Ribomunyl. Pomohl vašim dětičkám?

elema
28. pro 2010

Prosím, jaké máte zkušenosti ?

kikimaruska
31. pro 2010

Mě dvě maminky řekly, že jim pomohl, ale dávali i kombinaci kapek z rakytníku, takže neví, zda to bylo jen Ribomunylem nebo ne. Pak je taky problém s koupí. Malej má dost problémy s resp.onemocněními, jde mu to na průdušky, je pořád nemocný, ale dr.nám řekla, že se to předepisuje pouze dětem s prokázanou poruchou imunity...po testech na imunologii. Takže nic a doporučila mi Multisanostol, běžně dostupný (tuk tuk, od té doby zatím nemoc žádná další nepřišla). No ale jak to je...kamarádka má holčičku, zdravou, nemá vubec tolik problému co muj syn a dr.ji Ribomunyl napsala sama od sebe a bez jakéhokoliv vyšetření, doporučení...jen proto, že prostě podruhé v měsíci začla stonat (a to my jsme takřka neustále nemocní)...no tak si vyber 😝 . Ale koukala sem, že teda cenově je to hodně vysoko...(ale nevím, kolik se doplácí, když je na předpis). Ted jsme i změnili dr, tak kdyby pak začly zase problémy co jsme měli, zkusím se zeptat jí, zda nám ten Ribomunyl napíše ona....právě mi ho kamarádky doporučily...a dr.nám ho odmítla dát.

alti
2. led 2011

U mé dcery jsme ribomunyl dávali, když začala chodit do školky a častěji byla nemocná s průduškama. Psala nám jej dr. z alergologie, která dělala různé testy aby vyloučila příp. alergii. Užívala je asi 2 roky hlavně přes zimu. Nemocnost se výrazně snížila. 🙂
S placením to bylo zajímavé (i když to bylo už před 9 lety), že v běžné lékárně jsme měli doplácet kolem tisíci koruny a v lékárně v Brně na Pekařské jsme neplatili vůbec nic. Takže se vyplatí obvolat různé lékárny, třeba i nemocniční. Ceny jsou opravdu dost odlišné. 😉

leonik
6. led 2011

Syn ho bral půl roku, protože byl neustále nemocný, nakonec mu mu zjistili z krve že má málo IGA protilátek, tím se jeho tělo nedokázalo bránit proti nemocem-tak mu dr. ribomunyl nasadila. I po dobu co ho bral, tak byl měsíc co měsíc stále marodný, až teď, po tom půl roce co ho dobral, tak vždycky jak dcera donese ze školky nějakou nemoc, nevím jestli je to tím ribomunylem, asi ano 🙂 syn se drží. Nedávno měl kašel a rýmu, co jindy u něj trvalo tři týdny než se z toho dostal, tak teď byl během pár dní zdráv 🙂

miska73
6. led 2011

Můj syn ho dostával, když mu byly asi čtyři roky (tzn. před 14 lety) a pomohl mu 🙂 . Do té doby každou chvíli, rýma, kašel, zánět průdušek ☹ Pak už měl pokoj a rázem z něho byl zdravý kluk 🙂

zuza12
7. říj 2011

Ahoj holky, tak to jste mě moc potěšily Vašimi názory. Náš syn má rok a dva měsíce a už byl 6x v nemocnici a 6x bral antibitotika-veze se to s ním od narození, co ho převezla rychá do fakultky na JIP-měl krvácení do nadledvin a od té doby se to s ním veze ☹ Nedávno jsem se bavila s mudr ohledně zvýšení imunity apod a nabídla mi RIBOMUNYL-bereme ho od září, tak doufám, že mu pomůže a přes zimu nás zlého jako minulý rok (laringitida, bronchitida, zánět nosohltanu) nečeká.

paolin
7. říj 2011

ahoj holky! taky máme Ribomunyl, bere ho už cca rok. dříve neustálý kašel, rýma, zanícené průdušky, pak i zápal plic. co jsme nasadili imunopreparát, tak bez ATB. uvidíme dál 🙂 každopádně jsme byli před rokem na imunologii a Ribomunyl byl nasazen až v návaznosti na vyšetření. bez vyšetření nám Mudr imunopreparáty dát nechtěla. teď nás ještě čeká alergologie.

lojzina
7. říj 2011

my ho meli napsany od dr.z alergologie,ja bych rekla ze nam absolutne nepomohl,spis naopak.pak me na koznim ,kam chodime s atopakem,rekli ze pry nemusi kazdymu zabrat,atopikum pry nepomuze,vetsinou.Nevim co je na tom pravdy,jedno je ale jiste-nam byl nicemu.jak sme ho dobrali,ekzem s ezase zklidnil 😔 😕

ekasal
12. lis 2014

Moji synové (5,5 a 1,5 roku) berou Rybomunyl šestý týden... Koncem čtvrtého týdne proběhlo nachlazení, ale s mnohem mírnějším a rychlejším průběhem 🙂 Tak uvidíme, jak to bude dál v zimě...

kopretina82
13. lis 2014

U nás má ribomunyl mladší. Loni v za letní prázdniny 3x ATB, tak nám Dr (dětská) hned nabídla a napsala právě ribomunyl. Od té doby (ťukám, ťukám a ještě jednou ťukám...) zdravá jak rybička. Od letošního srpna jsme nasadily znovu, protože nastupovala v září do školky. Od září 2x rýma a jinak je zdravoučká 😵, takže za nás super, snad nám to vydrží... 🙂