Přestala jsem dceři dávat Vigantol - co teď?

baterie
24. lis 2013

Asi si bude většina z vás klepat na čelo, jak jsem pitomá. Když se malá narodila napsala nám doktorka vigantol, pak už o něm nemluvila. Nějak mě ani moc nezajímalo na co je, myslela jsem, že podporu tvorby kostí pro novorozeňátka. TAkže když kapky došli, přestala jsem dávat a vypustila to. No a teď čtu, že se má dávat dva roky a jak je důležitý. Hned zítra si ho poletím koupit, ale abych mohla klidně spát, řekněte mi, myslíte že jsem to hodně pos.... když jsem ho nedávala celou dobu? Dceři bude 9 měs...... Nevím jestli mám někam běžet, říct to doktorce......

gingerone
24. lis 2013

Ahoj. Bylo léto, jestli jste brali malou ven na denní světlo, tak se jí nějaký vitamín D udělal i přirozeně, teď bez sluníčka na zimu jí ho zase dávej. Opravdu si nemyslím, že se stalo něco hrozného. Dřív ho děti nebraly a neměly hned všechny křivici, čímž neříkám, že se na to má člověk vykašlat, ale začala bych ho zase dávat a nijak bych se být tebou nestresovala. Já na něj popravdě občas zapomenu, takže mi ještě ani nedošel. Taky myslím, že jsi ho nevysadila na nějak strašně dlouhou dobu. Někdo ho nedává vůbec. Přikrmuješ, dáváš žloutek? Tam je taky vit. D. Bude to ok 😉

mirusak1
24. lis 2013

No k doktorce budeš muset každopádně, protože vigantol je jen na předpis... Nejsem doktor, ani nemám zdravotnické vzdělání, ale vzhledem k tomu, že bylo léto a celkem slunečný podzim a pokud jste trávila s malou čas na sluníčku, tak bych to tak tragicky neviděla... Vigantol je vit. D a ten se v přirozené formě získává právě ze sluníčka... Teď bych pro něj ale šupajdila, protože sluníčka už pár týdnů moc není a přes zimu ani nebude... Toť můj názor...

gingerone
24. lis 2013

@gingerone Jo a bez receptu ho neprodají, takže budeš muset k doktorce...

llluckaaa
24. lis 2013

@baterie Vitamín D se má dávat hlavně na podzim a v zimě, protože je málo světla. Takže jestli jsi ho nedávala v létě, tak bych řekla, že jsi to zas tak moc nepos... Už si nepamatuju, jak jsme dlouho dávali vigantol, ale dva roky to určitě nebyly. Pokud vím, tak je pouze na předpis, takže asi budeš muset dr. zavolat. Je zvláštní, že se tě na prohlídkách neptala, jestli ho máš doma dost a nepotřebuješ další 😒

nikollita
24. lis 2013

Já myslím, že to bude v pohodě. Moje švagrová nedávala Vigantol své holčičce vůbec a dneska má princezna 2,5 roku a malá je v pohodě (vidím to však jen zvenku a nevím, jak do budoucna 😉
Já synovi dávám Vigantol a podle nějakých nových průzkumů se má dávat až do 5 let 🙂

ebsian
24. lis 2013

Vigantol se dává 1. rok. Taky občas vynechám a v létě jsem vynechávala často - byly jsme hodně venku. Od podzimu opět dávám celkem poctivě.

berenika39
24. lis 2013

Nedávala jsem vůbec. To není na to, aby něco bylo, ale na to, aby něco nebylo. Prevence. Umělina.

homeopathy
25. lis 2013

@baterie Ahojky 🙂 Osobně doporučuji nějaký přirozený zdroj Vitamínu D, např. Bio fermentovaný tuk z rybích jater, který je zpracován šetrnou studenou cestou lakto-fermentace, která uchovává jeho přirozenou nutriční hodnotu a díky tomu, že jde o rybí tuk "z jater", obsahuje nejen omega-3 mastné kyseliny (DHA a EPA), ale také v tucích rozpustné vitamíny A a D, a to v přirozeném poměru (cca 4:1 až 5:1) 🙂

frantiska85
25. lis 2013

Já bych to tak neprožívala. Vigantol více zapomínám dávat než dávám. Přes léto bylo sluníčka dost a v zimě se k němu vrať.
K doktorce jsi jistě chodila na kontroly, ona se měla připomenout 😉

klouzek
25. lis 2013

Na minulé kontrole nám doktorka řekla,že rok budeme děnně brát vigantol a po dobu 5 let přes zimu,že byla na novém školení a tam jí to řekli.

ustarana
25. lis 2013

U syna (narodený v 2011) sa dával Vigantol pol roka. Je narodený v dubnu, takže akorát na podzim sme s ním prestali a syn je v pohode. Dcéra ma 7 mesiacov a stále keď ideme k doktorke, tak sa pýta, či ho ešte máme. Zatiaľ mám, dávam, niekedy zabudnem, a keďže to dávam do mlieka, tak to občas zostane, lebo dcéra to nevypije všetko.

zuza01
25. lis 2013

My jsme vigantol dávali do roka, pak ne. A to ho naše dr. doporučuje i kratší dobu, pokud jste na UM, do něj se taky prý přidává. Já jsem UM nedávala, proto Vigantol až do roka.

aneriska
25. lis 2013

Většina populace má nedostatek vit. D. MUDr. Eleková doporučuje Vigantol (vit. D) všem. V létě půl hodiny na slunci bez krémů. Tedy samozřejmě ne na poledním slunci, samozřejmě neplatí pro mimina, které na slunci být nemají, ale i ve stínu, když nebudou namazané si vit. D vytvoří. Taky občas zapomínám, ale snažím se dávat oboum dětem (1 rok a 5 let) a i sobě.. 🙂