Probiotické kapky BioGaia. Máte zkušenost?

grisgot
16. srp 2009

Ahoj všem..prosím o Vaše zkušenosti s těmito kapkami..? Naší malé je sotva týden a už jsme měli dvě velké noční koliky..chtěla bych ji nějak pomoci. Vše ostatní znám od prvního syna..masáže, klubíčkování, sap simplex..baby calm..ale tyto kapky jsou pro mě novinka. Jsou dost drahé, tak by mě zajímalo, zda jsou k něčemu? 😉

gabrianka
16. srp 2009

slysela jsem o nich a pry jsou dobre ale z vlastni zkusenosti nevim,pouzivali jsme baby calm...a cenove nevim..najdi si to na netu 🙂

ronie
16. srp 2009

gris ahojky -moc moc gratuluju k miminku 😵 Koukám, že se povedla holčička, to je super 😵 Bio gaia kapky moc doporučuju, zkus je, ale musíš vydržet v pravidelném užívání alespoň 10 dní a pak je vidět zlepšení, někdy dřív,ale někdy až takhle déle 😉 🙂

romankav
16. srp 2009

grisgot: používali jsme je na koliku, měla jsem pocit, že jako jediné zabraly. Je to čistá kultura probiotických bakterií, zlepšení je nejdřív po 14ti dnech. Stojí 600, ale nám se to vyplatilo. Chce to je kupovat v dobré lékárně a domů se můsí dopravit do hodiny a dát do lednice, jinak bakterie pochcípaj. Doporučuju!

grisgot
autor
16. srp 2009

ronie..ahoj! Díky..díky..máme teď doma krásný páreček 😉

grisgot
autor
16. srp 2009

A díky všem za příspěvky..! Maličká je jinak docela spokojené miminko..ty dvě noci byly ale vcelku šílené..čtyři až pět hodin jsme chodili po bytě ☹

ronie
16. srp 2009

gris nám teda ještě s OLim pomáhala rourka 😉

katty6
16. srp 2009

Ahoj holky, mame zkusenosti s nimi. Pouzivame je od 2tydne a uz pres mesic.. NAm pomohly, a zkousely jsem vsechno ostatni a jedine probotika zabraly. Koliky nejsou uplne pryc ale zlepseni je videt. Doporucuji

andykov
16. srp 2009

Já sama doporučuji, ale teď už je na UM, tak dostává hipp s probiotiky, takže mám jedny nenačatý v lednici, kdyby měl někdo zájem z Liberce a okolí písněte ip 😉

nadad
16. srp 2009

Ahoj grisgot a ostatní, také mám s těmito kapkami zkušenost. Začali jsme je používat, když bylo malému 2,5 měsíce, předtím jsem zkoušela všechno možný- sab simplex, teplé na bříško, cvičit s nožičkama, emulgel Pupík na bříško, ale nic nám nepomáhalo. Po asi 4 dnech, co jsem kapky začala používat, došlo k výraznému zlepšení a malej byl bez kolik a prdíků 🙂 Doporučuji, i když jsou drahé a skladovat se musí pouze v lednici, tak opravdu zabírají. 😉

slunicko200
16. srp 2009

http://www.raj-plinek.cz/?p=productsList&iCateg... zde dobrá cena🙂 349,-kč
nám také pomohly.
Pak jsme nasadili Probian MIMI, cca 200kč/15 sáčků.(ob den 1 sáček do jídla) Moc pomohl při přechodu na pevnou stravu.

shaula
16. srp 2009

My jsme koupili dvě lahvičky a u nás to byly vyhozené peníze, efekt absolutně žádný. Já už bych je nekoupila.

grisgot
autor
16. srp 2009

romankav..to musí být v lednici, ju? Vidíš, já je chtěla objednat přes net 😒

grisgot
autor
16. srp 2009

katty..používáte je od druhého týdne? Já někde četla, že můžou být až od měsíce..ale na druhou stranu, čemu můžou probiotika ublížit..že..

berenika39
16. srp 2009

ahoj, u nás fungovaly, mohou se dávat hned, skladují se v lednici a přes net neeee. na slovenskku stojí polovinu, objednávala jsem je od kamarádky, ale bylo to vzimě, takže je vezli v pohodě.
trvá to pár dnů, než se tím osídlí střeva 😉 😉 😉 , ale pak jsem fakt zaznamenala zlepšení. a krom toho babycalm.
a pak trpělivost.... 😉 😉

grisgot
autor
16. srp 2009

bereniko..to se na Slovensku mají..600 je děsná pálka..fakt ☹

berenika39
16. srp 2009

ani nevím, jak dlouho vydržely...5kapek ráno...myslím tak 12-14 dní?

grisgot
autor
16. srp 2009

hmm..tak to je taky síla. Asi nejdřív zkusíme ten Baby calm, to synovi docela zabíralo a pak se uvidí, nooo..štve mě, jak rejžují na malých dětech ☹

ava
16. srp 2009

ten web.odkaz, co sem dala slunicko je spolehlivý, objednala jsem přes ně a přišly s chladícím tělískem v krabici s polystyrén.výstelkou. Vozí je ze Slovenska, proto ta cena.
U nás to je jediné, co zabralo, někdy měl koliky až 12 hod.s pauzami. Bohužel jsem je na konci 2.měs.vysadilla a vše se vrátilo, teď bereme znovu a čekám, kdy se efekt obnoví, zatím 14 dní a nic moc 😒

jola2
16. srp 2009

nám PK moc pomohly 😉 . Malá byla úplně spokojené mimi (sem tam nějaké boleníčko ale to bylo spíž že jsem něco špatného snědla 😒 ) teď už měsíc nedávám bo jsme začali s příkrmy tak je to dobrý ale jde to poznat že nejsou PK!

blandik
16. srp 2009

Malý je dostává od 4M a te'd má 10M. Budem užívat do jeho skončených dvou let. Sice neměl zásadní koliky, ale jsou báječné pro vytvoření střevní mikroflory, kterou mají atopici horší a ve střevech "vznikají" alergie. Za těch 6M přestal nadměrně slinit, přestalo mu být kysele cítit z pusinky a taky se mu upravila stolička. Nezabírají okamžitě, ale je třeba dlouhodobějšího užívání. Zapoměla jsem dodat, že malý měl ekzém. Cca po dvou měsících užívání začal ekzém ustupovat a střídají se období klidu, která jsou stále delší, s občasnými párdenními pupínky na tváři. Jsem přesvědčená, že nám v tom pomohly právě tyto kapičky.

Ava - dotaz. Hledala jsem na slovenském netu, a všechny, co jstem našla, byly za stejné peníze jako u nás - tj. cca těch 620,-

A kapičky nám vydrží cca měsíc - když kapem těch 5-6 kapek jedenkrát denně.

Bereniko - to ti dovezli známí z nějaké lékarny? Protože na slovenském netu to všechno vycházelo jako u nás.
Máme to na Slovensko kousek, to bych tam i zajela je nakoupit. Ta česká cena je masakrózní a po netu bych je nekoupila. Můžou je posílat v chladícím boxu, ale to mi nezaručí, že nebyly předtím bůhvíjak skladované.

usounek25
16. srp 2009

Ahoj, náš Adam měl taky problém s bolením bříška, nemohl se vykakat - pouze s pomocí rektální rourky a to až do 5. měsíce, s prdama to taky byla hrůza. Bolení začlo ve třech týdnech a skončilo ve 3,5 měsících. Vyzkoušelo jsme toho hodně, Baby calm, Sab simplex, Pupíka, fenyklový čaj apod. Jelikož máme známého, který má rodinu na Slovensku a docela často tam jezdí, nechali jsme si přivést probiotické kapičky, které tam stály 280,- Kč. Ale nám teda vůbec nepomohly, musely jsme si to holt přetrpět. Ale slyšela jsem, že někomu pomohly, takže bych je asi zkusila, třeba zaberou 😉 . Já jsem se upínala ke všemu, vždycky jsem doufala, že to zabere a nic. Sestřenice zase byla spokojená s Baby calmem, takže je to asi fakt individuální.

jeudi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fifa79
16. srp 2009

grisgot: my jsme PK užívali hned od začátku a pomohli nám.Musíš vyzkoušet jestli malé pomůžou.Kupovala jsem je na Slovensku za 250 Kč,to se dá.Používali jsme je do 3 měsíců a pak to malej zvládl sám a už bez kapek.

soanpe
16. srp 2009

já je nikdy meměla, protože Sofí od narození neměla žádný problémy.když jsem měla pocit, že trpí.tak jsem jí cvičila s nožičkama a přilkádala teplý polštařek s třešnovými peckami. jediný, co jem kdy koupila,byl lacidofil,když se nemohla vykakat po nutrilonu. jinak fakt neznáme koliky, blinkání atd-.

leonik
16. srp 2009

ahoj, my je taky dávali, měli jsme šest balení. Ale ta cena u nás 😒 Až když jsem je přestala dávat, tak jsem se dozvěděla, jak levnějš se dají někde sehnat 😖 Nás stálo jedno balení 670,- 😖 Malýmu taky pomohly od bolení 😉

blandik
17. srp 2009

ahojte, prodím vás - může někdo sem napsat, že teď v poslední době koupil na Slovensku kapky Bio Gaia za onu nízkou cenu? Zda klasicky v lékárně?

Fifa 79 nebo Usounek - kupovali jste je te'd v poslední době? Máme to na SK blízko a klidně bych si zajela (budem je ještě 14 měsíců dávat), ale jsem skeptická, když vidím, že na slovenském netu se prodávají všude za stejné peníze jako u nás. Koukám, že máte děti malé, takže asi v poslední době. A nevěděly by jste ve které lékarně /název/? Díky moc.

berenika39
17. srp 2009

blandik, já je používala a kupovala na SK už vloni, před vánoci, takže se to možná změnilo. snad se ti ozve někdo ze slovenska, kdo to aktuálně ověří.

fifa79
17. srp 2009

Kupovala jsem je před měsícem, mám známého a ten mi je vozil,kupoval je v lékarně.

fifa79
17. srp 2009

blandik:
Určitě by se ti vyplatilo na Slovensko zajed a koupit těch kapek víc, ale napřed bych je vyzkoušela, jestli vám zaberou.