Pyridoxin na sklidnění kojence? Užívá se?

aponchie
27. lis 2009

je mozne ,ze by se daval na uklidneni kojence??

lenkabu
27. lis 2009

pletu se nebo je to vit B? 😕

aponchie
autor
27. lis 2009

B6 ano

lenkabu
27. lis 2009

tak o tom sem nikdy neslyšela že by zklidňoval

aponchie
autor
27. lis 2009

no veci se maji prave tak..mala spala do 4mesice celkem slusne pres den sice naspi jen 45min v kuse asi 3-4x za den a vecer po kojo umela sama usnout v postylce do 5min a budila se pravidelne kolem 23hodiny a nakojila sem dala do postylky a spala dal ,pak az kolem 1-2hod ranni sem ju na dalsi kojo uz brala k nam pac sem nechtela leniva rozespala ji tam vracet a super ..ale posledni dva mesice je to desne furt se v noci mele vsecko ju rusi budi se co hodku dve kdyz je mezi nama vrti se knuci porad chce pit sotva se prisaje tak moc nepije porad ji drzim na boku nozky pritiskle esti neprdi obcas jo..zacali jsme pred tremi tydny davat na obed trosku zeleninky maso minimalne nespecham..caje vodu nechce vubec ,koji se vic nez pred zeleninou ,stolice desne problemy ze startu kricela rudla otviral se ji zadecek a neslo ji to ven malem se udusila jak stenala nakonec hoviso venku,ale neprislo mi bobkovate..na doporuceni hermanek to ani nahodou nechce nic tekuteho mi neveme ze lzicky ani flase,max trosku nutrilonu,ale musi byt hodne teplej..vcera sem to rikal amudre ze nevim co s ni je v tu noc a prej je nejaka citlivka asi ..mudra je fajn je homeopatka ma dobre nazory ale timto me dostala..me prijde ze zuby pac rejdi nervni je mrzka jak prdel porad vyhazuje dudel strka tam vsecko a dasne natekle nejsou..nicmene sem ji rekla jeste ze mala ma trosku a to i videla mooruv reflex..porad obcas roztahuje zdesene rucicky kdyz ju polozis z vysky na podlozku nebo kdyz je naha lapa jakoby po dechu privira ocka jako by se topila nechapu to vody se neboji..nevim co s ni me vcera rekla ze mam bejt tvrda a vecer ji dat uz kasicku a pak uz nema narok na nocni kojeni ze to co dela neni z hladu ,ale to ji jako nemam dat?jestli sou to zuby tak ji prso musim dat at si podudla..prej je trosku cita dle ni toz ja nevim co rikate:jinak mi prijde lepsi nez Terka ta rvala a prudila porad Marus je vcelku v pohod oproti ni

aponchie
autor
27. lis 2009

a rekla at ji dam denne na vecer pul pyridoxinu

kar.la
27. lis 2009

No Pyridoxin se pokud vím dává dětem na podporu zrání nervové soustavy.
Malá ho brala v podstatě od narození.
Min. se s tím nic nezkazí...

aponchie
autor
27. lis 2009

a jako dela to neco??

kar.la
27. lis 2009

Je to vitamín, tak ve vašem případě bych zázraky nečekala.
Aduš ho dostala, protože byla sice narozená v 37.tt, ale byla nedozrálá a měla po narození potíže, tak proto.
Nejsem odborník, ale myslím, že má vliv spíš u nedozrálých dětí, ale problémy se spaním teda nevím, jestli pomůže 😅

aponchie
autor
27. lis 2009

ona prave ze je cita a ze by se tim mohla sklidnit toz nevim jako dam ji to kdyz to neuskodi a cetla sem ,ze predavkovani nehrozi

kar.la
27. lis 2009

No určitě tím neuškodíš.
A třeba to trošku pomůže na to rozhazování ručiček. Malá mi to taky dělala i trošku později a nám pomáhalo,
když jsem ji dala spát do velkého polštáře. Ona tam tak zapadla a byla fakt spokojená.
Ale nedělala to často, na to nás právě upozorňovala neuroložka, že kdyby sebou cukala často, máme okamžitě přijít.
No a nebolí ji spíš v noci bříško?

aponchie
autor
27. lis 2009

ja ti nevim nikdy nemela prdy prave koliky atd jako obcas v tu noc se natahne a prdne ,ale z ceho by to sakra mela?ja nic nadymaveho nejim a zeby ten prikrm?zelenina na obed?kase na noc?

lucajdak
28. lis 2009

Ahoj Aponchie 🙂
tak když čtu tvé potíže, musím říct, že máme úplně stejné 🙂 Akorád já mám 2 měsíčního chlapečka 😉 Nám dr. taky řekla, že je to na sklidnění ale já tomu moc nevěřím, navíc nechápu, proč je v letáku napsáno že je to do tří let nevhodné, když to dr.doporučila 😒 Musím říct, že jsme ho ještě nezačali dávat, trošku se bojím 😒

kutcher
28. lis 2009

lucajdak: ted jsem si o tom cetla, a nic tam o 3 letech nepsali, psali, ze se pouziva v tehotenstvi, pri kojeni, novorozenatum i kojencum, jedine. o cem se zminuji je predavkovani, kdyz je podavan dlouhodobe v nekolika nasobnych davkach, nez je doporuceno a u techto pozorovali motani a svalovou ochablost - neschopnost chuze, jinak nic

kutcher
29. lis 2009

Ja vzdycky o vsech lecich ctu na www.farmaceutika.info do kolonky zadam lek

ronie
29. lis 2009

ahojda no jo B6 se dává na nervovku a opravdu může mít příznivý vliv při takovýchto obtížích(dráždivost atp), na tabletkách je napsáno od 3 let, protože hrozí udušení-musí se rozdrtit a rozpustit

apon klidně to zkus, opravdu to neuškodí, ve velkých dávkách může způsobit že dítko hodně přibírá, nic víc, já dávám vit.B v přírodní formě-pangamin. Na to rozhazování ručičkama to mamina doporučuje také(neuroložka). Ale s tím ostatním ti béčko nepomůže, ten heřmánek podle mě je kravina-ten naopak plynatost zhoršuje. Jestli jsou to zuby tak leda vydržet...

lenkabu
29. lis 2009

apon:já slyšela že děti můžou mít nějaký noční děsy apod. když přijde změna,což můžou být klidně ty příkrmy. Klidně ten pyridoxin zkus,ale z vitamínu budou vidět výsledky za pár týdnů nejdřív.

tymothy
29. lis 2009

Tak vit B užívala na zklidnění moje babička, ale vůbec jí to nepomáhalo. Jestli jsou to ty prdíky, místo heřmánku bych zkusila feniklový čajík - M. s nimi bojovala asi do 2 měsíců a ten fenikl byl opravdu to jediné, co jí pomohlo. Některým dětem také vadí velký volný prostor kolem hlavičky a probouzí se kvůli tomu.

aponchie
autor
29. lis 2009

a co nejake homeo na uklidneni?me prijde hodne lekava takovej malej straspytlik

aponchie
autor
29. lis 2009

ronie tvoje babicka je neurolozka?

ronie
29. lis 2009

moje mamina je neuroložka aponchie 😀 😉

aponchie
autor
29. lis 2009

a mohla by ses ji zeptat na marus ohledne toho moora?

ronie
29. lis 2009

zeptám se zítra přes skype 😉

andulka4
29. lis 2009

Já podávala pyridoxin pro podezření že máme tik /něco jako pomrkávání očkama, ovšem do 14ti dnů to přešlo a tak jsem mu ho přestala dávat

rozhodně si nemyslím že by to pomohlo

luciperka
29. lis 2009

aponchie - zkus koupit probiotické kapky bio gaia a zacni kapat. Se ji to urco upravi to bolení. Jinak si myslím že to jsou zuby teda... JInak z toho že kojíš víckrát než před příkrmama, tak z toho si nic nedělej. My sme řešili to stejné. Každopádně dát dítěti večer kaši a pak ho nechat do rána hladem, i když chce pít, tak to mi přijde jak týrání dítěte. to je šílená rada!!! prostě jí dej, jak potřebuju. Náš malej před příkrmama chodil spát v 7 večer, to vypil obě prsa a na kojení vstával cca mezi 3-4 h ráno, pak vstával mezi 6-7. Tedka dáme v 18 h kasi, v 7 jde spát, bud si vezme prso nebo ne, a kojím třebas už o půlnoci, pak ve 3, v 5, vstává v 7.. Jsem z toho v šoku. říkala jsem to mudr a ta mi řekla že to dělají zuby, že má potřebu žužlat. Faktem je, že dolní oba už má dávno venku a horní se asi minulej týden začaly klubat, páč to tam má natelké, ale vzhledem k tomu, že malej hladově natahuje ručičky a prso vypije do poslední kapky a pak usne, tak si myslím, že je to fakt hlad nebo žízen... A Pyridoxin jsme tedka dostali, protože je malý chudokrevný, tak aby měl víc vitamínů a ten krevní obraz se mu spravil. A že by byl ten náš drak nějakej klidnější, tak to sem si teda nevšimla 😀

aponchie
autor
29. lis 2009

luci tak to sem rada,ze je nas vic ja si take myslim,ze po kasi musi mit zakonite zizen a ja si jim a piju sakris jak chci ne?tak proc ona nemuze to vis ze ji davam jak chce jako nedokazu nedat a jit spat vedle navic vim od starsi ze jak ji lezly stolicky lezela na prsu dudlala a rvala do toho asi tyden tak to je asi jedinne uteseni pro to decko kojene myslim

luthien.k
29. lis 2009

No, taky máme doma nočního vrťocha, a to tak od čtvrtého měsíce (budí se i co dvě hodiny, bylo už i pár krizových nocí po hodině 😝 ). Budí se přesně, jak píšu luciperka, a to zatím nedáváme žádné příkrmy (jen sem tam Nutrilon na noc, když jsem za den "vycuclá"), ani nevidím na dásních náznaky klubání zubů. Trochu občas poprďává, tak jsem začala dávat probiotické kapky...
Navíc nedokáže usnout s rukama venku, takže pořád zavinujeme (jen ruce). Když ho spícího rozvážu, tak okamžitě ručičky vyletí a on se lekne... 😒 Když náááhodou usne bez svázaných ručiček, tak spí vždy jen pár minut, maximálně tak 20 a pak se těma rukama vzbudí. Myslíte, že by to taky mohlo pomoct, zkusit dát ten vitamín?
Jinak bych taky nedokázala mu nedát napít, když si řekne, navíc on prostě v noci jinak neusne, když se probudí a ani dodávka dudlíku nepomůže 😝

kadlecova.misa
30. lis 2009

aponchie: ahoj...máme asi stejný případ.. 😀 to naše malý šídlo se tady budí co 2 hod,cucne a v lepším případě usne hned, jinak i 2 hod vykládá a žije, spí mezi náma a úlně všechno ji budí ( my, soused,...)zuby to nebudou ,má už 2 dole venku. Jinak se budí s ohromným křikem. uff.zajímavý je i to, že se vzbudí hodinu po usnutí!! nespí vůbec "tvrdě"..je venku v kočárku vytuhne. tak nevím..asi musíme vydržet.

aponchie
autor
30. lis 2009

miso prej to asi nakonec bude reakce na zavedene prikrmy..ctu to i na kojeni.net..nektere deti s echovaji v noci takto silene pac je boli bruch ja kravaji davam na noc kasi este 😖

kadlecova.misa
30. lis 2009

aponchie: ja taky davam kasi, včera ji nemela a vyvadela taky...možná ten oběd. ale něco jíst musí, míko už nestačí.. 😖