Probiotické kapky. Opravdu pomohly

kacula77
19. kvě 2008

Ahoj maminky!
Dneska jsem tu prvně. Důvodem je hlavně to, že mám doma 8t chlapečka a celou tu dobu válčíme s kolikou. Zkoušeli jsme všechno možný, abychom malému odpomohli od bolestí, ale marně. Až jsem dala na rady maminek z nějaké internetové diskuse a kupila jsem neuvěřitelně drahé (asi 620,-Kč/5ml) Probiotické kapičky. Maminky, které mají stejné potíže asi chápou, že v jistých situacích člověk udělá skoro všechno, aby mimčo přestalo plakat nebo v tomto případě řvát. Nechci propagovat tento výrobek, ale je pravdou, že po jeho podávání se malýmu strašně ulevilo. Neříkám, že nemá vůbec žádný bolení, ale je to o 100% lepší než to bylo. Dávám mu je asi týden. Současně mu teda do lhave (je na UM) přidávám i kapičky Baby Calm. Myslím, že se tato investice opravdu vyplatí. Ale pozor, účinek není okamžitý. Trvalo to možná 3-4 dny, než se dostavilo klidnější bříško. Teď jsem fakt mnohem spokojenější maminka. Jestli to někoho zajímá, tak se kapičky podávají 1x denně 5 kapek.

monika6e
23. črc 2008

my probiotický kapičky používali snad od 2,5 měsíce a fakt super. Nic jinýho nezabíralo, tohle skoro vždycky! (ale je fakt, že jsem jí musela dávat víc kapiček, než je uvedeno. Nebo třeba i 2x denně). Teď jsme s malou byli u dr., páč mi to už přišlo divný. Zjistili jí, že má koliky z refluxu. Tak nám pan primář poradil Hipp mléko - je probiotický a jsou tam stejný lactobacily jako v probiotických kapkách (nějaký ten l. reuteri). Od té doby, co papá tohle mlíčko, neměla jedinou koliku (sakriš, snad to nezakřiknu). Probiotický kapky jsme si jinak taky nechali vozit ze Slovenska, ale mám pocit, že teď už je ani nepotřebujeme...

pavlina05
24. črc 2008

Ahoj holky!!!
přidávám se do kluku kolik a prdíku ☹ ☹ ☹
Nás trápí snad od 2 týdne. Vyskoušeli jsme už vše!! Od čajů pro kojící, kmín, třešň. pecky, koupele, cvičření s nožičkama, masáže, fén, chování,...Sab i Baby Calm a nic!!!
Opravdu pomůžou probiot. kapky??
Máme 6 týdnů, tak už bychom mohly?
Jak se jmenují, po čem se mám v lékárně pídit? Neuškodí nám????

moni, jak přišel na reflux? Ublinkáváte, škytáte?? Neprospíváte? Díky

markyfrana
24. črc 2008

pavlínko - nám kapičky pomohly určitě, dávala jsem je od 3týdnů. Jmenují se "probiotické kapky" a v ČR stojí cca 620,- vydrží tak na 3 týdny. já je kupuji na slovensku a nechávám si je posílat od kamarádky neboť na slovensku stojí cca 250,-. uškodit by neměli, jenom to upraví mikrofloru miminka, my máme od té doby doma andílka 🙂

pavlina05
24. črc 2008

marky, diky moc 😉

dzany
24. črc 2008

pavli ty kapky se přesně jmenují BIO GAIA 😉

pavlina05
24. črc 2008

dzany moc dík. 😉 😉

pavlinasp
29. črc 2008

Přesně tak. Taky si myslím. Probiotické kapky právě působí šetrně a harmonizují funkci trávicího systému. A jak dlouho je berete?

pavlinasp
29. črc 2008

Taky si myslím. Bude to něčím jiným. Probiotické kapky harmonizují funkci trávicího systému, jsou šetrné. A jak dlouho je užíváte?

sarka222
30. črc 2008

Ahoj,mám dotaz na probiotické kapky.Chceme si je s manželem koupit,ale na Slovensku.Jak je to prosím vás s převozem?Doktorka mi říkala,že se musí přechovávat v chladu.Jak ty kapky převážíte ze Slovenska?Děkuji za odpověď

kraste
30. črc 2008

ahoj holky, taky se přidám. Mám taky zkušenosti s probiotickými kapky. Moje malá sice neměla problém s prdíkama, ba naopak, prdí od mala jak starý chlap... ale tak v 1měsíci se nemohla prostě vykadit, prděla krásně 🙂 ale teda hoviška nikde, jak už to bylo víc jak týden tak mě MUDr. doporučila kapky. A musím říct nádhera! Zabrali mi tak po 2dnech. Spotřebovala jsem celou lahvičku a pak přestala dávat. Ale tak za měsíc měla zase potíže s průjmem. Kadila 5x za den a opravdu jen obarvenou vodu, tak opět mě MUDr. doporučila ty kapky a opět jí pomohly. Takže fakt musím říct, že tto vyhozené prachy nejsou, i kdyby to stálo víc, tak je stejjně vždy koupím, když by měla malá potíže.

pavlina05
31. črc 2008

kraste takže dr. je doporučila? já je mám už doma a čekám zda to schválí dr...??

tigr21
1. srp 2008

sarka222-mají se uchovávat v ledničče,ale když při převozu nebudou nic se neděje-pokud nebudete cestovat týden 😀

schnek
1. srp 2008

mám dotaz, jaký rozdíl je mezi BioGaia a třeba Hylakem? díky 🙂

petraluk
1. srp 2008

Schnek mě dr. doporučila Nutrolin-B a nezávisle na ní jsme ho dostali i v nemocnici. Je to oproti Hylaku sladký sirup, takže to děti lépe polykají a stojí jen 80kč 😉 je tam tedy doporučení od 6. měsíců, ale prý podle nových výzkumů už se smí po šestinedělí 🙂

pavlinasp
6. srp 2008

Ahoj holky, k tomu převozu Probiotických kapek. I ten by měl být zajištěn v chladu!!! Mají omezenou životnost a mimo chladničku se doba rychle snižuje. Obsahují totiž živé bakterie, které přežívají právě v chladu. V opačném případě strácejí na významu a účinku!!!

kraste
6. srp 2008

ahoj holky,
pavlina05, můžeš je použít. Mě je doporučila sama doktorka. Já o nich neměla ana tucha. Řekla mi áť si je koupím, kdžy se malá nemohla vykadit, říkala, ž ejí to půmůže a oměla pravdu. Pak jak měla ten průjem, tak mi doktorka zase řekla ať jí dám ty kapky a taky na to zabraly. Fakt jsem s něma byla spokojená. Teď je už nedávám, musím zaklepat, potíže malá nemá.
Co se týče převozu,t ak ty jsem normálně měla v tašce, v chladu jsem je měla až doma.

pavlina05
6. srp 2008

kraste
😉 ,díky. Teď koukám na leták a tam je až od ukončeného 3 měsíce ☹ Takže musím fakt čekat ještě měsíc??? Se picnu!!!

kraste
7. srp 2008

ahojky,
pavlina05. Já je používala od 1měsíce. Doporučila mi je sama doktorka. Nečekala jsem na nic a hned je dávala. Fakt pomohly. Zkus třeba zavolat MUDr. co ti na to řekne jestli je dát nebo ne. Mě řekla jo.

pavlinasp
14. srp 2008

Ahoj Kraste, jasně že Probiotické kapky od 1. měsíce. Mě to říkala sama doktorka. Tímto je ten preparát unikátní. Nic jiného jsem pro takhle malého cvrčka nesehnala!!!

luckaz.
14. srp 2008

ahojky, my jsem taky používali Probiotické kapičky zhruba od 6 týdnů s tím, že od prdíků úplně nepomohly, ale malému se značně ulevilo. Koupila jsem mu ještě v DMku polštářek s pecičkami z třešní a když se nemohl vyprdíkovat, tak jsem mu ho nahřála v mikrovlnce, přiložila na bříško a to pak byly šupky 🙂 🙂 🙂

nadik
14. srp 2008

Ahoj holky my máme Lacidofil je vhodný už od 1měsíce věku jsou to ampulky s práškem který se rozpustí v mléku a samo o sobě to chutná jako sušené mléko, stojí kolem 100,- asi přes 40tobolek a jsou fakt dobré. Malá je dostala ne na zažívání ale na posílení imunity

kopcik
26. srp 2008

ahoj holky jen jsem chtěla napsat, že díky vám všem jsem se dozvěděla o těch probiotických kapkách. žádná doktorka se mi o nich nikdy nezmínila i když jsem si stěžovala, jak malý trpí na bříško. dostala jsem jen sab simplex, který to ještě zhoršoval. nepomáhalo nám vůbec nic, maličký plakal, až se celý barák otřásal, měli jsme plno kapek, polštářek, cvičili jsme... jen trubičku jsme nevyzkoušeli, k tomu jsem se neodhodlala. tak jsem šla koupil ty kapky a po pár dnech malý začal pravidelně kakat - sice jen jednou denně, ale i to je u nás velká událost 🙂 sem tam ho bříško zabolí, ale je to tak 90 procent lepší než bývalo. možná je to i tím, že jsme přešli z nutrilonu po kterém vyváděl na sunar - i když mi to nikdo nedoporučoval, protože malý teprve bude mít dva měsíce. že prý mám počkat, až bude starší. ale spojení probiotické kapky a sunar si nemůžu vynachválit!!!!

muminek
26. srp 2008

Ahoj holky a ty kapky se musí dávat pravidelně nebo jen když bolí bříško? My dáváme sap simplex a asi nic moc
Kop: my dáváme hadičku když je potřeba třeba dnes v noci když malý řval jak siréna a nešlo se mu vykakat ta mu vždy pomůže. Musíš opatrně a neboj se já se taky bála, ale už jsem to překonala. 🙂

kopcik
26. srp 2008

muminek: ptala jsem se v lékárně, když jsem je kupovala a mají se dávat každý den ráno před jídlem a nejlépe tak půl hoďky předem.

oriorin
8. zář 2008

Ahoj holky,
muzou se teda ty probioticke kapky michat s Baby calmem a se Sabem? Nevadi to nicemu? Ze kdyz uz tam do tech strev nasadim ty uzasny bakterie, ze je zase pomoci Baby calmu vykaka? 😒
Dik.

kamiiik
8. zář 2008

Ahoj holky,
Oriorin já myslím, že můžeš míchat všechno. Taky dávám Sab pak zase Babycalm a homeopatika. A nic nezaírá. Dneska jdu do lékárny tak zkusím ty probiotické kapky taky. Akorát přemýšlím jestli nemám nejdřív brnkout dr. o schválení. Ale když tam píšou od měsíce tak to asi zkusím i tak. Včera mi malá brečela od sedmi večer do jedný ráno.Ach jo..

pavlina05
8. zář 2008

Ahoj holky!!
Ahoj Oríku!!
Já míchám všechno dohromady, dokonce i dr. to schválila. Nejprve jsem dávala Sab, ten nepomohl!! Pak Baby calm ze Sabem navečer...taky nic! A teď už jen Probiot. kapky a holky, zabraly!! Jsou super, za tu cenu to teda stojí!!!Dr. to schválila!! Takže jděte di nich!!!!!
My je včera dobrali ☹ , tak zkusím jestli to zvládneme bez nich...

pavlinasp
8. zář 2008

jo jo, to znám. Teda jen z vyprávění od kamarádky. Vyzkoušela snad všechno, vyhodila buhví kolik za všelijaké přípravky a výsledek? Monička jí stále plakala s nic se nezměnilo. Když jsem měla já s Áďou ty samé problémy kamrádka mi právě radila Probiotické kapky. A měla pravdu. Taky zabraly a já se k nim nemusela dostávat tou zdlouhavou cestou od nejlevnějších výrobků ...

oriorin
9. zář 2008

Holky dik. (Pavli ty jses taky vsude, vid?! 😀 )
Kamiiik, koukam, ze mame stejne star holky, zkus ty kapky, moje dr o nich mluvila, ze je to na me, at je zkusim, ze se muzou v pohode uz ted, ale ze ucinek neni zaruceny ani za ty prachy. Ale clovek zkusi vse, kdyz ma doma sirenu. ze? 😀 😀 😀

krista
10. zář 2008

Ahojky,
tak jsme na prdíky zkusily už úúúúúúúplně všechno co nabízí náš trh, malá pořád pláče, naše Dr. tvrdila, že na prdíky už je velká, tak to svedla na zuby, ale zubařka mi řekla, že na zuby to nevypadá, že nemá nateklé ani dásně, no včera jsme byly ještě na vyšetření u Dr. co zkoumá mozek a cvičí Vojtovku a řekla nám, že malá má povolený břišní svaly a že jsou to pořád prdíky 😲 takže cvičíme a taky koupím ty probiotický kapičky a doufám, že bude lépe, protože už jsem z toho pláče fakt špatná, v tomhle věku jsem si myslela, že budeme mít usměvavý miminko 🙂