Sab Simplex. Jak dlouho se můžou užívat?

weri1
30. srp 2010

Chtěla bych názory na kapky SAB SIMPLEX, jak dlouhodobě se můžou užívat?

rioko
30. srp 2010

Já jsem ho dávala Vojtovi od narození asi až do 8 měsíců, několikrát za den, nevstřebávají se do těla a odchází hned s prdíkama ven takže se můžou užívat jak dlouho a často je potřeba 🙂

bufina
30. srp 2010

My jsme ho dávali před každým jídlem. Malej měl tříselnou kýlu, tak nám na chirugii řekli ať mu to dáváme aby neměl prdíky.

saronka
30. srp 2010

taky jsem používaly, ale po čase jsem měla pocit, že nezabírají tak jsem koupila Baby calm - jsou to bylinné kapky a můžou se tuším od 6 týdnů

mamkanec
30. srp 2010

já to vždycky po čase měnila, začínali jsme sabem, pak baby calm, pak zase zpět sab simplex a teď máme lefax

izina
30. srp 2010

Upřímně přiznávám, že mi to nic neříká a neslyšela jsem o tom ani od dětské dr

lin18
30. srp 2010

Myslím, že po 3. měsíci už by se mělo dítě naučit se vypořádávat s prdíky samo...

mmmk
30. srp 2010

Jo, meli jsme, fungoval cca 6 tydnu a pak uz ne. Dalsi jsme nekupovali. Vlastne nemame ani zadne zbytecne probioticke kapky a podobne 😝 😀

ygreen
30. srp 2010

dávala jsem jen asi měsíc, pak jsme přešli na baby calm

honzulka
30. srp 2010

taky jsme měli u obou kluků a přestala jsem dávat ja se začali pohybovat(brali jsme dvě lahvičky)-nevím přesně v kolikátým měsíci..Nějak jak odezněli bolístky... 🙂

andelka
31. srp 2010

My dáváme nějaké kapky pořád. Jeden čas jsem dávala Baby calm a Sab dohromady. Teď už se víc hýbe, tak dávám jen jedny. Myslím, že mu to pomáhá. Dobrý a na stejném principu je Infacol, ten mám ráda, že nemusím furt s sebou tahat a omývat lžičku, dává se kapátkem. Nedávám kapky při každém krmení, venku a někdy v noci nedávám nic. Jedna lahvička vydrží na týden. Pomalu už budem asi zkoušet vysazovat. Ještě dávám obden kapky Bio Gaia.
Někomu stačí dávat Sab do těch 3 měsíců, no kamarádka ho dávala svému synovi snad až do 2 let.

olivra
31. srp 2010

Ahoj,u nás žádné kapky nezabírají ☹ Teď máme homeopatika a je to lepší.Doufám že to nějak vybojujeme do těch třech měs.a bude s prdíkama konec!

michamicha
31. srp 2010

My dáváme kapky SAB simplex zatím jen pár dnů, ale musim říct, že zatím pomáhají. Nedávám je teda s každým krmením, ale doporučila je dětská dr., kdyby prý nezabraly, tak máme zkusit ještě Lefax. Ale chci spíš zkusit Bio gaia se Sabem.

markettka
31. srp 2010

Podle mně není určené jak dlouho se smí užívat. Dětská doktorka mi řekla, že jimi prakticky nejde předávkovat, tak ať mu je dávám, jak bude třeba. Bylo období kdy jsem dávala třeba 8x po 15 kapkách. Teď má prcek nějakých 12 týdnů, hodně kope nožkama a vyprdí se. Dávám ještě raději tak 3-4x denně. Pomalu se budu snažit vysazovat.

Dávali jsme i Baby Calm i Lefax, ale vrátila jsem se k Sab...

marketa137
31. srp 2010

Užívají se dokud je potřeba, já teda měla lepší zkušenosti s baby calm, ty mě přišli že pomohli víc a jsou 100% přírodní, dávala jsme je do každého krmení do 3m a pak jsme postupně snižovala dávky a od příkrmů už ho bříško nebolí 😉

piskott85
18. zář 2010

tak my dávaly také obojí na střídačku Baby calm a SAB simplex do 3měsíců potom se začal pohybovat a prdíky šly samy ale teď má 8měsíců a tím že jsou příkrmy tak opět bojujeme s prdíky tak jsem mu začala dávat znova sab uvidíme i mi mudr říkala že se to muže davat i po roce záleží jestli je to potřeba a hlavně jestli to pomáhá.

romana29
19. zář 2010

Sab simplex nám už podruhé nepomohl, prvnímu dítěti taky ne.
Dávám Babycalm a asi taky moc nepomáhá.
Na 6týdenní kontrole se mě doktorka ptala, jak to vypadá, říkám, až na prdíky dobrý. Nabídla mi světe div se SAB SIMPLEX 😀 , básnila o něm...neměla jsem to srdce říct jí, že ten recept si fakt nevyzvednu....
Synovi pomohlo nevím co, měli jsme všechno včetně probiotických kapek, jsme ten případ, kdy i ve dvou letech se v noci dítě budí a řve a v břiše mu bublá....Takže počítám, že malá bude to samý 😉

A návykový není, může se pořád a dokola - tvrdí moje doktorka

ivca.cu
5. říj 2010

ahojky vyskusaj espumisan l

beras
5. říj 2010

Nám sab nepomáhal zabral až baby calm 😅

lukza
6. říj 2010

my dávaly sab cca 2týdny a to od 2-4týdne pak sem hnednajela na babycalm a ten byl lepší a to o moc a ten jsme braly až do 4měsíce pravidelně a pak pozvolna vysazovala malý strašně trpěl na prdíky takže k tomu aji cvičení nahřívaní rourkovaní až po 5,5měsíci už byl pokoj krásně vše vyprdí ale stále kojím a mám hodně osekaný jídelníček co mužu jíst a co ho nadýmá

miarosa
6. říj 2010

My dáváme Sab simplex od pár týdnů až do teď a stále nám hodně pomáhá. Navíc se může používat dlouhodobě, protože se nevstřebává do tělíčka, ale vylučuje se se stolicí. Začali jsme ho dávat před každým kojením a kolika byla pryč.