Probiotické kapky BioGaia. Máte zkušenost?

grisgot
16. srp 2009

Ahoj všem..prosím o Vaše zkušenosti s těmito kapkami..? Naší malé je sotva týden a už jsme měli dvě velké noční koliky..chtěla bych ji nějak pomoci. Vše ostatní znám od prvního syna..masáže, klubíčkování, sap simplex..baby calm..ale tyto kapky jsou pro mě novinka. Jsou dost drahé, tak by mě zajímalo, zda jsou k něčemu? 😉

blandik
17. srp 2009

Fifa79 - malý už je šest měsíců užívá, nemáme je kvůli kolikám, ale kvůli atopickému ekzému (a pomalu nám zabírají) - budem je užívat do 2 let. Ale psala jsem známé na Slovensku a te'd mi poslala čerstvou informaci, že stojí v lékarně 24,20 Eur = cca 600 Kč. Takže jestli víš nebo můžeš zjistit - prosím, v jaké lékarně jste je na Slovensku koupili? Děkuji. Na slovensko to máme cca 50km.

soanpe
18. srp 2009

dnes jsem byla v lékarně a měli tam nějaké kapsle BIO GAIA za 79,-Kč 😲
nešly by třeba ty nějak rozpustit třeba jako lacidofil?
jinak my je fakt nikdy nepotřebovali

bera28
18. srp 2009

Kapky používám pro dvojky stále. Sice jsou drahé a vydrží pro oba jen 14 dní, ale zase po nich prcky přečly veškeré problémy s bříškem. Když jsem je jednou přestala na 14 dní dávat, tak kluk prděl jako divej. Takže jśem jednoznačne pro kapky.

luckaz.
18. srp 2009

maminky, tak co já vím, tak levněji o polovinu vyjdou v Polsku. My jsme je před dvěmi lety kupovali jako novinku u nás, ale moje kamarádky, které mají malé miminka si teď pro ně jezdí do Polska 🙂 😉

petrach
18. srp 2009

ahojky tak ja taky jen doporučuju,berem už 4 balení,chteli jsme už přestat,vysadili je a byla to hruza ☹
tyden nespal,pořad plakal..jsou fakt zazračne
vozime je ze slovenska v termoobalu,zatim se vždycky nekdo našel kdo jel..ted minuli tyden byl bracha na slovensku na dovči a dovezl je stali sice 310kč,když je vozí sestřenka z jine oblasti tak jen 250kč..takže s ti, drsženim to bude jak kde 😲
ted jela sestřenka a doveze v tydnu další dvoje,tak napišu cenu

blandik
19. srp 2009

ahoj Petrach - mohl by ti někdo z těch lidí, co ti je vozí, říct, v jaké lékárně je kupují? Psala jsem známé na Sk a napsala mi cenu 24,20 Eur a taky na sk netu je prodávají za cenu jako u nás. Budem je ještě 14 měsíců dávat, tak by nám poloviční cena přišla vhod. Moc děkuji. Na Sk i do Pl to máme kousíček.

petrach
19. srp 2009

poptam se a napíšu 😉

lucy.l
19. srp 2009

ahojky,mají je za tu cenu na raj-plinek.cz

grisgot
autor
19. srp 2009

Díky moc za všechny příspěvky!!! 🙂 Ještě jsem se chtěla zeptat, na balení je psáno, že se dávají od jednoho měsíce věku..můžu je dát dřív???

berenika39
19. srp 2009

mě je mudra doporučila hned po narození, není to lék, jen bakterie,které by ve střevech měly být, tak snad ano....ale porad se s mudrou.

gabik76
19. srp 2009

ahojky,my je kupovali v polském těšíně za cca230kč v přepoču...

crca
19. srp 2009

Nám je taky doporučila hned po narození doktorka a já jsem s nima teda fakt spokojená.Kupuju to přes net a vždy to příjde s tou chladící destičkou a jsou studené,takže se jim nic nestalo 😉 Já to musím kupovat sice ve dvojté dávce,ale když to funguje..... 😉

luciperka
20. srp 2009

já je jen doporučuji. Nám pomohly od prvního dne, co jsme je nasadili. Na Slovensku stojí 10 EUR, takže u nás se těžce rejžuje 😖 . A dost sme nepochopili, jak je možné že na českých kapkách je psané použití od ukončeného prvního měsíce a na slovenských až do třetího 🤐

pavlinasp
20. srp 2009

Ahoj maminy, Probioticke kapky jsou uplne super, cena se muze zdat vysoka, ale vzhledem k ucinkum a moznosti podavat temer hned po narozeni, efekt vetsinou do tydne... se to urcite vyplati... pozor ale na to skladovani, jsou to zive bakterie takze sup s nimi do lednice 🙂
davkovani 5 kapek 1 denne... jedno baleni vydrzi temer mesic...

pavlinasp
20. srp 2009

Pro grisgot..ano muzes, jde jen o to ze legislativa zakazuje testy na lidech mladsich nez mesic, takze proto..ale neni v nic nic, co by mohlo miminkum uskodit... takze muzes a doporucuju...

inna12
20. srp 2009

ahoj, vydrží až týden bez dání do lednice do maxim. 25 stupňů 😉 ale myslím, že jen nenačaté

petrach
20. srp 2009

blandik bracha je kupoval v Liptovskem mikulaši a na naše 317kč..v Tescu v lekarne
ješte ted jela sesřenka a ma dovezt taky 😉

my jsme předčasne narození a davali jsme je taky hned,ješte v nemocnici mu je napsali,nemel ani 2 kg 😉
takže se daji dat dřív

blandik
21. srp 2009

Ahoj Petrach, díky moc za info. Stejně mě ale vrtá hlavou, jak to, že když vyjedu Sk internetový prodej na tyto kapky, tak stojí jak u nás. Budem se tam nejšpíš muset vypravit.

blandik
21. srp 2009

Tak jsem mrkla na polské netové ceny těch kapek jsou tam za cca 30 zlotých - takže máte pravdu holky - vyjdou tam tak do cca 250 Kč. Jedem do Polska. Hurá. Osobně bych je koupila jen z lékarny, jelikož tam nějak předpokládám, že je budou správně skladovat. Z netu (českého) bych měla strach, i kdyby je poslalali v termo obalu - pořád bych si nebyla jistá, jestli je předtím dobře uskladnili. Dík za info (tedy ty české rabaty - no comment).

fiallinka
22. srp 2009

blandik: Nevím odkud jsi, ale my jsme je kupovali v Žilině i v Púchově za deset eur 🙂 a v Pl jsou taky levné 🙂. Ta cena u nás není tím, že by tolik rýžovaly lékárny, ale je to otázka už distributora, je to nějaká jiná firma než v okolních zemích. Na těch slovenských je fakt napsané až od třech měsíců, ale složení je stejné...

blandik
24. srp 2009

Fialinka - jen mě udivuje, že známá v SK mi poslala cenu cca 24EUR a na SK netu už ty kapky taky stojí jako u nás. Musíme hodnem do Polska, aby je nezdražili:O) Děkuji.

reilyy
26. srp 2009

http://www.raj-plinek.cz./?p=productsList&iCate...

pozitivna stranka pre ceske mamicky, lacne biogaja 🙂 tak kupujte

janocka
15. bře 2010

aaabbbc • 2d • Dnes v 10:40
(Příspěvek byl upraven adminem, protože nebyl v souladu s pravidlem NEPIŠ VELKÝMI PÍSMENY)
ahoj maminy, dáváte je některá? dávají se pravidelně, nebo jen při bolesti bříška. Paní je prodává za 250 kč a prý v lékárnách jsou za jednou tolik???kdyby jste měli zájem, dám kontakt, ale nevím, jestli si je mám vzít, jestli pomáhají.... díky za info

ava • 1d • Dnes v 10:56
pomáhají moc. My jsme je užívali do 4.měs. a teď po střevní chřipce znovu. Užívají se pravidelně, nejsou od bolesti, ale osidlují tráv.trakt

petrach • 2d • Dnes v 11:01
my davali denne 5 kapek do 10 mesícu..tady stojí přes 600kč,takže super cena a pomáhají,..bez nich by jsme se nevyspali,malí hodne trpel na bříško,mužu jen doporučit
jen upozornuju,že trva až tyden,než se projeví učinek..a ješte..posilují i imunitu

poletucha • 1d • Dnes v 11:05
my je taky davame od 1.mesice denne hlavne kvuli imunite, malymu je 8 mesicu

shaula • 2d • Dnes ve 13:27
My jsme vykapali dvě lahvičky a naprosto bez efektu. Takže za sebe říkám, že to byly vyhozené peníze. Líp pomohl Baby Calm, který stojí zlomek.
aaabbbc - dávají se pravidelně každý den. Téma na probiotické kapky už tu je
Ale pokud budeš kupovat přes internet, tak na to pozor. Kapky se musí neustále udržovat v chladu, ona ta cesta poštou bude chvíli trvat, abys pak za své peníze nedostala jen roztok s mrtvými bakteriemi

anicka164 • 1d • Dnes ve 14:21
Stejně jako Shaula - dvě lahvičky a nic. Mikulášovi pomohly probiotika v prášku - Biopron Junior. Jsou super, levnější a nemusíš se bát té cesty, skladují se normálně při pokojové teplotě...

maly_prcek • 1d • Dnes v 17:02
Nám teda pomohli opravdu moc... Kupovali jsme přes net (raj-plinek.cz). Teď v zimě v tom nevidím problém, v létě dobré společnosti stejně kapičky nezasílají...

elzik • 2d • Dnes v 17:10
My je dávali do 5 měsíce a nemůžeme si je vynachválit. Dávají se jako prevence a pomáhají při bolení bříška, kolikách. Dává se 5 kapek 1x denně (my dávali vždy večer). Trvá asi 14 dní než začnou účinkovat. U nás jsou celkem drahé, tak jsme je jezdívali kupovat do Polska - tam vyjdou tak do 300Kč. Opravdu můžu jen doporučit

sisip
15. bře 2010

ahojky nám byli taky doporučeny doktrokou , protože malá bere dlouhodobě atb a musí u toho brát i nějaké probiotikum, měla nutrolin ale ten jí nesděl tak nám dr doporučila ty bio gaia ale v lékarně nám zase doporučili bifiform, je to taky v olejové formě , kapky a jsme s nimi spokojení, malá už nemá vubec prujmy z těch atb . stáli 270

zdenka33
16. bře 2010

ahojky holky kapyčky můžu jen a jen doporučit.Moc nám pomohly.Na Slovensku jsme je sehnaly za 250kč.A to je rozdíl když u nás stojí 600kč ☹

laada
27. bře 2010

Ahoj nas maly trpel na prdy silene, meli sme i koliky a vyzkouseli co se dalo. Probioticke kapky vyhozene penize bez ucinku. Pomohlo jen preckat 3ti mesic a byl klid. 😉

marketka.27
16. dub 2010

Zbylo mi jedno neotevřené balení kapek Bio Gaia, pokud máte někdo zájem, tak IP.

marketecka
19. črc 2010

Holky, nepřišlo vám, že když ty kapky zabraly, že miminko začalo mít větší hlad? Mně se totiž zdá, že už naše malá nepláče kvůli bříška, ale pořád by jen byla u prsa... a hltá a hltá 😲

valentinuska
5. srp 2010

Holky s těma cenama, já je teda našla opravdu levněji na Slovensku i v Polsku, ale bylo to balení 5 ml - u nás se ve všech lékárnách prodává jenom 10 ml, takže ta cena je vlastně přibližně stejná :-O
Nám jsou 2 týdny a asi je zajdeme koupit a vyzkoušíme ...

@marketecka pořád má mimi větší hlad nebo už to přešlo? nemohl to být růstový spurtík?

marketecka
5. srp 2010

@valentinuska jj, je to pravda, zas tak levněji to nevycházi, co u nás navýšili na 10 ml a když to koupíš v lékárně (kde uchovávají v chladu) a hned dáš doma do ledničky, tak máš jistotu, že teplem bakterie neuhynou 😲
Evička má pořád hlad, růstový spurtík asi byl (možná trvá), ale měla jsem po (neplánovaném) císaři komplikace - celá jizva mi zhnisala, tělo nepřijalo vnitřní stehy ☹ , tak asi to mlíčko, co mám není (nebylo) to pravé ořechová... měla jsem teploty atd., no škoda mluvit... ani už nevím, proč chudinka pořád tak pláče - jestli kolika, hlad nebo chce být jenom u maminky (pokaždé "zabere" na neplakání něco jiného)... ale má teprve měsíc, tak se to snad spraví