Sab Simplex. Máte zkušenost?

vilca
2. lis 2006

Ahoj holky! Máte některá zkušenost se Sab Simplexem? Mám šestitýdenní holčičku a dávám jí ho tak 4krát denně do mlíčka (Nutrilon). Potřebovala bych vědět, jestli ho můžu dávat dlouhodobě. A pokud ne, jak dlouho můžu? Přestala jsem jí ho dávat po 14 dnech užívání a začala mít problémy s papáním, nemohla se vykakat. Teď jsem jí ho teda zase začala dávat a je to lepší. Tak proto potřebuju vědět, jestli nevadí, když se užívá delší dobu. Díky moc za odpovědi.

blandik
23. únor 2010

My jezdíme taky pro probiotické kapky do Polska - stojí tam tuším 37 zlotých. Jmenuje se to:

Krople probiotyczne dla dzieci (Bio Gaia - výrobce) - určitě když to řeknou, budé lékarník vědět, jsou tam na to docela zvyklí, že je češi vykupují. A jestli chceš fotku, tak si prosím zadej na internetu do googlu - Probiotické kapky pro děti a někde je budou mít vyfocené - na prodejních stránkách.

klara.t
24. únor 2010

to jsem zkoušela a našla, ale nevěděla jsem, jestli v polsku vypadají stejně. Vypadají! viz toto http://www.doz.pl/apteka/p14871-BioGaia_krople_...

Díky

sherry28
24. únor 2010

já za sebe, bych teda sab simplex nikdy nepodala(tenkrát mi jeden opravdu chytrý doktor řekl, že je to svinstvo,a že je to také návykové, a že si děti bez něj potom ani ne..., říkal jestli sab simplex, tak opravdu pouze při nutných křečích dlouho trvajících) koupila jsem si baby calm a ten nám pomohl. Samozřejmě každého věc pro co se rozhodne 😉 🙂

rioko
24. únor 2010

sherry tak to je zvláštní názor, sabíka dávali u nás už v porodnici a stejně tak mi nezávisle na sobě řeklo víc lékařů, že sabík rozhodně neobsahuje nic co by miminkům škodilo, odchází hned ven s prdíkama, rozpouští plyny a návykový není, Vojta ho měl dsota dlouho a často a rozhodně si nezvykl

sherry28
24. únor 2010

rioko: já jsem pouze psala co mi řekl doktor 😅 ale je to už 6 let zpět 😉 ale já svým dětem léky nedávám jen tak (ani homeopatika) pro mě jsou to drogy. 😠 a když je nezbytně nutné, vždycky pokud je možnost, tak jsem pro přírodní léky 😉 🙂 ale jak říkám, každého věc a já svůj názor nikomu nenutím, většinou, ale když přispívám do diskuse, tak ze své zkušenosti, pokud ne píši o tom 🙂

mirax
24. únor 2010

ahoj holky, jen se přidám...
Používáme Baby calm aprobio kapky a bříško je o moc lepší..
Sab a podobné věci s největší pravděpodobností ani nefungují..vyšla teď prý nová studie, kde výsledky jsou srovnatelné s placebem...

collette
25. únor 2010

Ahojky,

u nás platí Sab Simplex = spokojený brouček. Což ovšem neznamená, že pomůže všem. Každé mimi je jiné. Samozřejmě, že bych byla raději, kdybychom se bez kapiček mohli obejít, ale malý měl ty koliky děsné a navíc má tříselnou kýlu, takže ho nemůžeme nechat plakat.

Zkoumala jsem souhrn informací o přípravku i hledala info o účinné látce ve světě, ale nenašla jsem nic, co by mě od Sab odradilo. Dle všeho je vyločen ve stejné formě, v jaké do trávicího traktu vstoupí, do těla se nevstřebává, informace o návyku jsem taky nenašla. To už je spíš riziko návyku na rektální rourku.

mirax - při vší úctě, pochybuji, že by u mimina mohl fungovat psychologický efekt placeba. U dospělých to chápu, ale to malé opravdu ne... Náš prďola zase nereagoval na bylinky, které jsou v Baby calm, a taky netvrdím, že to nefunguje. Jsme prostě každý jiný a u každého funguje něco jiného. Je to stejné jako s léky na bolest: někdo nedá dopustit na paralen, já ho můžu jíst jako lentilky a nic. Pomáhá mi ibuprofen. Který zase nemusí pomáhat jinému...

lenam
25. únor 2010

Kláro, přesně to jsou ony 🙂
Nám také nezabíral Baby calm. Sab jo, ale nejvíce se to zlepšilo po probiotických kapkách. Jinak jak jsem psala já dávala Saba při každém kojení. Už 14 dní nic na prdíky neužíváme. Včera měl syn problémy se vykakat a plakal. A tak jsem mu dala zase 5 kapek probiotik a 3x se vykadil a bylo po problémech 😀

ramonaa
25. únor 2010

Ahoj holky,
já na Sab nedám dopustit, od 14 dnů je malýmu dávám na prdíky, měl to hrozný, a tohle jediné zabralo. Pak jsem je začala dávat už je ob jedno kojení a ted dávám hlavně k večeru, aby se nebudil v noci. Kapky se nevstřebávají, takže je to úplně v pohodě a návyk na to rozhodně nevzniká. Já sama je brala celé těhotenství, trpěla jsem na nadýmání a hrozně mě bolelo břicho. Za celých 9 měsíců jsem si návyk neudělala 😉

evik26
25. únor 2010

mi davali taky sab vše vho pak jsem ho vysadila tak ve 4měsících a tyden trvalo možna dyl neš se naučil sám bylo to hrozny ale ted už super nejlepší je davat laktobacilky

collette
25. únor 2010

Ahojky,

zrovna jsem se chtěla optat zkušenějších, kdy se odvážit vysadit. Takže tak kolem čtvrtého měsíce? Teď máme 3 a kousek, tak asi zkusím dávat je jen do mlíčka, které pije po čtvrté odpoledne. Co myslíte?

evik26
25. únor 2010

davej mu to po obědě a pak skus vysadit mi to tak dělali ale počítej tak tyden bude nesvuj protože je na to mimi zviklí ale da se to vydržet a pak pohoda jak se dítě víc pohibuje tak prdí samo a pak nasat laktobacilky je to lepší mi je berem taky a super

rioko
26. únor 2010

my dávali sabíka snad do půl roku a pak prostě občas nedali, on to nevyžadoval, ale na dudlíku ho to uklidnilo když řval 🙂 pak jsem už nekoupili a nemám pocit že by mu to chybělo nebo je postrádal teda, ani nebyl neklidný nebo tak

dckami
19. črc 2010

ahoj holky,
ráda bych se zeptala: moje MUDr. je na dovolené tak nevím, můj 5 týdenní Šimůnek začal trpět na prdíky, tak jsem koupila na doporučení lékárnice sab simplex, ale nejsme si jistá dávkováním. Hlavně mě v návodu překvapilo, že se má užívat pouze 3 dny. Jaké máte zkušenosti??? Prosím poraďte. Zajímá mě, kolikrát denně užívat a kolik kapek.

chaala
19. črc 2010

@dckami Mně moje doktorka říkala, že stačí dát 5kapek 2x za den. Podle toho, kdy malého bolí bříško. Nebo dát jednu dávku 10kapek Jestli to je u Vás k večeru, tak bych dala v poledne, a pak ještě jednou odpoledne. Některé maminky ale psaly, že klidně dají před každým kojením 2-3kapky, když mimískové trpěli hodně.

strouzek
19. črc 2010

já dávám do sunaru 5 kapek při každým krmení, je teda fakt že krmíme jen asi 5x denně, při koju to bývá víc ale znám holky co dávají před každým krmením 10 kapek a nic se neděje. nebo vlastně děje pomáhá to na prďouse 😀

evamartinek
19. črc 2010

Ahoj holky, mě doktorka řekla, že můžu klidně dávat 15 kapek sab simplexu před každym kojením, dávám mu je zhruba od 1 týdne, ted mu jsou 3 a půl měsíce. Je fakt že je to hrozná spotřeba, vydrží jedny tak na týden, ale malýmu to pomáhá, za ten spánek to stojí. Potom jsme ze začátku hodně používali pytlík s peckama, jak už tu někdo psal, prodávají ho v drogerii DM asi za 80kč, je to super věc, nahřeje se v mikrovlnce, akorát co jsou ted ty vedra tak jsme to vysadili, taky zabírá krém na bříško pupík a nejdůležitější je nechat ho pořádně krknout. Jo a sab se vůbec nevštřebává, odchází z těla ven, ničí pěnu jak už tu taky někdo psal. A když tohle všechno nepomůže tak vždycky zabere rourka.

collette
19. črc 2010

@dckami 3 dny jsou sebeobrana výrobce, kdyby náhodou něco 😉 my dávali 15 kapak na každé krmení, které bylo od toho předcházejícího déle jak 2 hodiny asi 3 měsíce. nejdřív jsme zkoušeli jen odpoledne a večer, ale nakonec jsme dávali pořád. Vzkoušej, uvidíš.

Jo, kdyby všechno fungovalo jako tohle 🙂

@chaala no nevím, jaký efekt mohou mít 2-3 kapky, jestli to spíš nebyla berlička pro ty mamky 😉

chaala
19. črc 2010

@collette asi jo...psaly, že káply na dudlík před kojením. Já je používala hodně u syna, teď u holčičky skoro ne...naštěstí nás netrápily.

dckami
19. črc 2010

holky, moc děkuji za vaše rady. Zkusím ještě ten nahřívací pytlík s peckama z DM, švagrová mi poradila Baby calm, že prý je šetrnější, tak to vidím tak, že doděláme lahvičku Sab simplexu a vyzkoušíme i tohle. Snad to malému pomůže.... 😕

strouzek
20. črc 2010

dckami babycalm jsou taky moc dobrý ale já to kombinuju oboje dohromady a jsem spokojená

andelka
21. črc 2010

My taky kombinujem. Akorát mi Baby Calm už dochází, tak neim jestli mám kupovat další, nebo dávat jen Sab. Uvidíme. V pondělí bylo prckovi 10 týdnů, takže 3 měsíc se blíží, doufám, že už brzy nebudou tyhle prostředky potřeba. Docela to leze do peněz 😅

marcelkap
27. črc 2010

Ahoj, taky máme problém s prdíkama. Přinližně od 21hod do 4 do rána vůbec nespíme. Malá se kroutí, brečí a usnout nemůže. Doktorka nám napsala Sab, ale po deseti dnech užívání mi přijde že to nemá žádnej efekt. Dneska jsme poprvý zkusili probiotické kapky, tak uvidíme. Zatím malá opět brečí a kroutí se.

ija1
28. črc 2010

ahoj holky, nase Alenka taky trpela na prdicky, a kroutila se, dostali jsme od manzelovy maminy kapicky biogaia, a kapeme 1x denne 5 kapek a od te doby jakoby nam vymenili ditko, pac prdy jdou samy ven a Alenka breci minimalne proti tomu co to bylo..........

marcelkap
28. črc 2010

@ija1 Ahoj, za jak dlouho vám ty kapky zabraly? Hned napoprvý nebo až po nějakým čase? My nemáme ty Bio gaia, ale máme kapky Bifiform, taky probiotický, dneska je máme druhej den a opět nespíme. Přijde mi teda že malá trochu líp prdí, ale to je tak všechno.

miky
29. črc 2010

Ahoj, máme doma téměř měsíční princeznu a také nás trápí prdíky. Nevím co s ní už tak jsem si říkala, že bychom také vyzkoušeli Sab Simplex, ale nevím jestli takhle malá je už může a hlavně jak jí je podávat, když plně kojíme? Měla bych je dát do nějakého čaje, např. do fenyklového a před každým kojením jí dát cucnout?

ija1
29. črc 2010

marcelkap - zabraly nam asi treti/ctvrtej den, ale od te doby kvuli prdikum place max jednou denne......predtim to bylo desne casto.............. ale fakt je ze nam spi od narozeni hezky.......... od 22-23 - do 4-5 kdyz jsme v noci krmili, a ted uz nemusime v noci krmit a spi do 7-8h

andelka
29. črc 2010

@marcelkap no, já už nevim za jak dlouho zabraly, ale zabraly, asi. Malý docela pěkně prdí a o to jde. Akorát nevim jestli je to kapkama, nebo tím, že se začal víc hýbat. Ale kvůli bříšku a prdíkům už brečí malinko, i když někdy taky jo, ale minimálně. Ty Bio Gaia zabírají po 14 dnech, tak ty tvoje možná taky. Vydrž.

@miky Sab dávám od 1 měsíce a normálně před kojením na lžičku. Dany je taky plně kojený, nedávám ani vodu ani čaj.

Když je Dany v pohodě, tak nejdelší část noci, od večerního kojení prospí tak 5-6 hodin. Po nočním kojení už kraší dobu a pak už ráno vstáváme. Do 1 měsíce mi malý hrozně řval a často se budil i v noci, pak jsme zjistili že má asi hlad, takže kojím častěji a je to mnohem lepší. V noci se většinou jen nají a zas spí.

marcelkap
29. črc 2010

@miky My jsme Sab dávali asi od 10 dnů. Napsala nám je doktorka. A podávali jsme, jak píše andelka vždycky před kojením na lžičce. Taky kojíme, nechtěla jsem dávat lahvičku s čajem, ale nakonec jsme zkoušeli fenyklovej čaj pro miminka, kterej můžou od 1.týdne a ten jsme malý dávali v lahvičce. Kojila jsem totiž přes klobouček a říkala jsem si, že už to vyjde na stejno jestli umělej klobouček místo prsa nebo lahvička. Malá ale tu lahvičku odmítala, jestli si cucla tři kapky tak to bylo dost. Tak to jsem nakonec byla i docela ráda, že tu lahvičku nechce 🙂

miky
30. črc 2010

@marcelkap a kolik kapiček na tu lžičku dáváte? V návodu píšou, že u kojenců je to 15 kapek, tak nevím, nerada bych jí předávkovala