• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sab Simplex. Máte zkušenost?

29. srpna 2013 
Je to boj s tema mrnouskama. My ted plakame a ani nevime proc :( proste zachvaty revu nepomaha nic! Drz se snad to bude brzo lepsi!
15. únor 2011 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, náš čtyřměsíční syn děsně trpěl od narození na prdíky i zácpu a kapičky Sab ani Calm nepomáhaly. Tak jsem pořídila Probiotický kapky BioGaia a bylo po zácpě a prdíky šly šupem ven. Navíc se mu stolice pěkně upravila a teď i dobře baští, protože ho nebolí bříško.
15. únor 2011 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi - nám pomohl jedině Baby Calm - je na přírodní bázi, takže se může užívat dlouhodobě a pak cvičení, stlačit kolínka k bříšku, nahřívání bříška gelovými polštáři (dají se koupit v lékárně). Já sama jsem pila fenyklový čaj, měla jsem i Espumisan, držela nenadýmací dietu a nic. Že neprdí ještě neznamená, že ho nebolí bříško právě kůli prdíkům.
Ty kojíš nebo jste na UM?
15. únor 2011 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi Take doporucuji probiotika, ze zacatku nejlepe Biogaia. Pro nas to byla spasa, do tydne bylo problemu. Sice neco stoji, ale lahvicka vydrzi 2 mesice. I kdyz je pravda ze take nepomohou kazdemu miminku, myslim si ze vetsine pomohou. Sab a podobne resi pouze nasledek, ne pricinu.
15. únor 2011 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@sichatka kojim...take se snazim nejist nadymave, ale nevim, jestli treba vynechat jogurty, dneska jsem snedla susenku...

@lidiab a kombinovala jsi to nejak? nebo jsi jen nasadila probiotika?
15. únor 2011 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, Sab simplex absolutne nie! Pomohol nam Infacol.
15. únor 2011 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi Ja jsem Lefax davala pouze obcas. Kojila jsem a dokrmovala Nutrilonem, takze jsem obcas do lahvicky vstrikla Lefax, ale opravdu jen velmi zridka, kdyz se mi zdalo ze je mliko hodne napenene. Stale mam tu prvni lahvicku. Jinak ale jen ta probiotika.
15. únor 2011 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@em_ka to vubec neznam :confused:
15. únor 2011 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi Mozno v CR je to nejaka novinka, neviem. Vytvori na crevach tenky film (takze posobi mechanicky), a plyny nemaju sancu, nedrazdia zaludok, creva. Nam to velmi pomohlo. Dcerka nechcela nic jest, mala tak velke bolesti. Bola nafuknuta, mala tvrde brusko, v jednom kuse plakala pretoze mala hlad ale jest jej bolelo. Infacol sa pouziva pred kazdym jedlom, nevstrebava sa. Pouzivali sme asi tyzden, uz je vsetko v norme.
15. únor 2011 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi - jogurty jsou v pohodě. Sušenky taky. Ale třeba chleba jíst až druhý den, ne čerstvý, to samé platí o rohlíkách, koupit ráno, jíst až večer, nadýmají salátové okurky, moc nekořenit, chvííli to vydržíš, pak už to bude dobré.Koukala jsem na ten Infacol co píše em_ka a je to na podobné bázi jako Baby Calm, takže bych se ho nebála vyzkoušet.
15. únor 2011 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@em_ka diky

@sichatka koupila jsem baby calm, ale pisou tam, ze je to az od ukonceneho 1.mesice, takze musime pockat :pensive:
15. únor 2011 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi Neni zac. Skus ten Infacol, moze sa podavat aj novorodencom. U nas sa stal hotovy zazrak. :slight_smile:
15. únor 2011 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
tak zacli jsme davat sab na zacatek, taky vam v tech mimcech po tom tak "skrunda"?
17. únor 2011 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Maminky, prosím, kdy by se měl dostavit účinek kapiček Sab simplex? Malá hodně trpí na prdíky, tak zkoušíme Sab. Prvně jsem jí ho dala předevčírem večer a malá se stále kroutí a pláče. Tak jestli mám ještě zkoušet a čekat, jestli zaberou... :unamused:
12. srp 2011 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@janca_dobi já je dávám 3x denně 10 kapek a trochu asi zabírají, k tomu piju fenyklový čaj a dáváme na bříško pecky v polštářku, ještě prý je dobrá ta rektální trubička, ale nemám zkušenost
jinak jsem koukala, že se dají použít i kapky espumisan, máte někdo zkušenost?
12. srp 2011 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Maminky,

máte-li s kapičkama Sab simplex zkušenosti, prosím, vložte je i do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme :slight_smile: Ve Wiki jsou obecné informace a zkušenosti na jednom místě, přehledně a rychle dohledatelné, proto bude fajn, když se zapojíte a pomůžete tak dobré věci.

Stačí kliknout zde http://www.modrykonik.cz/sab-simplex/ a přidat zkušenost, která ostatním maminkám určitě velmi pomůže.

Mějte krásný den!
Janča
Modrý koník - Asmira team
18. črc 2013 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Také jsem používala Sab Simplex kapky pro malou, do každé láhve s mlékem, hned šlo vidět, jak zmizely bubliny, malé to určitě pomohlo
29. srp 2013 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek