Probiotické kapky BioGaia. Máte zkušenost?

grisgot
16. srp 2009

Ahoj všem..prosím o Vaše zkušenosti s těmito kapkami..? Naší malé je sotva týden a už jsme měli dvě velké noční koliky..chtěla bych ji nějak pomoci. Vše ostatní znám od prvního syna..masáže, klubíčkování, sap simplex..baby calm..ale tyto kapky jsou pro mě novinka. Jsou dost drahé, tak by mě zajímalo, zda jsou k něčemu? 😉

hanule84
24. čer 2013

Maminky, také užíváme kapičky Bio Gaia a jsme moc spokojení. 🙂 Jezdíme si pro ně do Polska, kde máme rodinu- jsou tam o mnho levnější. Poštou bych to neriskla, mají se uchovávat v chladu, aby se právě ty probiotika nezničila. Mám několik lahviček doma v lednici, tak pokud budete mít někdo zájem, mohu poskytnout. 🙂

dostyna
5. črc 2013

Ahoj, k těm kapičkím jen malá poznámka. V Polsku se prodává menší balení- 5 ml, proto ta výhodnější cena. Jinak v ČR se zase prodává většiniu 10ml. Ale je možné, že se to změnilo. To jen k té výhodnější ceně 🙂 Jinak jsou to úžasný kapičky a perfektně nám pomohly proti bolení.Takže doporučuji, stojí za ty peníze.

blondys24
24. črc 2013

Ahojky,prosim o radu.jiz dva a pul mesice bereme kapicky biogaia a super,zadne potize,vesele miminko.ted nam jsou 3,5 mesice,kapicky dochazeji a ja vaham jestli koupit dalsi baleni,jestli to uz neni zbytecne.co myslite?kdy vysadit?a postupne nebo naraz?

dostyna
24. črc 2013

@blondys24 Ahoj, myslík, že je to hodně individuální. My jsme kapali cca 1,5 měsíce a pak už nebylo potřeba. Jak se víc rozhýbal,tak už se to zlepšilo. Tak zkus dojet balení co máš a dál nedávat. Může se občas ještě objevit malé zabolení, ale už by to nemělo být nic velkého 😉

blondys24
25. črc 2013

@dostyna asi jo,dik za radu 🙂

kittysha
30. črc 2013

a musí se opravdu kupovat rovnou v lékárně a ne přes web? fakt musí být v lednici? nikde jsem to nečetla.. píšou uchovávat do 25st. máte někdo zkušenost s koupením přes lekarna.cz? třeba to uchovávají v lednici a když si to osobně půjdu vyzvednout, tak to bude ok?

dostyna
31. črc 2013

@kittysha když jsem je kupovala já,tak je magistra v lékárně vytahovala z lednice a říkala,že je mám uchovávat v lednici. Ted ale koukám na netu, že v příbalu píší,že uchovávat do 25 stupňů. No myslela jsme,že jsou tam živé lactobacily a musí být v chladu ☹

smartbear13
31. črc 2013

@hanule84 můžu se zeptat, za kolik byste kapičky prodala?chtěla bych jedny zkusit🙂

smartbear13
31. črc 2013

@hanule84 ted mě napadlo,jak to al poslat,když ne poštou?:/

hanule84
1. srp 2013

Dobry den. Mam kapicky po 5ml a prodala bych je za 260kc. Problem by ale byl opravdu s tim, jak je predat. Nejlepeospbne do termosky. 🙂

kamiiik
3. srp 2013

Chci se zeptat jestli jste někdo dával tyto kapky dřív jak od jednoho měsíce? Na krabičce píšou od 1 měsíce, malé jsou necelé tři týdny a bojím se jí už dát.:( Díky za radu

Jinak v lékárně mi řekli, že zmenili nějak proceduru a už se právě nemusí skladovat v lednici.

katyxq
3. srp 2013

@kamiiik probiotika se můžou už od narození, BioGaia jsou i docela slabá probiotika, takže se neboj (a ten věk je jen o tom, co si výrobce zaplatil za atest)

ivular
3. srp 2013

Já patřím k maminkám, jejichž dítka tyto kapky naprosto nesnášela. Bolesti bříška se nezlepšily, zato se razantně zhoršilo ublinkávání a nastoupil průjem 😝 Četla jsem o stejné reakci na BioGaiu od víc maminek. I když tedy těch, které mají pozitivní zkušenost, je mnohem víc.

kotlik6
14. srp 2013

Mám doma nepoužité kapky BioGaia 10ml,pokud byste někdo chtěl,mám je k dispozici.

qitecek
14. srp 2013

Používali jsme BioGaiu a zkušenosti máme jen ty nejlepší 😉

kstablova
14. srp 2013

U nas bio gaia po dvou mesicich uzivani bez efektu. Koupene , podavane a skladovane presne dle navodu, takze v tom chyba nebude...

lucie.buzkova
23. říj 2013

Holky, já je nechala přes noc venku...mám je vyhodit?? Budou ještě fungovat...

krmv
26. říj 2013

My kapky pouziva uz 5mesicu a jsme s nema moc spokojeni. Kupujeme 10ml bio gaia protectis cca 420kc j uchovavame v lednici,upozornovali nas na to nekolikrat v lekarne.

luciha19
24. lis 2013

Holky, prosim Vad, bereme probiotika uz skoro tri tydny a vcera jsem je zapomnela u mamky.Myslite, ze kdyz jeden den vynecham, ze to je problem?? A jeste jsem se chtela zeptat na probiotika pro me.Mam hrozny problem jit na velkou s jeste k tomu se drzim topeni jaka je to bolest! Pomohli Vam probiotika??
Dekuji moc vsem

veronikanel
24. lis 2013

BG jsem malé nasadila po 3měsíční kolice a světe div se - zabralo to! 🙂
Následně po dobrání jsem se držela při potížích kapiček Infacol a krému Pupík 🙂

leneko
2. únor 2014

Chtěla jsem se tu dozvědět,jak dlouho kapky dávat,ale to tu bohužel nikdo nepíše... Já je dávám od 1.měsíce a jsou naprosto úžasné,na štěstí neznám,co je to probdělá noc kvůli kolikám a to už je malému 6 měsíců.Ale také je jasné,že na každého zabírá něco jiného.Pokud je někdo začne dávat dřív,myslím,že to vůbec nevadí,vždyť jsou to probiotika... Rozhodně ulevíte miminku 🙂 Co mě tu ovšem zaráží jsou milné informace ohledně skladování a podávání.Jsou dva ti typy BioGaia a BioGaia ProTectis.
BioGaia je dražší a musí být uchovávána v lednici. BioGaia ProTectis se uchovává do 25'C,takže být v lednici nemusí,je to novější receptura.Ani v lékárně je v lednici neuchovávají.Momentálně se dají sehnat i za 300,-kč/10ml.Výhodnější a hlavně levnější je nakupovat přes internet.
Je pravda,že zabírají až po několika dnech užívání,musí se vytvořit tzv. hladina,nám zabraly do týdne.I se mi stalo,že jsem jednou vynechala,ale nic se neděje,tak rychle zase neodezní,takže nemusíte mít strach.Balení vydrží cca na 2měsíce,takže to zas tak velká investice není.Ale také jsou určitě levnější a pro někoho lepší přípravky.Já za sebe můžu BG jedině doporučit.

prcccek
21. únor 2014

Můžu se zeptat... malý kaká.. každý den najdu v plence překvapení, ale v noci se v postýlce kroutí a mručí. Zkoušeli jsme Espumisan, ale celý den místo běžné stolice šla z něj voda, tak jsme přestali dávat, ale kroucení mi příjde noc od noci horší :( myslíte že to jsou prdíky a zkusit nasadit biogaiu? V jaké dávce to dávat 2 týdenímu miminku. Jsme na UM. Děkuji za každou radu 🙂

mmd
11. bře 2014

Ahoj je nutné dát ti kapičky Bio Gaia do ledničky? Na obalu nic takového nepíšou. Malá strašně trpí na bříško ale jen večer začíná to kolem 18 h. Včera měla trochu krve v plínce tak jsme hned ráno šli k doktorce a ta řekla že to má z toho jak jí bolí bříško . Doporučila mi probiotika trochu mě překvapilo že se všechny musí v něčem rozpouštět . Plně kojím a mechci malí cpát flašku chci kojit co to půjde. Poraďte prosím někdo.

monasek84
11. bře 2014

@mmd me v lekarne rikali, ze se ma dat do lednicky, tady napr ale uvadi, ze ne http://www.biogaia.cz/biogaia-protectis-kapky-p... , tak kdo vi 🙂 A davam na lzicce s trochou materskyho mlika.

gepe
11. bře 2014

@mmd muzes si tech par kapek nakapat i na bradavku behem kojeni 🙂
@monasek84 mely by byt v lednici po otevreni, chlad udrzuje probio kulturu, kdyz by byly v teple, tak "poumiraji" a v podstate budes davat kapky, ktere budou mit ucinek stejny, jako kdyby jsi kapala cistou vodu 😉
@prcccek ahoj, jednou denne predepsany pocet kapek uz muzes davat. U veci na prdiky typu Espumisan - nam nezabiral, davej u takhle pidi mimca 2/3 denni davky. Napr. denni predepsana davka je 15 kapek, tak dej jen 10 apod.
BioGaia jsou pro/pre biotika, Espumisan je na nadymani apod., spis ulevovy typ. Miminka nemaji jeste vyvinutou strevni mikrovloru, biogaia obsahuje ty bakterie, ktere se casem zacnou uz bezne vyskytovat ve strivkach.

gepe
11. bře 2014

@leneko u obojiho typu nezabiraji ihned 🙂 co zabira ten samy den od podani tak Biopron 7ml kapky. My BioGaiu vysadili cca ve dvou mesicich, nasledne cca od ctvrteho mesice, kdyz je trochu ucpana, dame Biopron. Nepocitam mezi to ulevove veci typu Espumisan, BabyCalm, Saab Simplex 🙂
Ano, uvadi se, ze novejsi typ nemusi byt v lednicce. Muj muz je vsak jako kdysi vystudovany chemik/farmaceut trosku skepticky nad ulozeni, pro/pre bio kultur mimo chladne prostredi 😅

kamce
7. dub 2014

Dávám je malému a hned od prvního dne přestal mít bolesti bříška (mohlo to ale být i tím, že jsem už týden pila každý den kefír). Jinak teď každý den kapeme, piju fenyklový čaj, občas ten kefír a máme klid 😝

adelka21
23. čer 2014

Malé kapky zabraly, už tak nebojovala s bolestmi bříška. Ale dělala jsem několik opatření - při každém přebalení jemná masáž bříška s welleda olejíčkem, pila jsem ráno a večer čaj pro kojící matky, nejedla jsem nadýmavé potraviny, šátkovala plus ty kapky a problém s bříškem nebyl či byl minimálni. 😉

belleelle
9. črc 2014

holky, kapičky nejsou vzhledem ke složení ok, opravdu bych je nečekala v potravinách na pranýři
http://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id...