Preparáty na podporu imunity dětí, poradíte?

jetynka
3. pro 2012

Maminky mám dotaz. Mám děti ve věku 5let, 3roky a 10měsíců, chtěla bych jim koupit nějaký přípravek v lékárně na podporu imunity, teď nemám na mysli marťánky a ty různé gumové vitamíny ale přímo volně prodejné léky.
Doktorka dětská mi neporadila, prý to není zapotřebí ale když mám toho 3letého doma už 6.týden ze školky tak asi něco třeba bude. pořád je nemocný - kašel rýma apod. Ta starší se zatím drží ale chtěla bych jí taky něco dávat preventivně a té nejmladší taky, jen nemám zkušenosti od kolika let ři měsíců se může něco takového dávat, díky moc za radu.

adeden
3. pro 2012

ahoj,
mám šestiletou holčičku, které dávám pilulky čínské medicín - pevnost ebenového větrolamu a dvouletého chlapečka, kterému dávám každé ráno dávku imunoglukanu - ten se koupí v lékárně.. Zatím ťuky , ťuk - jsou zdravý oba ..
Troufám si říct, že jim to pomáhá .. Minulý podzim byl malý nemocný od září do února pořád s výjimkou dvou až tří dnů vždycky mezi každým chcípem ..
Držím palečky ...

kettynka1234
3. pro 2012

my používáme prevental a jsem spokojená. Mám kluky 10 a 8 let a prevental berou 1x denně. Vyzkoušeli jsme toho hodně a tyto jsou u nás nejlepší 🙂

vysocanka
3. pro 2012

MY JSME ZKOUSELI IMUNOGLUKAN... SIRUP REKLA BYCH ZE LEPSI, ALE UPLNE DOBRY TO PORAD NENI :(

annieella
3. pro 2012

doporucila bych probiotika Infants Dophillus Plus od PharmaAgency (dovazi tyto probiotika z Kanady) nebo Swiss laktobacily. Homeopatickou Echinacei a vitamin D3 od firmy Swanson (pri dostatku vitaminu D3 dite nedostane chripku). Pokud maly miva kasel a rymu doporucila bych i kombinovane homeopatikum Oscillococcinum.Take dostatek citronu ( smichat s chladnou vodou).Jj a Omega 3 kyseliny! Osvedcily se mi Omega 3 od OKG s pomerancovou prichuti, bohuzel jsou drahe,ale moc nam chutnaji

berenika39
3. pro 2012

za mě Imunoglukan, u nás funguje. ale je to indivindi, chce to vyzkoušet. ten by byl pro všechny tvoje prcky🙂.

alunka001
3. pro 2012

Dávám Imunoglukan a řekla bych,že pomáhá 🙂 Ale někomu nepomůže ... A myslím,že pro malého určitě ještě nebude,tam bych se zkusila poradit s magistrou v lékárně 🙂 Sestra dává nějaké vitamíny synovci,ale jak se jmenují si nepamatuji,ale poradili jí je v lékárně.

clifik
3. pro 2012

Není nad přírodní vitamíny - ovoce a zelenina. A nejlepší je, když si získává imunitu sám - přílišná hygiena v tomto škodí. Čím víc do dětí teď budete cpát umělých věcí, tím hůř na tom jeho imunita bude! 😉

irenka
3. pro 2012

My stále marodíme. Starší dítě 2r. 8měs. má Imunoglukan.. zatím nic moc efekt. Mladší dítě 9měs. jen laktobacílky.
ted mi kamarádka doporučovala něco z Hlívy ústřičné- hlíváček - sirup z hlívy ústřičné... odzkoušeno zatím nemám. 🙂

evulinkab
3. pro 2012

Zkusila bych Echinaceu, pro deti od 3let ve forme kapek-nevim, jestli se dá koupit primo v lekarne, já kupuji v obchode zamereným na cinskou medicinu.Mám dobre zkušenosti(ted jsem zacala používat i já a jak jsem se porad nemohla zbavit chripky a nachlazení, tak po nasazení Echinacei jsem se jako zázrakem dala dokupy🙂)

renlu
3. pro 2012

Já kupuji od firmy Finclub Echinaceu,je super,dříve jsem trpěla hodně na angíny,teď při sebemenším příznaku nakapu do krku a je hned klid.Malému to dávám taky,když vidím že na něho něco leze.A na imunitu mu dávám teď dva měsíce od té samé firmy žraločí tobolky-olej se žraločí chrupavky.A Acerolky-vitamín C a snad to zatím účinek má...

karotky
3. pro 2012

Já donedávna kupovala tyto vytamíny( www.aaaleky.cz/zbozi/revital-male-hvezdy-pro-kl... )s podílem ovoce a s obsahem kolostra.Bohužel je před půlrokem přestali vyrábět a mě se v jedné lékárně odařilo ukořistit poslední balení.Na netu je to také doprodáno,tak doufám,že narazím na nějaký podobný produkt,až dobereme poslední cucavou hvězdičku. 😉
Syn byl po nástupu do školky(v nec. 2,5 letech)hodně nemocný,ale jakmile začal za půl roku vitamíny užívat(jsou od 3.let),jeho nemocnost se zmírnila.Teď je mu 5,5 roku a od jara zatím nezamarodil(nemocí mám na mysli virové onemocnění s teplotou/horečkou-kašel a rýmu do toho nepočítím,protože to je v určitém roč. období normální 😉 )

marketnieuw
3. pro 2012

@jetynka momentalne to taky resim, obe deti chodi do jesli a jsou nemocni skoro porad
echinaceove kapky mi v lekarne doporuceny nebyly, ze pry obsahuji alkohol a tak malym detem jako mam ja se davat nema..
navrhovala mi sirup s echinaceou, ale nakonec mi pediatricka rekla, ze to resit nemam a ze tohle obdobi proste musi "prejit" ... to znamena - jesle a skolka - mam pocitat s tim, ze nemocni budou
taky jsem z toho celkem spatna, uz i proto, ze musim chodit do prace, ze ... 😖

kocicinka
3. pro 2012

Dávám ( 3 leté dítě) preventan, sirup pediakid a laktobacily. Taky byl v jednom kuse nemocnej, po tomto snad lepší, už má "pouze" rýmu a kašel.

dita_a_ivan
3. pro 2012

naše děti příliš nemarodí (rychle to klepu), takže prevenci řešíme jen ovocem a občas jim právě dávám nějaké ty marťánky nebo vibovit apod. Ale slyšela jsem o přípravku kolostrum, ten dává kamarádka svým dětem, které bývaly nemocné snad pořád... a teď se právě celkem drží...

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
amabilis
4. pro 2012

Mám dvě děti a vyzkoušeli jsme už kde co a zatím nic nezabralo. Teď máme preventan, ale dr říkal, že je na něj už pozdě (že je potřeba ho začít brát ještě před obdobím viróz) a doporučil koupit homeopatika. Jsou to tablety Engystol. Denně mám rozpustit 1 tabletu ve vodě a za ten den to dítě nechat postupně vypít. Prostě mu občas dát cucnout a neřešit, jestli zrovna jedlo nebo pilo. Mělo by to nastartovat imunitu.

Víc info tady v odkaze:
http://zdravi.doktorka.cz/engystol-tablety---po...

jahodarka
4. pro 2012

já jsem dávala od necelého roka imunoglucan a bylo to fakt dobrý...

monad
4. pro 2012

my měli mar´tánky a pikovit, a stejně jsou pořád nemocné, od doby co jsou dvě!!!

luthien.k
4. pro 2012

Dlouhodobě doporučuji hlídat zejména příjem omega 3 (kvalitní rybí olej, například Opti omega 3, tučné ryby, lněný olej nebo drcené semínko), vitamín D3 (Swanson nebo alespoň Vigantol, ideálně olej z tresčích jater), vitamín C (dostatek ovozelu, těm starším i kysanou zeleninu - pickles nebo alespoň klasické kysané zelí, případně acerola prášek nebo rakytníkový sirup), probiotika (Infants Dophilus plus nebo podobné s vícesložkovým složením). Taky hočík, selen, zinek - celozrnné obiloviny, semínka, maso, zelená listová zelenina...

Preventivně bych se spíše vyhnula vyloženě preparátům na podporu imunity, pokud by nebyla velká nemocnost. Pokud nemocnost je, potom je možná echinacea - nesmí se dlouhodobě, alkohol ale nevadí, v teplém nápoji se vypaří nebo po cca půl hodině ne lžičce; beta-glukan je OK i dlouhodobě, nejlépe čistá forma - prášek z hlívy; pro starší je možné použít ty volně prodejné bakt. lyzáty jako je Preventan. Při nemoci bych tyto přidala určitě, pro rychlejší průběh.

Jinak nečekejte, že děti spasí multivitamínové preperáty, to určitě nespasí a navíc obsahují látky, které nejsou pro zdraví dětí prospěšné vůbec (různé konzervanty, sladidla , barviva atd.). Vše je lepší v co nejčistší formě.

terezale
4. pro 2012

ahoj,
my máme taky dobré zkušenosti s hlívou ústřinou, neboli beta-glukany. Doporučovala mi je i opakovaně pediatrička, už si nepamatuju jaký konkrétně produkt. Každopádně já jsem si našla Imugamin Effective pro děti, kde je navíc právě echinacea, vitamín C a Selen a celkově složení se blíží přírodnímu. Jsou to bonbónky psané od 3 let, ale podle mě lze brát i dříve, ta věková hranice je tam právě kvůli té formě...

mpavlinka
4. pro 2012

Dávám Imunoglukan.

edtikaaa5
19. kvě 2015

Já osobně dávala Senzycol má největší obsah železa tudíž je vyborný na imunitu. 😝 deti pěkně zlobí jako vždy :P máte s ním ještě nekdo zkušenosti ?

kikimaruska
19. kvě 2015

Staršímu hodně pomohl na imunitu i chut k jídku sirup Multisanostol...je od 1 roku. oporučila mi ho dr.i další maminky a nedám na něj dopustit.

kaapka
29. kvě 2015

výborný produkt na zvýšení obranyschopnosti,imunity dětí je Factor base kids od OKG,mám s ním perfektní zkušenost,u starší dcery během pár dní zabral,ani jsem tomu nevěřila.Je to produkt čistě bylinný.výrobce vychází z tradiční čínské medicíny! Podporuje zdravý růst a vývoj dětí díky vyváženému růstovému komplexu živin - vitaminy B1, B2, B3, B5, B6, kyselina listová (B9), vitamíny C a D3, vápník, hořčík, zinek, měď, jod. Díky unikátnímu vysoce bioaktivnímu vápníku z mořských řas je Factor Base Kids ideální pro podporu zdraví zubů, kostí a svalů.

sykorkova
29. kvě 2015

Multisanostol je skvělý a chutný, používala jsem u starší dcery i teď u synka, ale spíš jako doplnění vitamínů, když bylo potřeba. Dcerka měla problémy s ekzémem a imunitou celkově. Pediatr nám tehdy dával Ribomunil, byla to taková kúra se schématem užívání, ale nevím, jestli je to ještě dostupné nebo už překonané modernějším preparátem. Nám to tehdy pomohlo. 🙂

martina678
12. říj 2015

Zkuste produkty od Lýsi. Moc dobré na imunitu. Máme je na doporučení od maminek, které je už zkoušeli. Sestrina dcerka začela chodit do skolky a už je opet nemocná, po druhé.....predtym vubec nic, ale mezi detmi se to šíří hodne rychle. Nejsme moc na vitamny a doplnky stravy v rodine, cpat se chemii to ne. Četla jsem o tomhle Lýsi dost podrobne, jsou to produkty z ryb z islandskych vod a ty jsou nejcistejsi a to mne i sestru presvedcilo.

stestickoi
20. říj 2015

Já mám skvělé zkušenosti s vitamíny od doktora Bojdy. Náš Patriček bere Imunilky už nějaký čas, cca rok. Nevím, zda to mohu přisuzovat právě imunilkám, ale od té doby nebyl Patrik ani trochu nachlazený nebo jinak nemocný.....

teja86
27. říj 2015
Uživatel teja86 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od teja86.

Sestra má dvě děti, 7 a 4, takže škola a školka a má to s nima veselé. Většinou když je nějaké jiné dítě nemocné, tak to okamžitě oba chytnou a jsou hned doma. Ale začala jim dávat probiotika pro děti, laktobacílky a prý je to s nima lepší. Já užívám od stejné značky probiotika pro dospělé a jsem s nima spokojená, takže si myslím, že ty pro děti budou stejně kvalitní. A rozhodně se nejedná o podobný produkt jakou jsou třeba marťánci, ty bych do dětí opravdu necpala.

tomulacz
27. říj 2015

Ovoce, zelenina (bylinky), oříšky (namáčet přes noc, nebo mléko), semínka (naklíčit), čaje, nepřetápět doma, otužování, aktivita venku- ideálně celý den. Rafinovaný cukr imunitu oslabuje- děti ho mají rády, protože je návykový, nehledě na to, jak ničí tělo. Slaďte třeba stévií, šup s tím do květináče, z počátku zastřihnout ať se rozvětví. Jíst spíše zásadotvorné jídlo než kyselinotvorné- tělo pak musí vyrovnávat pH vylučováním vápníku z kostí (pH krve okolo 7,4). Vápník sýrem a kravským mlékem opravdu nedoplníte, protože je kyselé. Nedržet dítě v moc čistém prostředí- moje máma má alergii na prach, byl jsem u babičky stěhovat nábytek a po deseti! letech bylo za nábytkem sotva smítko, bílou rukavici byste si u nich o nic neušpinili. Teď jsme jí doma připravili ,,prachovou lázeň" (utíráme méně často) a postupně se jí to zlepšuje. Děti berou do ruky veci a olizují je proto, aby si vybudovali imunitu, ne proto, že jsou to uslintaní malí tupouni. Pokud jim to nedopřejete, tak je z nich pak mít budete. Určitě preparáty a pilulky taky pomůžou, ale jako poslední možnost. Toť je můj názor, spoustu toho mám vyzkoušeno na sobě a odpozorováno. Internet je plný informací, jen si je najít. Hezký den a ať se Vám i dětem daří.

elenkaa11
16. lis 2015

stestickoi: taky bereme imunilky, ale nenechám to jen na nich, samozřejmě teplé oblékání, čaj s citronem a medem je základ! 🙂