Prevenar u nedonošenců. Mají ho zdarma?

Mám prosbu,mám syna,kterému je 11 měsíců,narodil se v 31tt,měsíc byl v inkubátoru,ještě nejsme očkovaný,má nízké protilátky,byli jsme i na vyšetření na buněčnou imunitu,jestli nemá vrozenou chorobu,která se naštěstí nepotvrdila,byl nám doporučený Prevenar.Četla jsem,že nedonošenci ho mají zdarma,máte některá zkušenost:Můj lékař mi tvrdí,že nemáme právo a nevím,jak ho přesvědčit,díky za odpovědi.
fajn
11. kvě 2009
tak Didka ho dostala zdarma ,ale byla často nemocná . Zkus se zeptat přímo na pojišťovně já se taky ptala.
maruska39
11. kvě 2009
Mám nedonošené dítě,narozené v 34+2,prevenarem jsme ho nechali očkovat,ale boužel hradili jsme si to sami,taktéž nám Dr. řekla,že právo nemáme,jen extrémně nedonošené děti,které měli komplikace při startu do života.Tak syn byl křídes,nedýchal ale naštěstí a díkybohu se to na něm nijak nepodepsalo a je plně v pořádku.Takže nevím jak přesvědčit tvého Dr.mého se tu moji se nepodařilo přesvědčit.
simina80autor
11. kvě 2009
Já mám právě několik článků,kde jsou děti očkovány zdarma,ale záleží na doktorovi,jak je ochotný zažádat o vakcínu a ten můj bohužel není,tak ještě sbírám info.
bedrunka
13. kvě 2009
Tak my máme narozenou holčičku ve 29týdnu, naštěstí žádné velké problémy nemá, ale já se na Prevenar ptala už v nemocnici a nám ho napsala paní doktorka v neonatologické poradně pro nedonošené děti. Takže jestli chodíte na kontroly ještě do poradny pro rizikové děti tak se zeptej tam.
bera28
13. kvě 2009
Simi, mám nedonošence 26+0, Prevenar jsme měli automaticky, naše Dr. o tom věděla a sama to vše zařídila. Vím, že je tam limit podle potřeby kyslíku po narození (UPV, CPAP, o2 do inkubátoru), ale netuším přesně kolik dní na UPV nebo CPAPu je třeba. A určitě hraje roli i týden narození, ale 31.tt by měl být určitě nárok na Prevenar.
marmark
18. kvě 2009
simi, aj my mame nedonosene babo 30tt, prevenar sme dostali zadara automaticky ked sme mali cca 3 mesiace, pichali nam aj synagis, ten ti musia ale schvalit, ale po mesiaci v inkubatore neni co riesit.drzim vam prsty
verano
19. kvě 2009
Simi, ono se lékařům do Prevenaru zdarma nechce, protože se jim to započítává do jakéhosi limitu (nerozumím tomu) a při ceně očkování to prostě neradi dělají. Dcera se narodila 33+6t, v inkubátoru byla jen 36hodin, vše je v pořádku a i přesto máme Prevenar zdarma. Dětská lékařka se teda kroutila, ale doporučení nám dala neuroložka, tak jako tak jsem Prevenar chtěla dát, ale každá ušetřená korunka je dobrá. Kamarádka má cjlapečka ve 26t, v inkubátoru byl taky dlouho, očkovací kalendář mají naprosto překopaný a Prevenar mají zdarma. Určitě, ale bude záležet také na pojišťovně. Doporučuji domluvit se na neurologii, pokud tam očkování doporučí, pak již pojišťovana nedělá problémy. Chce to tlačit a domoci se toho, na co je nárok 🙂 .
andulka4
19. kvě 2009
jsme narozeni v 31tt a prevenar nám zdarma nedali 😞 Jsem u VZP a tam nesplňujeme jejich požadavky...
knikitka
30. kvě 2013
Jéé mi jsme nar. ve 28.tt s vahou 990g a mam eza sebou dve davky Prevenaru 13 a obe jsem si doplácela Dr. se vůbec nezminil , ted jdeme na treti tak se schvalne optam

Začni psát odpověď...

Odešli