Pupínky kolem pusinky. Máte vyzkoušený krém nebo mast?

zoubek
21. bře 2009

Prosím o radu. Malý má již 2.týdny pupínky kolem pusinky. Je to přesně celé místo pod dudlíkem. Myslím,že to má z toho,jak teď více slintá (zoubky) a okusuje. Nemáte někdo vyzkoušený nějaký krém,nebo mastičku,nebo prostě něco,co nám pomůže? Děkuji moc,jsem z toho trochu nešťastná. ☹

fajn
21. bře 2009

dr. nám napsala recept na mastičku a bylo po pupínkách. Ale je to z těch slin

roana
21. bře 2009

Aha, naše malá to má taky a AE to není, tak teď už vím. Díky.

zoubek
autor
21. bře 2009

fajn: nevíš prosím jakou (název) dík.

cupi
21. bře 2009

Zoubek - již se tu probíralo:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Doporučovala jsem: max.4x denně pořádně osušit a namazat Bepanthenem. Nám to moc pomáhá. 😉 😉 😉

zoubek
autor
21. bře 2009

cupi,super dík moc. Hledala jsem,ale vyhledávač našel jen pupínky na obličeji. Mrknu tam a vyzkouším.

usounek25
21. bře 2009

Ahoj, zkus mu namazat místa kolem pusiny nějakým mastnějším krémem, náš malej taky dost slintá a to mu zuby ještě nerostou a tyhle pupínky se mu taky občas objevují. Koupili jsme mu dudlík MAM - má takové otvory, tak ty slintáčky jdou ven a nedrží se na pusině a jinak se mu snažím tu pusu otírat vlhkou žínkou a potom mažu třeba krémem od Hippu - na obličej a pomáhá to.

zoubek
autor
21. bře 2009

usounek25 - to se snažím dělat každý den, ale bez úspěchu, proto jsem šla pro lékařštější radu 😀 Má to místo celé poseté pupínky, ne jen sem tam pupínek.

dukie
21. bře 2009

Ahojky holky. My to máme kolem pusinky taky, ale rozhodně to u nás není dudlíkem. 😕 Dudlík totiž vůbec nepoužíváme, odmítá ho. 😀 Ale dělají se mu maličké červené pupínečky kolem pusy a mám takový pocit, že to má souvislost se zavedením příkrmů (může to být náhoda, nicméně se mu to dělá od té doby). Jinde se mu žádné pupínky nedělají, baští s chutí... myslíte, že to může mít souvislost a je to třeba nějaká forma projevu nějaké alergie nebo tak něco? 😕

zoubek
autor
21. bře 2009

My zavedli příkrmy v 6. měsících a pupínky se nám udělali teď v 8. měsíci. Spíše si myslím, že to bude těma zoubkama, vše strká do pusinky, ručičky, hračky a při tom slintá. My dudlík používáme jen na spaní, takže to jen tím dudlíkem určitě nebude.

kacka.va
21. bře 2009

my máme pupínky, jak malá hrozně slintá

dnada
21. bře 2009

tak malej má ty pupínky od oslintaných hraček a teď už i od toho,jak mi tu věčně vytírá po břiše,tkže asi i z prachu,i když denně vytírám je to prd platný. JInak já mažu na noc buď bepanthenem nebo Holtovou mastí nebo indulonou nebo olejíčkem od Hippu po všem se mu to přes noc ztratí 😉

zoubek
autor
29. bře 2009

Díky všem mamčám za radu s bepanthenem. Opravdu moc pomohl, jsme téměř bez pupínků!. Mažu jen cca 2x denně. Doporučuji na 100% 😀