Probiotické kapky. Jaké máte zkušenosti?

vefa
6. pro 2007

Ahojky, jaké máte zkušenosti s probiotickými kapkami?

shaula
17. dub 2009

Jo jo, mám úplně stejnou zkušenost, super kapátko a kapky chutnají. A 100 % přírodní věc nemůže uškodit, tak proč je nedávat, když pomáhají aspoň trochu.

surynka44
17. dub 2009

Ahoj všem 😉 my máme zrovna 2 lahvičku a po kolikách, bolení bříška ani vidu ani slechu. Nám opravdu kapky pomohly. Takže dobrá zkušenost. Doktor říkal,že od 4. měsíce můžeme začít kupovat jiné, jmenuje se to Biopron,že to výjde levněji, ale když jsem se ptala v lékárně, stojí asi 176,- a je tam deset pytlíků, takže to výjde asi o stovku levněji, to mi zatím příjdou lepší ty kapky. Uvidím, třeba už to nebudeme potřebovat.Chci tím jen říct, že nám zabraly 😅

jola2
17. dub 2009

Čauvec Markchino mě minulý týden kamarádka z německa dovezla homeopatika (přírodní medicína) jsou to takové malinké kuličky dávala jsem jí první tři dny tři kuličky třikrát deně a SUPER 😵 . Mě kakala tak jednou za týden a po těch kuličkách mi kakala dvakrát za den a teď už jsem jí kuličky přestala dávat a kaká pořád hezky a taky nemá boleníčko (musím si dávat pozor na jídlo, nejvíc jablka, jogurty a luštěniny). Bála jsem se že se mi udusí ale ono je to jak polistyrén přilepí se to na jazýček a vycumlá to.Ale PK pořád užíváme taky se to bojím vysadit.
A ještě k těm nešťastnicem moje první holčička měla úplně mega koliky do osmého měsíce (to mě každý utěšoval že to do šestinedělí přejde) a pak začaly růst zuby tak jsme si užily. 😖

shaula
17. dub 2009

Jola2: proč pozor na jogurty? O tom jsem zatím neslyšela, ale hodně mě to zaujalo, protože já jsem jedla jogurty na kila, než jsem se jich přejedla. A časově by to souhlasilo právě s těmi našimi kolikami... Že by to mělo souvislost? Myslela jsem, že kluci přestali plakat po zavedení příkrmů, ale možná to tedy bylo mým vysazením jogurtů?

markchina
17. dub 2009

To me taky rikali, ze mlecny vyrobky zpusobuji boleni, ale uz tak je pro me tezky si odpustit veci jako zeli, cibule apod. Mam to desne rada a hrozne mi to chybi. Kdyz udelam svoji luxusni zelnacku, tak se jen smutne koukam, jak si manza pochutnava ☹ . Zkousela jsem vysadit mlecne vyrobky a to mi nejak nejde. Zrovna jsem sporadala smetanovyho lipanka. Kazdy rano si davam mlicko nebo smetanku do melty a tak. Lusteniny samozrejme nejim, ale proc se nesmi jablka? 😲 Vzdyt to je jedno z mala ovoce, co se snad muze, ne? Citrusy - se nesmi, jahody - nesmi se kvuli alergii, no tak toho moc nezbyva. A pritom mame na zahrade hotovou plantaz mega dobrych jahod, to nevim, jak vydrzim ☹ 😠 .

shaula
17. dub 2009

Markchina - tak to tě obdivuju, že máš tak pevnou vůli a že si tu zelňačku nedáš. Já jsem to řešila tak, že co jsem nesměla, jsem nevařila. Už se chystám pomalu zkusit červenou čočku, přece jenom už kluci mají 9 měsíců a toho kojení už není tolik, takže si myslím, že už jim to neuškodí. Kromě toho už se prý červená čočka může dávat od 8 - 9 měsíců přímo dětem, takže už to asi taky můžu🙂 Jahody jsem zkusila dnes do zmrzlinového poháru, tak uvidíme🙂

markchina
17. dub 2009

shaula: no jo, jenze manza ji ma desne rad, tak mu ji rada udelam. Jsem se tesila, jak dlouho budu kojit a ted jsem z toho trochu rozladena. Vsude je napsany, jak kojici matky musi mit vyzivnou stravu, ale jak toho dosahnout, kdyz skoro nic nemuzou, to uz nepisou. Vsechno je nadymavy a nevhodny, asi jen ta voda je dobra. 😒 Teda me to aspon tak pripada. Sem si dopravala papriky, jsem myslela, ze to je v poho a kamoska se divila, jak to muzu jist, ze tohle prave zpusobuje nadymani. ☹

efkas
18. dub 2009

ahoj maminy,tak přidávám taky naší zkušenost 😝 ,asi ve třech týdnech jsem malé začala dávat PK,přestala pít mléko(alergie,krev ve stiličce).Po pár dnech jsme se začali radovat,jak se malé ulevilo,bohužel to netrvalo dlouho.
Bolení a koliky se zase vrátily.Přidala jsem Sab,ale přišlo mi,že trpí ještě víc,tak jsem ho vysadila a ted asi pět dní dávám BABYCALM a přijde mi,že je to podstatně lepší.Jen,když si prdne,tak děsně prdí.
Ve středu jdeme na tříměsíční,tak se proptám Dr.,co dál?Jestli má smysl, dávat jí dále PK?I když píšou,že je to dobré taky na imunitu a alergie.

jola2
18. dub 2009

Když jsem se Dr. ptala co můžu a co nemůžu jíst tak mi na prvním místě říkal luštěniny to je jasný a na druhým papriku že je pěkná potvůrka a dovede udělat pěkné boleníčko!
😖
Když malá moc pláče tak dávám termofon na bříško taky to hodně pomáhá někdo dává pecky z třešní ale zas nevím jak dlouho se musí nahřát do termofonu dám teplou vodu a je to hned.
Dneska jsem zhřešila a dala si trochu (jen vodu, ale to taky stačí) čočkové pol. tak mi malá pěkně plakala než usla ale dala jsem ji ty homeo. a během deseti sekund bylo po bolení a usla tak nevím jestli to bude v poho i v noci?? Ještě dám vědět.Moje babička mi pořád říká že mimi si musí pomalu zvykat na jídlo které jím ne moc nemám to přehánět ale trošku jo tak nevím jestli je na tom něco pravdy.

lienka43
18. dub 2009

Moja skusenost s probiotickymi kvapkami je vyborna. Musim podotknut ze ich treba uzivat dlhodobo zaberaju az tak po mesiaci az dvoch. My mame sedem mesiacov a mozem povedat ze trpime na tieto bolenia este teraz obcas.
Skusali sme inak tiez vsetko od sabika cez probiotika az po homeopatika a najviac pomohlo ked sa mala zacala viac hybat a presli sme na prikrmy, zelenina ju pekne prehnala ale bohuzial musim davat pozor na to co papa.
Efkas probiotikami nic nepokazis, my sme na umelej vyzive kedze som nemala mlieko a davam to aj kvoli imunite a mala skoro vobec zatial nebola vazne chora.

efkas
18. dub 2009

lienka,taky si řikám 😉 nechala jsem si přivézt zásoby ze Slovenska,tak proč je nevyužívat,že?Ten můj na to koká dost skepticky,prostě si myslel,že když malá dostane tyhle kapky,tak už nebude brečet 😀 !
jola,babička ti to říká sparávně,je dobré po malém ty nadývavé potraviny přidávat,at si zvykaji
jinak já si nedovedla představit,jak se tak malým mimčům dávají homeopatika,ale asi se opravdu rychle rozpustí?

lienka43
19. dub 2009

Efkas ja byvam v CR a tiez si probiotika vozim zo Slovenska 🙂 .
Mne doktorka povedala ze ak ma mala stale problemy tak sa mam zatial vyhybat potravinam co nadymaji. Ja som zazila tie jej bolesti co nam plakala 4 hodiny v kuse takze to neriskujem. Pockam kym bude vacsia a zacne chodit a zacnem postupne davat aj taku zeleninu a ovocie co nadyma. Vsetko je to o vyvoji mikroflory, tak dufam ze vtedy to uz bude lepsie.
Homeopatika sa daju super rozpustit. Je to uplne bez problemov a pomaha to.

susane81
19. dub 2009

Ahojky holky. Tak mi včera začaly s probiotiky, ale přidávám k tomu i baby calm. Někde jsem myslím četla, že se to může. Nevíte to jistě?

shaula
19. dub 2009

Jasně že může. Baby Calm není žádný lék, jsou to jen 100 % přírodní oleje (tuším anýzový a fenyklový?), takže není důvod, proč by se nemohly dohromady s čímkoli, nejen s probiotiky.

markchina
19. dub 2009

JJ, pridavam se k shaule, naprosto bezbecny. My ty PK uzivame tak 2 tydny, tak uvidime, jestli se to obrati k lepsimu. Vcera jsem si doprala maly cepovany pivko, maly uz vecer spinkal, tak jsem to zkusila, co to udela. V 20h. jsem ho ulozila, v 1h. rano se vzbudil na kojeni a musim rict, ze rano bylo jedno z klidnejsich, takze si myslim, ze jsem tim nic nezhorsila. Budu to asi muset postupne zkouset. Tak me napadlo, ze je to mozna i diky tem PK, nevim.
Jola2: a jak se ty homeo jmenoji? to se daji sehnat jen v zahranici? neda se to objednat? ale nevim, jestli to u nas nebude zbytecny, hystericky place ja neznam 😎 .

jola2
20. dub 2009

Marchina ty homeo. se jmenují Belladonna a vůbec nevím kolik stojí a kde se dají koupit dovezla mi je kámoška z Německa oni to tam předepisují (úplně běžně) ještě před porodem maminám kdyby měli boleníčko jejich čerstvě narozené mimi tak ať je netrápí zbytečně a není to jen na bolavé bříško ale i na horečku, nachlazení a jiné věci. Koukni na net a přečti si něco o tom.
Já jsem je večer dala a malá se mi opravdu do deseti sekund uklidnila a zaspala. S Prob. kapkama dobrý ale nekakala (jen jednou za týden) teď když jsem jí dala homeo. tak mi kaká 2x denně, jak se to zlepšilo tak už homeo. nedávám jen při velikých bolestech a ty hned přejdou. PS: včera jsem si taky cucla od manžela pivko. 😉

markchina
20. dub 2009

Jalo2: tak ty homeopatika maji u nas, letim do lekarny je koupit 🙂 , pak napisu, jakou to ma u nas odezvu. Dik moc za radu. 😉

markchina
20. dub 2009

Tak jsem tu Belladonnu koupila, mam zatim jedno baleni, malemu jsem dala 3 antiperle a dasli 3 mu dam vecer, jsem vazne zvedava. Krasne to vycumlal 🙂 . V lekarne mi rekla, ze se dava tak 5 kulicek/den, tak myslis, ze mu muzu taky davat 3x denne 3 perle? Prdi hezky, ale kakani mu nejde, se mu to v tech strivkach hromadi a nemuze to ven. Bylo by supr, kdyby mu to pomohlo a kakal sam.

ferinka
20. dub 2009

A na kolik ty homeopatika vyjdou???

markchina
20. dub 2009

ferinka: 75kc, je tam 80 antiperli

markchina
20. dub 2009

najdes je i na internetovy lekarne, ale tam je jen postovne 99kc ☹ , coz si myslim, ze je fakt premrsteny. V lekarne to muzou i objednat, nastesti u nas se tim lekarnice zabyva, tak tam ma homeopatik nad hlavu. Rikala, ze tohle je hodne uzivany homeopatikum, tak by melo byt norm. k sehnani.

jola2
20. dub 2009

Markchina: kámoška mi říkala, že dává i devět na jednou tak si myslím že těch šest kuliček denně je v poho. Akorád dávat pozor na to dávkování nechytat kuličky do ruky jen na umělou lžičku a nedávat pět minut před a pět minut po jídle atd..... Jinak budu moc ráda jestli vám a nebo jiným pomůže. Já jsem ale strašně ráda že to máme vůbec jsem netušila že něco takového existuje. A co v tom letáčku je tam napsaný na co všechno to je?
Já to mám jen v němčině tak se v tom nevyznám. 😒

markchina
20. dub 2009

Letacek k tomu neni, ale na netu se muzes podivat http://www.homeopatie.cz/clanky/leky/2.htm . Jinak je to v takovy tube, kde je otocny uzaver a primo si vytocis potrebny pocet antiperli. Ze se to nemuze brat do ruky jsem nevedela, takze diky za rady. Pred jidlem a po jidle davat nebudu. Jinak pred spanim dam dalsi 3. Dohromady dam taky asi 8-9. Lekarnice rikala, ze se uziva i 5 najednou, ale to se mi zda nak moc.

shaula
20. dub 2009

Že se homeo nemají brát do ruky, jsem slyšela. Ale nevíte někdo proč? Vždyť je to na té ruce tak dvě vteřiny, než to hodím do pusy, tak v čem je problém?

ferinka
20. dub 2009

A můžou se ty homeopatika společně s probiotickýma kapičkama a i ak malé mimi,je nám měsíc? 😅

jola2
20. dub 2009

Já je dávám zároveň s kapkama (bojím se ty kapky vysadit protože homeo. nedávám pořád první tři dny jsem dávala tři antiperle dvakrát denně a teď už jen při mega boleníčku.) a homeo. se můžou dávat od narození
Markchina:díky za stránku je to opravdu na více nemocí pak napiš jak jste na tom. 😕

markchina
20. dub 2009

ja davam taky probioticky kapky, pred kojeni baby calm, 3x denne po kojeni lefax, a ted jeste to homeo. Dnes jsem mu dala 6kulicek, zitra mu dam dopoledne a pak vecer. Jinak, kdyz jsem mu je dala odpoledne, tak asi po pul hodine zacal desne nahlas prdet, jako jeste nikdy 🙂 , tak snad to bude dnes v noci lepsi, to poznam, jestli se rano bude schopen sam vykakat. K ranu to je vzdycky nejhorsi. Tak zitra pisnu 😉 .

markchina
21. dub 2009

Nazdar holky, tak pisu svoji zkusenost s temi homeopatiky, zatim po ranu strasny jako dycky, tak tomu chvili jeste dam.
Jola2: kdy se ti mala pekne rozkakala? hned prvni den nebo az po tech 3 dnech uzivani? My jsme asi imunni na vsechno ☹ . Maly ma za 2 tydny 3 mesice, tak uz to nak doklepem, snad to nebude trvat o moc dyl.

smajlik
21. dub 2009

ahoj holky, my jsme probiotické kapky používali téměř od narození do 2,5 měsíce, aniž bychom tedy pocítili účinek, malá prostě ty měsíce prořvala v kolikách. Pak jsme je vysadili. Ale už asi týden před vysazením nám malá přestala kakat, naposledy tuším 9. března a pak jen přes rourku. Teď vyčkáváme a už to trvá 11 dní a nic (plně kojím) ... tak mě docela zaujala ta homeopatika co popisujete

markchina: držím palce ať brzy zaberou!

markchina
21. dub 2009

smajlik:maly taky kaka jen s pomoci rourky,ale ja si z toho hlavu nedelam. Tolik maminek to taky delalo a jim deti kakaly norm. Nekdy neco trosku vytlaci, ale nevyprazdni se uplne, tak pomaham. Kakal sam jen par tydnu po porodu a ted taky vubec. Nas pediatr o tom vi a radi mi vydrzet, ze se to zlepsi, takze se tim ridim 🙂. Hodne stesti!