Probiotické kapky. Jaké máte zkušenosti?

vefa
6. pro 2007

Ahojky, jaké máte zkušenosti s probiotickými kapkami?

majka79
17. bře 2009

Díky shaula, Baby Calm koupím také a přidám ho Lukáškovi také a to kapatko bude asi fajn se lžičkou docela dojujeme. Hodně klidných nocí tvým chlapečkům.

jindri
17. bře 2009

toto jsem nasla 😕 http://www.jevrej.cz/?p=35 pro ty co objednavaji ze Slovenska 😉

markchina
18. bře 2009

jindri: hmm, zajimave. To je docela dobre vedet.
Taky jsem premyslela, ze je vyzkousime. Uz jsem nasadila Baby calm, pak jsem do toho pridala jeste Sab, ale stejne mam pocit, ze to nak vyrazne nepomaha. Maly je neklidny a ma problem se spanim, i kdyz je pravda, ze nekolikahodinove place nezname a uprimne vsechny maminky, kterym ditka takhle placou, lituju ☹ . Snad nas to jeste nepotka. Maly bude mit ted 6. tydnu, tak si rikam, ze to nak zvladnem a brzy bude po problemech a zacnou rust pro zmenu zoubky 😀 .

shaula
19. bře 2009

Markchino, nechci tě strašit, ale nám problémy s bříšky začaly právě v 6 týdnech... a trvaly až do půl roku. A to jsme zažili i ty hodinové pláče... brrr, ještě že je to už za námi.

majka79
20. bře 2009

Ahoj holky přidávám se k těm co jim PK pomohly. Malý je už v noci mnohem klidnější a bolení co trvalo i hodiny je pryč občas si ještě zakřičí ale netrvá to víc než 5 minut a stává se to už jen 2-3x denně myslím že začaly zabírat 4-5 den bereme je od oboty s dnes už je fakt mnohem spokojenější spinkat od devíti do půlnoci nakojila jsem ho a usnul a vzbudil se před půl pátou. Takovou noc jsme zažili první. Já se taky prospala a mám hned lepší náladu.

makulinka
20. bře 2009

Tak to pro nás bylo nehroších prvních 7 týdnů 😢 ☹ , pak už to nebylo tak tragické i když kapičky teď už jen babycalm pořád baštíme 😀 😉 , tak snad také bude lííííííííííííííííp 😅

jola2
24. bře 2009

Čaute holky chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s Baby Calm za jak dlouho se projeví účinek. Mám dvou měs. holčičku a má problémy s prdíkama vždycky začne strašně plakat a po chvilce si uprdne nemůže vůbec spinkat protože jí to pořád trápí ale není to zase nějaká mega kolika jak jste psali některé z vás. Přemýšlím jestli zatím vyzkoušet Baby Calm nebo rovnou Prob. kapky abych ji nedělala ve střevech chaos. A ještě jsem se chtěla zeptat jak dlouho se PK používají. Mooooooc děkuji 🙂

evikuu
24. bře 2009

Ahoj,my dávaly pouze probiotické kapky do 5m. a pak jsme přešly na HERO BABY LACTUM a tam tento doplněk je.
Známá používala oboje PROBIO i BABY CALM,dávala vše v jeden den.

p_avlina
24. bře 2009

Ahoj, tak jsem četla článek, viz. odkaz výše ... a nejsme si jistá, jestli ty kapky nemusí být v chladu až po otevření ??? 😔 Nevíte někdo? děkuju

makulinka
24. bře 2009

já se na to ptala v lékarně /už mě na to upozornila dr./ a ono to prý musí být opravdu v chladu ještě před otevřením. Mají to uchovávané i v lednici. 😵

shaula
24. bře 2009

Jo jo, pořád uchovávat v chladu, už před otevřením. Obsahuje to živé bakterie a teplo je zabíjí.

petra.vavra
24. bře 2009

My používáme probio kapky kdykoli je nějaký problém s bříškem i teď. Minulý měsíc jsme měli střevní virozu a jediné nám pomohly. Dávali jsme je i když jsme byli malý, protože ty koliky byly příšerná 😲 . Hlavně nemění chuť jídla což je u nás velký problém. Malá mi jiný probiotika nepozře, všechno je blééé 😀

jola2
25. bře 2009

Tak jsem včera po příšerném pláči zajela koupit PK. Připadlo mi že to zabralo okamžitě, vždycky mi malá Leuška před kakáním (vykaká se tak jednou za týden) strašně pláče a kroutí a když se jí to povede zak zase pláče (jako kdyby tam ještě něco zůstalo a jí to tam příšerně bolí). Dala jsem jí ty kapečky a do hoďky se hezky pokakala sama v postýlce bez pláče a večer po koupání mi hezky usla bez drndání. 😵 No uvedíme další dny jestli to nebyla jen výjímka. ☹ .Ještě dám vědět

lenule76
27. bře 2009

Ahoj všem,
zvažovali jsme nákup Probiotických kapek na Slovensku, na tomto foru byl vložen odkaz na clanek, kde se uvadi, ze kapicky musi byt skladovany pri urcite teplote, pri ktere se zachovaji zive kultury, a pokud toto nebude dodrzeno tak dojde k poskozeni popr. zniceni funkcnosti kapicek. Přimo na webu věnovanému Probiotickým kapičkám http://www.probiotickekapky.cz/ jsem v sekci poraďte se nalezla odpovědi, týkající se teploty viz. níže:
http://www.probiotickekapky.cz/index.php?mact=N...

Otázka: Dobrý den, před týdnem jsem koupila mému 6 týdennímu synovi probiotické kapky. Dnes jsem se teprve z vašeho webu dozvěděla, že kapky musí být skladovány v chladničce a já je měla celou dobu v pokojové teplotě 22 stupňů. Nemohla jsem malému tím něco způsobit, když jsme tři dny po sobě kapali nechlazené kapičky? A mohu kapičky nadále používat nebo je musím vyhodit? Dnes je to přesně 6. den, co jsme kapky koupili a teď jsem je hned dala do ledničky. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, při teplotě do 25 °C Vám mohu garantovat přežití bakterií pouze po dobu 1 týdne, což bylo otestováno a prokázáno, poté může být kvalita preparátu snížena, zejména počtem živých aktivních bakterií. Preparát můžete miminku stále podávat, ale účinek může být snížen právě vlivem nesprávného skladování ve vyšší teplotě.

http://www.probiotickekapky.cz/index.php?mact=N...

Otázka: pokračování k dotazu: Dobrý den, ale není mi jasné, zda-li se tedy mohou posílat poštou a objednávat na lékárnách on line,když potřebují specifickou teplotu skladování???? V lékárně je sice možné kapky objednat, ale v místě bydliště žádnou lékárnu nemáme a dojíždět do nejbližší s novorozencem jen pro kapky je problém...proto jsme je objednali poštou. Teď tedy nevím, zda-li mělo smysl je užívat nebo byly znehodnoceny vysokou teplotou ( i když je zima, nevím, jak byly uloženy během přepravy). V nabídkách internetových lékáren je běžně posílají. A v předchozích otázkách na vašem webu uvádíte i možnost nepoškození kvality i při teplotě 25st.C. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Co se týče druhé části Vašeho dotazu, tak Probiotické kapky obsahují živé bakterie, které si zachovávájí své pozitivní účinky při teplotě 2-8 °C při otevřené lahvičce až 2 měsíce. Při teplotě do 25 °C Vám mohu garantovat přežití bakterií pouze po dobu 1 týdne, což bylo otestováno a prokázáno, poté může být kvalita preparátu snížena, zejména počtem živých aktivních bakterií. Preparát můžete miminku stále podávat, ale účinek může být snížen právě vlivem nesprávného skladování ve vyšší teplotě.

http://www.probiotickekapky.cz/index.php?mact=N...

Otázka: Dobrý den, přes den jsem zapomněla dát probiotické kapky do chladničky, je možné je dále podávat miminku? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Ano, je možné je dále podávat.. (kapky vydrží maximálně týden v teplotě do 25°C – bez vložení do lednice)

Rozhodla jsem se, že si kapičky objednám na Slovensku. Tak snad jsem Vám tím, alespoň trochu pomohla 🙂
Hezký den přeje Lenka

markchina
8. dub 2009

Nazdar holky, tak ja jsem je dnes malymu zkusila koupit, uvidime, jaky vysledek to bude mit. Maly sice nerve hodiny, ale vycitala bych si, kdybych nevyzkousela vsechno a to vecne pomahani rourkou taky neni zrovna nej. Pak pisnu, jak to zapralo. 😉

luca76
9. dub 2009

my bereme kapičky od prvního měsíce, ted budou malýmu 4 měsíce a pořád mu je dávám, pomáhá to, nikdy neměl koliky a krásně spinká, ale řekla jsem si, že ted doberu to poslední balení a pak už mu to dávat nebudu, snad už překonal ty nejhorší měsíce, kdy se prdíky objevují a budu mu dávat jen fenyklový čajíčky od Hipp...
Jinak jsme spotřebovaly 5 lahviček, co se týče ceny je to pěkná pálka :(

markchina
9. dub 2009

luca76, palka to teda je, ale kdyz to vydrzi skoro mesic tak to neni tak hrozne. U nas v lekarne jsem je kupovala za 560kc. Uzivame i BabyCALM a ten stoji pres 100kc a vydrzi tak10 dni,takze taky sila. Jinak sem malymu dala dnes PK podruhy, tak uvidime, jestli se neco bude dit.

simounah
9. dub 2009

Kdo bydlíte poblíž Slovenska, tak si zajeďte koupit probiotické kapky tam - vyplatí se to - stojí tam 9,88 euro což je asi 300,-. Nechápu jak to, že stejný výrobek je u nás 2x dražší.

miskastehlikova
9. dub 2009

Ahojky
my je používali a zlepšení jen minimální a cena drastycká!Takže jsem se rozhodla přejít na levnější variantu(avšak stejně účinnou) lacidifil!!!
Já je dávám(ale kojím)denně 5 kapek(po večerním kojení)

ferinka
9. dub 2009

Tak nám teda zabraly okamžitě musím je moc pochválit,za ty peníze to stojí 😉

pavla2828
10. dub 2009

Ahojky holky,maminky
mám syna Fandíka je mu 5 a půl měsíce. Od narození trpí kolikami. Vyzkoušela jsem Sab simplex i probiotika. Kupovala jsem je taky za 600Kč, ale dozvěděla jsem se jak tady v ČR na tom vydělávají. Když si zajedete na Slovensko máte tyhle kapky za 10euro = 300Kč, takže si je nechávám odtud vozit. Používám je doteď, občas ještě mívá bolesti bříška.

markchina
10. dub 2009

Nazdar holky, tak dnes je to 3. den, kdy PK davam, takze si myslim, ze by to pomalu mohlo zacit ucinkovat, jestli teda vubec zacne 😒 . Zatim to teda moc nevypada, rano maly kolem 5 uz tlacil a svijel se, vydrzel to tak do 6h. a pak uz se rozplakal, takze jsme vstavali a cvicili a masirovali a tak..Kdyz ma lepsi rano, kdy ho to tak netrapi, tak spinka i do 8h. a pak je neklidny. Za jak dlouho myslite, ze by to melo zabrat? kolik tomu mam dat, nebo spis jak dlouho muzu doufat? 🙂 Baleni doberem, ale to by me fakt zajimalo.

leonik
10. dub 2009

markchina: nám zabraly až po týdnu užívání, sama Dr. nám říkala že po tom týdnu to zabere. My už máme třetí balení 🙂

jola2
10. dub 2009

Čauvec holky, tak píšu po třítýdenní zkušenosti Probiotických kapek a .... ten první týden se mi zdál úplně super malá vydržela v postýlce sama i hoďku což se dříve nestalo kde si broukala a koukala po všem možným co ji zajímalo připadla mi moc spokojená i večer 😵 . Ten druhý týden to bylo trochu horší ale dalo se to a ten třetí mě připadlo jak před kapkama (tak nevím jestli si na to nějak zvykla???, ale to by neměla né?)
Taky jsem zjistila, že ty kapky se dají levně koupit nejen na Slovensku ala taky v Rakousku, Polsku a Německu.
Teď budu brát druhé balení tak dám vědět jak jsme na tom

markchina
10. dub 2009

Holky dik za zkusenosti, tak uvidime, jestli to po tom tydnu bude lepsi. Maly je zvykly kolem 21h. spinkat, dnes uz ho potreti ukladam, protoze ho ty prdiky budi. Vzdycky usne a za chvili slysim z loznice plac. Tak ho vezmu do naruce, pochovam, prilozim k prsu, on si cucne a za chvili zas usne, tak ho jdu zas polozit do postylky a za chvilu znova. Snad ho to uz neprobere, chudacka mojeho malyho. ☹

markchina
17. dub 2009

Zdravim vsechny, pridavam svoji zkusenost s PK po 10 dnech uzivani. Musim rict, ze u nas to zadny zazraky neudelalo. Mozna maly trosku vic spinka pres den, ale za to v noci a nad ranem se mi chudacek krouti a place vic nez driv, rekla bych. Navic se uz pres den vic hybe, tak mozna tim pohybem to neni tak umorne. Takze z meho pohledu, nicmoc a ta cena je vysledku neumerna 😒 . Ale kazde mimi je jine a urcite jsem rada, ze jsme je vyzkouseli. Nekdo psal, ze mu zabrali az po 3 tydnech, ale to bude mit maly 3 mesice, takze nevim, jestli to bude dozranim trav. traktu nebo PK 🙂 .

matilko
17. dub 2009

Ahojte! Mám veľmi podobnú skúsenosť! Prvý týždeň paráda!!! Malá začala krásne spinkať cez deň, bola v pohode, keď nespala, tak kukala tichúčko, druhý týždeň to bolo horšie a ten tretí a štvrtý to samé ako predtým. Začali sme dávať Sab Simplex, tiež sa to malinko zlepšilo, som zvedavá, na ako dlho. Každý deň sa teším, že máme ďalší deň za sebou a teším sa, ako jej to v tom brušku dozraje a bude to lepšie. Prdíky ju budia aj cez deň a aj v noci, stále sa budím na jej vzdychy, ako tlačí 😢 no stále verím, že to proste raz bude lepšie 😉

markchina
17. dub 2009

matilko: to znam, urputne tlaci a vzdycha u toho, nemusi ani plakat a ja stejne u nej lezim a nemuzu spat a nevim, jak mu pomoct. Za 3 tydny dovrsime 3. mesic, tak doufam, ze nebudeme patrit mezi nestastniky, kterym se tohle obdobi prodluzeje treba do pul roku nebo dokonce i dyl ☹ .
Ja ty PK kombinuju jeste s Lefaxem (obdoba sabiku) a BybyCalmem, tezko rict, jak by na tom byl, kdybychom vsechno vysadili, ale zkouset to nebudu 😀 , bojim se, ze by to nebylo k vydrzeni.
Mate jeste nekdo nejaky jiny pripravek, ktery u vas zabral a jste s nim spokojeni?

shaula
17. dub 2009

My jsme patřili právě mezi ty nešťastníky, kluci řvali až do půl roku, slyšela jsem, jak se jim to v bříškách kroutí. Nám probiotické kapky taky nepomohly, koupili jsme 2 balení a výsledek žádný. Trochu pomohl Baby Calm.

markchina
17. dub 2009

shaula: no tak to sis taky uzila ☹ , Baby Calm mi prijde, ze taky trosinku pomaha, kazdopadne je to prirodni, tak ho davam, malymu to hlavne chutna a to kapatko je taky prakticky 🙂 .