Probiotické kapky. Jaké máte zkušenosti?

vefa
6. pro 2007

Ahojky, jaké máte zkušenosti s probiotickými kapkami?

shaula
6. čer 2009

My jsme dávali večer. Ale myslím, že je to úplně jedno, to není žádný lék, který by měl zabrat hned nebo za hodinu nebo za šest hodin... Má "jen" normalizovat střevní mikroflóru, takže podle mě na času užívání vůbec nezáleží.

fifa79
7. čer 2009

shaula¨: můžu se zeptat jestli vám pomohly a za jak dlouho?

shaula
7. čer 2009

Nám nepomohly vůbec, byly to vyhozené peníze. A to jsem pak koupila ještě jednu lahvičku, říkala jsem si, že jim ještě dáme šanci...

lucajdak
16. lis 2009

ahoj holky,tak jsem si je taky koupila, staly me pres internet půlku, ale nadsena z nich nejsem ☹ Bereme je od středy, ale kdoví jak nám nezabírají,malej stále brečí, kroutí se a zdá se mě, že blinká štávy, dřív to nebylo.Asi je vysadím, nebo nevím, doktorka nám je doporučila kvůli kakání, ale my kakáme stále po týdnu, plně kojím a vím, že je to normální tak dloho nekakat, ale jak dlouho?Nevíte co by mohlo pomoct, krom rekt.rourky?Ta nám nějak nepomáhá.

lucajdak
16. lis 2009

nikdo neporadí? ☹

smardik
16. lis 2009

lucajdak normální je nekakat u plně kojených dětí až 14dní, prý to všechno spotřebují. Nám pomáhali švestky tak si dej švěstky-ty asi ted neseženeš tak švestkový džus, povidla nebo tak něco 🙂 u nás to fakt pomáhalo

misellll
16. lis 2009

lucajdak:Jste na tom,jako my.Malá měla také velké problémy s bříškem a ublinkávala.Ještě teď jí bříško bolí,ale už je to lepší.Ťukam ať to nezakřknu.Probiotické kapky jsme brali taky(čtyry balení)a když to ani pak nezabralo tak jsem se naštvala a vysadila je.Věím,že někomu zabírali,ale nám teda ne.No jo každé mimnko je jiné.Nám pomáhá snad ,jen čas,ikdyž jsem tomu ze začátku nevěřila,ale je to tak.Hodně sýly a pevné nervy🙂

shaula
16. lis 2009

Lucajdak - nám probiotické kapky taky nepomohly, vrazila jsem do nich 1300 a bez efektu. Nicméně když už je máš, tak je nevysazuj, když už malému nepomůžou, tak mu určitě neublíží 😉 Navíc někomu sice zaberou za pár dní, ale u někoho to trvá déle.

luciperka
16. lis 2009

ahojte, no nám pomohly moc a hned další den, co jsme je nasadili. Užívat sme začali ale až ve dvou měsících, asi tři měsíce měl pět kapek denně, pak jsme vysadili, celkem dobrý, ale začali trochu ekzémy, tak sme si řekli že je ještě koupíme. A ted dáváme tři kapky denně a malej pěkně kaká a vše je ok 😎

spimira
16. lis 2009

Malý bere druhé balení a zatím nezabraly ☹ další kupovat nebudu.

iza
24. lis 2009

lucaida..no možná to je tou koupí přes internet...třeba nebyly v chladu..to pak ztrácejí účinek 😒

zajdla
24. lis 2009

Máme kapičky a pomohly.Ale až asi za 14 dní.Takže to chce vydržet.Jezdíme pro ně na Slovensko.Máme to 20 min cesty.Vyjdou tam na 10 euro.Při dnešním kurzu,je to super cena. 😀

pavlinasp
24. lis 2009

pro Lucajdak: Probioticke kapky jsou vyborne, nam teda pomohly za 3-4 dny, bylo videt zlepseni.. jestli blinka stavy, tak krm na dvakrat a nech poradne odrihnout!
No záleží taky jak a kde jsi je koupila..musi se spravne skladovat a u internetovych obchodu je to spis bez záruky bohuzel :( lepsi fakt koupit ci objednat v lekarne...

pavlazabka
25. lis 2009

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Malý (14 dní) trpí docela na prdíky, cvičíme, masírujeme bříško, rourku občas dáváme. Dá se říct, že mu to pak relativně pomůže, ale dovede se tak protrápit celé odpoledne a večer. Doktorka nám doporučila kapky, máme je už v lednici, jen tam stojí, že užívat až od 1.měsíce. Podle doktorky můžeme už teď. Zkoušela jste to některá začít s nimi dřív? Nemůže to prckovi uškodit? Díky za rady.

zajdla
25. lis 2009

Pavli tak to nevím.My je používali až později.Ale když ti to řekla doktorka,tak bych je asi dala.

ramonaa
25. lis 2009

ahoj pavlazabka, já je malýmu začala dávat ve 14 dnech a v pohodě. Na stránkách výrobce píše, že se můžou od narození. Ono je skoro vše od 1 měsíce, protože na mladších dětech se nesmí nic testovat. Klidně mu je dej, nám celkem pomohly. 🙂

perchticka
25. lis 2009

My jsme také začali před prvním měsícem (asi ve třech týdnech) a docela pomohly. Jen se to cca na týden ještě po začátku jejich užívání zhoršilo a pak došlo k výraznému zlepšení problémů s prdíky atd. 😵
Jen jak píší už holky, je třeba hlídat jejich uchovávání v lednici...
Jo a já je dávám ráno. Ale to je asi jedno..

marty2008
3. pro 2009

mi je pouzivame uz dlouho posilujou i imunitu .objednavame pres internet za pulku a posilaj nam je s chladici vlozkou aby se nezkazili.jinak bych to asi neriskla pak stracej ucinek.

k.jolanka
7. únor 2010

Ahoj holky, malému jsem začala dávat probiotické kapičky a zdá se mi klidnější. skladuju je v lednici, ale dnes jsem je omylem nechala celý den v pokoji od rána až do večera... 😒 myslíte, že se může účinek snížit i po těch 12ti hodinách, co nejsou v chladu? děkuju za vaše názory 😉

k.jolanka
8. únor 2010

neni nikdo, kdo by s tím měl zkušenost? 😢

bera28
8. únor 2010

k.jolanka, tak to je můžeš rovnou vyhodit. Pokud jsou již jedno otevřené, tak nesmí být venku dále, než 15 minut.

k.jolanka
9. únor 2010

bera: děkuju za odpověď, která mě teda fakt nepotěšila☹ můžu se zeptat odkud tuto informaci máš? já jen, že v návodu ani na krabičce se nic takového nepíše a celkem mě to štve, protože to nejsou zrovna levné kapky a pokud ztrácí účinnost po 15ti minutách, co jsou venku, tak by to tam snad mělo být napsané.. 🙄 Ach jo☹

bera28
9. únor 2010

k.jolanka, loni jsem byla s dětma v nemocnici, dávali jim obdobná probiotika a vždycky mě sestra nabádala, ať jim to dám do 15 minutm jinak to můžu rovnou vyhodit. A u těch probiotických kapek by tě měli informovat v lékárně, teda aspoň mě to vždycky dokola opakují - hned s nima domů do ledničky (když nejsou ještě otevžené, tak se to dá zvládnout, ale pokud jsou načaté, tak fakt těch 15 minut). Zkus si zajít do lékárny a schválně se zeptat.

janacernakova
12. únor 2010

Ahojky, my jsme je začali dávat asi v druhém měsíci a myslím, že opravdu pomohli. Jednak se naše Ema opravdu zklidnila a také začala konečně kakat každý den. Teď máme pět měsíců a už je nedáváme, jsou opravdu dost drahé i když z mmb. Nevím jestli pomohli i na imunitu ale zatim jsme nebyli ani nemocni, tuk tuk. 🙂 🙂

marty2008
13. únor 2010

nevyhazujte ty kapky jeste maj ucinek!

romana29
13. únor 2010

aha, tak to se nedivím, že nám vůbec nefungovali, měla jsem je normálně na kuchyňské lince 😀 .
Nám se nakonec osvědčily kapky Babycalm - levné a nenávykové, rostlinného původu, pokud si dobře pamatuju. Takže u druhého dítěte určitě jedině tyto.

klara.t
5. bře 2010

mohu při probiotických kakách podávat i sab simplex? malé ho dávám na dudlíka, když jí jinak utišit nemůžu.

moravanka
5. bře 2010

klara, muzes.

blandik
5. bře 2010

supr na prdíky je baby calm, není na recept. Probiotické kapky dáváme od 4M, teď má malý 17M - kvůli ekzému. Jsou výborné.

klara.t
5. bře 2010

jj, babycalm máme. sabík moc nepomáhal, ale jeho zbytek dávám na dudlíka, pže ho jinak nechtěla a dělala si ho ze mě...hlavně v noci. probiotické chci zkusit, pže špatně kakáme.