Pregnyl na sestoupení varlete. Sleze až po 3 injekci?

eloana
27. črc 2011

Ahoj holky- rada bych se zeptala, zda nektera nema zkusenosti ........Syn nema od narozeni sestouple varle....nyni na 13 mesicich dostava pregnylove injekce.... dostal 2 a v pondeli jdeme na posledni treti......varlatko zatim nic, ani naznak
Nemate nektera zkusenost, ze slezlo skutecne az po 3 injekci ??-9.8.jdeme na kontrolu

kristipa
28. črc 2011

ahoj, bohužel s injekcemi zkušenost nemám, u nás je rovnou zavrhli, že prý nemají nějakou extra velkou účinnost a rovnou jsme šli na operaci, to měl syn 11 měsíců. tak držím palce ať se vám to povede!

eloana
autor
28. črc 2011

@kristipa Ahoj dekuji... no uvidime- mame za sebou 2 a zadny ucinek - doktor mluvil spis o operaci:((

kristipa
29. črc 2011

@eloana no i ta se dá přežít, není to zrovna super zážitek ale hlavně když to pomůže a pak už je to v pořádku.

eloana
autor
29. črc 2011

@kristipa 🙂 ja vim -no nechce se mi -byla jsme s decrou v narkoze na pul roce.... a uplne stacilo. Mohu se zeptat jak to priblizne probiha?? delali by mu u toho asi i predkozku

kristipa
29. črc 2011

@eloana okopírovala jsem ti co jsem psala do diskuze ohledně varlat tak se mrkni.

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nesestou...

máme operaci nesestouplého varlete za sebou, proběhla před měsícem, to bylo malému 10 měsíců. na žádné injekce jsme nechodili, rovnou nás poslali na operaci. ve středu jsme nastoupili do nemocnice (Olomouc) podle mě úplně zbytečně protože jsme akorát podepsali nějaká lejstra, okoukla malého doktorka jestli je zdravý, vyplnili nějaké dotazníky-souhlas s operací, anestezií..., dostali jsme oba dva visačky na ruku se jménem a toť vše. od půlnoci už nesměl nic jíst ani pít ale překvapivě to zvládl v pohodě (a to i stejně starý kolega co s námi byl na pokoji-ten šel na obřízku), ve čtvrtek v poledne ho vzali na sál a kdyby nenastala komplikace s dýcháním po narkóze tak jsme šli v pátek domů, jenomže náš poklad po vyndání dýchací trubice nezačal sám dýchat takže ho strčili na JIPku na kyslík a pozorování přes noc (večer mu už kyslík nedávali, dýchal pěkně sám), v pátek dopoledne ho převezli na normální oddělení, přečkali jsme noc a v sobotu jsme šli domů. pořád je zajímala teplota tak jsme furt měřili a pak taky aby se vykadil což se mu povedlo) do pondělí měl jizvy zalepené, dětská Mudr mu to odlepila, museli jsme sprchovat místo koupání nějakou dobu, častěji přebalovat a tak. ta komplikace s dýcháním je prý u takhle malých dětí hodně častá, na nic to nemá vliv jenom prostě musíte být o den déle v nemocnici.

eloana
autor
29. črc 2011

@kristipa dekuji)) koukam od pul noci nejist -no to bude des malej bohuzel zasedne usina pouze u prsu... po pul noci se budi chce prso - no je mi z toho spatne uz ted🙂)

kristipa
29. črc 2011

@eloana já v té době už nekojila, malej pil sunar ale kupodivu s tím problém neměl. a mám takovej pocit že kojit se mohlo nějak do té čtvrté ráno-počítají jako tekutiny a ne jako jídlo. ale víc ti řeknou až přímo na místě🙂

eloana
autor
29. črc 2011

@kristipa 🙂 aha no ja kdyz byla s malou pod narkozou- sla jako prvni a myslim nekojila jsem az kolem te 4 to je fakt. tak uvidime... moc dik za info🙂 treba se kulicka jeste umoudri))

kristipa
29. črc 2011

@eloana držím palce, pak dej vědět jak to dopadlo.

janculovi
29. črc 2011

ahojky,tak my máme dneska zasebou první ijekci a máme jich celkem 5-malý bude mít v září 2,5roku,varlátko máme sestouplé jen do půlky,jako že nahmatat v pytlíku jde ale hned se schovává,DR mě taky straší z operací,ale zatím zkusíme ty injekce,ty doberem na konci srpna a říkala že mame přijít na kontrolu až v listopadu a pak se uvidí jestli bude operace nutná-no já doufám že ne jelikož budem mít doma asi měsíční mimino

eloana ja myslím že na sestoupnutí máte eště čas,určitě to zabere

jinak se dost teda divím že to sváma řešili tak brzo,nebo že s náma to řeší až tak pozdě

eloana
autor
29. črc 2011

@kristipa 🙂 urcite dam

@janculovi ahoj no nam bylo receno,ze by varle melo byt sestoupeno do 18m jinak se prehriva...drive se cekalo do 6 let...
no my jdeme v pondeli na posleni na kontrolu 9.8. meli jsme 3 injekce

kristipa
29. črc 2011

@janculovi no malej když se narodil tak bylo vše OK, v 6 měsících už mu vyskočilo výš takže šlo taky nahmatat a někdy i stáhnout do pytlíku ale na dětské urologii řekli že není na co čekat že šance že se vrátí zpátky je mizivá a šup operace. já osobně byla ráda, manžel je případ nesestouplých obou varlat (zoperováno až!!!!!! v osmi letech) a výsledek? malého máme těžce vydřeného z umělého oplodnění protože procento pohyblivých spermií u manžela je 0%....

janculovi
29. črc 2011

@kristipa jejda tak doufám že sme něco nezanedbali,dětská nás jako kontrolovala,u nás naštěstí to varlátko tam bylo jen z poloviny,tak to možná nebyl tak velký problém,na endokrinologii nás poslala až po druhém roce a ted na kontrole po 3 měs nám teprve napsali ty injekce

kristipa
29. črc 2011

@janculovi já hlavně nechci nikoho strašit, jenom jsem popsala jak to máme my🙂 myslím že v této záležitosti nejsou doktoři jednotní, každej to vidí jinak a podle toho postupují. akorát u manžela se všichni shodli, že před 30 lety se nikdo moc důsledky nezabýval a dost se to podceňovalo☹

janculovi
29. črc 2011

@kristipa a taky buhví jaký dopad bude mít používání jednorázových plinek,to tomu asi taky moc neprospívá ☹

kristipa
29. črc 2011

@janculovi přesně a taky to co jíme, respektive co nám do potravin všechno nacpou umělýho, modifikovanýho a podivnýho🙂) takže kdo ví jak na tom budou jednou s plodností naše děti za 20 let.

eloana
autor
2. srp 2011

@kristipa
@janculovi ahoj holky\ tak mame za sebou posledni injekci pregnylu.... zatim varlatko stale nic:(( a pristi utery jdeme na kontrolu- to jsem zvedava

janculovi
2. srp 2011

tak snad se to za ten týden umoudří,potom určitě napiš

galigula
5. srp 2011

@eloana Ahoj, taky prcek neměl sestouplé varlátko, u nás v nemocnici mu předepsali injekce, ale nasi detske se to nezdalo, ze to je prypro dite dost bolestive a skoro zadne ucinky, tak nam dala kontakt na primare fakultni nemocnice v HK a ten uz do telefonu rikal, ze injekce je blbost ( ale zalezi na nazoru ), taknasobjednal na kontrolu a hned na operaci, nakonec jsem byla rada, sice ten operacni denje hrozny, ale zase jsem vedela, ze uz budeme mit klid a malej byl naprosto v pohode, snasel to lip nez ja. O tom jidle pred operaci,my to meli tak, ze sunar/kojeni stop 6h pred zakrokem a caj 4h, takze to slo. Horsi bylo, ze po probuzeni nemohl jeste 2h pit a jist, ale po hodce nam dovolili mu trosku dat loknout, ale vyzunkl pul lahve a ja nemela silu mu to sebrat 🙂 Kdyby jsi chtela kontakt na toho primare, tak staci napsat, ma zlate ruce a i lidsky je uzasny, nemuzu si na nej vubec stezovat, vzal si nas pod sva kridla a i na kontroly uz jezdime jen k nemu. Nedam na nej dopustit! Drzim palce, aby jste to zvladly!!!

eloana
autor
5. srp 2011

@galigula ahoj dekuji🙂 no my uz mame po injekcich -nastesti malej je snasel v pohode plakal pouze pri pichnuti pak uz vubec....ale musim rict,ze ucinek zadny -varlatko nema zadnou snahu sestoupit. V utery jdeme na kontrolu ,tak uvidime.... nic mene u nas je detske zavrene, takze nas urcite nekam odkazi.. dam vedet a dekuji

eloana
autor
9. srp 2011

@galigula
@janculovi
@kristipa ahoj holky tak musime na operaci -doporucili nam hradec

janculovi
9. srp 2011

@eloana jejda tak to je mi líto,a kdy jdete? snad to oba zvládnete na jedničku,my máme zasebou 2injekci a zatím žádný učinek,no ale eště nám zbývají 3

eloana
autor
9. srp 2011

@janculovi varlatko se sice dostane do sourku, ale nevydrzi tam a kdyzse malej vzteka, tak je uplne v brise.... no dneska tam mame zavolat ...pry co nejdrive nez zacne podzim a s nim chripky a nemoci....

janculovi
9. srp 2011

@eloana A NEMÁTE TU KONTROLU NĚJAK BRZO PO TĚCH INJEKCÍCH? NÁS CHCE dR VIDĚT AŽ ZA 2 MĚS PO POSLEDNÍ APLIKACI,ikdyž my to varlátko v pytlíku máme ale jen na půl-to je asi jiné

eloana
autor
9. srp 2011

@janculovi to nevim...... ale me prijde ze stav je i po injekcich stejny- varlatko je nahmatatelne, ale vice je v brisku, kdyz je v teple vane, tak se trosku spusti, ale pak hned zas vyjede nahoru- rovnou mi k tomu udelaji i predkozku
jeste pojedeme do tooh hradce na kontrolu, tak nam reknou co a jak

galigula
9. srp 2011

@eloana Ahoj, to je mi lito, ale zvladnete to, neboj. My byli taky v HK a ma nabidka stale plati. Ten kontakt na primare Ti klidne muzu poslat, musela bych ho teda nekde pohledat, ale snad najdu 🙂 V HK je to super, skvely personal a dokonce nam i primar zaridil, ze jsem tam mohla byt s nim, maji omezeny pocet luzek pro maminky. Pan primar ma soukromou ordinaci ve Smidarech, tam jsme k nemu jeli hned druhy den, co jsem mu volala a nabidl nam terminy operaci. Malej byl uplne v klidu, narozdil ode me, ja to obrecela a ta hodina co byl na sale byla k nevydrzeni. Operoval nas prave primar, je to zlaty clovek, pak ho chodil kontrolovat i kdyz nemel smenu 🙂 Takze vrele doporucuji a neboj se, se mnou na pokoji byla holcicka, co ji bylo 14 dnu a vazila 2300g a byla na operaci s kylou, takze na deti tam jsou fakt prebornici!!!! Pevne nervy a hlavne klid, kluci jsou kabrnaci 🙂

eloana
autor
10. srp 2011

@galigula ahoj no urcite pokud ho najdes.....budu rada -jako ze bych nebyla s malym jo??? no to teda si asi vydupu - jeste kojim a malej asi bez prsa neusne🙂 a samotneho ho nechat nechci. to je asi pro me nejvetsi nocni muru, jestli mi neumozni byt s malym

eloana
autor
10. srp 2011

@galigula tak jsme volala do hradce.. zda muzu byt s malym na pokoji, tak mi to pry nemuzou zarucit.. super ale muzu u neho pry celou noc sedet🙂 bezva

kristipa
10. srp 2011

@eloana ahoj tak to mě taky mrzí že musíte pod nůž ale aspoň to budete mít za sebou a dvě mouchy jednou ranou i s předkožkou, u nás je předkožka taky ve hře, zatím stahujeme tak uvidíme co z toho bude. držím palce!

eloana
autor
10. srp 2011

@kristipa no ale ted jsme se dozvedela,ze pravdepodobne nebudu moc tam s malym spat:(( tak hledame jestli by to neslo jinde....