Sab Simplex. Máte zkušenost?

vilca
2. lis 2006

Ahoj holky! Máte některá zkušenost se Sab Simplexem? Mám šestitýdenní holčičku a dávám jí ho tak 4krát denně do mlíčka (Nutrilon). Potřebovala bych vědět, jestli ho můžu dávat dlouhodobě. A pokud ne, jak dlouho můžu? Přestala jsem jí ho dávat po 14 dnech užívání a začala mít problémy s papáním, nemohla se vykakat. Teď jsem jí ho teda zase začala dávat a je to lepší. Tak proto potřebuju vědět, jestli nevadí, když se užívá delší dobu. Díky moc za odpovědi.

vysocanka
15. únor 2011

Je to boj s tema mrnouskama. My ted plakame a ani nevime proc :( proste zachvaty revu nepomaha nic! Drz se snad to bude brzo lepsi!

pavlinasp
15. únor 2011

Ahoj, náš čtyřměsíční syn děsně trpěl od narození na prdíky i zácpu a kapičky Sab ani Calm nepomáhaly. Tak jsem pořídila Probiotický kapky BioGaia a bylo po zácpě a prdíky šly šupem ven. Navíc se mu stolice pěkně upravila a teď i dobře baští, protože ho nebolí bříško.

sichatka
15. únor 2011

@imzadi - nám pomohl jedině Baby Calm - je na přírodní bázi, takže se může užívat dlouhodobě a pak cvičení, stlačit kolínka k bříšku, nahřívání bříška gelovými polštáři (dají se koupit v lékárně). Já sama jsem pila fenyklový čaj, měla jsem i Espumisan, držela nenadýmací dietu a nic. Že neprdí ještě neznamená, že ho nebolí bříško právě kůli prdíkům.
Ty kojíš nebo jste na UM?

lidiab
15. únor 2011

@imzadi Take doporucuji probiotika, ze zacatku nejlepe Biogaia. Pro nas to byla spasa, do tydne bylo problemu. Sice neco stoji, ale lahvicka vydrzi 2 mesice. I kdyz je pravda ze take nepomohou kazdemu miminku, myslim si ze vetsine pomohou. Sab a podobne resi pouze nasledek, ne pricinu.

imzadi
15. únor 2011

@sichatka kojim...take se snazim nejist nadymave, ale nevim, jestli treba vynechat jogurty, dneska jsem snedla susenku...

@lidiab a kombinovala jsi to nejak? nebo jsi jen nasadila probiotika?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
lidiab
15. únor 2011

@imzadi Ja jsem Lefax davala pouze obcas. Kojila jsem a dokrmovala Nutrilonem, takze jsem obcas do lahvicky vstrikla Lefax, ale opravdu jen velmi zridka, kdyz se mi zdalo ze je mliko hodne napenene. Stale mam tu prvni lahvicku. Jinak ale jen ta probiotika.

imzadi
15. únor 2011

@em_ka to vubec neznam 😕

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sichatka
15. únor 2011

@imzadi - jogurty jsou v pohodě. Sušenky taky. Ale třeba chleba jíst až druhý den, ne čerstvý, to samé platí o rohlíkách, koupit ráno, jíst až večer, nadýmají salátové okurky, moc nekořenit, chvííli to vydržíš, pak už to bude dobré.Koukala jsem na ten Infacol co píše em_ka a je to na podobné bázi jako Baby Calm, takže bych se ho nebála vyzkoušet.

imzadi
15. únor 2011

@em_ka diky

@sichatka koupila jsem baby calm, ale pisou tam, ze je to az od ukonceneho 1.mesice, takze musime pockat 😔

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
imzadi
17. únor 2011

tak zacli jsme davat sab na zacatek, taky vam v tech mimcech po tom tak "skrunda"?

janca_dobi
12. srp 2011

Maminky, prosím, kdy by se měl dostavit účinek kapiček Sab simplex? Malá hodně trpí na prdíky, tak zkoušíme Sab. Prvně jsem jí ho dala předevčírem večer a malá se stále kroutí a pláče. Tak jestli mám ještě zkoušet a čekat, jestli zaberou... 😒

mkr
12. srp 2011

@janca_dobi já je dávám 3x denně 10 kapek a trochu asi zabírají, k tomu piju fenyklový čaj a dáváme na bříško pecky v polštářku, ještě prý je dobrá ta rektální trubička, ale nemám zkušenost
jinak jsem koukala, že se dají použít i kapky espumisan, máte někdo zkušenost?

jennyska
18. črc 2013

Ahoj Maminky,

máte-li s kapičkama Sab simplex zkušenosti, prosím, vložte je i do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme 🙂 Ve Wiki jsou obecné informace a zkušenosti na jednom místě, přehledně a rychle dohledatelné, proto bude fajn, když se zapojíte a pomůžete tak dobré věci.

Stačí kliknout zde https://www.modrykonik.cz/sab-simplex/ a přidat zkušenost, která ostatním maminkám určitě velmi pomůže.

Mějte krásný den!
Janča
Modrý koník - Asmira team

elastiq
29. srp 2013

Také jsem používala Sab Simplex kapky pro malou, do každé láhve s mlékem, hned šlo vidět, jak zmizely bubliny, malé to určitě pomohlo