Probiotické kapky ze Slovenska jsou o polovinu levnější

vysocanka
28. lis 2010

Holky slyšela jsem že na Slovensku se probioticky kapicky daji sehnat o polovinu levneji jak u nas. Nemate na nekoho kontakt, pres koho bych to mohla objednat, nebo nejakou zkusenost, dat za to 600 mi prijde docela sileny. Tak me napadlo, ze se zkusim zeptat.

Diky za jakekoli info.

estrellita
28. lis 2010

@vysocanka Pozor jen na to, ze ty kapky maji byt stale v lednicce, v chladu. Sice je dovoz z Polska asi za 200 kc, ale nikdo ti u toho nezaruci, jak to prevazeji a jak to skladuji. Pokud to neni v chladu, bakterie umiraji a kapky jsou k nicemu 😉 Ja jsem radeji "investovala" a koupila v lekarne. Jedine, ze se vydas za hranice a koupis je tam v lekarne. Ale nekoupila bych od nekoho, kdo tam vykoupi lekarny a posila do CR.

vysocanka
autor
28. lis 2010

@estrellita to je fakt to mi nedoslo:( me to prave rikala jedna pani ze je to tam o pulku lacinejsi, na jak dlouho tyto kapicky vydrzi? nemas tuseni? pry staci pet kapicek denne

andelka
28. lis 2010

@vysocanka Nám vydržely jedny 5ml kapky na měsíc. Ony vydrží nějakou dobu i při vyšší teplotě (kolem 20), dělaly se na to testy, ale lepší je, převážet a uchovávat je v chladu.

weri1
28. lis 2010

já taky koupila v lékárně za 589,- a vydrželi mi 2 měsíce, takže ta cena není zase tak vysoká a malýmu opravdu pomohly. Jak píše estrellita musí být v chladu a i paní lékárnice mi řekla, že do hodiny je mám dát do ledničky. Takže nějakým dovozům z Polska bych moc nevěřila.A dávala jsem 5 kapek denně

weri1
28. lis 2010

jo a měla jsem 10ml

vysocanka
autor
28. lis 2010

Holky moc dekuji, ja jsem ani toto nevedela, takze moc dekuji za vase ohlasy. Lepsi nez mit za pulku nejaky drek .. jste zlaty.

blanka.k
28. lis 2010

@vysocanka ano sehnat se opravdu za polovinu dají, jak na Sk, tak v Polsku, ale je to taky poloviční množství oproti těm v lékárnách v ČR, což oni tam neuvádí 😝 😝 😝 😝 🤐 Takže bacha na inzeráty na MK, atd., koukněte, že jsou to 5ml za 250-300, kdežto u nás v lékárnách prodávají ty 10 ml za 600,-, takže to vyjde s poštovným stejně a ještě je zajištěno, že to je skladováno v chladu 😝 Nám 10ml vydrželo cca 7 týdnů 😉

vysocanka
autor
28. lis 2010

@blanka.k jo ja prave na MMB koukala. ze je to jen 5ml. 😖

vysocanka
autor
28. lis 2010

Holky a jeste mi reknete od prdiku ste mely opravdu pokoj?

estrellita
28. lis 2010

@vysocanka jj, je to 5 kapek denne a vystaci pry na 2 mesice 🙂 kupujeme za 580 kc 10 ml.

maly je zatim bere mesic a musim rict, ze za ten mesic je to zmena, je to mnohem lepsi. pred tim plakal po kazdem kojeni, ted ho boli brisko jednou denne max, nekdy ani to ne, nekdy je to jen tak, ze se krouti a vyprdi, nekdy je to hysterak. ale urcite tu velka zmena je. Jestli je to jen kapkama, buh vi, detem, se ty streva stale vyvijeji a jsou silnejsi a silnejsi, taky se zacinaji vic hybat, to vse jim pomaha. Ja mu jeste davam pred kazdym kojenim Infacol a po nem Babycalm.

blanka.k
28. lis 2010

@vysocanka nám to pomohlo jak nic jiného, ještě v kombinaci s Babycalmem, ale minim. týden (myslím, že možná i 2) to trvalo, než to zabralo 😉 V 5m jsem je vysadila a v 6m zase nasadila kvůli příkrmům, aby neměl zácpu 😉

weri1
28. lis 2010

@vysocanka nám zabraly perfektně
Na příkrmy budeme brát laktobacílky

weri1
28. lis 2010

@blanka.k kamarádka kupovala z Polska 10ml za 250,-

weri1
28. lis 2010

my jsme teda braly jen ty kapky a teď už kapky nebereme a dávám mu jednou denně sab simplex

myska25
28. lis 2010

Taky nás u malého potrápili prdíky, ale chytlo ho to až ve 2 měsících a když nezabral Baby-calm, tak jsem hledala tady na MK nějakou radu a našla i tyto kapičky. Zrovna týden na to jsme jeli do Polska nakupovat a tak jsem se chystala kapičky koupit tam, nechtělo se mi dávat tady za ně 600,- , ale nakonec jsem je ani nekupovala.
Dočetla jsem se tady o tobolkách od Biopronu - Laktobacily Baby BIFI+, které se rozpouští v mléce nebo v jídle 1x denně a je jich v krabičce 10 ks a vyšla na necelých 80 Kč. Nám teda zabrali a malej je užíval jen tři dny, pak začal zase krásně kadit, tak jsem je zkusila vysadit a v pohodě. Tak další mám tady do zásoby 😉 A jelikož je malej kojenej a nemám odsávačku, tak jsem mu to rozpustila v trošičce převařené vody a po lžičkách jsem to do něho dostala 😉 Tak třeba to bude pro někoho levnější verze než ty kapičky 😉

berynka
28. lis 2010

tak je fakt, že laktobacily mají být v ledičce, ale až po otevření, ne? 😕 vždyť v lékárně je z ledničky taky nevyndavají 😕 . Našla jsem, že nevadí teplota do 15 °C, takže třeba teď v zimě je to dobrý, když nejsou teda přetopené místnosti.

Jo a dcera fakt hodně trpěla na prdíky a koliky a i probiotické kapky za šest stovek nám byly na nic 😒 .

romana29
28. lis 2010

nám nepomohli vůbec - u prvního dítěte, ale syna někdy bolení břicha a prdíky vzbudí doteď, ale už neřve, jenom mě zavolá....Kolik se toho nařval do dvou let, to radši ani nepočítám a vyzkoušeli jsme všechno 😒
Druhé je nekojené (měla asi tak 100 ml celkem v porodnici), přesto na prdíky od narození taky trpěla jako pes, od měsíce jsem jí dávala a pořád dávám Baby calm - přesto občas problémy má-zrovna třeba dneska, celý den se při papání kroutila jak had...z čeho netuším, mlíko i voda pořád stejná, těžko říct.
Takže spíš bych radila počkat tak do těch 2 měsíců a uvidíš, že bude líp i bez probiotických kapek za 600 😉

weri1
28. lis 2010

já bych pro malýho vyzkoušela cokoliv jen aby se mu ulevilo. A na peníze v tomhle moc nehledím. I kdyby nepomohly tak bych věděla, že jsem to aspoň zkusila.

werunka21
29. lis 2010

Já dávám malému taky laktobacílky baby ale od firmy Swiss. 30ks za 150kč. A jsme spokojeni. Doporučila nám to dětská dr. maminky si to prý chválí. Jo a rozpouštím v troše odstříkaném mlíčku. 😉

vysocanka
autor
29. lis 2010

@myska25 tak to slysim prvne, dekuji moc za tip🙂
@romana29 musim rici, ze po Baby calmu citim zlepseni, a kdyz je nejhure dam mu rourku a je zase malinko lepe. Zase mi prijde asi ne moc dobry davat mu jak Baby calm, tak probioticky kapky a buhvi co:( prijde mi ze toho je nejak moc na takovy prtátko... 😨
@werunka21 také moc děkuji za tip.