Sab Simplex. Máte zkušenost?

vilca
2. lis 2006

Ahoj holky! Máte některá zkušenost se Sab Simplexem? Mám šestitýdenní holčičku a dávám jí ho tak 4krát denně do mlíčka (Nutrilon). Potřebovala bych vědět, jestli ho můžu dávat dlouhodobě. A pokud ne, jak dlouho můžu? Přestala jsem jí ho dávat po 14 dnech užívání a začala mít problémy s papáním, nemohla se vykakat. Teď jsem jí ho teda zase začala dávat a je to lepší. Tak proto potřebuju vědět, jestli nevadí, když se užívá delší dobu. Díky moc za odpovědi.

anavka
2. lis 2006

Ahoj Vilco, nám doktorka řekla, že můžeme dávat před každým kojením asi 10 kapek. Napsala mi ho hned jak jsme se vrátily z porodnice a prý se může užívat dlouhodobě. Dokonce pokaždý když jdeme na prohlídku, tak se ptá jestli ho nechceme znovu napsat, ale já už ho nepoužívám, přišlo mi, že nám nepomáhal 😒

vilca
autor
2. lis 2006

Anavko, děkuju, nám asi pomáhá, tak jsem ráda, že to není nic špatného 🙂

adrastie
9. led 2007

Ahojky, nám ho také včera dokorka napsala, miminku je týden, ale dáváme jen 5kapek. Tak jsem zvědavá jak to bude zabírat, měla pořád nafouklé bříško a pořád tlačila, ale vypadá to že to začíná zabírat

brunetka26
9. led 2007

Ahojky,taky máme sab simplex..dávám 15kapiček mezi jídlem,ale už to moc nezabírá...ze začátku to šlo.Teď mu musím občas pomoc a jsem ráda,že se vykadí 🙂

ivet
9. led 2007

Ahoj holky, myslím, že dlouhodobé podávání by nemělo vadit, nám taky Sabík dobře zabíral. Dávali jsme 5 - 7 kapiček před každým kojením. Malé jsou 2,5 měsíce a dávala bych jí ho pořád. Známá mi ale doporučila ještě kapky Baby Calm a ty nám zabíraly mnohem lépe a jsou 100% přírodní. Takže kdyby někomu Sabík nezabíral, tak to zkuste taky.

mapris
9. led 2007

vilca,
ahojky, já jsem si SS koupila sama minulý týden v lékárně. Chvíli jsem ho Terce nedávala, a zjistila jsem, že jí docela pomáhá a ulevuje. Hlavně mi spí celou noc. Tak jí ho dávám do předposledního a posledního večerního jídlo a to 15 kapek do mlíčka, no a pak spí jako dudek a hlavně neheká. Bez něj mi tlačila celej den, tím SS si aspoň uleví.

Ivet,
díky, až tohle přestane zabírat, tak vyzkouším něco jiného :o)

nilita
9. led 2007

mapris-Tak to máš štěstí....nám vůbec nepomohl..... ☹

msunny
9. led 2007

ivet:Může se zeptat kolik to Baby Calm stojí? Máme kíličku a Sab Simplex nám ze začátku pomáhal,ale teď nic moc☹

ivet
9. led 2007

msunny, kupovala jsem ho u nás v lékárně za 120,--, vydrželo to asi na 2 týdny s dávkováním 10 kapek před každým kojením. Malá po tom prděla naprosto sama, bez problémů a ještě se u toho někdy smála 😀

ira
10. led 2007

Když si Sabík necháš předepsat doktorkou (naše to běžně dělá), měl by Tě vyjít levněji. TAky jsem slyšela, že je neškodný, nic po něm v těle nezůstává, jen vytlačuje přebytečný vzduch a teda asi i tu stoličku . Myslím, že nám zabíral, ve 4. měsíci jsem ho omezila ze 3 dávek po 5 kapkách denně už jen na jednu dávku po posledním kojení.Děti do 3. měs. mají právě brát jen 5 kapek v jedné dávce. A může se dát po každém kojení. Jedna z vás píše, že ho dává před kojením, asi je to jedno, pokud pak hned nakojí. Doktorka nám ho doporučila hned po kojení, aby mohl fungovat na to právě snědený mlíčko.Už jsem se taky setkala se známou, který se zdálo, že ho dává holčičce po každým kojení, má bolesti bříška ještě horší. Holt, každý dítě je jiný a mamina musí přijít na to, jaký je to její a co mu pomáhá.
I.

dashak
13. led 2007

Ahoj, my bez těch kapek nedali ani ránu. Malá je narozená předčasně, takže koliky jsme měli dlouho. Dávala jsem jí ho až do 8 měsíců. Teď jsem doktorce zapomněla říct o recept, ale příště si zase vezmem. Pěkně po tom prdí. A nejlepší je dávat to rovnou do mlíka (ne po jídle), protože to hned v tom mlíku zlikviduje tu pěnu, která se mícháním udělá. Myslím, že ho můžeš dávat jak dlouho budeš chtít, protože organismus to vůbec nevstřebá, všechno odejde zase ven.

semi
19. únor 2007

Holky,už ho taky používáme asi 14.dní,je to asi mnohem lepší,někdy křiči a kroutí se,ale těžko říct,jak moc by to bylo horší bez něj.Můžete mi poradit,co ještě zabírá na bolení bříška,máme skoro 6.týdnů.Děkuji.P.S.Mám krém na pupík.

anavka
19. únor 2007

Semi: My jsme se s bolením bříška taky natrápily ☹ Doktorka nám předepsala "Sabíka", ale nám vůbec nezabíral, takže jsme koupili Baby calm, ale pak jsme zjistili, že je až od ukončeného 1. měsíce, takže jsme museli čekat. Malou bříško hrozně trápilo, koupili jsme polštářek plněný peckama z třešní, má se nahřát a dávat na bříško, mazali jsme jí bříško gelem Pupík, nic z toho nezabíralo. Pak nám byl doporučen gel Flatulin, to bylo o něco lepší, ale ve finále jsme stejně skončili u rektální rourky, jedině to jí pomohlo a pořádně se vyprděla. Nicméně pak jsem začala dávat ten Baby calm a bylo to o hodně lepší, hlavně je přírodní, takže se nebojim, teď je nám půl roku a "calm" dáváme alespoň preventivně večer před spaním. Hrozně jí chutná 🙂 Tak snad jsem ti alespoň trochu pomohla 😒

semi
19. únor 2007

anavka,moc děkuji,myslíš,že je calm lepší co se týče přírodnosti než sabik?vůbec nevím,co v čem je,a jsem zastancem taky přírodních věcí,nechci do ní cpát chemii,ještě mi prosim pisni,kolik stoji a jestli je volně prodejny,dekuji

lelca
19. únor 2007

hojky no nás trapily hoodně prdíky ale taky nám sab nezabíral ale davala sem ho alespon na večer, ale spíše nám pomohlo mlíčko nutrilon omneo a to sem dávala dlouho než sem přešla na klasické a taky po každém večerním koupání jsme mazali bříško takovým gelem co je na to určený ted nevím přesně nazev ale vyzkoušeli jsme jich vice....a jinak rektalní tyčinku to fakt jen ve vyjimečných případech

msunny
19. únor 2007

semi. Baby Calm je volně prodejný,já ho kupovala za 120 korun a vydržel mi asi na měsíc-Honzík má hrozný problémy s bolením a navíc si vytlačil kílu...V tom Baby Calmu jsou čistě přírodní oleje a ředí se převařenou kojeneckou vodou

semi
19. únor 2007

holkyy děkuji,a když jen kojim mam ji to davat do lahvičky,když se to ředí?asi jo,a kolikrat denně?msunny-chudák Honzík ☹

msunny
19. únor 2007

lelca: Můžu se zeptat,jak dlouho jste měli omneo? Já nevím,nemám pocit nějakýho většího zlepšení a to ho máme už 2 měsíce.
semi: Ten Calm se ředí do tý lahvičky.

anavka
19. únor 2007

Semi, přesně jak píše Msunny, jsou to čistě přírodní oleje - mám takový pocit, že kmínový, fenyklový a mátový, takže já bych byla spíš pro ten Baby calm, ale jde o to, co vám víc pomáhá 😒

msunny
19. únor 2007

Tak teď na to koukám a je to směs glycerinu,fenyklovýho,anýzovýho a mátovýho oleje-15 ml

lelca
19. únor 2007

msunny: ja ho použivala vcelku dlouho ale ted už ti fakt nepovím přesně jen vim že sem zkoušla mu někdy koupit i jiné a z jiného se mi nemohl vykakat měl moc hustou stoličku a po tom omneu neměl problémy stejně tak sem pak i na večer dávala nutrilon kaše a vlastně pořad sem pak kupovala nutrilon i 2 a pak sem přešla na BEBU a ta byla taky dobrá a tu sem měla až do nedávna a to sem vyzkoušela Sunar premium a pak complex a musím říct že mít další dítě tak bych zůstala u sunaru je fakt dobry a byl tu už jak dlouho vlastně skoro první už i jak ja sem byla malá takže si myslím že ta kvalita bude nejlepší a má taky širokou škalu nevím jestli i pro ty citlivé bříška jak to má nutrilon to už sem nějak nezkoumala, jenom prostě vim že sem si s malým vytrpěla lecos a prostě prdíky jsou prdíky a musí se to i když těžko tak vydržet, ale jinak i ten fenyklový čaj pomahal a kamaradka mi dokonce radila at vezmu fenyklové seminka dám je vařit do vody ze které potom uděláš vlastně to mlíko a ještě tam dát med že jí po tom malý spal uplně skvěle ja to všem nezkusila s tím medem ale nevím jestli to pomohlo ale zkus to tím nic nezkaziš

msunny
19. únor 2007

No tak mi se spaním nemáme problémy, Honzík vydrží spinkat cca od 20 do 6-7

dashak
19. únor 2007

Semi, nám pomáhalo masírování bříška dětským olejem a přitom foukat teplý vzduch z kulmofénu. Taky se malé ulevilo při ležení na bříšku, když jsme ji plácali po zadku. Jinak sab simplex z těla zase odejde, nestráví se. Zruší ve střevech pěnu, která se z mlíka utvoří a brání vstřebávání plynů střevní stěnou.

verejka
19. únor 2007

Ahoj holky! Přidávám se do spolku s dítky s prdíky. My máme taky jedno takové... Občas řve tak moc, že to obrečím i já. Prakticky od narození pravidelně užíváme Sab, mažeme olejíčkem (přírodním), co nám speciálně namíchala jedna paní, klubíčkujeme, necháváme na bříšku, často nechávám prokopat bez plínky, ale stejně párkrát došlo na rektální trubičku... 😖 Nejvíc se bojím právě té kýly... já ji totiž jako miminko taky měla - až jsem skončila na operaci. ☹ Nejhorší stavy máme posledních 14 dní k ránu. To se třeba od pěti hodin "protlačíme" až ke vstávání. Navíc Onďovi pomáhá, když může tlačit s dudlíkem, takže mám v postýlce vraženou ruku a když se Onďa probere, zatlačí, vypadne dudlík, máma v polospánku nahmatá vrazí zpět a spíme dalších pět minut, než přijde další "nával". V sedm vstávám totálně rozlámaná a stejně s řevem Ondi, kterýho musím vyklubíčkovat, přetáček ze strany na stranu, masírovat záda a tak za 1/2hodiny je většinou klid. Ale je to teda fakt děs. Pořád čekám, kdy to konečně přejde...

ikuska26
22. únor 2007

ahojte, tak s prdikmi mame problemy aj my.Najprv sme len masirovali a cvicili nozkami, uzivali sme na noc ESPUMISAN je to nieco ako SS len s bananovou prichutou :D ten sme dobrali, niekedy pomoze aj feniklovy cajik, a casto ho davam na brisko, niekedy si poradi sam, teraz uzivame asi tyden SS tak 4 - 6 krat, podla toho ci vidim, ze ho trapia, no on skor stale blinka, aj ked si odrihne,a nekdy blinka hodne...

karotky
6. kvě 2007

Ahojky!
SAB jsme dostali od doktorky jako prevenci,ale jsme rádi,že ho máme.Sice nám doporučila jen 15 kapek denně,ale já malýmu dvám před každým kojením 3-4 kapky.Mažeme bříško Pupíkem a jsme tak nějak "v pohodě".
V noci se budíme jen na krmení-akorát dopoledne bývá trochu krize,ale jinak si nemůžeme stěžovat. 😉

kocurek
7. kvě 2007

vilca: ja jej taky pouzivam, ale ma se davat max 15 kapek do cajicku ci mlicka. Ja davam 3 kapky nalzicku pokojenin aa je to skvele, funguje to 😉

semi
10. kvě 2007

ahojky,mylsela jsem,ze u holčiček ty problémy nejsou takovy,ale mylila sem se hodně,aspon ta naše na to fakt trpěla,používala jsem sab a myslela,ze se bez něj neobejdem,jak hrozně pomáha,ale pravda je takova,že jsem ho parkrat zapomněla dát a bylo to stejný jako s ním,takže jsem ho přestala dávat úplně.Ale možná je to věkem dítěte,je fakt,že oni jak jsou větší,tak si to vykopou sami.

hopsajda
12. čer 2007

ahojky moje mimi pořád tlačí a tlačí zkouším už snad úplně všechno rourku,masáže,cvičení,sab,fenyklový čaj ale pořád tlačí a tlačí.v noci se moc nevyspím fakt děs.nemáte někdo radu nebo zkušenost jak jinak na ty prdíky nebo stoličku?já už fakt nemůžu jsem unavená jako prase.ještě k tomu musím být fit kvůli 4 letému klukovi.děkuji za každou radu. ☹

miquel
12. čer 2007

hopsajda: kojíš nebo jsi na UM ? má řídkou stoličku nebo ne?
my si s prdíkama taky dost užili docela nám nakonec pomáhaly kapky Baby calm myslím že to s nima bylo lepší než se sabíkem, ale myslím že se dají používat až od 1 měsíce 😖
pak jsme taky od 2 týdne dávali prckovi lactobacil - byli to takové tobolky - půlku jsem mu dávala ráno a druhou večer (rozmýchala jsem to na lžičce s mlíkem) asi po dvou týdnech se to s prdíkama zlepšilo a ve dvou měsících jsme byli v pohodě
vím je to hodně únavné přeju hodně sil ať se ti to brzy zlepší 🙂