Prdíky - máte osvědčený trik, jak na ně?

finlay
4. zář 2012

Holky mate nektera osvedceny trik na prdiky? Zkusili jsme Espumisan,Pupika,cvicime nozickama,ale mala porad place a tlaci,ve dne v noci ☹

kuliocka17
4. zář 2012

Za mě Infacol před každým kojením a k tomu Bifiform laktobacily-to nám pomohlo zaručeně...pak taky pokládat na bříško, to pak prdy lítaj...Jinak od třetího měsíce už máme klid,takže hold se to musí vydržet...přeju vám,ať se brzy uleví...

myskin
4. zář 2012

Tak první dcera neměla prdíky, ale opravdové večerní koliky které trvaly od 18. hodiny a nikdy neusnula dříve než o půlnoci. Byly jsme v nemocnici na JIP (s něčím jiným) a sestřičky že prý ji zlomí aby usínala dřív. No nezlomily. Jediný u čeho jsem viděla zlepšení byly probio kapky BioGaia, ale jsou dost drahé. Taky prý hodně pomámá hodně nosit mimčo v takovým tom břišním vaku. Ale jinak to chce opravdu vydržet, nám to pominulo až tak od 5. měsíce.

veri25
4. zář 2012

my sme měli prdíky tak do třetího měsíce, ale taky nepomáhalo nic, jak v reklamě dávaj reklamu na ten espumisan, nefungovalo to vůbec, ani cvičení, asi to chce opravdu vydržet.

tarra27
4. zář 2012

u nás pomohlo spaní na bříšku, nošení a plácání po zadečku, psokakování na balonu....

žádné kapky nepomohly, jen to bylo horší....ani espumizan a ani jiné....vždy se to ještě zhoršilo...

vařili jsme ještě anýz s fenyklem - jako čajík....nevím, jak moc pomohl....někomu prý pomáhá a někomu naopak zhoršuje....nám nevadil....nám vadily kapky....

a nesměla jsem hlavně jíst žádné pečivo....

tak se držte, ono to celkem brzy poleví....

myskin
4. zář 2012

Taky při prdíkách a jiných bolístkách doporučují hacku. Je to taková závěsná houpačka a děti to prý milují a zklidní se. Já po zkušenostech s první dcerou kdy jí při těch kolikách zklidnilo akorát pohupování na rukách jsem si ve druhém těhotenství hacku koupila, ale druhá dcera byla klidné mimčo bez prdíků a chlap pořád odkládal vrtání do stropu tak jsem hacku prodala ani jsem ji nemohla vyzkoušet 🙄 .

luthien.k
5. zář 2012

Děvčata, prdíky i kojenecká kolika mají nějakou svou příčinu, opatření (kromě probiotických kapek), co tu píšete, jsou jen úlevové, ale neřeší ten základ, kterým je nevyzrálé trávení, nedostatečné osídlení střev střevní flórou a pravděpodobné dráždění cizorodými bílkovinami z matčiny stravy, zejména bílkovinou kravského mléka. Aby dítě mělo zdravá střeva, musí je mít sama matka, proto kojící maminka nasadí kvalitní probiotika do své stravy, vyřadí mléčnou bílkovinu (alespoň na čas), omezí další alergeny, kterými jsou vejce, sója, pšenice, ryby, ořechy a pak také zejména sladkosti, které podporují růst nežádoucích mikroorganismů ve střevě.
Pokud je dítě nekojené, tak je na místě speciální UM, někomu stačí například anti-colics, někomu ne a potřebuje mléko stejné, jaké mají alergici na BKM. A k tomu samozřejmě probiotika napřímo (u kojeného dítěte je zbytečné je dávat, musí je jíst kojící maminka).
@finlay

tarra27
5. zář 2012

@luthien.k my zkoušeli snad všechno a nepomohlo to....dokonce jsme koupili i pro malou lactobacílky pro uplně nejmenší....

podle mě je příčina jak píšeš, ale asi si tím projde většina miminek...chce to čas.........

luthien.k
5. zář 2012

@tarra27 i bezmléčnou dietu? Po té se uleví opravdu velké části dětí...

tarra27
5. zář 2012

@luthien.k jedla jsem jen rybu uvařenou v páře s rýži, uvařenou mrkev a pak maso....a popravdě, už si moc nepamatuji, na jak dlouho jsem vysadila to a pak to....zkoušeli jsme toho fakt hodně....bylo mě malé líto.....ono to netrvalo zase měsíce, ale stejně....

každopádně kapky to jen zhoršovaly.....a pak partner přinesl z lékarny nějaké drahé lacobacílky, ty jsme ji občas dali.....hodně jsme ji nosili.....a poplacávali....anýzový čaj s kmínem.....

já měla pocit, že to pak přešlo samo....

každopádně ted jsem tehotná a tak zavedu bezmléčnou stravu na tvoji radu hned 🙂 ono na tom něco asi bude, jak píšeš....

slundo
5. zář 2012

Baby Calm.... jsou přírodní a Bio Gaia - probiotika. Jsou drahé, ale jako jediný měly dlouhodobý efekt. Jinak jediná nejúčinnější rada je - vydrž do 3 měsíců a snaž se malé co nejvíce ulevit - dávej si pozor co jíš, zkus pít fenykl ( i s kmínem) , a to co už děláš - masírovat, nahřívat, cvičit, ještě můžeš zkusit rektální rourku, zkus dát malou chvilku na bříško, chovej ji, mluv na ni ..... je to hrozný kolotoč, ale musí se to vydržet a za pár týdnů si na to už ani nevzpomeneš

petrajavor
5. zář 2012

@luthien.k my zkusili všechno a nic...malý dobré a špatné dny,teď sledujeme posun v tom jak tráví (dle stolice) a koliky gradují...takže snad sme na vrcholu a bude se to jen zlepšovat...doufám,jelikož představa řevu další 3 a půl měsíce je na střelbu do hlavy

luthien.k
5. zář 2012

@petrajavor
@tarra27
Ještě se mi nestalo, že když jsem si maminku s kolikovým miminkem vzala do péče, aby se nám to nepodařilo aspoň zmírnit 😉 Ono i na tu bezmléčnou dietu se musí jít správně, maminky často jedí skrytou BKM, aniž by o tom věděli atd.

tarra27
5. zář 2012

@luthien.k aha....a poradila by jsi mi, v čem je teda skrytá BKM? Nebo Já tě když tak kontaktuji i potom :D až to bude aktuální :D

luthien.k
5. zář 2012

@tarra27 například ve veškerém sladkém pečivu, v některých chlebech, v uzeninách, prakticky ve všech sušenkách...

tarra27
5. zář 2012

@luthien.k aha....no tak uvidím ted až to bude aktuální .) já už si vše nepamatuji, to bych lhala, ale vím, že jsme skončila na rybě, rýži a vařené mrkvi...ono to teda netrvalo nijak extra dlouho, ale bylo mě malé líto a hlavně je to podle mě zbytečné.....vím, že pešivo jsme nejedla vůbec, jen suchary....

tak děkuju 🙂

luthien.k
5. zář 2012

@tarra27 no vidíš, ryba patří také mezi časté alergeny, taktéž pšenice (suchary)... Ono to je jendoduché a složité zároveň 😉

tarra27
5. zář 2012

@luthien.k my jsme se už tenkrát doma říkali, že přestanu jíst 🙂 no uvidíme....každopádně malá - vím, že mě za to vůbec nepochválíš, ale cca od 11.měsíce jí s náma skoro vše...od půl roku chtěla to co my a na 8. jsem přestala kojit, neb jsem byla podruhé těhotná a malá už mléčko měla jen v noci nebo před spaním...a tak jsme ji převedli....

na 10ti měsících měla na snídani chleba s máslem a s medem....jsem to říkala doktorce, ona prý že to vůbecd nevadí....

já si myslím, že by mě spousta lidí hnalo, ale ona chtěla, partner tak ji dej když chce....tak jsme začali postupně dávat až jí fakt všechno,,,,,až na nějaké vyjímky a koření atd,....a mléko samozřejmě nedostává....

jennyska
5. zář 2012

Ahoj, téma je duplicitní a proto jej zamykám. Zkus se prosím obrátit na naše fórum a vyhledávač 🙂 Hezký den, J*