Rozpouštět homeopatika pro mimino v převařené vodě?

syrael
6. lis 2007

Budeme zkouset Arniku montanu pro naseho nespavce a resim, jestli ty kulicky rozpustit jen tak v kojenecke vode, nebo prevareit...Poradte prosim, diky!

aniska
6. lis 2007

este lepsie je odstriekat trochu mlieka a rozpustit to v nom

lemurek911
6. lis 2007

Syrael: Převař si kojeneckou vodu, jak bude vlažná tak je tam rozpustíš, ale bude to déle trvat. Jinak můžeš dát kuličku přímo do úst, je to sladké a dětem to chutná, ptala jsem se na to doktorky ohledně homeopatik na zuby.

majkeela
6. lis 2007

Také dávám homeopatika přímo do pusinky. Malé to chutná - kuličky jsou sladké - a jak vidí moji oranžovou lžičku, tak už otevírá pusinku. Jsou jí dva měsíce. Nikdy se mi nezakuckala nebo něco podobného. Nevidím důvod pro rozpouštění. Takto do pusinky jí to sypal přímo MUDr. homeopat a tak to dělám podle něho.

altoja
6. lis 2007

syr, já Viktorce homeopatika rozpouštěla v převařené kojenecké vodě, měla jsem malou lahvičku v lednici a vždycky jsem si na lžičku vody odebrala a rozpustila a přiznám se, že bych se bála, dávat jí je přímo do pusinky, aby je nevdechla 😉

pipisek
6. lis 2007

syrael
to homeopatikum je volně prodejné nebo ho máš od homeopata? mám taky nespavé dítě, ne že bych to hned letěla shánět, ale pro informaci..... 😀 díky předem !

altoja
6. lis 2007

pipi, arnika je volně prodejná, ale být Tebou, radši bych se poradila s homeopatem, poradil by Ti i jakou potenci koupit a tak 😉

kalo
6. lis 2007

syrael: sice je to mimo téma, to se omlouvám, ale Arnika je na nespavost??? Já ji teď sama dostala od dr.na namožené zápěstí a bylo mi řečeno, že zrovna arnika montana je na léčbu zánětů v těle...tak se trošku divím, té nespavosti...

pipisek
6. lis 2007

altoja
to je jasný, nejsem hazardér 😉 to vydržím, ne??? nebo si je koupím já a vyspím se do růžova a nic v noci neuslyším 😀 😀 😀

altoja
6. lis 2007

tak já jsem koukla do chytré knížky a tam píšou:
Arnica je lék vhodný pří těchto obtížích:
z mentální a emocionální stránky - popudlivost, nervozita a přecitlivělost, neschopnost soustředit se po delší dobu na daný úkol, zapomnětlivost a lhostejnost, agorafobie, všechny druhy šoku, zármutek
z fyzické stránky - rekonvalescence po chirurgických zákrocích, porodní kontrakce a vlastní porod, bolestivé svaly, otoky, pohmožděniny, bolesti zad a kloubů, podvrtnutí, podlité oči, úrazy a pády, bolesti hlavy s pocity horka, rozbolavělostí a zvýšenou citlivostí, pocit únavy a tíhy v očích, otřes mozku, krvácení z nosu, rozbolavělé hrudní svaly po těžkém kašli, natažení svalů, závratě

takže o nespavosti kde nic tu nic 😅

altoja
6. lis 2007

syr, poradil Ti Arnicu homeopat? 😕

altoja
6. lis 2007

mně by připadla lepší COFFEA (je to pouze můj názor, určitě radím konzultaci s odborníkem)
Coffea je lék vhodný při těchto příznacích:
z mentálního a emocionálního hlediska: hyperaktivita a neschopnost duševního odpočinku, nespavost, nadměrné rozčílení u dětí, úzkost a pocity podráždění, smyslové a nervové přetížení, pocity viny, zvláště vůči dětem, problémy ve vztazích, které mohou vyvolávat fyzické problémy, jako jsou bolesti hlavy a migrény
z fyzického hlediska: přecitlivěla reakce na bolest, bolesti hlavy, bolesti obličeje, bušení srdce vyvolané zlostí a stresem, přecitlivělé kožní reakce, migréna

Coffea se používá k léčení nadměrné duševní aktivity, hyperaktivity a nadměrného rozčilení u dětí

altoja
6. lis 2007

syr, zkus vyzkoušet meduňkový čaj, lze koupit i BIO v lékárně, mám ho doma, Viktorce jsem zkusila dát pouze jednou (asi jen 20ml), ale já si ho občas večer s chutí dám a to by si viděla jak chrupčím, ani na "kojbu" se mi nechce vstávat 😀

syrael
autor
7. lis 2007

pipisek, je to volne prodejne homeopatikum - nam ho doporucila obvodacka, ma totiz homeopatickou ordinaci. Fakt je, ze jsme vcera vecer dali poprve a efekt veskery zadny...Doporucila nam 15, zkusili jsme zatim 9, neb 15 nemeli🙂

syrael
autor
7. lis 2007

kalo, mam pocit, ze je to takovy vselek, nase mudra to radi na leccos - zoubkama pocinaja, a stresem konce...Zajimavy je, ze pry zabira hlavne na deti, na ktery funguje jako uspavadlo auto🙂 Tak nevim, pry to ma vysledovane...

syrael
autor
7. lis 2007

Altojo, je to mozny, ale doktorka tvrdi, ze bezna homeopatika se doporucuji az od 1 roku a arnika je pry v tomto smeru vyjimka...

bihan
7. lis 2007

Syrael, v prvom rade ak vám niekto, ktor sa v homeo vyzná, odporučil CH 15, tak 9-ka určite nezaberie pretože je to príliš veľký rozdiel v riedení.. toto je najčastejšia chyba, ktorú robia laici a potom sa tvária, že homeo nezaberajú.. každé riedenie je totiž na niečo iné... osobne som Arniku 9CH brala pred a po pôrode, na lepšie hojenie ..
A homeopatiká sa môžu prakticky od narodenia 😉 (možno by ste mohli skúsiť Sedativ PC, vraj sa odporúča napr. pri probléme so zúbkami, keď mimčá nemôžu spať 😉)

altoja
7. lis 2007

syr, přesně tak jak píše bihan, záleží na ředění, třeba ricinus communis v pětkové potenci zvyšuje tvorbu mateřského mléka, ale v potenci třicítkové už laktaci zastavuje 😉

syrael
autor
7. lis 2007

Ta nase Doktorka zrovna nevypada jako ostrileny homeopat🙂 Redeni i davkovani strili tak nejak od boku a tu devitku jsem koupila, protoze tvrdila, ze by mohla zabrat uz ona, ze pry zalezi jak moc je hyperaktivni...Rozdil je mi jasny, sama jedu roky v arnice Montane a jinych lektvarech, ktere me uspesne udrzuji pohromade🙂 Mam ale pocit, ze u takhle malych deti si zrejme nase mudra proste neni jista...
Mimochodem homeopatika nam opakovane zachranila i nasi pesosku, kdyz uz nic nezabiralo, je to zazrak...

anatanka
8. lis 2007

Taky jsem dnes dostala od Dr. homeopatikum pro Miriamku. Ma to byt na zklidneni, protoze Miri je hned od narozeni strasnej nervak a porad jen rve a rve. Jmenuje se to Chamomilla Recutita, D 12. Je to uplne poprve, co jsem prisla do styku s homeopatii, nic o ni nevim. Mate s timto pripravkem nekdo nejakou zkusenost?