Probiotické kapky. Jaké máte zkušenosti?

vefa
6. pro 2007

Ahojky, jaké máte zkušenosti s probiotickými kapkami?

samantha86
10. únor 2009

Nám probiotické kapky pomohli. Hodně nás ze začátku trápilo bříško, malej pořád jenom plakal, ve dne a hlavně v noci (vyzkoušeli jsme snad všechno - Sab simplex, Lefax, fenikl. čaj a nic). Po 5-ti dnech užívání probio. kapek bříško už nezlobilo, a začali jsme spát krásně celou noc. Úžasné kapičky.

kacatko03
11. únor 2009

Issa: je neuvěřitelný ten cenový rozdíl 😠

musím je také pochválit....do týdne bylo po kolikách... 🙂 sice občas řve ale už se u toho nekroutí celé hodiny 🙂

marselina
11. únor 2009

také používáme už druhý měsíc probio kapky a výsledek nás mile překvapil,boleníčko je pryč a melej je spokojenej.zabrali nám po třech dnes užívání,pak nám došli a 3dny jsme je neměli,byla to katastrofa,opět jsme je koupili a spíme zase spokojeně i v noci 😀 😀

kattie2212
12. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem pročítala vaše názory na probiotické kapičky, jen jsem se nedočetla o jaké kapičky se jendá (název). Můžete mi prosím napsat jak se ty tzv. zázračné kypičky jmenují?! Díky moc

mumu_1
12. únor 2009

Ahojky, tak my se taky přidáváme s čerstvou zkušeností 🙂 My měli od narození pohodové miminko, Víťula se najedl, vykadil a bleskově usnul. To mu vydrželo tak asi do tří týdnů. Pak odstartovala katastrofa - při kojení se najednou začal kroutit, zatínat pěstičky, kopat nožičkama, vřískat jako by ho krájeli zaživa... no prostě hrůza, nejhorší na tom bylo to, že to nepřestalo ani po kojení, nevykadil se, bříško nafouknuté jako balonek 😖 Takže jsme najeli na klasika metody - masáže, olejíček, třešňové pecičky, dávání na bříško... všechno k ničemu... Minulý týden jsme byli u doktora na měsíční kontrole, vyfasovali jsme jakousi emulzi, která měla na koliky pomoct (jsme v Mexiku, takže preparáty jako BabyCalm nebo Sab Simplex se tu nevyskytují) a doporučení, že mu k tomu máme dávat jakási analgetika... No, emulze vypadala, že zabere, tak první dva dny a pak to začalo být snad ještě horší ☹ Takže jsme tenhle týden v úterý naběhli do lékárny a koupili probiotické kapičky (zaplaťpámbu je vloni na podzim uvedli na mexický trh) a hned ten den jsme je začali Víťkovi dávat. A musím zaklepat, ale můj osobní dojem je ten, že začaly fungovat snad hned v úterý. Ne že by to koliku utnulo okamžitě, ale v noci už brečel o trošku míň, hlavně to nebylo takový to opravdu bolestivý vřískání. Dneska berem kapičky třetí den a fakt se zdá, že se to lepší, teď u mě prcek spí už čtvrtou hodinu 🙂 Tak snad už bude dobře, to zoufalství, když máte pocit, že tomu malému človíčkovi nedokážete pomoct, to je hrůza... Omlouvám se, že jsem napsala román, ale chtěla jsem všem stejně trpícím rodičům (a dětičkám) dodat trochu naděje na zlepšení 🙂

dagina
13. únor 2009

ahojky, já mám zatím z prob. kapiček rozpolcené pocity 😖 , bereme je už necelý týden, a zlepšení skoro žádné ☹ , snad ten první den byl dobrý... . Obzvášť včera to bylo terno, to měla malá mega bolesti ☹ ☹ . Plně kojím, na jídlo si dávám pozor... . Přesto stále věřím, že se to nakonec brzy zlepší.....

evikuu
13. únor 2009

Ahojky, i u nás zabrali na 100% a i když už jsme větší zatím jí je dávám stále.Už v porodnici měla noční záchvaty bolestí a opravdu člověk neví jak jim jen pomoci.Je ale pravda že prostě na někoho nepůsobí a ty snad jen tříměsíční koliky si musí vybrat do dna.Doufám dafino že to není Váš případ a držím palečky.

dagina
13. únor 2009

Evi, já fakt ještě věřím že nám zaberou 😅 , snad nejsem naivní 😒 . Včera jsem normálně brečela s malou..., to byl zatím nejhorší bolestivý den ☹ .

pavlina05
13. únor 2009

dagina
😵 😵 😵 zaberou, věřím také. U nás zabraly tak za 4 dny. A byl to také boj. První 4 měsíce hrůza!!!! Já bulela pořád!!! Ale pak obrat o 180 stp 😀

evikuu
13. únor 2009

To znám, držíš jí v náruší a a brečíš nad ní a nevíš co sní-taky to máme zasebou.Přes den byl vždycky klid ale v noci šílené koliky.
Známá dávala malé 3x denně saab a ráno na lžičku probiotické kapky.Zkus to taky tak a pak přejdi jen na probiotika.Jim to pomohlo a bylo to samozřejmě na doporučení doktorky-tímhle se nedá předávkovat.
Moc moc Vám přeji ať zaberou!!!

pavlina05
13. únor 2009

JJ, my kombinovali zase s Baby CAlmem 😉

dagina
13. únor 2009

Měla jsem Sab, ten nám vůbec nepomohl, teď užíváme Baby Calm + prob., také nic moc, ale malé chutnají, vždycky se na tu lžičku celá nedočkavě klepe 😅 .

ledim
12. bře 2009

ahoj, mám 4 měsíčního syna, trpěl na prdíky tak jsem mu dala probiotické kapky a pomohly. Pak chci přejít na jiné probiotické výrobky můžete mi poradit, které jsou vhodné pro 4měsíční dítě?

mikulka
13. bře 2009

Holky, kdy jste je vysadily?

shaula
13. bře 2009

Tak nám probiotické kapky (BioGaia) nezabraly vůbec, vyhodili jsme za ně 2x650 Kč a nic... Sab Simplex nic... masáže nic... emulze na bříška nic... Trošku efekt mělo Baby Calm, ale ty jsme začali dávat pozdě, možná by to už odeznělo i samo. Kluci trpěli do 6 (!!!) měsíců, zlepšilo se to až se zavedením příkrmů.

kacka2
13. bře 2009

ahoj, my jsme taky naletěli zázračným probiotickým kapičkám, vůbec nezabrali (bereme 3 týdny) 😝
Taky kombinujeme Sab Simplex a Baby Calm, ale pořád trpí 😒

Teď děláme speciální masáže včetně čínské a trochu se to zklidnilo.

s.t.i.p.k.a
13. bře 2009

kapičky super, dáváme skoro od začátku a žádný problém, budeme mít 5 měsíců a dávám i ted, zkoušela jsem je už vysadit, ale s nima má krásně pravidelnou stoličku. kupujem na slovensku za 300. ptala jsem se i v nemocnici na názor a jen doporučují, žádná neg. reakce. 😉

cupi
13. bře 2009

Nám bohužel nezabraly. ☹ Bereme je asi 6 týdnů a není vidět žádné zlepšení. Víc nám pomohl Baby Calm. Kubík už se přetáčí na bříško a pořádně se hýbe, tak věřím, že to bude lepší a lepší. 😉

fiallinka
13. bře 2009

No já si nejsem jistá, jestli nám zabraly na 100%, ael malý se trošku zklidnil, to jo 🙂, a taky jsme kupovali na Slovensku. Zatím je dávám (pět měsíců) a skončím asi s příkrmama... mají i posilovat imunitu, tak si říkám, že než bude hezky, neuškodí 🙂

jindri
14. bře 2009

je tu některá, co částečně kojí, přikrmuje (Beba HA) a dává probiotické kapičky? Chci je koupit, ale nejsem si jistá, zda se můžou dávat k UM, ale snad jo, ne?
Nám na prdíky pomáhají Sab, ale hlavně cvičení. Probiotické kapičky chci spíš z důvodu dočtení se o posílení imunitního systému, jak tu také někdo psal, také by měly mít vliv na potlačení rozvoje alergií (atop.ekzém, např.)

shaula
14. bře 2009

Jo jo, já taky kojila a částečně dokrmovala Bebu HA. Ale v době kolik těch dokrmů bylo minimálně, kluci málo jedli. A jak už jsem psala výše, nám kapky vůbec nezabraly (ani Sab, ani cvičení, ani masáže, trošku Baby Calm). Ale k UM se určitě dávat můžou, to není žádný lék, jsou to v podstatě "tekuté bakterie", které mají normalizovat střevní mikroflóru tak, aby trávení mléka probíhalo bez problémů. Na stejném principu jsou např. i jogurty Activia a další s živými kulturami. Teoreticky tím, že je trávení OK, tak se má údajně i posilovat imunita, ale co se týče potlačení alergií, to jsem ještě neslyšela... Jestli máte někoho na Slovensku, tak tam se dají kapky sehnat za poloviční cenu než u nás - cca za 300, u nás stojí 650.

leonik
14. bře 2009

ahoj, nemáte prosím někdo zkušenost s nákupem probiotických kapek na Slovensku přes internet?

roana
14. bře 2009

Ahoj,
mám s nakupováním na Slovensku dobré zkušenosti, vyjde to levněji a když objednáš víc balení, tak je určo na aukru prodáš. Nám zabraly v kombinaci s Infant Dophilus (probiotika pro mimi).

makulinka
14. bře 2009

ahoj, jsme od začátku na Nutrilonu a probiotické kapky jsme dávaly od 2, týdny, ale moc nezabralo, nám se osvědčil babycalm, je i levnějí. takže probiotika mono kombinoat i s UM. Jsou nám 3,5 mašíce a babycalm pořád použíbáme a opravdu super.

majka79
16. bře 2009

Ahoj my zkoušíme také probiotické kapky a doufáme že pomohou aspoň trochu. Masáže teploučko ani Sabík nic. Teď jen přemýšlím jestli nezkusit ještě Baby Calm. Neví někdo jestli to můžu dát obojí na lžičku najendou. Malý sebou dost hází a tak dát mu něco ze lžičky je docela boj. Plně kojím do lahvičky dát nemůžem.

makulinka
16. bře 2009

majka, tak to vystřídej, jednou dej před krmením probiotika a před dalším babycalm. hodně zdaru 😉 ,malá měla rekrd v pláči 11 hodin v kuse, lítali jsme k toktore když nás pustili z poro každý den i naše dr. už ztoho byla nešťastná 🙄

majka79
16. bře 2009

Také jsem zašla několikrát k doktorce pro radu ale ta mi vždy řekla že Lukášek vypadá spokojeně a že je mooc nádherný a pěkně přibírá a že koliku má většina kluků ať vydržím a jsem v pohodě že když je v pohodě mamka tak i dítko. Napsala nám ten Sab a ten nám nepomohl a tak doporučila homeo ale ta jsou jen na individuální dovoz a to trvá asi 8 tt, nechtěla jsem čekat a tak jsem koukla na konika že tohle některým mimískům pomohlo a tak doufáme. 11 hodin teda ještě neplakal ale i tak je to hrozný. Má už malá menší trápení makulinka?

shaula
16. bře 2009

Majka a Makulinka: probiotika se dávají 1x denně, takže klidně Baby Calm dávej u ostatních krmení. Kromě toho Baby Calm má super kapátko, takže já jsem to dávala klukům přímo kapátkem.

makulinka
16. bře 2009

majka ty probiotika vydržela 3 týdny, baby calm tak 10 dnů, ale už je relativně poho nejhorší bylo pronáš 7 týdnů. opravdu nikomu nepřeji, a tak dr. doporučila ty probiotika, pak jsem přešla na baby calm, u kterých jsme zůstaly.