Probiotické kapky. Opravdu pomohly

kacula77
19. kvě 2008

Ahoj maminky!
Dneska jsem tu prvně. Důvodem je hlavně to, že mám doma 8t chlapečka a celou tu dobu válčíme s kolikou. Zkoušeli jsme všechno možný, abychom malému odpomohli od bolestí, ale marně. Až jsem dala na rady maminek z nějaké internetové diskuse a kupila jsem neuvěřitelně drahé (asi 620,-Kč/5ml) Probiotické kapičky. Maminky, které mají stejné potíže asi chápou, že v jistých situacích člověk udělá skoro všechno, aby mimčo přestalo plakat nebo v tomto případě řvát. Nechci propagovat tento výrobek, ale je pravdou, že po jeho podávání se malýmu strašně ulevilo. Neříkám, že nemá vůbec žádný bolení, ale je to o 100% lepší než to bylo. Dávám mu je asi týden. Současně mu teda do lhave (je na UM) přidávám i kapičky Baby Calm. Myslím, že se tato investice opravdu vyplatí. Ale pozor, účinek není okamžitý. Trvalo to možná 3-4 dny, než se dostavilo klidnější bříško. Teď jsem fakt mnohem spokojenější maminka. Jestli to někoho zajímá, tak se kapičky podávají 1x denně 5 kapek.

grecek
10. zář 2008

Ahojky, my taky zkusili probiotické kapky a jsou fakt dobré... Jen doktorka mi řekla, že má stejný účinek i rozpuštění prážku z tobolky "Lacidofil"... jsou podstatně levnější, tak pokud pijete z lahve nebo umíte dobře odstříkávat mlíčko (na lžičce se to dá rozpustit), tak to zkuste.. 🙂

nadik
10. zář 2008

grecek: ano my ho taky máme, jen mi přijde, že v odstříkaném mléce když ho mám v lahvičce tak se hůř rozpoští než v umělém, ale do mimča se to snad dostane i tak... 🙂

kamiiik
11. zář 2008

Holky já je teda včera objednala a nemůžu se dočkat až přijdou. Snad je budu mít zítra už na poště a hned zkusíme.

kamiiik
11. zář 2008

Oriorin už jsi je zkusila? Určitě napiš jestli ti zabraly.Ať vím jestli fungujou i u takovýhle prcků malinkejch. 😉

oriorin
12. zář 2008

Kamiik, tak ja je davam od nedele, no a ja nevim, urcite se to uz jako zlepsilo, sice ne uplne, ale trochu jo, jenze absolutne nemam sanci, rict co to zlepsilo, davam ji i baby calm a hlavne me uz pripada, ze jak je furt vetsi a silnejsi, tak se s tim nejak vyporada lip, ma uz i trochu ty svaliky na brise a bojuje docela statecne. No sice projeci pul dne, ale ja myslim, ze to neni brichem, driv jsem vzdycky poznala kdy ji to bolelo, zacala sermovat rukama nohama a kroutit se, ted tohle dela jen obcas a ne moc dlouho a to jeji hystericky rvani asi nic s prdikama mit spolecnyho nebude ☹ skoda, jeste bych potrebovala nejaky kapky pro hysterky 😀 😀 😀

kamiiik
13. zář 2008

Oriorin tak mi taky včera dorazily a hned jsem je dala,ale večer zase hrůza, ale je ještě asi brzo dělat závěry. Počkám až tak ten čtvrtý den. Jinak malá už si taky začala vymýšlet. Když neusne u prsu tak mi v postýlce kouká a za chvíli brečí, že má prdíky a když jí vyndám tak je najednou po prdíkách. 😀 Už si asi zvykla, že jí chováme když jí bolí bříško a teď už to na nás bude zkoušet. 😒 Takže už taky vidím jak už ani nebudu moct rozeznat co jsou prdíky a co vymýšlení. Jsou to malé potvůrky co? 😵 😵 😵

helca76
13. zář 2008

Holky, nám zabraly probio. kapky až za deset dní 😉 Trvalo to, ale stálo to za to. Zlepšení o 100%

pavlina05
15. zář 2008

Holky, nám Probio taky zabraly. Už je máme vypotřebované. Myslíte, že můžu dpovat dítě dalším balením?

kopcik
15. zář 2008

pavlina05: můžeš. ptala jsem se v lékárně. taky jsme dali hned druhé balení, když nám došlo to první. a máme ještě jedno, ale to si nechám asi na nouzové případy. chci to stopnout a vidět, jestli to zvládnem i bez nich.

alishia
16. zář 2008

Ahoj ,
prosim prosim o radu. Nas malej 4 mesicni kluk se strasne nadyma a dost prdi a je videt ze ho boli brisko....jsou probioticke kapky i proti tomu aby se nadymal, nebo maji jen usnadnit odchazeni tech plynů??? On prdi cely den celou noc...prdi furt...v tom problem neni, ale prdi jak starej fotr..hrozne moc, newim jestli nekdo vi o cem mluvim..je jak kulomet....nekolikrat sem zmenila mlicko, , ale zase sme skoncili na nutrilonu 1ha potom aspon prdi, ostatni mlicka ho jen zacpala. Pls poradte nekdo. ja mu ty kapky kdyztak kouupim.

misiii
24. zář 2008

Ahojky,jsem tady dneska poprve a chci se zeptat na ty probioticke kapky.Dneska nam je predapsala nase pani doktorka.A zajimalo by me jestli musim dat 5kapek zaroven nebo si to muzu rozdelit treba dve a tri???Dekuji predem za odpoved

pavlinasp
25. zář 2008

Ahoj Misiii, na nějaké rozdělování zapomeň. 5kapek denně najednou. A nejlépe vždy ve zhruba stejnou dobu. Ale neboj se ničeho, kapičky nemají žádnou příchuť ani vůni, takže to zvládnete. Můžeš je nakapat i do pití nebo do jídla.

pavlinasp
25. zář 2008

Jo a nezappomeň je skladovat v lednici!!! No, víš co? mrkni na www.probiotickekapky.cz, tam najdeš vše a ještě něco navíc 🙂

nadad
26. zář 2008

Ahoj holky, taky používáme probiotické kapaky a pomáhají. Měli jsme problém po každém kojení-vždycky do hodiny se začal kroutit a úplně zrudnul. Teď je od toho klid 🙂 Možná tomu pomáhá i to, že od 2 měsíce je hodně živý a pořád kope nožičkama🙂 Na slovensku stojí 290,- jedny, u nás jsou pěkně drahý. Nechala jsem si je přivézt a dvoje vyšly na 500,Kč. To je rozdíl!!!

lenicka85
6. říj 2008

Ahojky! Já sem tu taky poprvé! Mám dvouměsíčního synka Adámka a už si taky nevím rady! První dva týdny byl jako andílek, jen jedl a spinkal, ale pak jednou večer začal tak strašně plakat a to trvá dodnes! Je umělé výživě! V porodnici sme dostávali bebu a říkali mi ať mu jí dávám i doma! Jenže malej měl strašně tuhý a zelený hovínka! Pořád sem přemýšlela jak je to možný, když pije mléko! Trpěly sme 14 dnů než mi kamárdka poradila, ať přejdem na nutrilon! Po něm se mu ty hovínka zlepšili! Teď už mají normální barvu! Mezitím jsme ještě vyzkoušeli nutrilon comfort (ten mi nechtěl pít vůbec) a bebu sensitiv (za taky nezabrala)! Ale ty koliky jsou fakt šílený! Malej vydrží řvát i 4 hodiny v kuse! Zkusily jsme Sab, Baby calm, feyiklovej čaj, cvičíme s nožičkama, máme pytlík s třešňovejma jádrama, ale všechno je na nic! Jestli mu tyhle probiotický kapky zaberou, tak snad dám na modlení! Už sem je objednala, tak uvidím jestli zaberou!

kamiiik
6. říj 2008

Leničko my už jedeme druhý balení. A holky normálně vám řeknu, že tohle druhý balení je nějaké účinější. Buď už tamty neměly účinek jak docházely nebo si myslím, že je v lékárně třeba neměly v chladu. No nevím, věřím tomu, že pokud se opravdu ty kapičky blbě skladujou tak jsou na nic. Jinak u nás jsem třeba přišla na to, že nám fenykl vyloženě vadí a je to po něm horší. Zkus ho vysadit. Také po tom Babycalmu to bylo horší (asi proto že obsahuje taky fenykl)...Jinak my už brečíme každý večer skoro druhý měsíc. ☹ Ani už nevěřím tomu, že budeme mít jednou klidný večer bez kolik.

pavlinasp
9. říj 2008

Ahojte mamule, chtěla jsem akorát říci tady Nadad, o tom převozu ze Slovenska. Ta cenaj e jistě víc než super, al epozor na ten převoz! skladování Probiotických kapek musí být opravdu v chladu! Jinak ztrácí na účinnosti a pak je jedno, zda máte dvě balení. Zbytečně vyhozené peníze a plus ta cesta? takže vás to nakonec vyjde ještě dráž a účinek je nulový!!! Toto nepodceňujte. Jinak musím říci, že u nás fungují jako zázrak.

pavlinasp
9. říj 2008

Jinak pro tebe Leničko i ostatní může být zajímavá informace, že na webu www.probiotickekapky.cz, naleznete zajímavé informace. Našla jsem tam i lékařské zprávy, je tam to skladování a další užitečné informace

dadlina
10. říj 2008

ahoj holky, vůbec neznám žádný tyhle kapky, takže s nimi nemám zkušenost, já používám pro sebe už několik let český symbiotický preparát NUTRA BONA SYMBA, protože jsem leta trpěla probl.se střevy. Když jsem otěhotněla, tak jsem zvýšila dávku, protože to zlepšuje imunitu a střevní mikrofloru a te´d v době kojení taky beru zvýšené dávky a prdíky jsme neměli, dostává to přes mě kojením, tak mi to dopručili odborníci v oblasti gastroenterologie. je to český výrobek a přírodní. navíc má jen expirační dobu 7měsíců, proto aby se zachovali živý laktobacily,a jsou to takový ,kteří se umí ve střevě sami rozmnožovat, což někteří , neumí, kteří se prodávají v lékárně- tak moc nevěřím výrobkům , které mají expir. dobu delší, snad jen ty,které se uchovávají v lednici - snad . některé mé kamarádky a pediatři mající s tímto zkušenosti to doporučují i pro miminka na prdíky a na zvýšení imunity, já to nezkoušela, pač prdíky nemáme .

mikulka
28. říj 2008

Ahoj holky, taky máme problémy s kolikama, malá pláče někdy i mnoho hodin, třeba i dvě tři kojení.
Vyzkloušeli jsme vše. Teď druhý den kapky, tak jsem zvědavá a modlím se, aby pomohly.

oriorin
10. lis 2008

Ahoj holky, tak nas prdiky uz jakztakz presly, aspon ty nejhorsi, mam doma jeste jedny nepouzity probitoicky kapky, kupovala jsem je na Slovensku, takze byly za cca 300, kdyby je nekdo chtel, napiste.

miky
14. črc 2010

Tak mi také válčíme s "prdíky", byla jsem dneska v lekárně pro probiotické kapky, ale tam mi paní lekánice řekla, že jsou až od ukončeného 1 měsíce a nám je teprve 11 dní. Nemáte některá zkušenosti, že byste je dávaly už tak malým capartíkům?

valentinka82
14. črc 2010

Ahoj Miky, podívej se na stránky probiotickekapky.cz je tam spousta zodpovězených dotazů ohledně kapek. Taky jsem tam tuším četla, že si kapky můžou brát maminky a trocha z nich se k mimčům dostane mlékem 😉

pavlinasp
14. črc 2010

Ahoj Miky, jj, presně tak, koukni na probiotickekapky.cz, tam je takova poradna a snad na všechno tam najdes odpovedi.. 😎 ted ti teda poradim, ze muzes v klidu dat, v praxi se to bezne dela a psal tam pan doktor, ze to je dany jen legislativou nebo co..navic ty kapky jsou prirozene organismy takze tam neni kde a jak ublizit.. a teda jak pise valentinka, muzes je brat i ty, ale to se dostane jen cast do mleka.takze lepsi podat prckovi 😀

ja_sta
8. srp 2010

@oriorin Ahoj,už je to dlouho,co jsi tu psala,myslíš,že je ještě možnost objednat/koupit probiotické kapky ze Slovenska?Děkuji mockrát,Jarka

oriorin
9. srp 2010

@ja_sta Ahoj Jarko, ja uz jsem je ted dlouho neobjednavala, ale vim, ze mi kamoska rikala, ze se daj relativne levne sehnat pres mimibazar.

tital
2. pro 2010

Holky, mam doma 2x balení pod 5ml, dovezene z Bratislavy - prave kvuli lepsi cene. Nyni uz je nepotrebujeme. Prodam klidne i samostatne, cena jednoho by byla 260 Kc. Nejlepe osobni odber v Praze, neb musi byt v chladnicce. Jsou neotevrene, nove, s dlouhou expiraci.

radanar
21. zář 2011

Nám suprově zabraly kapičky Espumisan. Jsou příjemně sladké, malé chutnaly a po pěti kapkách se jí ulevilo. Od té doby na ně nedám dopustit. 🙂

luthien.k
21. zář 2011

@radanar , Espumisan nejsou probiotické kapky, jejich působení je úplně na jiném principu, pouze odstraňují "pěnu" ze střev... Pro podporu dobrého trávení prcka díky správnému osídlení střeva probiotickými bakteriemi je nejdůležitější, aby probiotika brala kojící maminka, protože tak se do jejího mléka dostává prebiotický komplex, který má na osídlení střeva dítěte zásadní vliv 😉

lines
Odpověď byla odstraněná
Zobraz