyri mesiace (predčasniatko - infekcia) a teraz má žlté zubky, ako ste na tom vy?

luckaz.
19. říj 2009

ahoj, my dáváme Imunoglukan sirup a musím zaťukat, ťuk ťuk, že se zatím držíme i když všude kolem nás řádí virózy (snad to nezakřiknu ☹ Imunoglukan jsme dávali už i minulý rok, protože se nám pořád vracel zánět nosohltanu a nevím, jestli to bylo tím, ale opravdu jsme pak přestali stonat. Je sice myslím až od tří let, ale naše paní doktorka nás ujistila, že to nevadí 😉

helcenka
19. říj 2009

Ahoj, my na podzim a na jaře pijeme jenom čaj pro posílení imunity a malej, kromě malé rýmičky ještě vůbec nebyl nemocný, musím to taky zaťukat.

ygreen
20. říj 2009

podle informací mě dostupných, jsou nejlepší probiotika pro děti kapky od BioGaya a pak cena/kvalita Laktobacilíky od Swiss. Biopron junior je taky fajn, jen ta cena/ množství nic moc 😉

petja
20. říj 2009

Sauna, echinacea,rakytník,přirozená probiotika a laktobacily,procházky,pohyb,čerstvý vzduch a žádné skleníkové prostředí

jandalinka
20. říj 2009

Nám se osvědčil Multisanostol,dávali jsme pokud malá byla nemocná nebo teď když začíná sychravé počasí a období chřipek.Je i pro dospělé a pro děti od 1roku a malé na rozdíl od jiných vitamínků toto chutná 😝 😉

krizulka003
20. říj 2009

jani2:malý měl ve 2 měs.zánět ledvin a zjistili mu reflux moč.měchýře...má 2 a 3 stupen a musí brát antibiotika jako zajištovací léčbu..aby nedostal zase zánět..zoubky nám začali žloutnout až ted,musím se poradit u zubaře co s tím..

eppik.m
10. lis 2009

ahoj, do 15 m. co jsem syna kojila ani jednou nestonal ... pak po odstavení je nemocný stále jen co už mu je lépe opět něco chytne ... vůbec se mi to nelíbí a rozhodla jsem se že zítra zajdeme k dr. aby mu vzal krev na rozbor... třeba teď měl pouze obyčejnou rýmu, v podstatě mu tekli jen sople nic víc, už konečně se mu to zlepšilo a najednou horečka 39 v noci celý hořel, přes den nic, pak zase v noci hořel a už i přes den, vůbec tomu nerozumím ... jinak se chová normálně, pouze nejí a to vždy když je nemocný ... ven chodíme každý den, ovoce sní taky každý den alespoň jeden druh, jíst mu chutná právě ho spíše musím krotit tak co se to děje ... nechodíme do kolektivu ani se nestíkáme s nemocnýma ... vitamíny jsem dávala pouze Pikovit multivitamínový sirup 1+ ale jen když stonal ... žeby oslabená imunita 😕 ale proooč??!!

timbouctou
10. lis 2009

eppik.m - nerostou mu zuby? My měli se zubama veliké potíže, horečku, průjem. Jednou jsme jeli se 40 do Motola a tam nám řeli právě, že to jsou zuby. Taky měl malý ve třech měsících zánět ledvin, naštěstí se to obešlo bez následků. Proto mě vždycky každá teplota vyděsí. A pokaždé mu, chudinkovi, musí dělat crp. Ale naštěstí byl nemocný naposled loni kolem silvestra a pak až teď. Já věřím tomu, že se mu každá nemoc obloukem vyhne se zacpaným nosem, protže naše drahé dítko chroupe syrovou cibuli 😀 Kdykoli s ní něco dělám, musím mu kousek dát, jinak je cirkus. Ta cibule, myslím, je dost nabitá céčkem.

pavlina05
11. lis 2009

eppi, tak pak písni na co dr. přišla.

MY už nekojíme také, do té doby vše ok. te´d se nám 14 dnů stále táhne rýma a kašel. chodíme do cvíča a mezi děti, takže se toho asi nezbavíme celou zimu 😢
já dívám Multitamb kapky.
holky a jaké probiotika doporučíte?

eppik.m
11. lis 2009

ahoj, tak nevím ale dr. nám krev ani moč nevzal, prý by jsme ho zbytečně trápili jelikož se bere ze žíly ani na imunologii prý nemáme chodit ... sestra řekla že to bude asi tím posledním průjmem co prodělal (měl ho 10 dnů a nejedl a zhubnul kilo) a oslabil si tím střevní flóru ...
když jsem se ptala zda je normální že syn marodí v kuse od 15m. tak mi řekla že ano, prý děti si to můžou takto najednou vše vybrat ale kdyby to trvalo i nadále tak prý musí nastoupit léčba ...
no do dneška rána jsme měli 40C, brečel, nespal tak jsem ho musela tišit nic nepomáhalo už jsem ho chtěla dát do sprchy, pak nakonec zabral čípek a teplé mléčko při kterém usnul chudinka :(
zubama to nebude máme je všechny venku a nikdy když nám šli horečky neměl ...
dostali jsme pouze letáčky na vitamíny a probiotika.
Nakonec jsem koupila Imunoglukan sirup je to s beta-(1,3/1,6)-D-glukanem a vitaminem C - posiluje obranyschopnost
a probiotika Enterina které obnovují zdravou střevní mikroflóru a působí příznivě na trávení a metabolismus a posilují přirozenou obranyschopnost organismu a bylo mi doporučeno po dobraní jěště koupit Laktobacílky je to probiotikum, cucací pastilky ...
sestra se mě ptala zda chodíme do kolektivu, nebo medzi davy lidí, nechodíme vůbec ale je pravda že v sobotu jsme byli na Chodově a tak nejspíše jsme tam chytli nějaký bacil, já opravdu nevím ....
prý uvidím jestli nám to pomůže, to je vše 😨 😅

eppik.m
11. lis 2009

jo a ještě si dám záležet a mimo domov mu budu neustále otírat ruce vlhčenýma ubrouskama antibakteriálníma a taky antibakteriálním gelem ... zatím jsem to moc nehrotila ale teď už budu 😒

pavlina05
11. lis 2009

Eppi tak se držte 😵
JAké gelíky koupíš a kde?

bera28
11. lis 2009

Eppik, to je mi líto, že takhle maličký marodí☹ Na ty ubrousky a gel se vykašli. Vážně je pro děti lepší pokud se v době, kdy se vyvíjí imunita, dostanou do styku s patogeny. Tělo si tím vytváří protilátky. Já jsem taky chtěla ten gel kupovat, když jsme odjížděli na celé léto pryč (do přírody a mezi 150 lidí🙂 a v lékárně mi rovnou řekli, ať to v žádném případě nepoužívám, že by jim to v ničem nerospělo, spíš naopak. A fakt to tak je.
Teď je třeba, ale se klučík vyléčil, ale pak to nehroť a choď s ním normálně do kolektivu (teda pokud nebude chřipková epidemie). Přehnaná "péče" a hygiena rozhodně nepřispívá k posílení imunity 😉

ygreen
11. lis 2009

eppik
kamarádka chtěla po pediatričce žádanku na vyšetření na imunologii )malá 4 měsíce, stále průjmy, nafouklé bříško a má manžela s těžkým onemocněním imunity), a doktorka ji odmítla, že je brzy, apod. Známá lékařka jí to vysvětlila tak, že má jen omezený počet možností vydat ty žádanky a buď si je schovává třeba pro známé, nebo pro potřebnější.
Každopádně, já si žádanku vyžádala v synových 4 měsících a dělali nám testy na imunologii a alergologii a krom všech možných alergií dělali i testy na imunitu. Podle mě to stojí za to.

eppik, pavlina: antibakteriální gel používám od Oriflame, je malinký a mám ho v každé kabelce. A ještě mám v autě a kočárku antibakteriální vlhčené ubrousky, kterýma otírám malýmu ruce, když jde papat, nebo si je hodlá cpát do pusy. Jsou oranžové s obrázky a kupuju je u Schleckera. Antibac. gel koupíte i u Yves Rocher v každém OC.
Ale pozor, chřipka není bakteriální ale virová. Na to je ideální Sterillium - je to desinfekce, kterou používají chirurgové - jak na viry tak na bakterie. Mám 100ml lahvičku a balíček 10 jednotlivě balených vlhčených ubrousků. Je to i proti virům TBC, HIV, apod. http://www.bode.cz/dokumenty/produkty/inf-letak...

pavlina05
11. lis 2009

ygreen 😉díky moc