Reakce na Calgel. Máte podobné zkušenosti?

sarik33
21. dub 2007

Ahoj maminy.Malému je 6 měsíců a s tím souvisí prořezávání zoubků,také vysoké teploty a průjem..no to vše nás neminulo.Chtěla jsem malému pomoci,aby ho ty dásničky tak nesvěděly a nebolely,tak jsem v lékárně zakoupila Calgel a potírala mu s tím dásničky.Druhý den ráno se nám malý probudil s vyrážkou po celém obličeji i tělíčku.Během dne se to dokonce zhoršilo a začaly malému natékat i oči.Večer jsme jeli na pohotovost..v Calgelu je látka-lidocaini hydrochloridum,což je látka na znecitlivění.Doktorka říkala,že na ní bude malý pravděpodobně alergický,tak nám napsala fenistil kapky,že by se to mělo po nich zlepšit do druhého dne.V jednu hodinu ráno jsem se na malého šla podívat a otoky byly ještě horší a vyrážka také.U miminek nevíte na co všechno budou alergičtí..jsou jak pokusní králíčci...prosím vás nemáte s tím také podobné zkušenosti?Každá rada drahá.Mažu ho také excipialem,ale přijde mi také víc červený.PŘEDEM DĚKUJU ZA KAŽDOU DOBROU RADU.

adula76
22. dub 2007

Ahoj, k tomuto velmi neporadim, ale aspon k zubkom - skus v lekarni kupit homeopatikum Chamomilla vulgaris 15 CH a ked maleho trapia zubky, tak mu rozpusti na plastovej lyzicke v troske vody 2-3 gulicky a da mu do pusy. Gulicky sa rozpustaju pomerne dlho, cca 20-30 minut. Nam to vzdy zabralo, aj mojim znamym, ktorym som chamomillu poradila.

Alergicke reakcie su neprijemne, vyrazky mozu na tvaricke ostat aj niekolko dni (vraj aj tyzdnov), je mozne, ze pri velmi silnej reakcii daju malemu nejaky kortikoid na zmiernenie reakcie. Avsak nic konkretne neporadim. Drzim palce aby ste to mali cim skor za sebou.

bibula
22. dub 2007

excipial pouzivame aj my,od narodenia aj ked sme nemali problemy,pouzivame ho stale,plet je po nom krasna aj ke d je pravda,ze po natreni je mierne cerveny-ale to je asi normalne.a na zubky pouzivame babydent.

magg
22. dub 2007

nasa mala sa vyhadzala este v porodnici - reakcia na aviril, tak nam ju natierali calciovou mastou. Do teraz ju mam stale doma a pouzivam ju, ked je nejaky problem, dokonca aj na zapareny zadocek. Tak vyskusaj, je vhodna od narodenia

tretulka
23. dub 2007

My sme mali podobny problem, malemu som natreli dasienka Mundisan gelom, do pol hodiny ho "zaliali" sopliky, odsavali sme viac krat za sebou, mal slzave ocka, podla dr. to bola reakcia na mentol...potom sme pouzivali citrovital - obsahuje vytazky z jadier grapefruitu a teraz dologel - je bylinkovy, neobsahuje mentol. Chamomillu davame malemu tiez, ked je nekludny tak 3x denne 5 guliciek /HOMEOPATIA DO VRECKA - tam som vycitala davkovanie/ ale niekedy dame aj menej guliciek, tak ako pise adula.
Drzim palce, nech ste coskoro fit.

ikuska26
31. kvě 2007

ahojte, tak nam prave doktorka predpisala ten calgel, uz ho aj mame, ale som ho este nepouzila, neviem totiz ako mu ho dat do pusy aby ho neolizol alebo neprehltol...to treba tak riadne vmasirovat? a vraj 1,5 cm ako pisu v navode, nie je to vela? dakujem za odpovede...dufam nebudeme alergicky reagovat...

dashak
31. kvě 2007

Ikusko, 1,5 cm je hodně, stačí na špičku prstu a pojezdit po dásničkách. Je to hrozně dobré, tak počítej, že malý ti to bude chtít lízat.
Ale nám to hrozně pomáhá 😵

ikuska26
1. čer 2007

hm, to si myslim tiez, ze je to vela a ked to obsahuje karamel, tak to nejako hnusne nebude 🙂

jabjunka
1. čer 2007

No,mi jsme na Calgel,taky alergičtí,doktorka nám doporučila gel Kamistad aten nám moc pomohl.S prořezáváním máme totiž dost problémy.

mimi109
1. čer 2007

aj nam pomaha Calgel davam malej len trosku na koncek malicka len mala mi ho väcsinou este z palca spapa 😠 😀

titkovamiriam
1. čer 2007

Dnes sme v lekarni a Calgel nemali,ze ho stiahli z trhu tak neviem.Ja som ho napouzivala,ale kamoska.Dostala miesto neho niaku vodicku no nazov neviem

mimi
1. čer 2007

my mame tiez calgel,ale zatial neuspesne sme ho dostali na dasienka,maly mi ho vzdy zlize 😒

wladka
1. čer 2007

baby, ak vam nerobi galgel dobre..teda detickam..skuste Mundisal gel.. celkom fajn..

mimi,ja to robim tak, ze ma nevidi, a zo zadu jej troska "nasilne" behnem na dasnaa 😉 ..

mimi
1. čer 2007

wladka 😀 😉 ale on mi hned jazyk pcha dopredu 😒

titkovamiriam
1. čer 2007

asi mu chutil 😀

mimi
1. čer 2007

miriam,on vsetko zje co sa da,uz nam zacal aj stenu olizovat 😝 no,nejdem odbocovat od temy 😉

slzicenka
18. lis 2008

Pri prerezavani zubkov moze pomoct:mundisal,calgel,citrovital gel,dologel a z kvapiek Babydent...tiez zabera,ak dasienka detickam potriete citronom,ono to akoby strpne a na chvilku budete mat pokoj

junovka
18. lis 2008

a vedeli ste, ze sa nemaju potierat cele dasienka s gelikmi?Len to miesto sa ma potierat, kde uz sa vidi, ze vylezie zubcek 😉 TIez som to nevedela 😀 ....az od zubarky 🙂 😉

kvietocek7
18. lis 2008

ahojte 🙂 no aj nam sa slavnostne prerezavaju zubky a to az tri naraz. Hrozne- horne a to rezacik a hryzaky.Tiez potierame s Calgelom a doteraz sme nemali ziadne alergicke protiucinky. Dokonca sme pouzivali Bonjela ale doktorka nam odporucila Calgel.

many
19. lis 2008

ahoj holky,tak my už Calgel taky párkrát ozkoušeli,když plakal a mysleli jsme si,že to brečí kvůli zoubkům a taky byl pak klid a nic se mu nestalo a pěkně mu to chutnalo 😀 taky jsem to dávala po trošce,je to blbý,že hned nastavil jazýček a chtěl to slízat 😀 ale něco se mi podařilo na ty dásně dát,ale taky mi to z prstu pěkně klouzalo 😉 🙂

jjaanca
19. lis 2008

jééé, zrovna dneska jsme chtěly letět k doktorce s vyrážkou po tělíčku. Nemá jí moc, ale už několik dní postupně se to ukazuje. A ty očička, taky jsem si říkala že je má nějaký oteklý a myslela jsem že je to z nevyspání, jen mi bylo divný že už je to delší dobu co v noci nespala a že jí to nemizí. No super že jsem narazila na tohle téma! 🙂 Přestanu potírat a uvidíme.

veronika81
27. črc 2009

ahojte,
dnes som kúpila malému Calgel, lebo nás trápia zúbky a v letáku som sa dočítala, že: "ak dieťa liek náhodou prehltne, vyhľadajte tiež okamžite lekársku pomoc." 😨 😨

To ako mu mám dať na ďasná, aby z toho niečo nezhltol? Alebo..je to tam napísané "len tak" a nemôže mu ten kúsok uškodiť?

jankapiknova
27. črc 2009

no neviem veronika ale moj ked mu dam calgel na zubky ked sa prerezavaju tak mlaska jak keby papal zakusok, asi mu to chuti, snazim sa mu dat minimum ale urcite si aj pochutnava ale mislim ze minimum tak hadam to nevadi. Mame uz 4 zubky

moda08
27. črc 2009

my ho máme taky, je tam napsané, že...při náhodném požití přípravku dítětem vyhledejte lékařskou pomoc...to si ale vysvětluju tak, že pokud by si sám třeba z tuby vymáčkl větší množství a snědl to, což ale teď nehrozí. Já si dám jen trochu na špičku prstu (nedávám si ten 1,5cm,jak píšou, to mi přijde moc) a snažím se mu to vetřít do dásna. Je to boj, protože si na to nechce dát moc šáhnout, asi jak ho to bolí. Určitě se mu něco slinama dostane do žaludku, ale to je fakt zanedbatelné množství. Takže bych se nebála.

veronika81
27. črc 2009

janka 😀 Aj som si myslela, že ten kúsok nemôže ublížiť, ale nedalo mi to..musela som sa opýtať.

Mali tam asi napísať, že ak zje celú tubu 😅

veronika81
27. črc 2009

moda presne tak 😉 ďakujem

zuza.m
27. črc 2009

ja osm bola spokojna s vodičkou babydent ale nejako ju prestali vyrabat ,teras mame kupeny citrovital alebo ako sa to vola a davam mu ten ale kupila som aj ten calgel no ešte sme ho nenačali.ale normalne som ostala šokovana čo sa z neho može stat.alergie su pre detičky dost nebezpečne a nejlepšie sa im vyhnut.maly je intolerantny na laktozu a dostal taky pripravok kde bola ,tiež sa cely vyhadzal a mal po sebe červene flaky,neskor mu opuchali klbiky.boli sm ev nemocke adost dlho nezaberali ani liieky.neviem si predstavit keby mi ho nechali doma a nasadili len fenistilove kvapky.ved by som sa zblaznila od strachu.teras sa aj bojim použit taky gel.a že 1,5cm o je teda riadne množstvo.ja som z toho citrovitu dala ako za hrašok.

zuza.m
27. črc 2009

no ja som odpovedal ana prispevok uplne hore 😅 až teras som si všimla že je trošičku stary. 😅 len vyšše dvoch rokov 😅

vejinka
27. črc 2009

heh to niiic zuza 😀 aj my pouzivame calgel a doslova si na nom pochutnava a tiez som citala pribalovy letak a je to teda riadna blbost ze neprehltnut..to sa nedaaaa

vanish1
28. črc 2009

zuza, tak ti poradím, ani ho nepoužívaj, my sme dlho používali Dentinox, bol výborný a rýchlo zabral a boli sme cez víkend na návšteve u tety a tam v lekárni nemali nič iné, len ten Calgel, dala som ho malej asi trikrát a bola okamžite vysypaná po nohách, malá nie je alergička, ale má atop. ekzém. A to nehovorím o tom, že skoro vôbec nezaberal. Včera som kúpila u nás ten Dentinox.

denne73
20. čer 2011

my sme veeelmi škaredo zreagovali na citrovital. takže aj s ním opatrne