Probiotické kapky BioGaia. Máte zkušenost?

grisgot
16. srp 2009

Ahoj všem..prosím o Vaše zkušenosti s těmito kapkami..? Naší malé je sotva týden a už jsme měli dvě velké noční koliky..chtěla bych ji nějak pomoci. Vše ostatní znám od prvního syna..masáže, klubíčkování, sap simplex..baby calm..ale tyto kapky jsou pro mě novinka. Jsou dost drahé, tak by mě zajímalo, zda jsou k něčemu? 😉

hlavinka
16. srp 2011

zdravim. na prdy to celkem zabralo, ale min kaka, o dost mene - driv teeba 4x denne, ted jen 1x za den, den a pul ☹ tak nevim, zda je radsi nevysadit.....cekala jsem, ze to stolici nezhorsi 😲

safounek
26. lis 2011

Nám jsou dva měsice kapky dáváme téměř od narození všichni je vychvalují do nebes nám bohužel nezabrali ☹

singid
28. lis 2011

nám taky moc nezabraly, řval a řval dál☹

luthien.k
28. lis 2011

@safounek, @singid, pokud je dítě kojeno, je zásadní, aby probiotika brala maminka, zdravá střeva matky = zdravá střeva dítěte, přes MM přechází k prckovi prebiotický komplex přímo na míru a to žádné probiotické kapky nepřekonají 😉

lida4321
28. lis 2011

Já už je brala taky v těhotenství a přes střeva přecházely na mimčo. Ale jak bylo na světě, tak jsem pokračovala, hrozila jsem se bezesných nocí. Takže ty šílené koliky moc neznám. Dala jsem je na radu svých známých, kteří měli dobré zkušenosti, ale taky jsem našla dost dobrých informací na www.probiotickekapky.cz

vapetka
4. pro 2011

holky prosím jak dlouho se můžou brát bez vynechání? než se spotřebuje lahvička ?díky předem nikde jsem to nenašla.Bereme už je týden.

nae
4. pro 2011

@vapetka Myslim, ze po otvoreni by mali vydrzat mesiac? Hlavne ich treba mat stale v chladnicke, inak sa mozu hned vyhodit. Ale myslim, ze dlhsie ti aj tak nevydrzia, ak ich davas kazdy den. Ja som davala v kuse asi 2-3 mesiace, ale ked uz maly nemal bolenie bruska, uz som nedavala. Inak pokial by si to uzivala ty ako dospely, tiez ti to len prospeje, takze ziadne obavy.

vapetka
4. pro 2011

@nae děkuji. Já bych ho chudáka nepředávkovala 😀 . v lednici je mám.

janula28
7. pro 2011

Ahoj holky,
já také přidám moji zkušenost, která se týká Bio Gaia. Nám narozdíl od všech vůbec nepomohly, ale pomohl nám jiný přírodní produkt Emulips anýz. Davídek trpěl na bříško skoro hned po příchodu z porodnice a vyzkoušela jsem kde co, Babycalm, Sab Simplex, gelíky, čajíčky, ale až tohle zabralo. A vychází cenově přijatelněji, je to 375Kč za 50ml. Já jsem mu dávala 5 kapiček denně do odstříkaného mlíčka. Ráda napíšu víc do IP 😵

romcovaklarka
18. led 2012

Ahoj holky, nevíte, kdy můžu tu bio gaiu vysadit? Bereme ji od měsíce, teď je mu sedm. Myslím, že mu pomohla (i když samo že kontrolní vzorek nemám 😅) a teď nevím, zda můžu přestat dávat, je to hodně peněz, ale aby nezačal mít potíže. Zrovna taky začínáme příkrmy, tak tím spíš. Jestli můžu se zeptat i takto adresně, tak co si o tom prosím pěkně myslíš ty @luthien.k ? 🙂

luthien.k
18. led 2012

@romcovaklarka ahoj, no můžeš přejít na levnější probiotika, třeba Laktobacílky baby od Swissu či Nutrolin B... U prvních příkrmů bych ještě pokračovala.

dostyna
18. led 2012

Ahoj,ja si BioGaia kaapky nemuzu vynachvalit.Nam pomohly skvele,po 2mesicich jsme je uz nepotrebovali.

@romcovaklarka Urcite muzes vysadit hned.Uz by v tomto veku mel prcek byt pohyblivej a prdiky vyhnat 🙂

paulito
18. led 2012

Jen a jen doporučuji. Malej byl nedonošenej a měl problémy nejen s prdíkama, ale celkově se zažíváním. Moc nám pomohli, vše se mu urovnalo do týdne!

moloko
6. únor 2012

Holky, mám dotaz k těmto kapičkám. Používala jsem už u prvního syna a pořídila jsem i teď, nicméně malý má teprve 3 týdny a 2 dny a kapičky jsou dle příbalového letáku od ukončeného 1.měsíce - používaly jste některá dříve??? Ptala jsem se doktorky na Baby calm, Lefax apod. a prý se dají užívat i dříve při obtížích, ale na ty probiotika jsem se neptala. Máte některá zkušenost? Dííky!

luthien.k
6. únor 2012

@moloko můžeš používat, není v tom problém, je to v podstatě jen legislativní záležitost, v jiných zemích se smí používat od narození nebo od uk. prvního týdne. Při kojení je ale důležitější, aby probiotika brala kojící maminka.

moloko
6. únor 2012

díky, no taky si asi něco pořídím ;) máš nějaký tip?

luthien.k
6. únor 2012

@moloko mám, Probisan nebo Infants Dophilus plus, případně Adult Dophilus.

moloko
6. únor 2012

Jetě jednou díky, určitě vyzkouším ;)

moloko
6. únor 2012

@luthien.k - ještě jeden dotaz, koukala jsem, že ty Infants Dophilus plus jsou určeny přímo pro kojence, jaké jsi používala dávkování pokud jsi užívala Ty sama?

luthien.k
6. únor 2012

@moloko preventivně jednu odměrku denně, to stačí. Já jsem používal Probiosan, výborná kombinace prebiotik (řasa, inulín) a probiotických bakterií pro lepší usídlení ve střevech.

moloko
8. únor 2012

@luthien.k tak jsem pořídila ty Adults Dophilus nakonec ;) Můžu teda používat dohromady Bio Gaia a tyto plus něky Baby Calm před kojením? Nerada bych malého tím vším předávkovala 😀

luthien.k
8. únor 2012

@moloko neboj, tím ho rozhodně nepředávkuješ 🙂

moloko
9. únor 2012

@luthien.k Tak děkuji moc rady ;) Přiznám se, že s probiotiky pro sebe nemám žádné zkušenosti, ale je fakt, že po porodu si nezajdu na záchod častěji než 1x za tři dny, takže je asi potřeba taky to dát trošku do pořádku ;) Bio Gaia jsem dávala u prvního syna až někdy do 5-6 měsíce, na prdíky trpěl, ale v normě ;)

moloko
16. únor 2012

@luthien.k mám ještě jeden blbý dotaz 😀 Dnes jsem si dala probiotikum (Adults Dophilus) a důležitě zjistila, že se má uchovávat do 8 stupňů... No já je mám už týden otevřené v pokojové teplotě, to tam asi moc živých bakterií už nebude, co ;) Jde mi fakt spíše o to, abych malému nepředala něco špatného ;) ještě jednou díky ;)

luthien.k
16. únor 2012

@moloko tak na to neumím zodpovědně odpovědět, leda bys napsala výrobci 😉 Při nejhorším mu nepředáš nic 😀

jahudka.1
20. led 2013

Ahoj holky, mam 14 deniho chlapecka a ve ctvrtek jsme nasadili kapicky bio gaia... Vypada to, ze nam zacinaji zabirat... Ale od vcera ma maly ridsi stolici... Vetsinou se pokadi normalne a pak jeste skoro vodu... Tak 4x za den... Myslite, ze to muze souviset s kapickami, nez se zazivani nejak srovna a upravi? Jinak mu nic neni, teplotu nema, krasne papa...

anrebcz
25. led 2013

@jahudka.1 ahoj, moje holcicka ma 11 tydnu, bio gaia pouzivame od tri tydnu a je pravda, ze mame taky ridsi/vodovou stolici. Jinak jsme zdravi a papame taky krasne. Nikdy me nenapadlo davat to do souvislosti s tema kapkama, ale je to mozne. Nevim jestli se to ma upravit, u nas je to tak porad.

jihajiha
28. led 2013

Ahoj holky, tak jsem se rozhodla taky použít Bio gaiu, je to sice pálka za to, tady za to chtějí 704 kč, což je mazec, ale už jsme vyzkoušeli snad všechno - Lefax, SAB SImplex, Baby calm, Infacol, Espumisan, probiotika Bibiform a Biopron, ale nic nezabírá, malýmu bude za chvíli půl roku a skoro celý noci mi proplače, tlačí a kadí jen s rektální trubičkou, tak jsem se rozhodla je použít, tak jsem zvědavá.

lenula30
3. dub 2013

ahoj já mohu jen doporučit... zkoušela jsem sab simplex, ten vůbec nezabral, potom espumizan, ten zabíral jen chvíly, potom mi kamarádka doporučila bio gaia a opravdu super účinek, i když cena je vyšší, za ten účinek a spokojenost našeho prcka to opravdu stojí....po pár dnech úplná pohoda, ale musí se dávat pravidelně. Do té doby než jsem je dávala, mi malá kakala jednou, dvakrát do týdne a te´i několikrát denně, takže opravdu paráda...

silvapokorna
26. dub 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Maminky, kapičky Bio Gaia můžu jen doporučit. Hodně pomáhají na prdíky a srovnávají střeva celkově, takže se upraví i stolice. Jsou ale hodně drahé, vyplatí se je koupit na Slovensku nebo v Polsku. I s poštovným to vycházelo ještě 2 roky zpátky výhodněji, než tady v ČR. 😒
Když má dítko veliké bolesti a už jste všichni nevyspalý 3-4 noc, nebojte se snížit bolest i čípkem. Super jsou homeopatické, nebo nám doporučila dr. i pidi dávku Panadolu, než měli holky 3 měsíce. A hodně pomáhala i nahřátá plena, nebo jakkoliv zahřát a promasírovat bříško. Držím všem palečky. Já mám sice dvě holky, ale s prdíkami jsem si užili až až.